Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

וואו.. איזה חדשות גילו לנו .. 

הרי פרטי ההסכם נחשפו כבר בינואר 

בתחילת ינואר דיברו על משלוחים שבועיים של חיסונים עד אמצע מרץ 

ואמרו במפורש 10 מיליון מנות חיסון.

תעשו חשבון קצר -  חסרים כנראה עוד כ-2 מיליון חיסונים שצריכים להגיע עד אמצע מרץ,

על מנת להשלים ל-10 מיליון. 

עד כה התחסנו 4.2 מיליון מנה ראשונה ו 2.9 מיליון 2 מנות. 

זה אומר -כ 7.1 מיליון מנות הזרקו ויש כ 1.3 מיליון מנות במחסנים.

חסרים בדיוק 1.6 מיליון ממנות במשלוחים עד אמצע מרץ. 

וזה בדיוק מתאים ל 800 אלף אנשים .. 400,000 בשבוע.

וזה בדיוק 70 אלף בימים א-ה' , ו50,000 בסוף שבוע. 

בקיצור, חדשות ישנות וזה מאשר את מה שאמרתי פה..   

האחות שצעקה שלא מגיעים מתחסנים , לא ידעה שפשוט אין מנות במחסן ומישהו מווסת את כמות המתחסנים שאמורה להגיע אליה 

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001356427

image.thumb.png.85bec92543bea4e38dd4abf5a05d6bfe.png

image.thumb.png.9029c116f4e2f8fffa6bb66a1d394339.png

לפני 18 שעות, sagibd95 כתב:

אני מאמן כדורסל

מחר אנחנו אמורים לחזור לפעילות אך היום העירייה הוציאה הודעה שכל מפעיל חוג חייב שיהיה לו תו ירוק, גם בדיקות שליליות לא רלוונטיות.

החיסון השני שלי ביום חמישי הקרוב, הלכתי להתחסן איך שפתחו לקבוצת הגיל שלי. להידחף בתור עם הקשישים הרגיש לי פחות אנושי לעשות.

כיוצא מכך בגלל שלא עשיתי שום דבר לא בסדר מונעים ממני לחזור לעבוד בשבועיים הקרובים.

מאוד מתסכל.

היום טוענים בחדשות שהיועץ המשפטי לא אישר מגבלות על נותני השירותים.

כלומר אסור למנוע מהמדריך בחדר כושר לעבוד.

ההנחיה היא שניתן להגביל רק פעילות פנאי , אבל אסור להפלות עובדים. 

תנסה לפנות אליהם שוב, תבקש מהם את החוות דעת המשפטית שהם עובדים לפיה. 

הרי כעיקרון גם לך אסור לפלות את העובדים שלך, אם יש לך מדריכים אסור לך לא להעסיק אותם בגלל שהם לא התחסנו. 

יש מצב שהם יתקפלו אם מישהו מתחת לגיל 35 עבר חיסון של מנה אחת לפני שבועיים. 

אם לא אז תפעיל את העו"ד של טרנספורטר.. הוא יכול לסדר הכל

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, korola כתב:

היום טוענים בחדשות שהיועץ המשפטי לא אישר מגבלות על נותני השירותים.

כלומר אסור למנוע מהמדריך בחדר כושר לעבוד.

ההנחיה היא שניתן להגביל רק פעילות פנאי , אבל אסור להפלות עובדים. 

שזה מטומטם לגמרי

אני מכיר הרבה נותני שירות בתחום האירועים שלא מתכוונים להתחסן

ואז יש סטנדאפיסטים סוג ז (לא נגיד שמות)  שמפרסמים שהם יכניסו למופעים שלהם כל מי שרק רוצה

מה עשינו בזה?

לפני 6 שעות, raiden כתב:

סליחה, נעלמתי לשנה. קורונה וזה.

תגידו, לאף אחד לא מפריע התו הירוק הזה? כאילו בן אדם שנמצא בטיפול פסיכיאטרי יכול ללכת לקבל רישיון נהיגה ולא ישאלו אותו על זה. הוא גם יכול להתקבל לשוק העבודה ואסור לשאול אותו על זה. רק אותי מעצבן שהסודיות הרפואית פה נעלמתם לאט לאט וכולם בסדר עם זה?

