Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרהורים בקשר למרדפי משטרה

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 9 שעות, Gavrik כתב:

למשל אם המשטרה תנתק קשר עין מרכב חשוד שנגנב זה יתן לגנב אופציה פשוט לעצור איפושהו בצד הדרך ולהימלט רגלי... או אם ברכב יש נשק או סמים אפשר לזרוק אותם באיזה ביוב בדרך בזמן שהמשטרה לא רואה. ואז גם אם יעצרו את החשוד במקום לתפוס עליו נשק דמים שיוביל לפענוח רצח, יעצרו אותו על כמה עבירות תנועה והוא ישלם כמה אלפי שקלים קנס ויצא בזול. 

נקודות חשובות שפספסתי.

עדיין אני סבור שאם הוא חוצה צמתים באדום בשעה עמוסה אין הצדקה לסכן סיכון חיי אדם בסבירות גבוהה שכזו.

לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אף שוטר לא בונה על הרכבים שמסביב כככלי לבלימת חשוד נמלט.

אז מה יבלום אותו?

קרא את זה. תופתע, בעיקר אם אתה נהג משאית....

https://cars.walla.co.il/item/1831692

לפני 9 שעות, Gavrik כתב:

למשל אם המשטרה תנתק קשר עין מרכב חשוד שנגנב זה יתן לגנב אופציה פשוט לעצור איפושהו בצד הדרך ולהימלט רגלי...

עדיף. ככה הרכב לא יתרסק.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 שעות, חולה רכב#1 כתב:

רק הסיורים עצמם של המסוקים יניבו רווחים טובים למשטרה, דבר שאכן יצדיק את קיומו. 

יש לך מושג כמה עולה שעת טיסה של מסוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון אחר לדיון:

לפני יומיים היתה תאונה באיילון, עם רכב שעלה באש ופקק נלווה של כמה שעות. השוטרים במקום כיוונו את הנהגים להסתובב ולנסוע בחזרה דרך השוליים של הכביש.

הסיבה לתאונה, ממה שקראתי במקומון של הרצליה: נהג שנתפס על מהירות "פסיכית" של 145 קמש, סרב לעצור, וניסה לברוח לשוטרים, עד שהתנגש בפקק שלפניו.

אני מניח שזה ברור שהנהג אשם בתאונה. אבל את מהות המרדף על אילון אני לא מבין. איך זה יכול להגמר, אם לא בתאונה?

אני לא יודע מה ההצעה הפרקטית למשטרה. אבל לנהל מרדף בכל מחיר נשמע לי גם כאופציה לא חכמה. בטח לא במצב כזה, בו סביר שלא חושדים שהנהג מעביר גופות או שקי סמים בבגאז, אלא בסך הכל נוסע מהר בכביש מהיר חדש ומתוחזק.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם שמחליט לנהוג במהירות מופרזת ואז לברוח מהמשטרה הוא אדם שיכולת השיפוט שלו לקויה מהיסוד ולכן ללא קשר למשטרה הוא יעשה בסוף תאונה קטלנית.

הדבר היחיד שיווצר מהחלטה לא לרדוף אחרי עבריינים שבורחים מהמשטרה היא שאנשים נורמטבים פחות יעשו את אותו דבר כי אין לזה השלכות.

בסוף אתה תעלה את הסיכון הכללי של הציבור כי כל מטומטם יחליט שעדיף לו לברוח ותוך כדי בריחה יעלה את הסיכוי לתאונה קטלנית.

עריכה אחרונה על ידי motizkn
  • אהבתי 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לפותח האשכול, זה בדיוק דיון שמתקשר לפוסט שפתחתי לאחר התאונה שהתרחשה לפני יומיים באיילון.

נפגעו להערכתי למעלה מ15 רכבים, מי יתן את הדין אם הרכב היה גנוב/ללא ביטוח?

הרי מדובר על נזק של מליוני שקלים.

האם למשטרה אין אחריות על הדבר?

