Jump to content

luigiconteabateg

 • פרסום הודעות

  87
 • תאריך הצטרפות

כל מה שפורסם על ידי luigiconteabateg

 1. תודה. אז נראה שהאילוץ על אורך הכבלים הוסר. האם יש המלצה על בוסטר או על נתונים שלו שכדאי לי לשים לב אליהם?
 2. לאחר שמצלמת החנייה גמרה לי את המצבר (הגדרה לא נכונה) ולאחר שהתנעתי עם כבלים בעזרת השכן, אני מחפש בוסטר הנעה. קראתי אבל עדיין אשמח להמלצות. אבל קודם כל אשתף בחשש. לפי האיור הבא, חיברתי את ההדק השלילי לנקודה D. מה שאומר שקניית מוצר כזה: לא תאפשר לי לחבר את הכבלים כמו באיור. שאלות: האם החשש מוצדק? האם יש בוסטר הנעה עם כבלים ארוכים? אשמח להמלצה על דגם שיתאים לרכב שלי.
 3. רקע החיפוש הארוך שלי אחר הרכב הבא שלי יחד עם החיבה שלי לקידוד, נתונים, השוואות ואינפוגרפיקה גרמו לרצות לראות תמונה כללית של שוק הרכב בשנה החולפת בהשוואה לשנה שלפניה. המטרה היא להציג בצורה מזמינה מידע כללי על הרכבים שנמסרו בשנת 2020 ולהשוות כנגד שנת 2019. נתונים כל הנתונים נלקחו ממאגרי המידע הממשלתיים: מספרי רישוי של כלי רכב פרטיים ומסחריים מאגר המידע הראשי ממנו נלקחו הנתונים הבסיסיים וכמויות הרכב. תוצרים ודגמים של כלי רכב פרטי ומסחרי מאגר מידע השני ממנו נלקחו נתונים מתקדמים יותר. רכבים שירדו מהכביש ובסטטוס ביטול סופי מאחר ומאגר המידע הראשי מציין רכב
 4. המוטיבציה, לפחות מהצד שלי, בכלל איננה באה ממקום של "אם ניפרד". המוטיבציה היא לאפשר לשני בני הזוג לנהל ולטפל בענייני הרכב ולהסיר או להקל על חסמים בירוקרטיים. זו המוטיבציה. מטרת הדיון, מבחינתי, היא להבין האם הרישום על שם שני בני הזוג תורם או פוגע במוטיבציה. ייתכן שהוא משיג את המטרה ההפוכה. לפחות בנושא של העברת בעלות, רישום על שם שני בני הזוג הופך לעול. ולאור מה שכבר נאמר בדיון, אני מסיק שרישום בעלים אחד עדיף.
 5. אני אתחיל בזה שאין תשובה טובה. אם האילוץ הוא לרשום את הרכב על אדם אחד אז ניתן להחליט לכאן או לכאן. אני יכול "לירות את החץ ואז לסמן את המטרה" ולספק 2 סיבות למה לרשום על שמי: סיבה מינורית "ופתירה" - הרכב נרכש בהפתעה. אשתי לא יודעת. אני מעוניין לחסוך לאשתי ולטפל בעצמי בכל התעסקות בירוקרטית (מעבר לטיפול שוטף באוטו) ואני מניח שרישום על שמי יחסוך עבורה התעסקות (בין אם זה בהעברת בעלות נוכחית ועתידית או הוצאת רישיון רכב ברישיומט).
 6. האם זה לא יערים קשיים בהעברת טסט? אשתי מורה ולא מקבלת החזר הוצאות רכב ורישום על שמי לא יגרום למתחים 😀. לדעתך, האם המגבלה של רישום בעלים אחד באינטרנט היא סיבה מספיק טובה "לוותר" על רישום שני בעלים?
 7. שלום, ברשותי רכב המשמש את אשתי אשר רשום בבעלותי ובבעלות אשתי. בזמנו, רשמתי את הרכב על שם שנינו מבלי לחשוב על זה יותר מידי. אשתי היא זו שמטפלת ברכב, כולל טיפולים, מבחני רישוי וכדומה. אני כמעט שלא נוהג ברכב. אני מטפל בצד הפיננסי, ביטוחים תשלום אגרת טסט וכדומה. אני מניח שרישום הרכב בבעלות שנינו הֵקֵלָה בירוקרטית על שנינו לדאוג לרכב (אבל יכול להיות שאני שוגה) אני בתהליך של רכישת רכב ורציתי הפעם להשתמש בשירות העברת בעלות לכלי רכב באינטרנט. מפורט בסיבות שבגללן לא ניתן לבצע העברת בעלות באזור האישי הממשלתי אם "יש יותר מבעלים אחד על כלי הרכב". אני מניח שזה אומר ש