ולפני שיקפוץ פה אותו אחד שיקרא לי "מתנגד חיסונים ומפיץ מחלות", אני עושה חיסון שני בסוף השבוע. לי מפריע אישית הדיקטטורה שמתחילה לאט לאט לקרות פה.

על איזה דיקטטורה אתה מדבר אני לא מבין?

רוצים לגמור עם זה

אפשר להמשיך לשבת בבית כשמשעמם ולפתח תאוריות על תורת הגזע, ניסויים בבני אדם, שלילת חירות, צייתנות, ואני יכול להפנות אותך לקבוצות בפייסבוק שמתעסקות רק בזה

השאלה אם אתה רוצה להמשיך לדקלם שטויות או לסיים עם זה?

אני רוצה לסיים עם זה

רוצים לפתוח את המשק ולחזור לשיגרה

לא אין לי בעיה שישאלו אותי אם התחסנתי או לא.

אם התחסנתי - אני גאה בזה

אם לא התחסנתי ואני מתבייש בזה- כנראה שאני מבין שאני אזרח פח שלא מסוגל לתת מעצמו קצת בשביל מדינה שלמה.

אבל אני חושב שרוב האנשים האלה לא מתביישים בזה, עד שסוףסוף הם מצליחים להביע דעה ולהשפיע על משהו, מבחינתם לבוא ולצעוק "אני לא מתחסן ואני משפיע" זה גדולה

לפני 15 שעות, Blaz00r כתב:

שתבין שהעניין הזה התחיל כבר ביום רביעי, אבל במהדורות החדשות מה שתפס את כל הכותרות וזמן השידור הוא השני גרגירי שלג בירושלים. שום דבר על מה שקורה בחופים, עד יום שישי. הזיה.

פעם ראשונה  שאני מסכים איתך

פשוט לא יאמן איך מיום רביעי 70% מהחדשות זה שלג

כאילו שהכל מושלם פה

הזוי.

מצד שני 

לפני 11 שעות, m3x7r3m3 כתב:

קומבינות של הלקוחות ומכוני הכושר, ככה שיוכלו להיכנס גם כאלה ששליליים לפי רצון מכוני הכושר, אבל בלי רישום שידווח.

בשניה שזה יקרה ויתחילו לדווח על זה (ובמיוחד במקומות המסודרים יש אוכלוסיה בסיכון שבאה לשם בתור בילוי) הסיפור הזה יתפוצץ וסתם יפלו עליהם גזרות שלא שוות את זה

לפני 8 שעות, פינדר כתב:

אחות של אשתי גם מתנגדת חיסונים, שלא רוצה להכניס חומרים זרים לגוף...

אז אמרו לה בעבודה שמי שלא מחוסן, צריך להביא בדיקה שלילית כל 72 שעות.

הלכה להתחסן כמו טאטאלע.

דווקא עם כאלה אין לי בעיה

מפחדת מהחומר זה עוד נסבל ואפשר בסוף לשכנע אותה

הבעיה זה אנשים מטומטים שלא הולכים להתחסן "כי ישימו לי תלאי צהוב"

אלה אנשים שצריכים לקבל קנס רק על הטימטום שהם רושמים ואחר כך לקבל כרטיס אדום מכל מקום שיש בו יותר מ 5 אנשים

לפני 8 שעות, פינדר כתב:

המדינה צריכה לכפות על המעסיקים לוודא את המצב החיסוני של העובדים.

שמעסיק ידע שהוא חשוף לתביעות, אם לא בדק ואם עובד שלו הדביק מישהו אחר.

רק ככה ילכו כל הסתומים להתחסן.

את זה כבר התחילו לעשות

לפני 7 שעות, אליה כתב:

תגידו תגידו...... מה עם המענק של ביבי? לא יוצא לפועל? איך היה מתאים לי קצת שוחד בחירות לעו"ש ..

בינתיים הבטיח מענק לעסקים ב 10.2

עד היום לא נכנס שום דבר

ודווקא ישראל כץ שעונה מהר להודעות גם בנייד האישי

לא עונה על זה

לפני 7 שעות, teyal כתב:

אחרי שניסיתי להתווכח, עם כמה מתנגדי חיסונים

הבנתי שאין טעם להתווכח עם טיפשים .

עם טיפש (וגם עם שקרן) אין מה להתווכח באמצעות עובדות.

תמיד תצא כשידך על התחתונה.

