Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי? מהנדס? מעבר בין השניים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 56 דקות, Potato כתב:

טוב בסדר.

או שאנחנו מדברים על דברים שונים או שאתה בכוח מתעקש לא להסכים סתם.

יש לך cfd ומנהרת רוח במוח?

קיבלת נתונים. אתה מתייק אותם, אומר וואלה איזה יופי של נתונים או שמנתח אותם, מסיק את המסקנות ושובר את הראש לשנות את התכן כדי להביא אותם לאן שאתה רוצה שיגיעו?

לפני 34 דקות, rev-Match כתב:

במקום העבודה הנוכחי שלי אין אנשי אנליזות בכלל, כולם יצירתיים והגיוניים רק שזה לא מספק את התוצאה הרצויה. במקום לשרוף שבועות על ניסויים ומדידות איש אנליזות טוב היה מראה בדיוק איפה לחזק ואיפה לשפר. 

פה בדיוק נכנס השכל והידע. בלהחליט איפה ואיך לחזק ואפילו שינויי גיאומטריה.

האנליזה היא כלי כמו מחשבון וכמו תוכנת תיבם. 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

קיבלת נתונים. אתה מתייק אותם, אומר וואלה איזה יופי של נתונים או שמנתח אותם, מסיק את המסקנות ושובר את הראש לשנות את התכן כדי להביא אותם לאן שאתה רוצה שיגיעו?

פה בדיוק נכנס השכל והידע. בלהחליט איפה ואיך לחזק ואפילו שינויי גיאומטריה.

מההתרשמות המאוד בסיסית שלי,הכלים האלה הם הרבה מעבר לכלי עזר,מתפקד בתור מוח.

הרצתי אנליזת זרימה על גאומטריה כלשהי,והתוצאות מכוונות אותי לשינוי התכן ואופטימיזציה,אחרת לא היה צריך בשבילם מחשבים במאות אלפי ש"ח והמון שעות עיבוד.

בנוסף מה שנאמר,לא תמיד האנליזה והדמיון מגיעים לאותה התוצאה.

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

תוכנת תיבם(לא כולל החלק של האנליזות) זה צייר ובדיוק כמו נייר הוא סופג כמעט את הכל.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Potato כתב:

.

בנוסף מה שנאמר,לא תמיד האנליזה והדמיון מגיעים לאותה התוצאה.

לפני 42 דקות, Night Driver כתב:

ברור שלא. בגלל זה משתמזים באנליזה כדי לבדוק את הדימין, להסביר לו איפה הוא טועה ולזלוח אותו לתקן.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

ברור שלא. בגלל זה משתמזים באנליזה כדי לבדוק את הדימין, להסביר לו איפה הוא טועה ולזלוח אותו לתקן.

אתה מסתכל על אנליזות ככלי חישובי לדברים סטטיים , מיכלי לחץ , צנרת , שמה החישובים יחסית פשוטים.

בהרבה מהמקרים האנליזה היא לא סתם כלי, בתנאי סביבה מסובכים, מערכות עם מאות חלקים האנליזה הרבה יותר מכלי חישוב כמו מחשבון.

במקרים כאלה גם אנשי אנליזות עם שנים של ניסיון מאוד נזהרים עם מה שהם אומרים ויכולים רק להניח הנחות לגבי מה יתקבל, קורה שגם הם מופעים.

פעם החישובים האלה נעשו על ידי עשרות אנשים וגם הם לקחו מקדי בטחון גדולים.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות משתמש באנליזות לחוזק אלא יותר לזרימה וזה כלי שנותן לי מידע שאני משתמש בו כדי לזהות את נקודות התורפה של התכן שלי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאי, סוף סוף שירשור שלא הידרדר לדיונים על הייטקס.

• מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

אז בסוף נגיע להיטלר ואז מה עשינו בזה?

• מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

אני פחות משתמש באנליזות לחוזק אלא יותר לזרימה וזה כלי שנותן לי מידע שאני משתמש בו כדי לזהות את נקודות התורפה של התכן שלי.

