Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרהורים בקשר למרדפי משטרה

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

מה זה משנה אם יתפסו אותו על הכביש או ברגע שהוא יוצא מהרכב עושים עליו אמבוש? אם מפסיקים מרדף ברכב זה לא אומר שרחפן/מסוק לא ממשיך לעקוב אחריו.

אני חושב שאם עבריינים כאלה ידעו שכל נזק אפשרי אוטומטית מוטל עליהם אז יחשבו פעמיים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זהו מצב עדין כמו כדור שלג, 

אני אסביר, ברגע שהמשטרה מעלימה עין מבן אדם אחד, היא לאט לאט תתחיל להעלים עין מרבים אחרים, מה שיגרום למצב של כאוס ברחובות מצד נהגים מתפרעים בכל שאין קנס ואין פחד מהמשטרה. 

אני מאמין במשטרה חזקה וגם עונש מוות. 

נמאס לי לחיות במדינה מתייפיפת כל הזמן, למה שאני כאזרח שומר חוק, אשר משתדל במירב כוחי לא לגרום רע לאחר, צריך לחיות בפחד מתמיד במדינה בה לפושע ועבריינים אין רתיעה מכוחות הביטחון האמורים לשמור על ביטחוני ועל ביטחון סובביי. 

הגיע הזמן שלמשטרה יהיה גיבוי מלא, אנו מאבדים כל שנה מועמדים מכובדים וראויים למשטרה בגלל שאין גיבוי, השוטר צריך להרגיש כי ישנה מדינה שלמה העומדת מאחוריו ותומכת בו. 

לצערי במדינה שלנו לאיש ביטחון אין ביטחון

אני מסכים כי קצה חוט לפתרון יהיה הזנקת מסוקים לזירות המרדף, לכן עדיף שיהיו מסוקי משטרה אשר יבצעו סיורים 24/7, הבעיה שזה עולה לא מעט כסף לתחזק את המטוסים ואת הסיורים האוויריים, לכן נשאלת השאלה, מה חשוב יותר כסף או שמירה על האזרחים ? 

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימינו מיותר ויקר להחזיק מסוק באוויר כשרחפן יכול לעשות אותו דבר במינימום הוצאות כספיות.

מרדף משטרתי ללא ספק מסכן חיי אדם ורכוש של עוברי אורח, שלאחר מכן לך תחפש את החברים שלך מי יפצה אותך על הנזק.

צריך לתפוס מישו? תרים רחפן לאוויר ותעקוב לאן הוא נוסע ושהמשטרה בסביבה תאגף אותו מסביב שלא יבין מאיפה זה בא לו. לא לרדוף אחרי הזנב שלו ולגרום לו להאיץ ולחתוך אדומים/ להכנס ברכבים. זה לא פתרון.

מילא אופנוען או ניידת שרודפת אחרי הרכב הייתה יכולה לעשות משו כמו לחורר לו את הגלגלים ולגרום לו לעצור, אבל המרדף הזה הוא נטו מעקב עד שהרכב יתרסק ואז יעצרו אותו. גישה עצלנית ורשלנית.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחפנים זה אופציה אבל לא בכל מקום, ראשית הם מוגבלים בטווח, אז מה הפתרון לתת לכל ניידת רחפן? בשביל באמת להשיג עם זה משהו צריך מישהו מקצוען שיידע להטיס אותו. 

שנית הם לא מתאימים לאיזורים אורבניים צפופים עם הרבה מכשולים. אל תשכח גם שעל מנת להשיג הרשעה נדרש קשר עין רציף, ללא הרשעה העבריין יחזור מהר מאוד לכביש.

אין גישה שמאפשרת להשיג הכל, אכיפה מקסימלית ללא נזקים. ממש לא מסכים עם האמירה של "גישה עצלנית ורשלנית" השוטרים מסכנים את חייהם בשביל לנסות להשיג לך מרחב בטוח למחיה. 