כשאתה מוציא אותם טיפשים אז מתחילים הסיפורים

"חברה שלי הלכה להתחסן וחזרה הבייתה ונפלה לה היד בדרך"

לפני 6 שעות, raiden כתב:

מתבייש? לא, לא מתבייש. אבל אני לא רוצה לתת דין וחשבון לכל שומר פושטק בכניסה לקניון על האם אני חולה בסרטן ביצים או לא. יש סודיות רפואית, מעוגנת בחוק. אני יכול מבחירה לשתף מה שבא לי, אבל למעסיק אסור נגיד לשאול האם אני חולה או לא.

מדהים אותי איך כולם זרקו לפח את החופש והחירות שלהם. מדהים.

למעסיק מותר להגיד לך שאם לא תציג תעודת מתחסן תצטרך בדיקה

אתה לא צריך לספר לו אם יש לך מעי רגיש או כל דבר אחר

מצחיק

עד לפני חודש היית רואה אנשים באוטובוס מספרים אחד לשני שיש להם קטטר

פתאום לא מוכנים לשתף מידע וכל אחת דואגת לפוריות שלה אפילו שהיא בת 70

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, raiden כתב:

מתבייש? לא, לא מתבייש. אבל אני לא רוצה לתת דין וחשבון לכל שומר פושטק בכניסה לקניון על האם אני חולה בסרטן ביצים או לא. י

סרטן הביצים שלך לא מסכן אנשים מדוכאי חיסון או אותם 10% שהחיסון לא יעיל עליהם.

חולי בקורונה דווקא כן.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Potato כתב:

סרטן הביצים שלך לא מסכן אנשים מדוכאי חיסון או אותם 10% שהחיסון לא יעיל עליהם.

חולי בקורונה דווקא כן.

יופי, אז בוא תסביר לי רגע. אדם שהתחסן יכול להגיעה לחדר כושר יחד איתי (כי אני גם אהיה מחוסן עוד מאט). נגיד והחיסון לא עבד עליו. באסה לו, נפל באותם 10% (שזה בפועל 5% אבל נוותר לך על המידע השגוי). אז יוצא ככה שאני כן מסכן אותו והוא לא יודע את זה. אתה מבין את החוסר היגיון שיש בזה?

או הנא דוגמא אחרת, קראתי אתמול שלבתי מלון יכולים להגיעה רק כאלה שיש להם את הדרכון הזה, אמה מה, ילדים עד גיל 16 לא יכולים להתחסן. אסור להם. אז מה עושה המוח הישראלי? אומר - בוא נכניס ילדים עד גיל 16 אם יציגו בדיקה שלילית בת עד 72 שעות. אבל אז אתה מסתכל על הנתונים שפורסמו שאומרים שאדם שנחשף לחולה קורונה, יתחיל לפתח תסמינים אחרי 2-3 ימים, כלומר אם נחשפתי לחולה מאומת הזמן הכי טוב לעשות בדיקת קורונה זה ביום ה 3 או ה 4 אחרי החשיפה (קריא 72+ שעות אחרי חשיפה). אז עכשיו אתה מעמיד בסיכון אנשים מדוכאי חיסון או כאלה שהחיסון לא יעיל עליהם שיהיו באותו בית מלון עם ילדים בני 16.

רוצה עוד דוגמאות? פורסם עכשיו מידע שהחיסון לא רק מונע הדבקה ב 95.8% אלה גם מונע העברה ב 86% (או משהו כזה). אז איך בדיוק אני מסכן אדם שבוחר לא להתחסן? או שאני מסכן אותו רק כשאנחנו בחדר כושר אבל לא כשאנחנו בואטובוס או בחנות?

שנמשיך עם קרקס האבסורד? החיסון מבחינתי לפחות זה חיסון אגויסטי. אני רוצה להגן על עצמי. יש כאלה שלא רוצים - חלק מבחירה, חלק מטימטום. אז למה למנוע מהם חופש תנועה? ולפני שתבוא ותגיד לי "כי הם יחלו ויעמיסו על בתי החולים" - אנשים שמעשנים או אוכלים אוכל פח גם מייצרים עומס על בתי החולים ועל משלמי המיסים. אבל אף אחד לא קונס מסעדות שמגישות צ'יפס שמטוגן באותו שמן זית מהבוקר. או אוסר על מכירת סיגריות.