מזל שהנזק הוא רק לרכוש, אך נכון שהיינו מדברים אחרת אם חלילה היה נהרג ילד כתוצאה מכל האירוע?

* הוספתי סרטון ממש שמראה את כל האירוע ממצלמת רכב של אדם אחר

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, eladts כתב:

לפי הקישור שהצגת זה החל מ 3,500 ש"ח 

אבל שכחת כי במקרה שהפנית אותי אליו זו חברת תיירות, זהו עסק לכל דבר שמטרתו להרוויח ככל היותר ואשר הכנסותיו מוגבלות באותה השעה ולכן יגבה מחיר יקר על שעת הטיסה הנ"ל. 

במשטרה כאשר תציב שני שוטרים על מסוק, מספיק 10 דקות באיילון כדי להרוויח בוכטות של כסף. 

פשוט כי יש לך טווח ראייה רחב הרבה יותר מניידת הפטרול. 

אני יורה לעצמי ברגל עם המהלך הזה כי אני גם נוסע מהר לפעמים, אבל בשביל בטיחותי ובטיחות השאר כן הייתי רוצה לראות אכיפה אמיתית וטובה יותר בכבישים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, tinoki כתב:

אז מה יבלום אותו?

קרא את זה. תופתע, בעיקר אם אתה נהג משאית....

https://cars.walla.co.il/item/1831692

מחסומים, דוקרנים, כניסה לרחוב ללא מוצא, השגה של הרודפים וכו'.

תראה איך הסתיים המרדף אחרי הדו"ג השבוע, זה לא היה בתאונה.

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

אני לא יודע מה ההצעה הפרקטית למשטרה. אבל לנהל מרדף בכל מחיר נשמע לי גם כאופציה לא חכמה. בטח לא במצב כזה, בו סביר שלא חושדים שהנהג מעביר גופות או שקי סמים בבגאז, אלא בסך הכל נוסע מהר בכביש מהיר חדש ומתוחזק.

אם הוא בורח מהשוטרים, הוא לא רק נסע מהר בכביש מהיר חדש ומתוחזק.

או לכל הפחות יש סיכוי מאוד טוב שיש עוד לסיפור הזה.

וברור לך מהסרטון שזה ממש לא "נהג נורמטיבי שנסע מהר באיילון ונתפס" כן?

לפני שעתיים, loacker כתב:

האם למשטרה אין אחריות על הדבר?

איזה אחריות אתה רוצה שתהיה למשטרה? שהמשטרה תשלם על כך שניהלה מרדף אחרי עבריין? (וזה לא משנה כרגע שזה עבריין מהירות ואת דעתי על עבירות המהירות יודעים פה היטב)

העבריין צריך לשלם, ואם אין לו שיעבוד במתפרה בכלא ואת ה"משכורת" ישלמו לנפגעים.

לפני שעתיים, loacker כתב:

מזל שהנזק הוא רק לרכוש, אך נכון שהיינו מדברים אחרת אם חלילה היה נהרג ילד כתוצאה מכל האירוע?

זה עניין פלילי לחלוטין, ובמצב כזה היו מאשימים (בצדק) את הנהג הנמלט בסעיף של סיכון אדם בנתיב תעבורה, וגם המתה בקלות דעת, עם שני הסעיפים האלה הוא יכול להיכנס ליותר מעשור בכלא.

ועדיין, זו לא תהיה האחריות של השוטרים על התוצאה הזו.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי כל אותם "סתם" עברייני תנועה בעיקר בדרום שנוסעים במהירות מופרזת, מורידים רכבים מהכביש או סתם "מבהילים" נהגים בשביל שיעשו טעות, גם אחריהם לא לרדוף? הנהיגה היומיומית שלהם לא יותר מסוכנת לרכבים ולעוברי אורח?