ומה שבטוח ניתן וצריך לעשות, זה החמרת הענישה, המצב היום פשוט אבסורדי ולא ממש מרתיע את העבריינים שכשהם בוחרים ב"מקצוע" הם יודעים שמידי פעם יבלו כמה חודשים מאחורי סורג ומיד יחזרו לעבוד במקצוע שלהם.

עריכה אחרונה על ידי Ranis7
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Ranis7 כתב:

רחפנים זה אופציה אבל לא בכל מקום, ראשית הם מוגבלים בטווח, אז מה הפתרון לתת לכל ניידת רחפן? בשביל באמת להשיג עם זה משהו צריך מישהו מקצוען שיידע להטיס אותו. 

שנית הם לא מתאימים לאיזורים אורבניים צפופים עם הרבה מכשולים. אל תשכח גם שעל מנת להשיג הרשעה נדרש קשר עין רציף, ללא הרשעה העבריין יחזור מהר מאוד לכביש.

אין גישה שמאפשרת להשיג הכל, אכיפה מקסימלית ללא נזקים. ממש לא מסכים עם האמירה של "גישה עצלנית ורשלנית" השוטרים מסכנים את חייהם בשביל לנסות להשיג לך מרחב בטוח למחיה. 

לרדוף אחרי נהג מסוכן בסביבה עמוסה ברכבים (ואף הולכי רגל) זה רחוק מלספק לי מרחב בטוח למחיה.

האם לשים רחפן בכל ניידת זה הפתרון? כנראה שלא, אבל זה קל וזול יותר מלהרים מסוק.

ככה או ככה, זה לא התפקיד שלי לחשוב על דרכי התמודדות עבור המשטרה, אבל לרדוף אחרי נהגים עם הציפייה שרכב של מישהו אחר ישמש בתור מכשול לעצירה זו בטח ובטח לא אופציה.

רעיון נוסף הוא לצייד את השוטרים במכשור כלשהו שמסוגל לעצור רכב, איך? שוב, לא מתפקידי להמציא פתרונות, זה כבר שייך למחלקת הטכנולוגיה של המשטרה.

כמובן שקל להעביר ביקורת באינטרנט, אבל המצב קיים הוא על הפנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, SlowRide כתב:

אני חושב שאם עבריינים כאלה ידעו שכל נזק אפשרי אוטומטית מוטל עליהם אז יחשבו פעמיים

ממש לא. אלו לא אנשים נורמטביים שעושים שיקול של עלות/סיכון/תועלת

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים מתנגדים למכשיר שיזכיר להם לבדוק אם יש ילד ברכב אז אתה חושב שמכשור שיאפשר לעצור כל רכב זה משהו שיכול לעבור פה?

אני חושב (לא בדקתי אבל ממה שאני כן רואה) שרוב המרדפים האלו מסתיימים ללא נזק לסביבה, קורה לפעמים שיש נזק כמו בכל פעולת אכיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 20 דקות, tinoki כתב:

ממש לא. אלו לא אנשים נורמטביים שעושים שיקול של עלות/סיכון/תועלת

בטח שכן, רק השיקולים הכלכליים שלהם שונים משלך. אתה חושב שהם עוברים על החוק כדי לשבת בבית ולצחוק צחוק מרושע כשמדברים כל זה בחדשות? הם עושים את זה בשביל כסף כמו שאתה קם לעבוד כל יום בשביל כסף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Ollie777 כתב:

בימינו מיותר ויקר להחזיק מסוק באוויר כשרחפן יכול לעשות אותו דבר במינימום הוצאות כספיות.

אני ציינתי זאת בפסקה האחרונה. 

השאלה הכללית היא מה עדיף, לחיות בפחד בכבישים ולהיות מתוסכל כל הזמן ? 

או 

לשים עיניים בקרקע וגם באוויר, ככה הרגשת הביטחון תהיה חזקה ?. 

