Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה סלטוס - נהיגה ראשונה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא נהגתי בקיה הזו ולכן בהחלט יש סוג של התנשאות בפסילה שלי את האוטו הזה, מסכים לגמרי, אבל פשוט מתקשה להאמין שניתן להנות מדבר כזה שמצויד כזכור במנוע אטמוספרי לא חזק במיוחד עם נתוני מומנט מדכדכים וגיר רציף. צרוף שלמעט המקרה הנדיר של שינוי חוקי המכניקה והפיזיקה, הוא מתכון מובהק לתיסכול, למעט כמובן למי שעסוק בליטוף דוושת הגז במקום בלחיצה, לא עוקף אף פעם ובעיקר משתדל להמנע מנסיעה בעליות. וכמובן שאני מקצין ובמכוון, אבל בעידן של מנועי טורבו עם תיבות זריזות יחסית, דו מצמדיות או פלנטריות, נראה לי כאילו מדובר בצעד גדול לאחור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 149
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתקווה שבעתיד הקרוב יחליט היבואן - טלקאר
לשווק בארצנו את את שלל הגרסאות המנועים של הרכב,
כולל רמות גימור גבוהות יותר כפי שהרכב משווק בחו"ל.

עריכה אחרונה על ידי eyalkar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים ברמה העקרונית שיחידת הנעה כמו של הסלטוס מתאימה ל"מלטפי הדוושות", או בלשון יותר נימוסית מתאימה ל"נהגים זורמים" ולא לנהגים "מזגזגים".

אבל מה לעשות שהנהגים הזורמים הם הנהגים החכמים יותר מבחינה אובייקטיבית, הם מבינים שהמהירות הממוצעת לתוואי נסיעה נמוכה מאד ולכן נצמדים אליה כמה שיותר. הם מבינים שהנאה לא ניתן להפיק מנסיעה רגילה והרבה נהגים גם לא חושבים ממילא על "הנאה" מנהיגה בכלל. לנהגים כאלו יחידת ההנעה של הסלטוס מתאימה כמו כפפה כאמור.

ואילו הנהגים המזגזים כשמשמעות שמם, מנסים כל הזמן לשבור את המהירות הממוצעת באותו קטע נסיעה ממש מתוך אשליה כוזבת שיצליחו בכך ואשלייה (כוזבת) של הנאה, כאשר כל מה שהם עושים זה זגזוז בין מהירויות ובלימות באותו קטע נסיעה. לנהגים כאלו יתאים רכב עם מנועי טורבו וגירים כפולי מצמד. 

שני סוגי הנהגים ושני סוגי הרכבים יגיעו ליעד באותו זמן. אין מה לעשות זאת המציאות "העגומה" לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי green
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, green כתב:

לצורך העניין דגמי האקטיב של פיז'ו גם לא כוללים בקרת שיוט אדפטיבית וכל דגמי psa  לא כוללים "אוטו הולד" והם עדיין נמכרים. 

גם כל הג'יפונים הקטנים בסביבת המחיר הזאת (קטנים יותר מהסלטוס), פיז'ו 2008, סקודה קאמיק, סיאט ארונה, פולקסווגן וכיוצ"ב לא כוללים "אוטו הולד" ופסולים על הסף בשבילי. הייתי מעדיף את הסלטוס על פני כל אחד מהם רק בגלל זה (ואולי גם בגלל עוד פרמטרים, תלוי מול מי משווים).

למה בדיוק רכב עם גיר אוטומטי רגיל צריך "אוטו הולד"? 
זה שיקוץ שרק רכבים ידניים/רובוטיים/ועכשיו מסתבר לי שגם גיר רציף צריכים.

לגבי יחידת ההנעה של הקיה לא הייתי דואג. את רוב הרוכשים זה מעניין כקליפת השום. הרכב נותן תמורה טובה למחיר עם אחלה בלינג בלינג וביצועים סבירים+ וזה מה שחשוב.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, green כתב:

אני מסכים ברמה העקרונית שיחידת הנעה כמו של הסלטוס מתאימה ל"מלטפי הדוושות", או בלשון יותר נימוסית מתאימה ל"נהגים זורמים" ולא לנהגים "מזגזגים".

אבל מה לעשות שהנהגים הזורמים הם הנהגים החכמים יותר מבחינה אובייקטיבית, הם מבינים שהמהירות הממוצעת לתוואי נסיעה נמוכה מאד ולכן נצמדים אליה כמה שיותר. הם מבינים שהנאה לא ניתן להפיק מנסיעה רגילה. לנהגים כאלו יחידת ההנעה של הסלטוס מתאימה כמו כפפה כאמור.

ואילו הנהגים המזגזים כשמשמעות שמם, מנסים כל הזמן לשבור את המהירות הממוצעת באותו קטע נסיעה ממש מתוך אשליה כוזבת שיצליחו בכך ואשלייה כוזבת של הנאה, כאשר כל מה שהם עושים זה זגזוז בין מהירויות ובלימות באותו קטע נסיעה. לנהגים כאלו יתאים רכב עם מנועי טורבו וגירים כפולי מצמד. 

שני סוגי הנהגים ושני סוגי הרכבים יגיעו ליעד באותו זמן. אין מה לעשות זאת המציאות "העגומה" לדעתי.