נהג בין 19 בלי רישיון שנוהג ב 145 קמ"ש ולא משנה כמה הכביש גדול ומתוחזק הייתי מאוד שמח אם ירדפו אחריו את הנזק לסביבה הוא יגרום בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

וברור לך מהסרטון שזה ממש לא "נהג נורמטיבי שנסע מהר באיילון ונתפס" כן?

ברור לי שהוא החליט לברוח במקום שאחרים היום עוצרים.

לתת שם ב-150? זה מחבר אותנו לשרשור אחר. אכיפה של זה היא בזבוז זמן של שוטרים ובזבוז מוחלט של המשאבים הדלים שיש למשטרה.

ואני תוהה מה מצפה אותו השוטר שמחליט לצאת למרדף בידיעה שיש פקק לא רחוק משם.

רוצה דוגמא אחרת? לא מזמן ראיתי בחדשות שוטר אופנוען רודף אחרי ילדים שדוהרים על אופנוע ללא רשיון בתוואי עירוני צפוף מאוד. סרטון אחר כזה אופנוען, כנראה בדרום, פונה ימינה ומתנגש בתוך משאית. וברור שהסיכוי של השוטר להיות מעורב בתאונה במצב כזה זהה בערך לסיכוי של הבורח כן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

ברור לי שהוא החליט לברוח במקום שאחרים היום עוצרים.

אוקיי עכשיו נלך צעד קדימה, למה אתה חושב שהוא החליט לברוח במקום שאחרים היו עוצרים?

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

ואני תוהה מה מצפה אותו השוטר שמחליט לצאת למרדף בידיעה שיש פקק לא רחוק משם.

מה הוא אמור לצפות? זה מקרה ותגובה קלאסית, אין לו מה "לצפות" הוא צריך לעצור את העבריין מהרבה הרבה סיבות שחלקן עדיף שלא יעלו על הכתב.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

רוצה דוגמא אחרת? לא מזמן ראיתי בחדשות שוטר אופנוען רודף אחרי ילדים שדוהרים על אופנוע ללא רשיון בתוואי עירוני צפוף מאוד. סרטון אחר כזה אופנוען, כנראה בדרום, פונה ימינה ומתנגש בתוך משאית. וברור שהסיכוי של השוטר להיות מעורב בתאונה במצב כזה זהה בערך לסיכוי של הבורח כן? 

לא ממש, הסיכוי של השוטר להיות מעורב בתאונה כזו קטן מזה של הבורח, מהרבה סיבות, למשל נהיגה מבצעית, או עצם העובדה שהבורח "פותח ציר" לשוטרים הרודפים.

בנוסף לזה הבורח מפתיע את הסובבים אותו, אחרי זה כולם דרוכים יותר ולכן כשהשוטרים מגיעים זה הרבה פחות מפתיע.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אוקיי עכשיו נלך צעד קדימה, למה אתה חושב שהוא החליט לברוח במקום שאחרים היו עוצרים?

שמעתי פעם שיש מורק על מישהו מוכר בתחוום שעשה את זה. כי ככה הוא החליט.

ההנחות מסביב הן תאוריה שלך..

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא ממש, הסיכוי של השוטר להיות מעורב בתאונה כזו קטן מזה של הבורח, מהרבה סיבות, למשל נהיגה מבצעית,

מה נו..

תהייה רציני בחייאת.

אני לא יודע איזו הכשרה עושים שוטרי מתנא בנהיגה אגרסיבית \ מהירה \ מבצעית, אבל כבישי הנהיגה המפורסמים בישראל מלאים בשאריות שהשאירו שם חובבי נהיגה ספורטיבית שהתרסקו בהם - כולל כאלו שברזומה שלהם תחרויות בחול, אליפויות קרטינג למיניהן ועוד.

