Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי? מהנדס? מעבר בין השניים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברווז, ההבדל עבורך בין לימודי הנדסה להנדסאים זה עוד שנתיים של התכלבות. לדעתי בגיל שלך, עם הניסיון שלך והמוטיבציה שלך שווה. אחר כך רק יישאר לי לשכנע אותך לעשות רילוקיישן דרומה.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 17 דקות, Night Driver כתב:

ברווז, ההבדל עבורך בין לימודי הנדסה להנדסאים זה עוד שנתיים של התכלבות. לדעתי בגיל שלך, עם הניסיון שלך והמוטיבציה שלך שווה. אחר כך רק יישאר לי לשכנע אותך לעשות רילוקיישן דרומה.

יילך לשבת ברפאל בסבבה שלו.

אחלה מקום להעביר בו את הזמן בגיל הזה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, vogel כתב:

etmשהייתה בחולון, מקדחים ותפסניות ?

המפעל עצמו היה באיזור התעשיה בהרצליה. היו מספר עסקים בחולון שמכרו את התוצרת של ETM ובחוץ התנוסס הלוגו של ETM. אחת מהחברות שעדיין קיימת ויש לה קשר להיסטוריה של חברת ETM זו חברת השיווק אטמוס בחולון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

רילוקיישן... דרומה?! יענו, אתה רוצה שאני אעוף לארצות החום? אולי אמצא את המשתמש נילס, ואקח אותו איתי? ומה אני אגיד לאקה?!

לפני 4 שעות, Potato כתב:

יילך לשבת ברפאל בסבבה שלו.

אחלה מקום להעביר בו את הזמן בגיל הזה.

"להעביר את הזמן"? לא תודה.

לפני 28 דקות, מרק10 כתב:

אחת מהחברות שעדיין קיימת ויש לה קשר להיסטוריה של חברת ETM זו חברת השיווק אטמוס בחולון.

עבדתי מולם בעבודה הקודמת. ליתר דיוק, מול סוכן שלהם. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ברווז כתב:

"להעביר את הזמן"? לא תודה.

זה לא מגיע ממקום של "תהיה נטל כלכלי על החברה ותעביר את הזמן עד שתמות".
זה יותר מגיע ממקום של "אל תהיה במקום שבו אתה בסכנה למצוא את עצמך בגיל 57 מחפש עבודה חדשה שתסכים לקלוט אותך".
רפאל, אלביט ותעשייה אווירית אומנם נשמעים כמקומות של דינוזאורים אבל אפשר לעשות שם דברים יפים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, יובל .מ. כתב:

רפאל, אלביט ותעשייה אווירית אומנם נשמעים כמקומות של דינוזאורים אבל אפשר לעשות שם דברים יפים.

יובל צודק מאוד, מכיר מהמשפחה שאפשר להגיע להישגים גבוהים במקומות כאלו. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לערוך כמה סיורים במפעל מסויים של אלביט, מאחר והייתי צריך להכין להם הצעת מחיר על... מפעל.

שלם. 

כל תחום כלי העבודה במפעל.  רצו לעשות לו העתק-הדבק ברילוקיישן, והיו להם כמה דרישות (בראש ובראשונה, כלים איכותיים שיוכלו לאתר בכל חור נידח בעולם וגם לקנות אותם באותו החור).

אבל אני סוטה.

מהנושא.

יצא לי לראות איך הם עובדים שם, ובאילו מחלקות יש עומס עבודה ואיפה "מעבירים את הזמן".

מסכים שאפשר לעשות שם דברים יפים, ובעברי רציתי (וניסיתי) להתקבל לרפאל (עבדתי הרבה מולם בתור הספק, כך שהכרתי את התחום אצלהם כולל המק"טים שלהם בצורה טובה מאד :lol: עם ידע של איך זה עובד), אבל בלי "נייר טואלט" לא רצו לשמוע עליי בכלל.

זה משהו שעד היום די מדהים אותי, יש להם שם רכש ייעודי לכלי עבודה (כולל גם חלוקה לתקציבים ופרוייקטים, מסודר בצורה לא רעה בכלל אני חייב לציין). יש להם אנשים שלא בהכרח מבינים מה הם קונים בכלל. ומנגד, יש מישהו שלא רק מבין מה הוא עושה, מה הכלי עושה, מה המפרט הנכון צריך להיות, לפעמים גם מה המק"ט הרפאלי הנכון צריך להיות (תשאלו אותי מאיפה אני יודע), ועדיין לוקחים מישהו "ירוק" שעדיין לא מבין מהחיים שלו ונותנים לו עבודה שהוא לא הכי מבין בה רק כי יש לו פיסת נייר.

ואני עדיין סוטה, גם מהנושא.

אני מאמין שיש לי די והותר יכולות שממתגות אותי במקום טוב ויחסית מוגן גם בגיל 57.

כמובן כאשר מדובר על המקום הנכון.

היצירה בוערת בי ואני חייב לעשות דברים, עם הידיים. ליצור. לפתור בעיות. להזיז דברים קדימה. 