בשישי האחרון עקף אותי אוטלנדר והמשיך לזגזג בקצב יפה מאוד למרות התיבה הרציפה מנוע אטמוספרי ומשקל מגודל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, green כתב:

אבל מה לעשות שהנהגים הזורמים הם הנהגים החכמים יותר מבחינה אובייקטיבית,

אני אקבל את זה כעלבון אישי :lol: 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל לאחר קריאת הכתבות שלך אני מסייג אותך מהמשוואה הזאת :wink: ועוד כמה חברי פורום שמתהפכים ברכבכם כאשר אני כותב הודעות "מדכדכות" בסגנון הזה, כדי למנוע קבירה שלי חי בעודי ברכבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, llaavvii כתב:

בשישי האחרון עקף אותי אוטלנדר והמשיך לזגזג בקצב יפה מאוד למרות התיבה הרציפה מנוע אטמוספרי ומשקל מגודל...

״לזגזג״ אפשר גם עם פיקנטו מנוע 1.0, זה לא מעיד על כלום.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"נהגים זורמים" וגם "נהגים מזגזגים" לרוב מגיעים יחדיו לרמזור אן לפקק.

"נהגים זורמים" רגועים יותר במהלך הנהיגה ועושים זאת בבטיחות להם ולרכבים בסביבתם,
"נהגים מזגזגים" דרוכים יותר במהלך הנהיגה ומסכנים את עצמם את הנוסעים במכוניתם
ואת הרכבים הנמצאים בסביבתם בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, green כתב:

אבל מה לעשות שהנהגים הזורמים הם הנהגים החכמים יותר מבחינה אובייקטיבית, הם מבינים שהמהירות הממוצעת לתוואי נסיעה נמוכה מאד ולכן נצמדים אליה כמה שיותר. הם מבינים שהנאה לא ניתן להפיק מנסיעה רגילה והרבה נהגים גם לא חושבים ממילא על "הנאה" מנהיגה בכלל. לנהגים כאלו יחידת ההנעה של הסלטוס מתאימה כמו כפפה כאמור.

ואילו הנהגים המזגזים כשמשמעות שמם, מנסים כל הזמן לשבור את המהירות הממוצעת באותו קטע נסיעה ממש מתוך אשליה כוזבת שיצליחו בכך ואשלייה (כוזבת) של הנאה, כאשר כל מה שהם עושים זה זגזוז בין מהירויות ובלימות באותו קטע נסיעה. לנהגים כאלו יתאים רכב עם מנועי טורבו וגירים כפולי מצמד. 

זה סיפור אחר לגמרי והוא שייך בכלל לפורום, "איך מגיעים מנקודה אחת לאחרת ולא ברגל או באופניים, או בתחבורה ציבורית" לא לפורום שמתעסק בחיבתם של אנשים למכוניות ולמה שהן יודעות לעשות גם בתחום הרגש. והזיהוי הזה בין מי שנהנה מנהיגה לבין "מזגזגים" שהוא מושג עם קונוטציה שלילית, הוא גם לא נכון אבל במיוחד לא הוגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושים ממוצע ו"מחליטים" שזאת ההנחה - ניסיון נחמד שכל קשר בינו לבין המציאות מקרי בהחלט. כי הנחות נקבעות בעיקר לפי הפער בין הזמינות של הדגם, לביקוש לאותו דגם.

יש הרבה מאד דגמים שבכלל לא מגיעים למבצע "חבר" כי היבואן יודע שיוכל למכור את כל המלאי שיש לו במחיר מלא.

מאחר שאין לנו דרך לדעת אם בכלל יש פער בין מלאי הסלטוס שיש ליבואן למכור לבין הביקוש של הלקוחות, אין לנו שום דרך לדעת אם אפשר לקבל הנחה, ומה יהיה גובהה של ההנחה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מעצבן שבחול הרכב מגיע עם זיהוי שטחים מתים וזוכה לשבחים בזכות מערכות הבטיחות שלו. 

אבזור נוחות כולל בנוסף, חיישני חניה קדמיים וקירור מושבים 😠

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמים ראשונים אחרי נסיעת מבחן-

1.מרחב הפנים ברכב, מצויין ,הן מקדימה והן בספסל האחורי (יש מיזוג ליושבים מאחור).

2.הייתה הרגשה שהמושבים הקדמיים מכויילים בצורה שונה- שברי כביש ופסי האטה הורגשו יותר מצד הנוסע , ממש מוזר.

3.ההגה מונח טוב ביד .

4.במושב הנהג חסרה תמיכה לגב תחתון.

5.הגיר הרציף -אמנם הגיר מרעיש קצת אם לוחצים על הגז אבל הרעש נעלם ממש מהר והרכב ממשיך בתנועה חלקה .

6.לא הרגשתי הבדל כלשהו בין מצב NORMAL ל-SMART

7.בידוד הרעשים בנסיעה רגועה (סביב 110 קמ"ש)-מאוד מרשים.

8.המראה השמאלית "אמריקאית" =סכנת נפשות \ ממש לא נוח בחניה.

9.מצלמת רוורס מציגה תמונה חדה ,כולל קווים דינמיים.

10.תפעול המזגן מאוד נוח.

סך הכל ,התרשמות חיובית למדי :)

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...