במערכות דינמיות לכל רכיב וחלק יש תדר עצמי. מטרת המתכננים לעשות תכן בו שום רכיב לא יחווה תדרים קרובים לתדרים עצמיים אלה. 

חלקי מערכת מגבירים תדרים ומנחיתים ובכל משפיעים אחד על השני, במצב כזה אף אחד לא יכול לדעת גם לא בתחושות איזו תוצאה תתקבל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע ומכיר אבל עדיין האנליזה היא כלי שצופה את ההתנהגות של התכן המוצע ומפה אתה מחליט מה לשנות ואיך לפני הבדיקה החוזרת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב את העקשנות שלך.

גם אם יגיב פה מהנדס מקבוצת פורמולה 1 של מרצדס אתה לא תסכים איתי.

לפני 40 דקות, Night Driver כתב:

יודע ומכיר אבל עדיין האנליזה היא כלי שצופה את ההתנהגות של התכן המוצע ומפה אתה מחליט מה לשנות ואיך לפני הבדיקה החוזרת.

מייצאים משטחים מתוך הסימולציות,זה לא רק צופה את התכן אלא גם מגדיר לך אותו לפעמים.

בעיקר שמדובר על בעיות אופטימיזציה שזה החלק החזק שלהן.

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

מדברים על ברזלים,איזה שוס!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Night Driver כתב:

תשמע אתה קשה, ממש מתאים לטייפקסט של אנשים בגילך. 

כנראה לא היית בשום  CDR, POD בו הוכחת התכן נעשתה  באמצעות אנליזה  אז כלי שרק צופה זה לא. 

בתחומי הנדסה מסוימים בהם העלויות מאוד מאוד גבוהות אנליזה זה לא מחשבון, לא סרגל  ולא פיה שעושה קסמים...

תצא קצת מהמשבצת בה התרגלת להיות כבעל עסק בוגר טכניון, פעם אחר פעם אתה בא מעמדת "ככה זה וככה אני רואה/חושב שזה" למרות שהדברים כבר השתנו. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכנות? כולכם צודקים...

כל תחום והצרכים שלו. 

יש תחומים שבהם האנליזה היא רק כלי עזר, יש תחומים שבהם זה כלי עבודה עיקרי וקריטי, יש תחומים שבהם זה "כלי עזר עיקרי", איפה שהוא באמצע בין 2 הגישות. 

מנחש שפוטטו מכיר את "כלי עיקרי וקריטי" כי עבד עליו וכך היה היחס כלפי הכלי, בעוד שנהג לילה מכיר את "כלי עזר" כי זה מה שהוא צריך לעבודתו.

מפעל לייצור סכינים צריך את האנליזות לעזר בלבד- איך אפשר להוריד קצת משקל בלי לפגוע בנתוני חוזק קריטיים של הכלי.

מפעל לייצור מכוניות ספורט צריך אנליזות כבדות מאד עבור שמירה על משקל+אוירודינמיות+כח רצויים.

מפעל לייצור מערכות הידראוליות (נניח עבור צמ"ה) צריך משהו באמצע- כוחות, זרימה, חלקים נעים בתדירות גבוהה ובעצמה גבוהה, קיצר- "כלי עזר עיקרי".

אפשר לחזור לשגרה בבקשה? :wink:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

שוב, אתה בעצמך אומר הוכחת תכן וזה בדיוק מה שהכלי עושה. זה כלי ניתוח ולא כלי שמתכנן במקומך.

לאאאאאאא נו תקרא.

צא שניה מהקוביה שלך ותקרא מה הבן אדם כותב,בלי לבוא בגישה של "רק אני צודק כי זה מה שאני עושה" ,הוא רשם בדיוק את ההפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Potato כתב:

לאאאאאאא נו תקרא.

צא שניה מהקוביה שלך ותקרא מה הבן אדם כותב,בלי לבוא בגישה של "רק אני צודק כי זה מה שאני עושה" ,הוא רשם בדיוק את ההפך.

קראתי בדיוק מה כתוב ואשמח אם במקום לצעוק לא נכון תסביר גם מה לא נכון.

האנליזה משנה את התכן לבד?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...