איפה ההיגיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגיון מלא. גם לא יהיה אבל זה המתווה הירוק לטוב ולרע. המלונות עובדים עם המתווה הזה וכמו שאמרתי יש בו סעיף "סודי" של בדיקה שלילית.
בגרמניה החליטו שאין מתווה ואין דרכון. מה עדיף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, save כתב:

אין הגיון מלא. גם לא יהיה אבל זה המתווה הירוק. לטוב ולרע. המלונות עובדים עם המתווה הזה וכמו שאמרתי יש בו סעיף סודי של בדיקה שלילית.
פשוט זה סעיף שכרגע מצניעים לטובת עידוד החיסונים.

הא, יופי! אז תבואו ותגידו "יש הגבלות תנועה כי אנחנו רוצים לחייב אנשים (בעיקר צעירים לפני הנתונים) שיתחסנו". אל תספרו לי בילבולי שכל שלכל אחד פתאום אכפת מבני 80+ או שכל אחד הוא ישו שמקריב את החירות שלו למען טובת הכלל. לפני שנה כולם שמו אחד גדול על החברה, על הטבע ועל האחר והיום כולם פתאום אלטרויסטים שעומדים בתור לקבל חיסון בשביל "שהכל יחזור להיות רגיל". 🤮

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, korola כתב:

הכי מצחיק היה לשמוע אותו מדבר על 3 מערכות מיסוי שונות.

מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי. 

התוכנית שלו לאחד אותם למערכת מיסוי אחת בלבד, 

זה אחרי שכל קורס בסיסי מסביר את ההבדל בין מס על הכנסה  ומס על צריכה (מע"מ).

אם הבנתי אותו נכון, הנקודה שלו היא שלא צריך 3 פקידים שיעשו את אותה עבודה, אבל במערכת מיסוי שונה.

אלא פקיד אחד, שמקבל משכורת אחת, ומחשב מיסוי גם של מס הכנסה גם של מע"מ וגם של בט"ל, הוא גם הדגיש את זה כשדיבר על אבטלה סמויה.

לפני 15 שעות, yor2 כתב:

מנסים לזרז חיסונים?  או שאתותו מתחיל ניסוי של מודרנה.

N12 - האזהרה: אספקת החיסונים מפייזר תיגמר בעוד שבועיים (mako.co.il)

ניגמר.jpg

מודרנה לא צריכים אותנו לניסוי, הם מחסנים כל מה שהם יכולים לייצר בארה"ב.

פשוט הזמינו מפייזר 10 מיליון מנות חיסון, שמספיקות ל-5 מיליון אנשים כפול 2 מנות, 4.3 מיליון כבר קיבלו מנה ראשונה (ובכך הבטיחו לעצמם את המנה השנייה של פייזר גם) שזה 8.6 מיליון מנות שכבר ניתנו, או ששמורות.

נשאר 1.4 מיליון מנות, שזה 700 אלף אנשים, ואם יתחילו לחסן מחלימים במנה אחת אז נניח שזה יוצא בערך מיליון אנשים (נניח 700 אלף מחלימים + 350 אלף שיקבלו 2 מנות).

חוצמזה כל מוכר ארטיקים בחוף יודע את טקטיקת המכירה "אני הולך"

לפני 14 שעות, David32 כתב:

גם אני במקום פייזר הייתי זורק את ישראל.

יש להם עכשיו נתונים מעולים, אולי אפשר למכור למדינות אחרות במחיר גבוה יותר.

יש להם נתונים מעולים, ממש זהב, כמו שאמרתי שייצא להם מפה.

חוצמזה אחרי שמכרו פה כבר 10 מיליון מנות חיסון, על 9.3 מיליון אזרחים (כלומר פוטנציאלית יכולים להגיע עד 18.6 מיליון מנות), מתוך זה ילדים עד גיל 16 זה 2 מיליון ומשהו, אז נשארנו עם נניח 7 מיליון אזרחים, 14 מיליון מנות, מתוכן הם מכרו 10 מיליון, כמה מאמץ הם צריכים להשקיע כדי למכור את ה-4 מיליון מנות האלה? כמה ישראל צריכה להשקיע כדי שה-4 מיליון מנות האלה ייכנסו לוורידים של אנשים?

זה תפוקה שולית פוחתת.