אני נוסע פעמים רבות בכביש 6, וישנה תופעה בולטת של היצמדות לנתיב השמאלי, תופעה זאת גוררת מצבים מסוכנים ומורטי עצבים כגון: 

- נהגים שרוצים לעקוף, עוקפים מהנתיב הימני וישנו החשש לתאונה העלולה לעלות בחיי אדם. 

- עיכוב תנועה הגורם לתחושת תסכול ויכול לגרום לאנשים רגועים להתחיל לבצע עקיפות מסוכנות או אף אלימות בכביש. 

- משאיות עוקפות כל הזמן (משאית משתלבת בנתיב השמאלי בקטע שני נתיבים בלבד בו מותרת נסיעה של 120 קמ"ש כאשר המשאית נוסעת במהירות של 1 קמ"ש יותר מהמשאית אותה היא עקפה (עקיפה מסוכנת הנמשכת אפילו קרוב לחצי דקה דקה ואף יותר במקרים מסויימים) . 

דוגמה טריה: הייתי בתל אביב, ונסעתי 90 קמ"ש (המהירות המותרת) ופתאום עקפה אותי משאית בטון, כאשר בבירור היו מספר שלטים אשר מציינים כי אסור למשאיות לעקוף.

* מרכב הכובד של משאית בטון הוא גבוה מאוד וסיבוב לא נכון עלול להפוך אותה על צדיה בקלות רבה. 

מסוק באוויר עם ציוד מתוחכם המתקשר עם חוקי התנועה בכל כביש יכול להביא מילונים לקופת המשטרה ולצמצום הכעס בכבישים, וגם לשמור על חיי אדם. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתוק קשר עין ומגע מחשוד יאפשר הימלטות, ואם אלו יהיו הוראות המשטרה אז החשודים ישתמשו בשיטה הזאת ויתחילו להשתולל עוד יותר על הכביש.

למשל אם המשטרה תנתק קשר עין מרכב חשוד שנגנב זה יתן לגנב אופציה פשוט לעצור איפושהו בצד הדרך ולהימלט רגלי... או אם ברכב יש נשק או סמים אפשר לזרוק אותם באיזה ביוב בדרך בזמן שהמשטרה לא רואה. ואז גם אם יעצרו את החשוד במקום לתפוס עליו נשק דמים שיוביל לפענוח רצח, יעצרו אותו על כמה עבירות תנועה והוא ישלם כמה אלפי שקלים קנס ויצא בזול. 

מסוק זאת פנטזיה יפה אבל להזניק אותו לוקח לפחות חצי שעה. ובזמן החצי שעה הזאת צריך לקיים מרדף, אם מדברים על רחפנים צריך לייצר רחפנים יעודיים למשימה זה פיתוח של לפחות כמה שנים טובות, ואני מאמין שיש כבר חברות שפועלות בנושא.

עד לא מזמן חלק מחברי שהם נהגי טימקסים ערסים היו משתמשים בזה שלניידות משטרה אסור לרדוף אחרי דו"ג והיו פשוט עושים מה שבא להם.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזניק מטוס אכן יקח הרבה זמן, אבל אני הצעתי שהמסוקים יעשו סיורים ללא קשר למרדפים, ואז בשעת צרה המסוק יהיה בזירה תוך דקות בודדות. 

רק הסיורים עצמם של המסוקים יניבו רווחים טובים למשטרה, דבר שאכן יצדיק את קיומו. 

אני מציע חלוקה לכמה אזורים של המסוקים. 

כמו תוכנית הרמזור, אדום: מקום בעל רמת התפרעות גבוהה, צהוב מתונה וירוק כמעט ואין. 

אני מאמין כי יישום שיטה זו יחסוך בהרבה מקרים של אובדן חיי אדם, ויכוון לתרבות נהיגה טובה יותר ומתונה יותר. 

מרעיש ? כן. 

אפקטיבי ? כן. 

מציל חיי אדם ? כן. 