 8. למישהו יש סטטיסטיקה על כמה אחוז מהרכבים שנמכרים התקנה הזו רלוונטית? או יותר ספציצפית, מה החציון של הגיל האמיתי של רכב שעולה על הכביש? אני מניח שאחוז ניכר מהדגמים/הצרכנים עלולים להיות מושפעים לרעה מהתקנה. אבל אני גם מניח שדגמים פופולריים נחטפים מהר מספיק מכדי שהלקוח יהיה מושפע. האם מי שקונה פיקנטו או טוסון או ראב 4 צריך להיות מוטרד מהאפשרות שיקנה רכב בן שנה וחצי?
 9. מה המוטיבציה של אדם לרכוש רכב מסלקט, לשלם עוד אלפי שקלים עבור השירות, לצמצם את מאגר הרכבים מהם הוא יכול לבחור אם עליו להניח שהוא קונה חתול בשק כאילו הוא קונה רכב בשוק "החופשי"? האם האחריות? מה שווה אחריות של עסק אם מראש אינך סומך עליו? אני לא סומך עליו לבצע בדיקות רכב מקדימה (למרות שהוא מצהיר על כך) אז אסמוך עליו לכבד אחריות? אם יש פה הסכמה שאין שום עסק שמייתר עבורך את הבדיקות, על בסיס איזה היגיון עסקי עסקים אלה קיימים?
 10. אני מניח שרוב התשובות לשאלה יהיו: "אל תסמוך על אף אחד ותבצע את כל הבדיקות בעצמך". למרות זאת, אני מנסה להבין אם יש כאלו שכן מוותרים לעצמם ברכישה מסלקט. אז, אני לפני רכישת רכב שנת 2018 מטויוטה סלקט מסוכנות עליה אני סומך (חבר של המשפחה). רציתי לשאול מה הצעדים שמומלץ לי לעשות לפני רכישת הרכב. הסיבה שהשאלה אינה שקולה לשאלה הכללית: "מה הצעדים שמומלץ לי לעשות לפני קניית רכב משומש?", היא מכיוון שאני ביודעין משלם עבור שירות ממנו אני מצפה לכסות את כל הצעדים הנדרשים. נכון לעכשיו, אני לא מתכוון לבצע שום צעד, למעט לשלם ולבוא לאסוף את הרכב (הסוכנות מרוחקת מביתי).
 11. נכון. יש גם אנשים כאלה. ערסים אתה לא תשנה. אתה יכול "להרגיע" את עצמך אם תחשוב דווקא על האנשים שיש להם סיבה טובה להגיע לרמזור מהר. אני בשום אופן לא מסכים ולא מציע שתעבור על החוק. בכביש של 60 אל תיסע 80 ואל תיסע 40. תיסע 60. תאט קרוב לרמזור ואשרייך!
 12. אידיאלית, אם הייתי לבד על הכביש, הייתי נוסע במהירות קבועה (גם אם פחות מהמהירות המותרת). מהירות כזאת שמאפשרת לי "לרכב על הגל הירוק" ולעבור את כל הרמזורים בירוק. בלי האצות, בלי בלימות. כשאני לבד על הכביש, כלומר, אף אחד אינו מאחוריי ואני מכיר את התזמון של הרמזור שלפניי, אני נוסע בקצב שיאפשר לי להגיע לרמזור כשהוא יתחלף. להימנע מהעצירה. אבל! ברוב המוחלט של המקרים, יש רכבים אחריי, אני נוסע במהירות המותרת ובולם כמה שיותר קרוב לרמזור. ככלל, אתה לא יכול לקחת את הרכבים שמאחורייך "כבני ערובה" כי אתה רוצה לגלוש בסבבה עד לרמזור (גלישה זו נסיעה איטית מהמהירות המותרת במרחק של יותר מ 50~ מטר
 13. אכן. אבל אנחנו מדברים על לעבד מידע שמשרד התחבורה מפרסם על כל הרכבים בישראל כדי לקבל תובנות על שוק הרכב.
 14. מצויין. כמו שציינתי, אין חוסר הסכמה בין התאריכים בטח שלא ברמה שהופך את הנתון "תאריך מבחן אחרון" ללא רלוונטי. מספיק להסתכל על "תאריך מבחן אחרון". אני מסכים איתך שכנראה שצריך לחכות תקופה של שבועיים לעדכון (נכבד) של המאגר לחודש האחרון.