לפני 9 שעות, Transporter כתב:

בשניה שזה יקרה ויתחילו לדווח על זה (ובמיוחד במקומות המסודרים יש אוכלוסיה בסיכון שבאה לשם בתור בילוי) הסיפור הזה יתפוצץ וסתם יפלו עליהם גזרות שלא שוות את זה

נראה לך? שוב יעשו את זה בשושו, ואתה לא תדע שההוא שרץ בהליכון לידך לא התחסן.

כמו שהבעלים של הפיראט האדום באור יהודה שיקר ושיקר ושיקר בחקירות האפידימיולוגיות בהתחלה, ורק אמר שהקפיץ משהו לחנות, ולא נכנס, ולא היה עם לקוחות ועובדים וכו'.

ופתאום שנה אחרי שכחו לו הכל, ראיינו אותו בחדשות. מישהו אמר לו משהו על זה? קדחת.

לפני 16 דקות, raiden כתב:

רוצה עוד דוגמאות? פורסם עכשיו מידע שהחיסון לא רק מונע הדבקה ב 95.8% אלה גם מונע העברה ב 86% (או משהו כזה). אז איך בדיוק אני מסכן אדם שבוחר לא להתחסן? או שאני מסכן אותו רק כשאנחנו בחדר כושר אבל לא כשאנחנו בואטובוס או בחנות?

שנמשיך עם קרקס האבסורד? החיסון מבחינתי לפחות זה חיסון אגויסטי. אני רוצה להגן על עצמי. יש כאלה שלא רוצים - חלק מבחירה, חלק מטימטום. אז למה למנוע מהם חופש תנועה? ולפני שתבוא ותגיד לי "כי הם יחלו ויעמיסו על בתי החולים" - אנשים שמעשנים או אוכלים אוכל פח גם מייצרים עומס על בתי החולים ועל משלמי המיסים. אבל אף אחד לא קונס מסעדות שמגישות צ'יפס שמטוגן באותו שמן זית מהבוקר. או אוסר על מכירת סיגריות.

הסיבה מספר אחת לאבסורדים זה היועמ"שיה, לא שום דבר אחר.

למה למנוע חופש תנועה? כי זה מתנגש עם זכות יסוד אחרת של אדם אחר, שלא יכול לקבל את החיסון כרגע.

עקרון משפטי בסיסי אומר שהזכות של מי שמנוע, גוברת על הזכות של מי שיש לו בחירה.

לילד מתחת לגיל 16, אין בחירה, הוא לא יכול לבחור לקבל חיסון, למי שמעל יש בחירה.

ואז העיקרון הזה אומר - כשיש לך בחירה, יש לך אחריות על הבחירה - בחרת לא להתחסן, תתמודד עם ההשלכות של הבחירה שלך.

אי אפשר, בשום מדינה מערבית, דמוקרטית, לקדש זכות יסוד של מי שהייתה לו בחירה, ובחר דרך אחת, על פני זכות יסוד לא פחות בסיסית (ויש שיאמרו יותר בסיסית) של מי שאין לו בחירה.

אפשר לעשות את זה במדינות דיקטטוריות, שם אפשר להגיד שזכות של מקורב לשלטון גוברת על זכות של אחרים, לא מקורבים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, raiden כתב:

יופי, אז בוא תסביר לי רגע. אדם שהתחסן יכול להגיעה לחדר כושר יחד איתי (כי אני גם אהיה מחוסן עוד מאט). נגיד והחיסון לא עבד עליו. באסה לו, נפל באותם 10% (שזה בפועל 5% אבל נוותר לך על המידע השגוי). אז יוצא ככה שאני כן מסכן אותו והוא לא יודע את זה. אתה מבין את החוסר היגיון שיש בזה?

או הנא דוגמא אחרת, קראתי אתמול שלבתי מלון יכולים להגיעה רק כאלה שיש להם את הדרכון הזה, אמה מה, ילדים עד גיל 16 לא יכולים להתחסן. אסור להם. אז מה עושה המוח הישראלי? אומר - בוא נכניס ילדים עד גיל 16 אם יציגו בדיקה שלילית בת עד 72 שעות. אבל אז אתה מסתכל על הנתונים שפורסמו שאומרים שאדם שנחשף לחולה קורונה, יתחיל לפתח תסמינים אחרי 2-3 ימים, כלומר אם נחשפתי לחולה מאומת הזמן הכי טוב לעשות בדיקת קורונה זה ביום ה 3 או ה 4 אחרי החשיפה (קריא 72+ שעות אחרי חשיפה). אז עכשיו אתה מעמיד בסיכון אנשים מדוכאי חיסון או כאלה שהחיסון לא יעיל עליהם שיהיו באותו בית מלון עם ילדים בני 16.

