Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, MZN כתב:

פעם הקונים הפוטנציאלים שלך היו בעלי הון עצמי של 500 אלף, היום הם בעלי הון עצמי של 800 אלף

זה כמו כשמוכרים רכב צרפתי. צריך למצוא קונה אחד.

לפני 4 דקות, SlowRide כתב:

רוב הנכסים יהיו מרוכזים בידיים של קבוצה קטנה של בעלי אמצעים

image.thumb.png.ee62f13e8d8e5628bb4ea8fabbaf60fe.png

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, MiniMiz3r כתב:

מי שלא מבין שמחירי הדיור נקבעים לפי הביקוש לדיור, שלא תלוי בעלות הכסף, לא מבין בכלכלה. כולם צריכים לגור איפשהו, ואי אפשר לגור בתוך תיק השקעות או בתוך פקדון. 

מי שלא מבין שמחיר הכסף הוא זה שקובע את הביקוש - גם לא מבין בכלכלה.

אסביר: שוק הדיור זה לא רק ביקוש של אנשים שצריכים לגור, זה גם ביקוש של משקיעים שיש להם כסף זמין ומחפשים אפיק השקעה.

ברגע שיש משקיעים אזי יש יותר מתחרים על כל דירה ולכן המחיר עולה.

שים לב יש הבדל בין הביקוש לדירות לבין הביקוש לדיור - זה לא אותו דבר.

הביקוש לדירות בישראל גבוה משמעותית מהביקוש לדיור בגלל אותם משקיעים שמגיעים עקב ריבית נמוכה.

אז מה קורה עכשיו? הריבית עולה וביקוש לדירות יורד (לא לדיור - לדירות!) ובהכרח המחירים יירדו.

אתה צודק בזה שכולם צריכים לגור איפה שהוא, ועובדה שאפילו היום אתה לא רואה אף אחד ברחוב.

בתקופות קודמות, למשל בעליה הרוסית, גרו 2-3 משפחות בבית אחד כי באמת לא היו בתים, היום אנחנו לא קרובים לזה.

גם סבא וסבתא שלי כשעלו לארץ בשנות ה-60, גרו 4 משפחות בדירת 3 חדרים כי פשוט לא היו דירות, אנחנו לא שם.

עכשיו כשהריבית עולה - המחיר יהיה חייב להתאים את עצמו למציאות החדשה, וזה גם יקרה.

• אהבתי 5

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

@farkash7 אתה אופטימי עם הקלשונים, מה שכנראה יקרה במציאות זה שפעם או פעמיים יכינו שלטים יפים, יחסמו את צומת עזריאלי, יצעקו סיסמאות, אולי יחטפו קצת מכות משוטרים ויחזרו לדירות השכורות שלהם להזמין וולט ולראות נטפליקס כי למחרת יש עבודה. 

הדבר היחיד שיצא מזה, זה עוד פוליטיקאי בשקל תשעים שיבנה על זה קריירה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, SlowRide כתב:

@farkash7 אתה אופטימי עם הקלשונים, מה שכנראה יקרה במציאות זה שפעם או פעמיים יכינו שלטים יפים, יחסמו את צומת עזריאלי, יצעקו סיסמאות, אולי יחטפו קצת מכות משוטרים ויחזרו לדירות השכורות שלהם להזמין וולט ולראות נטפליקס כי למחרת יש עבודה. 

הדבר היחיד שיצא מזה, זה עוד פוליטיקאי בשקל תשעים שיבנה על זה קריירה.

עם המשכורות של השוטרים הם יצטרפו למפגינים ראשונים, אבל חוץ זה אחד לאחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה אפשר לחזות איפה עובר סף השבירה של אנשים כנראה שהיו מונעים כמה מהפכות ובארמון האליזה עדיין היה מלך/מלכה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל העלייה בריבית פה, מה שעשו זה ״חופשה ממשכנתא״. אפשר לקחת 8 חודשי חופשה - חודש אחד בכל רבעון בשנתיים הקרובות - וזה חודשים בהם לא משלמים משכנתא. היופי זה שבחודשים האלה הריבית על המשכנתא לא נצברת.

עריכה אחרונה על ידי garicho
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, garicho כתב:

״חופשה ממשכנתא״

אהבתי. מה שנקרא "בקרוב אצלנו".

@farkash7 הלכתי לאפסן את הקלשון..

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, garicho כתב:

בגלל העלייה בריבית פה, מה שעשו זה ״חופשה ממשכנתא״. אפשר לקחת 8 חודשי חופשה - חודש אחד בכל רבעון בשנתיים הקרובות - וזה חודשים בהם לא משלמים משכנתא. היופי זה שבחודשים האלה הריבית על המשכנתא לא נצברת.