מקום שבו אני "אעביר את הזמן" יעזור לי לא להגיע לגיל 57 בכלל... אני לחלוטין רוצה להשתמש במה שאני לומד. 

אני כבר! משתמש בהרבה ממה שאני לומד, בשביל עצמי ובפרוייקטים שאני עושה. 

אמנם כבר אין זמן להעלות דברים ליוטיוב, אבל זה לא אומר שהפסקתי לבנות שטויות בזמני החופשי...

אבל פה גם הפרדוקס. 

יש לי הבנה חלקית של מה שאני לא יודע. אני חושש שלא אקבל את הידע במכללה הזו.

עריכה אחרונה על ידי ברווז
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ברווז כתב:

יש לי הבנה חלקית של מה שאני לא יודע. אני חושש שלא אקבל את הידע במכללה הזו.

אני פה רק בשביל לתת לך את החיזוק החיובי שאתה צריך ולהגיד לך: "תזרקי אותו" (בקול של ורדה רזיאל ג'קונט).

מאחר ולא מצאתי את הסרטון המדובר שבו היא אומרת "תזרקי אותו", מצרף פה רימקס מעניין

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן שתבין שתואר כן תורם משהו ולקרוא לו "נייר טואלט" לא מוסיף לך פה יותר מידי ....

רפאל זה מקום הוגן יחסית,יש מכרז ודרישות משרה וזה מה שממיינים.

תפס לי את העין ולא שחרר לי,תתעלם.

מציע לך לצנן התלהבות.

התעשיה הבטחונית מלאה בירוקרטיה מסובכת ומסורבלת.

עבדתי כקבלן משנה של רפאל וזה היה קשוח ואני דיי בטוח שזה רק קצה הקרחון ממה שהולך שם בפנים.

דברים זזים לאט.

אבל יש שם אנשים מאוד מאוד חכמים ומוכשרים,זה שראית קצת מחסן טכני לא אומר שיש לך מושג מה הולך שם.

גם בתעשיית המכשור הרפואי,אלא אם כן אתה הולך לסטרטאפ שנמצא באמצע הדרך גם דברים יזוזו מאוד לאט כי כל דבר צריך לעבור 300 חתימות ואישורים.

עבודה זה לא רק לתכנן ולייצר,יש ישיבות להיות בהן ולנהל,מצגות,מסמכים ובירוקרטיה לעשות,לתקשר עם ספקים וכו'.

בסופו של דבר ברוב המקומות העבודה ההנדסית היא 30-60% מהג׳וב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Potato כתב:

הגיע הזמן שתבין שתואר כן תורם משהו ולקרוא לו "נייר טואלט" לא מוסיף לך פה יותר מידי ....

מבין לחלוטין, עכשיו כשאני לומד משהו.

ועדיין, לגבי לא מעט דברים, אני יכול לעשות הקפות רק עם ניסיון מסביב להרבה אנשים שמגיעים לראיונות בלי להזיע- ובסוף מישהו אחר ייבחר בגלל אותה פיסת נייר, גם אם הוא פחות מתאים לתפקיד. 

כן, כולם יכולים ללמוד מה הם צריכים לעשות, אבל לא כולם נהיים יעילים וחצי מומחים בתחומם. ולא תמיד מישהו עם תעודה עדיף על מישהו ללא.

לפני 7 שעות, Potato כתב:

מציע לך לצנן התלהבות.

התעשיה הבטחונית מלאה בירוקרטיה מסובכת ומסורבלת.

ידוע, מוכר, מובן, וידוע.

אבל אל תשווה קב"מ שזה דבר מסורבל מטבעו לדברים אחרים.

לפני 7 שעות, Potato כתב:

אבל יש שם אנשים מאוד מאוד חכמים ומוכשרים,זה שראית קצת מחסן טכני לא אומר שיש לך מושג מה הולך שם.

מחסן?...

אני מכיר מספר אנשים שעובדים ברפאל. מסכים אתך, לא חסרים שם אנשים איכותיים. 

ולא, את המחסן הטכני לא ראיתי. את הייעוץ הטכני, הצעות מחיר וכדומה, כן. מה שנחשפתי אליו, יחד עם הניסיון שלי, מאפשר לי לקבל תמונה די קרובה למציאות.

לפני 7 שעות, Potato כתב:

גם בתעשיית המכשור הרפואי,אלא אם כן אתה הולך לסטרטאפ שנמצא באמצע הדרך גם דברים יזוזו מאוד לאט כי כל דבר צריך לעבור 300 חתימות ואישורים.

אשמח אם נוכל להסכים על כך שכל מקום וה"עיזים" האישיים שלו. במקומות מסויימים אתה צריך לרוץ מהר מדיי, באחרים בקצב בריא, באחרים לזחול עד שתצא הנשמה. 