איפה ההיגיון?

אתה מחפש את ההיגיון במיקרו , אבל אתה צריך לעלות קצת ולחפש אותו במאקרו.

מה הכוונה?  

במדינת ישראל אין אפשרות להגיע ל-0 הדבקה ,  למה ככה..  ולכן אל תחפש היגיון בהנחיות שיביאו ל-0 הדבקה ,

אין כוונה כזאת וזה לא היעד. 

במאקרו אני רוצה לצמצם הדבקות, כלומר לא להביא אותם ל-0 אלה להביא את המקדם משמעותית מתחת ל-1,

דיברו על היעד של 0.8. 

אם אני מביא את המקדם ל0.8 (כל 4 ימים), אז כל שבועיים כמות המאוחבנים תרד ב 0.8 ברביעית. 

ובחודש זה 0.8 בחזקת 8.   כלומר 16% מהמספרים היום (במקום 2000,  320) .

עכשיו, קח את כל ההנחיות ותבחן אותם האם הם מצמצמות הדבקה (לא מונעות לגמרי).

והתשובה היא , כן.

אם פותחים את מערכת החינוך רק ל 1.2 מיליון תלמידים ולא ל 2.4 מיליון , אז הורדתי הדבקות במערכת החינוך.

אם אני מגביל כניסה לחדרי כושר (אפילו על בסיס אקראי כמו גובה או משקל), גם אז אני מצמצם את ההדבקות.

מה שיפה בזה, שיש המון כלים לצמצם הדבקות , כולם ביחד מצטברים ומביאים את מקדם ההדבקה לאיזור ה 0.8. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב שפעת חורף. למה לא עושים הגבלות על מי שלא מתחסן לשפעת חורף? אני לא רוצה לשבת בחדר ישיבות שחצי ממנו מנוזלים ומקנחים את האף לערימות של נייר טואלט. איפה טובת הכלל פה? איפה אותם אלטרויסטים שרוצים לשמור על מדוכאי חיסון אבל מגיעים מלאים בנזלת לעבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, raiden כתב:

אגב שפעת חורף. למה לא עושים הגבלות על מי שלא מתחסן לשפעת חורף? אני לא רוצה לשבת בחדר ישיבות שחצי ממנו מנוזלים ומקנחים את האף לערימות של נייר טואלט. איפה טובת הכלל פה? איפה אותם אלטרויסטים שרוצים לשמור על מדוכאי חיסון אבל מגיעים מלאים בנזלת לעבודה?

שאלה של ניהול סיכונים. השפעת העונתית לא מתפשטת באותה המהירות כמו הקורונה (וזאת הסיבה למה אין שפעת בישראל השנה, כי הצעדים שקיימים היום לקורונה הורידו את מקדם ההדבקה שלה כמעט ל-0), לכן לא היה סכנה לקריסה של מערכת הבריאות. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3

נכון, אתה לא יכול להגביל קבוצה שלא יכולה לקבל. אז כאילו מצאו קומבינה עבור ילדים עד 16. אבל בוא תסביר לי רגע, אדם שבחר לא להתחסן, למה החופש שלו מוגבל? כמו שאמרת, בחרת לעשות משהו תתמוד עם ההשלכות. אותה סיבה שאין איסור על עישון או אלכוהול. בחרת לעשן - תתמוד עם זה שכנראה תמות מוקדם יותר. לא הגבילו זכויות מעשנים לדוגמא - ההיפך, יצרו להם מקומות מיוחדות כגון ישיבה בחוץ. אז אני מסכים איתם לגבי ילדים, אבל מה ההיגיון להגביל כשאלה שלא רוצים להתחסן?

