Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תה - איפה קונים?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אני קונה כאן - neuteeland

הבת הצעירה קונה כאן - The Kent & Sussex Tea and Coffee Company (גם לי יש ניסיון טוב איתם ועם התה שלהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התה בארץ נורא יקר - מחירים של קרוב לפי3

לא הבנתי, פי 3 ממה? ולמה שלא תקנה שם, איפה שזול פי 3?

לענייננו - אני שותה רק תה שחור של רוסים, אז לא יודע להמליץ על משהו מתוחכם יותר. המותג Tetley נמכר בכל המדינות בהן גרתי בינתיים (למעט ישראל) ומלווה אותי כבר שנים רבות. מגיע בשקיקים עגולים שנכנסים יופי לתוך הספל, וכל אחד מספיק לשניים או שלושה ספלים חזקים. לא יקר במקום מושבי הנוכחי, זול למדי באנגליה, והכי זול שפגשתי היה בארה"ב באריזות של 240 (משהו כמו 5 דולר).

אמא שלי שגרה בארץ עדיין מאמינה בכל הריטואל המגוחך של תה בתפזורת שנחלט בתוך כוס מזכוכית דקה וכו'. אוקיי בומרית... את תערובת הכשפים שלה היא רוקחת לבד מסוגי תה שונים שהיא קונה אצל סוחרי התבלינים בשוק. אישית, אני חושב שהטעם המיוחד והארומה שכ"כ חסרים לה בשקיקים כנראה באים מהקקי של הגמלים במה שהיא קונה בתפזורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל אחד מספיק לשניים או שלושה ספלים חזקים.

איכס יא מגעיל, שלוש ספלים חזקים מתיון אחד, ואז עוד אמא שלך עם קקי של גמלים?

בע.

חליטה שניה זה כבר פיפטי פיפטי כזה...

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החליטות של ויסוצקי חביבות. זה לא תה פרופר, אבל כל אחד ימצא שם חליטה לטעמו. לגבי מחירים - מחכים להנחות וקונים בהזדמנות המתאימה וזה לא יוצא יקר באופן מיוחד ביחס לשום מקום בעולם.

להבדיל אלף אלפי הבדלות, תה אמיתי כהלכתו של פלצנים בסגנון לפסנג סושונג / פואר שן ושאר קללות - זה כבר סיפור אחר לגמרי, עם תמחור בעייתי בארץ.

לא מתמצא בתה שחור כך שאינני יכול לחוות דעה לגבי הסגנון הזה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הביאו לנו פעם חליטת תה שחור רוסי בקופסת פח עם ציור של תרנגול, זה היה משהו מיוחד.

אבל בגדול, תה יילוו לייבל של ליפטון ולפעמים ארל גריי של ויסוצקי זה בסדר גמור ועושה את העבודה.

בכל החליטות הכאילו ירוקות האלה כמו "חמדת היקינטון" או "ציצת החבצלת" אני לא נוגע. יש גבול. אם רוצים חליטת תה ירוק, יש נענע ושיבה אמיתיים באדנית.

כמובן שלהשתמש פעמיים באותו תיון זה תימני מדי בשבילי. יש רמה גבוהה יותר של תימנות שלא כולם מכירים, שחותכים את התיון למטה ומקבלים 2.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה למה אתה קורא תה.

כל דבר שירוק בכל מיני צבעים לא נקרא אצלי תה.

אני אוהב ארל גריי בלבד. הויסוצקי אפשרי בשעת מחסור.

לטווינינגס יש שני סוגים - באריזה צהובה שהוא חלש יותר, וניתן להשיג אותו בארץ (אמנם רק בחנויות פלצניות).

באריזה שחור עם סגול זה התה שאני הכי אוהב. לא מצאתי אף פעם בארץ. בדרך כלל אני קונה באנגליה או מבקש שיביאו לי משם. עולה שם כמה גרושים. אם ייגמר לי מה שקניתי פעם אחרונה בלונדון אולי אנסה להזמין מפה:

https://www.ebay.com/itm/Twinings-Earl-Grey-100-Teabags-250G/283077979300?epid=1300880869&_trkparms=ispr%3D1&hash=item41e8c32ca4:g:ZFMAAOSwf6FcnftZ&enc=AQAEAAACUBPxNw%2BVj6nta7CKEs3N0qXBA7XV8HzayGH%2FoLAHh848DKTs4Lqkhng5va%2BsoS3lcqtxMjAcf2SunetJwc54lNdWvwl1ulmlcqz2M8WW%2FlfPGfKPblVP7%2BvHsiq75k5wGEOW88oFc7x%2FqXPicCjRjKHiXXgsR5N09nMBv4BnaArU%2FXwcrxxBYckm6RJ6foJqWvJ82Hf7fe4dT1hGyjuzriJq9SXlV6xF%2BJuDGevCQega%2BoWr9ueuAsMdyyvhbKn6GzephavXzBdZmEIytz%2F7LFSq3Sy2OzqMoZ0QrK2FbBjlXmPTmmHN1YdYM5aKmu7fOO6mZGKLU2wslKNdtPh9wL4K2vY%2FjVOHT6cbJcccU7hJwtUPbNyDgqMomRgnutCTGiTue88SWX0YcJKfkr0RMNutInscFzY6Hd8OnakzeJTgxHRwemKyl%2FXNS5Y9CMA403g1mSzsj%2B88Tfg%2BhC%2BIfsyxXd9AF%2FzZf1KSJgjzLHhGTjrAv7d6xcOJ4CP%2FkW89v6Yw2HLPJAVDGPaqxyBzs21DRo4LRsyjq6Tf8pP%2B%2FnQGPWWipq7ZNKFOI2M1On9VJg0WQxyXu08%2FCBDq%2FuW%2BNpgZ9AfkXbEru%2FwTPxXRoPaV8ixloTeGV2k%2BF47rlCstRx9UFBRfV%2FcNtvf5kJngLbas2aqOT9g65YxNPlg34kCqbX6Uuj2caRO%2B8t7xnnsQ47WgyU4hH7TqK4qOQh3Rphe0BKsIonFfOZ828tMdM23Abf2%2Bw9VVApPjTpRTRvU%2F1D%2BbO0212bMonwA2L4ogMlQ%3D&checksum=28307797930044c990ddee5944b69646eff3996831d8

להבין את ההבדל: את השקית של הויסוצקי או את הצהוב אני משאיר בספל עד שאני מסיים לשתות אותו.

את השחור/סגול אני מוציא אחרי 2 דקות כי הוא נהיה חזק מידי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

quote_icon.png arik100 כתב: viewpost-left.png

סתם היה מדובר בתה פשוט שקניתי בגרמניה, ארלגריי וקמומיל.

לטווינינגס יש שני סוגים - באריזה צהובה שהוא חלש יותר, וניתן להשיג אותו בארץ (אמנם רק בחנויות פלצניות).

הלינק ששמת בערך פי 5-6 ממה שהם מוכרים באתר שלהם..

מניח שאני פשוט אשיג דרך מישהו שטס ללונדון.

אתה יכול להמליץ על טעמים-חליטות ספציפיות?

quote_icon.png arik100 כתב: viewpost-left.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטווינינגס יש שני סוגים - באריזה צהובה שהוא חלש יותר, וניתן להשיג אותו בארץ (אמנם רק בחנויות פלצניות)..

איזה פלצניות? אני לא מכיר רשת סופרמרקטים שלא מחזיקה אותו.

במגה, הוא בדיוק במבצע.

https://www.mega.co.il/search/%D7%98%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%A1

תה זה משהוא מאוד כוללני, תלוי על מה בדיוק פות"ש מדבר.

אני מאוד אוהב את הארל גריי של טווינינג ולאחרונה גם גיליתי ומאוד התלהבתי מהליידי גריי שלהם (אריזה כחולה).

תה רגיל ופשוט, אני קונה בטיב טעם/ קשת תה מעולה בשם BASILUR, פחות מ 20 ש"ח לאריזה של 100 שקיקים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק ששמת בערך פי 5-6 ממה שהם מוכרים באתר שלהם..

מניח שאני פשוט אשיג דרך מישהו שטס ללונדון.

אתה יכול להמליץ על טעמים-חליטות ספציפיות?

באתר של החברה מבקשים 31.65 פאונד דמי משלוח בינלאומי.

בקישור שלי מבקשים 12 ש"ח.

תעשה חשבון מה יוצא יותר זול..

אני לא מתעניין בחליטות, אני שותה ארל גריי בלבד.

איזה פלצניות? אני לא מכיר רשת סופרמרקטים שלא מחזיקה אותו.

אין להשיג בסופרים שאני קונה מזון ולכן אני צריך לנסוע לצד השני של העיר לקנות אותו. אבל הפסקתי לקנות את הצהוב, הוא שווה ערך לויסוצקי. אני רוצה את השחור/סגול.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על תה של כורים בריטים, לא על הפיפי של ויסוצקי שאליו הרגילו אותך בארץ.

התה הבריטי שאני מכיר הוא די דליל, נחלט בתיון (קומקום ייעודי), נמזג על חלב חם ונשתה בספל שטוח, רצוי מחרסינה דקה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...