רווחי ? כן, כן וכן. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, SlowRide כתב:

בטח שכן, רק השיקולים הכלכליים שלהם שונים משלך. אתה חושב שהם עוברים על החוק כדי לשבת בבית ולצחוק צחוק מרושע כשמדברים כל זה בחדשות? הם עושים את זה בשביל כסף כמו שאתה קם לעבוד כל יום בשביל כסף.

אתה לא רציני, נכון?

עבריין לא עושה שיקולים כלכליים לפני הפשיעה המזדמנת. "מה אני ארוויח אם אצליח ומה אפסיד אם יתפסו אותי", הרי אם יתפסו אותו זה תמיד יעלה לו יותר מהרווח הפוטנציאלי אם יצליח בעברה.

החישוב שאתה מדבר עליו זה חישובים של פושעים מקצועיים, שיושבים ועושים תוכניות וחישובים. קיים בעיקר (לא רק אבל בעיקר) בסרטים ההוליוודיים.

הנהג הבורח הממוצע בורח כי הוא שיכור/שלול/מסומם/בלי רשיון רכב/בדיוק עבר עבירת תנועה חמורה. לא בגלל שיש לו שק יהלומים ברכב. אם הוא לא שיכור/מסומם/שלול/וכו' אין לו מה לברוח. 

ותהיה בטוח שאלה לא עושים שיקולים כאלה לפני שלוחצים על הדוושה כשהסרנה מופעלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיה בטוח שהם כן.

כל סוחר ירק זוטר מקדיש המון מחשבה על הנושא הזה אפילו מהסיבה הפשוטה שחברים שואלים מה פונקציית העלות מול תועלת של ה"עסק" החדש/ישן שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gavrik כתב:

למשל אם המשטרה תנתק קשר עין מרכב חשוד שנגנב זה יתן לגנב אופציה פשוט לעצור איפושהו בצד הדרך ולהימלט רגלי... או אם ברכב יש נשק או סמים אפשר לזרוק אותם באיזה ביוב בדרך בזמן שהמשטרה לא רואה. ואז גם אם יעצרו את החשוד במקום לתפוס עליו נשק דמים שיוביל לפענוח רצח, יעצרו אותו על כמה עבירות תנועה והוא ישלם כמה אלפי שקלים קנס ויצא בזול. 

זה, ודי לחכימא ברמיזא תינוקי.

מהסיבה הזו (ואלה דברים שנכתבו בדם, פשוטו כמשמעו), ההוראות הן לא לאפשר לפושעים כאלה להימלט ככל הניתן.

בטח ובטח באיזורים הללו (שם מספיק שייצא מבאר שבע והוא בשתי דקות נעלם בתוך הפזורה ולא תמצא את הרכב ולא אותו).

אף שוטר לא בונה על הרכבים שמסביב כככלי לבלימת חשוד נמלט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Ollie777 כתב:

מרדף משטרתי ללא ספק מסכן חיי אדם ורכוש של עוברי אורח, שלאחר מכן לך תחפש את החברים שלך מי יפצה אותך על הנזק.

צריך לתפוס מישו? תרים רחפן לאוויר ותעקוב לאן הוא נוסע ושהמשטרה בסביבה תאגף אותו מסביב שלא יבין מאיפה זה בא לו. לא לרדוף אחרי הזנב שלו ולגרום לו להאיץ ולחתוך אדומים/ להכנס ברכבים. זה לא פתרון.

מילא אופנוען או ניידת שרודפת אחרי הרכב הייתה יכולה לעשות משו כמו לחורר לו את הגלגלים ולגרום לו לעצור, אבל המרדף הזה הוא נטו מעקב עד שהרכב יתרסק ואז יעצרו אותו. גישה עצלנית ורשלנית.

רחפן נשמע פתרון נחמד , 

אבל מה תעשה אם הנהג נוסע במהירות של 150 קמש או קצת יותר. הרחפן המהיר ביותר שאני מכיר הוא 140 קמש. וגם זה משהו די חדש ונדיר. 

הפושע פשוט יברח לרחפן. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...