@korola

לא בטוח שאני מבין. על סמך מה אתה מחליט את מי להגביל ואת מי לא? כשהיה סגר ראשון, כולם היו מוגבלים פרט למקומות חיוניים. עכשיו אפשר גם להתווכח על מה זה חיוני ומה זה לא. אבל נעזוב את זה. למה נגיד לא מגבילים אנשים שעומדים לי על הראש ונושפים לי העורף? אני כמו זבל, מסתובב כבר שנה עם המסיכה המסריחה הזאת כאשר כל אדם שני עם אף בחוץ. איפה הצדק והשיוויון? אני יושב בבית, מסתכל בחלון ורואה חרדים עומדים בחוץ ומתפללים אבל אני לא יכול לעשות כושר, לא יכול ללכת לחדר כושר ולעשות דחיקות חזה. איפה הצדק פה? איפה טובת הכלל? כמה אנשים יצאו שבורים נפשית ופיזית מהשנה הזאת? אבל העיקר שהחרדים התפללו לטובתינו.

אותו אדם שיבחר לא להתחסן - ילך ויסתובב בחנויות ובאוטובוס, אותו אוטובוס שאני אסע בו ואותם החנויות שאני אכנס אליהם, אבל הוא לא יכול ללכת לחדר כושר. צדק חברתי משהו משהו.

@garicho

אז אני חוזר ואומר. תגידו את הדברים איך שהם. יש מגבלות תנועה כי רוצים לחייב אנשים להתחסן לא כי אכפת למישהו טובת הכלל. כי אם היה אכפת, היו מחייבים אנשים מנוזלים להסתובב עם מסיכות, כמו ביפן.

אגב פחות מדבק. נכון פחות, אבל עדיין מתים סביב חצי מיליון איש בעולם משפעת. החיים שלהם לא חשובים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביפן לא מחייבים אנשים מנוזלים להסתובב במסיכות. 

אבל אנשים מנוזלים מסתובבים עם המסיכות כדי להגן על הזולת...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, raiden כתב:

יש הגיון.

אם גם אני וגם אתה מחוסנים-אנחנו שומרים אחד על השני.

הסיכויים שתדביק אותי יורדים והסיכויים שלי להדביק אותך.

מניחים שהיעילות מספיק גבוהה בשביל לאפשר פתיחה של חדרי כושר.

אם מתוך 100,000 שהיו בחדרי כושר יחלו 100 ומתוך אלה רק 1 יגיע לאשפוז(וגם זה במצב קל-בינוני) אפשר לקחת את הסיכון.

להכניס אדם לא מחוסן זה להקפיץ את המספרים.

זה הכי טוב שאפשר לעשות במסגרת המצב הקיים.

יש סיכון להדבקה בחדר אוכל ובמופעים בערב אבל בגלל שתחלואת הילדים קלה ונמוכה וההורים מחוסנים וכל הילדים שהגיעו לא חולים,גם אם יש כמה שכן יתגלו כחולים הנזק לא יהיה גדול מידי.

אתה מחוסן והוא מסכן אותך כי היעילות לא 100% ובמקום שההעברה שלו תהיה 14% היא כל ה100%.

איפה ההיגיון?

כולם אוכלים אוכל פח והמון מעשנים ושותים אלכוהול ואין ספק כי הנזק קיים.

אבל,זה נזק מצטבר לטווח ארוך שניתן לטיפול במגוון דרכים לפני ההגעה לבתי החולים.

בקורונה מהרגע שנדבקת ועד הרגע שאתה שוכב בטיפול נמרץ עובר גג חודש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato

לא ברור לי.

אם משה ויוסי התחסנו והגיעו לחדר כושר. נניח ויוסי לא פיתח נוגדנים. אז יוסי כרגע שווה ערך לאדם לא מחוסן בחדר כושר. אז אתה יכול לבוא ולהגיד - מתוך 20 יוסי כאלה, יהיה סטטיסטית 1 שלא יפתח נוגדנים, לעומת 50% מאוכלוסיית האנשים עד גיל 30 שלא התחסנו עדיין שכנראה יגיעו לחדר כושר. אבל שוב, אותם אנשים יכול לנסוע באוטובוס יחד עם יוסי, אז מה זה משנה?

מאוד צורם לי שכולם מסתובבים עם האף בחוץ. שמירת מרחק זה בגדר בדיחה. עוד לא הייתי במקום ציבורי שבאמת שמרו בו על מרחק של 2 מטר. כשנפתחו טיסות לדובאי, אנשים רצו בהמוניהם לקנות כרטיסים וחירטטו תירוצים של "כמה אפשר לשבת בבית". עכשיו פתאום כולם מדברים על כמה הם אלטרויסטים ורוצים שכל זה יגמר כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...