 15. הצלחת לבלבל אותי. במאגר אין נתון כזה של "תאריך עלייה על הכביש". יש רק שלושה תאריכים: "שנת ייצור", "תאריך מבחן אחרון", "תוקף רישיון רכב" אז לפני שמדברים על קשר בין הנתונים, תסביר לי בבקשה מה אתה מחשיב כ-"תאריך עלייה לכביש". למרות שאני לא יודע מה אתה מחשיב כ-"תאריך עלייה לכביש", למצוא כלי רכב שבהם יש פער גדול לא אמור להטיל ספק באמינות הכללית של המאגר. בדקתי את הפערים בין הנתונים: "תאריך מבחן אחרון" ו- "תוקף רישיון רכב", ומעל 98% מהרכבים (מתוך 450K) רכבים מציגים הבדל של פחות מ-4 ימים (מבלי להתסכל על השנה כמובן). 98% אחוזי "הצלחה" זה בהחלט מספק בשביל לשלוף נתונים ולהציג תמונה אמי
 16. מה לא נכון בלהסתכל על מאגר מספרי רישוי של כלי רכב פרטיים ומסחריים? אם נסתכל על "שנת ייצור" ו-"תאריך מבחן רכב", למשל, רכב ששנת הייצור היא 2020 ותאריך מבחן רכב הוא 2020-10-30, לא אומר בהכרח שהרכב נמסר באוקטובר 30, 2020? למי יש את המידע האמין והשלם אם לא למשרד התחבורה?
 17. למען ההגינות, אפשר להביא את הציטוט המלא: "בהנחה שהחודשים ינואר-ספטמבר יסתיימו עם כ-180 אלף מסירות רכב חדש, כלל המכירות ב-2020 יתקשו, להערכתנו, לחצות את רף ה-200 אלף" ההנחה הזאת כמובן לא נכונה מאחר וכבר בחודש ספטמבר כלל המסירות עמד על כ 190K. מה שמוזר בציטוט המלא הוא שהוא נלקח מכתבה שפורסמה ב-7 לאוקטובר ולא היה מקום להניח שום הנחה כזאת (אלא פשוט להסתכל על הנתונים). הכותרת מציגה 2 הצהרות: ירידה של 20% ו- מבצעים אגרסיביים. מבצעים אגרסיביים יכולים למתן מגמת ירידה ואולי גם להפוך אותה. כל עוד אין נתונים רשמיים על המחירים בהם נמכרים הרכבים אפשר רק להתעסק כמה רכבים נמסרו מאשר ב
 18. לא. אם תשווה, בממוצע, רכבים שעמדו בחוץ לרכבים שעמדו בחנייה תת קרקעית, הבלאי הכללי של הרכב שעמד בחוץ גדול יותר, באופן לא זניח! יש. אני גם יכול להניח שאם מתאמצים ממש, אפשר לכמת מדעית את העלות בשקלול הזמן שהרכב עמד ובאיזה תנאי מזג אוויר. העובדה שמאשרים עד שנה בשגרה אינה אומרת שעד שנה אין בלאי. זו החלטה שתומכת בעסקים והיא נגד הצרכן. החלטה הגיונית או לא, היא בטוח לא "מאשרת" את עמידתו של הרכב בשמש. וזה נכון. כמובן שתלוי בכמה הרכב הנוסע נוסע ואיך. אבל זה נכון להרבה מאוד מוצרים. לא רק לרכב. Jerry Seinfeld : George, listen to me. I have a very im
 19. לא נעלם. ציר Y היה מצומצם. מצרף את המלא. טויוטה למעלה ברשימה. אל תדאג
 20. 19,041 - מסירות רכבים מרשימות (ומפתיעות) מאוד בחודש ספטמבר בהתחשב בזה שבחודש זה היו רק 16 ימי עבודה רגילים (והשאר סגר). אם יצליחו למכור 15K רכבים בחודש אוקטובר, זה יעמיד את המכירות השנה על אותה מגמת מכירות בחודשי ספטמבר/אוקטובר (כי תלוי מתי החגים יוצאים) של השנתיים האחרונות. אם בשנה כזאת משוגעת היבואנים סופגים ירידה של 20% (בלבד), אולי לעולם חוסן (האם יש בארץ שוק/אוכלוסיה מספיק גדולה שקונה רכבים בלי מיסים מה שהופך את קניית הרכב לעניין של מה בכך)
 21. בתקציב של עד 100K אתה יכול לרכוש נירו שנת 18-19 וראב4 שנת 16-17. הנירו רכב מצויין ונותן תמורה מעולה לכסף (למרות שאני אישית לא התרשמתי ממנו בנסיעת מבחן אבל יש אלפים אחרים שכן) הראב4 מהצורה החדשה (2019) הוא רכב מוצלח מאוד (אבל יקר בטירוף) בניגוד לדגם הקודם (עד 2018). אם תתרשם מנסיעת מבחן על הנירו, לך עליו.
 22. אין שום סיכוי ליבואנים להדביק את הפער שנוצר במסירות הרכבים החדשים. (נוצר מהמידע הקיים במאגר הממשלתי) האם זה גורר ירידת מחירים? "הביקוש" ירד. וההיצע?
×
×
 • תוכן חדש...