לפני 7 שעות, Potato כתב:

עבודה זה לא רק לתכנן ולייצר,יש ישיבות להיות בהן ולנהל,מצגות,מסמכים ובירוקרטיה לעשות,לתקשר עם ספקים וכו'.

בסופו של דבר ברוב המקומות העבודה ההנדסית היא 30-60% מהג׳וב.

וואו, לפחות 30% עבודה הנדסית! להבדיל מה-2% שאני עושה היום :LOL:

ובאמת, "לתקשר עם ספקים"?... אולי אותך זה משעמם קשות, עבורי זה חלק מהעבודה שלי כבר לא מעט שנים. פלוס זה חלק מעניין עבורי, כי אפשר ללמוד דברים חדשים כל הזמן.

ישיבות, מסמכים, מצגות ושות' הם רעה חולה ברוב מקומות העבודה הגדולים. זה מה יש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

מבין לחלוטין, עכשיו כשאני לומד משהו.

ועדיין, לגבי לא מעט דברים, אני יכול לעשות הקפות רק עם ניסיון מסביב להרבה אנשים שמגיעים לראיונות בלי להזיע- ובסוף מישהו אחר ייבחר בגלל אותה פיסת נייר, גם אם הוא פחות מתאים לתפקיד. 

הגדרת התפקיד דורשת תעודה שלך אין,ולכן הוא מתאים יותר לתפקיד כי הוא עונה לדרישות סף שלו.

לפני כשעה, ברווז כתב:

כן, כולם יכולים ללמוד מה הם צריכים לעשות, אבל לא כולם נהיים יעילים וחצי מומחים בתחומם.

זה גם לא נדרש מרוב האנשים,שחלק גדול מהם מעדיף להתפתח לתפקיד רוחבי עם השנים ולא להתמקצע בנישה.

לפני כשעה, ברווז כתב:

ולא תמיד מישהו עם תעודה עדיף על מישהו ללא.

ידוע, מוכר, מובן, וידוע.

אבל אל תשווה קב"מ שזה דבר מסורבל מטבעו לדברים אחרים.

למה לא להשוות? זו ההתנהלות.

לפני כשעה, ברווז כתב:

מחסן?...

רכש כלי עבודה ועוד,מ2 מפעלים גדולים מאוד שעבדתי בהם מחולקים לרגש חומרי גלם,רכש כלי עבודה ורכש כללי.

לפני כשעה, ברווז כתב:

לא, את המחסן הטכני לא ראיתי. את הייעוץ הטכני, הצעות מחיר וכדומה, כן. מה שנחשפתי אליו, יחד עם הניסיון שלי, מאפשר לי לקבל תמונה די קרובה למציאות.

שזה אותה מחלקה פחות או יותר,שמות שונים שאנחנו משתמשים בהם.

לפני כשעה, ברווז כתב:

אשמח אם נוכל להסכים על כך שכל מקום וה"עיזים" האישיים שלו.

לא נוכל להסכים.

יש מקומות שבהם זה ברמת הצינון ויש כאלה שהם כלבת.

לפני כשעה, ברווז כתב:

וואו, לפחות 30% עבודה הנדסית! להבדיל מה-2% שאני עושה היום :LOL:

אבל אתה לא מהנדס,ודיברתי על עבודה של מהנדסים.

לפני כשעה, ברווז כתב:

ובאמת, "לתקשר עם ספקים"?... אולי אותך זה משעמם קשות, עבורי זה חלק מהעבודה שלי כבר לא מעט שנים.

לא פירטתי את התחושות שלי כלפי המשימות האלה,רק ציינתי שהן חלק מנפח העבודה.

לפני כשעה, ברווז כתב:

פלוס זה חלק מעניין עבורי, כי אפשר ללמוד דברים חדשים כל הזמן.

לפעמים כן,לפעמים זה מתיש ואתה מרגיש בשוק.

לפני כשעה, ברווז כתב:

ישיבות, מסמכים, מצגות ושות' הם רעה חולה ברוב מקומות העבודה הגדולים. זה מה יש. 

רק ממחיש כמה שאין לך מושג על מה אתה מדבר.אבל שום מושג.

ישיבות תכן ופרויקט זו דרך טובה לחלוק רעיונות.

מצגות זו דרך מעולה לסדר את התכן או הפרויקט שאתה עובד עליו בשלבים ולפרק אותו לגורמים כדי להציג לאחרים ולקבל פידבק וגם למצוא טעויות אצלך.

בלי מסמכים ותיעוד מתאים אתה יכול לשים את מה שהינדסת בזבל כי הוא לא שווה כלום.

לא תוכל למכור,לשלוח לניסויים ובדיקות-גם בתעשיה מסורתית,בטחונית ובטח שרפואית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא יודע, אני רואה את ברווז- אוהב לעבוד עם הידיים, אוריינטציה טכנולוגית, מה לגבי חשמלאי מוסמך? אחרי 3 שנים כבר אפשר לעבוד אא"לט?

שכר על הכיף כיפק וברווז בטח מאלה שיקבלו צ"לש ביצאת צדיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...