הדבר היחיד שבאמת מקטין את הסיכוי לתאונה זה שמי שבורח פותח את הציר. וגם לזה יש אפקט מוגבל, כשיש לך שוטר שרודף אחרי ילד בן 17 על קטנוע ברחובות צידיים צרים. ושם, אגב, די בטוח שאפשר לזרוק לפח את התאוריה על זה שמדובר בבריחה של פושע סטייל gta. העבירה של הילד היא זה שאין לו רשיון. האם צריך לעצור אותו? כן. האם זה שווה פגיעה במישהו אחר בדרך? לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. שוטרי מתנא (כמדומני שכיום היחידה נקראת בשם אחר) עוברים הכשרה בנהיגה מבצעית. זאת משיחה עם שוטרים + התנסות מעשית במקרה בו שוטר השתמש בידע בכדי להמנע מתאונה עקב רכב שנכנס למסלול נסיעתו (בעבר הייתי מתנדב במתנא).

2. למשטרה יש מחסור כרוני בתקציבים, ויש תקופות בהן היחידה המוטסת מושבתת עקב מחסור בתקציב  -> כך ששימוש במסוקים אינו פתרון ישים תמיד אלא במקרים בהם יש מבצע ספציפי אליו הוזמן מסוק כתגבורת (אני קצת מסתבך כאן עם הניסוח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין כי צריך לעשות פיילוט עם המסוקים למשך שבוע ימים או פחות, אני בטוח כי מסוקים בשילוב עם מכשיר המזהה עבירות יניב רווחים טובים מאוד למשטרה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

שמעתי פעם שיש מורק על מישהו מוכר בתחוום שעשה את זה. כי ככה הוא החליט.

ההנחות מסביב הן תאוריה שלך..

עזוב מור"קים עכשיו.

רציני, למה נראה לך שאחרים (כלומר ברבים) היו עוצרים, ומישהו ספציפי החליט לברוח.

יש סיבות מאחורי זה, זו החלטה לגמרי מודעת, בטח לאורך קילומטרים ולא רגעית.

מה נו..

תהייה רציני בחייאת.

אני לא יודע איזו הכשרה עושים שוטרי מתנא בנהיגה אגרסיבית \ מהירה \ מבצעית, אבל כבישי הנהיגה המפורסמים בישראל מלאים בשאריות שהשאירו שם חובבי נהיגה ספורטיבית שהתרסקו בהם - כולל כאלו שברזומה שלהם תחרויות בחול, אליפויות קרטינג למיניהן ועוד.

או שלא קראת מה כתבתי, או שאתה סתם חומד לצון.

קח אלוף קארטינג, שים אחריו במרדף את המקום השני שלו בכבישים כאלה, למי יש יותר סיכוי להתרסק? לראשון או לשני?

הדבר היחיד שבאמת מקטין את הסיכוי לתאונה זה שמי שבורח פותח את הציר. וגם לזה יש אפקט מוגבל, כשיש לך שוטר שרודף אחרי ילד בן 17 על קטנוע ברחובות צידיים צרים. ושם, אגב, די בטוח שאפשר לזרוק לפח את התאוריה על זה שמדובר בבריחה של פושע סטייל gta. העבירה של הילד היא זה שאין לו רשיון. האם צריך לעצור אותו? כן. האם זה שווה פגיעה במישהו אחר בדרך? לא.

לא רק, כמובן שאם שוטר על ארבע גלגלי רודף אחרי דו"ג הוא מוגבל יותר, אבל לא על זה מדובר במקרה הזה. וגם אז השוטר מודע למוגבלות שלו.

זה לגמרי חלק מההכשרה של נהיגה מבצעית.

ואתה שוב מניח הנחות שהן לגמרי לא נכונות, לפחות לחלק גדול מהמקרים, הבעיה העיקרית היא לא היעדר רישיון.

לפני 14 שעות, חולה רכב#1 כתב:

אני מאמין כי צריך לעשות פיילוט עם המסוקים למשך שבוע ימים או פחות, אני בטוח כי מסוקים בשילוב עם מכשיר המזהה עבירות יניב רווחים טובים מאוד למשטרה. 

המשטרה מקבלת תקציבים ממשרד האוצר, ההכנסות מקנסות מגיעות למשרד האוצר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...