איפה זה ״פה״? יש חופשה כזו גם לשכירות? 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

לכן גם מפריע לי כל האנשים גם כאן בפורום שמסבירים שהצעירים של היום "בזבזנים ולא יודעים לחסוך", זה פשוט לא המצב.

זוג צעיר היום, לא יכול לקנות דירה ללא עזרה משמעותית מההורים (כבר לא 100 אלף שקל אלא הרבה יותר).

תראה, אנינשייך לאותו דור שעליו אתה מתלונן. אז אנינרוצה רק להזכיר לך שכאשר לקחתיממשכנתא ב-1990 הריבית היתה 6-7% לשנה עם סביבת אינפלציה של 10-15% לשנה. אז את מה שלא שילמת תמורת הדירה שילמת לבנק (ואין לי הכלים לחשב את היחס בין מחיר הדירה לשכר ולבצע התאמות מ-1990 ל-2022).

העניין הוא שאנחנו כבר 20 שמה בסביבה של אינפלציה נמוכה, ועם ארועי החודשים האחרונים הדור הצעיר שקונה בימים אלה דירה ראשונה טובל במים לא מוכרים, הרי האינפלציה נרגעה כשהיו בני 10. ונראה שעכשיו גם ייקלע למצב בעייתי מאוד שבו  הדירה עצמה יקרה וגם ההלוואה מתייקרת מאוד, ודברים שנכתבו לפני חצי שנה הופכים לא מעודכנים.

לגבי התנהלות כלכלית - עדיין אני לא מצליח להבין חלק מבני אותו דור, במיוחד אלה ביניהם שהכנסתם אינה גבוהה, שמתעקשים לשכור ביוקר רב כדי להיות במרכז העניינים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני לא אומר שכולם מתנהלים כראוי (הצעירים).

אבל עובדתית, מעולם לא היה כל כך קשה לקנות דירה בישראל לזוג צעיר, אלו הנתונים בסופו של דבר.

והחסם המרכזי? ההון העצמי הראשוני הנדרש (שהיום צריך חצי מיליון בצד, רבים לא מגיעים לזה וזה החסם)

לפני 58 דקות, MiniMiz3r כתב:

אה, חזרנו חמישים עמודים אחורה לחוסר ההבנה שלך שמשקיעים == ביקוש לשכירות == ביקוש לדיור. 

אין לי איך להתמודד עם משפטי ראש בקיר שלך אחרי שאני מסביר בכמה פסקאות.

זה לא קרב הוגן ואין לי עניין בו.

רק אומר שהזלזול שלך והסגנון שלך לא לטעמי

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yuvalganim כתב:

אין לי איך להתמודד עם משפטי ראש בקיר שלך אחרי שאני מסביר בכמה פסקאות.

ההסבר שלך לא נכון בצורה יסודית. הביקוש לדירות == הביקוש לדיור. אף משקיע לא קונה דירה שתעמוד ריקה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yuvalganimלי אין ספק שהמצב היום, וזה שמצטייר לחודשים הקרובים, שונה מהותית מזה שלפני חצי שנה. זה למה שקראתי "מים לא מוכרים", כי בני ה-30 פשוט לא יודעים אינפלציה מהי. וההבדל בין הלואה בריבית 2.5% היא חיה שונה לחלוטין מאחותה עם ריבית 5% או הצמדה שמביאה אותה ל-7-8%, עם תחזית יותר גרועה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, sperial כתב:

תראה, אנינשייך לאותו דור שעליו אתה מתלונן. אז אנינרוצה רק להזכיר לך שכאשר לקחתיממשכנתא ב-1990 הריבית היתה 6-7% לשנה עם סביבת אינפלציה של 10-15% לשנה. אז את מה שלא שילמת תמורת הדירה שילמת לבנק (ואין לי הכלים לחשב את היחס בין מחיר הדירה לשכר ולבצע התאמות מ-1990 ל-2022).

העניין הוא שאנחנו כבר 20 שמה בסביבה של אינפלציה נמוכה, ועם ארועי החודשים האחרונים הדור הצעיר שקונה בימים אלה דירה ראשונה טובל במים לא מוכרים, הרי האינפלציה נרגעה כשהיו בני 10. ונראה שעכשיו גם ייקלע למצב בעייתי מאוד שבו  הדירה עצמה יקרה וגם ההלוואה מתייקרת מאוד, ודברים שנכתבו לפני חצי שנה הופכים לא מעודכנים.

לגבי התנהלות כלכלית - עדיין אני לא מצליח להבין חלק מבני אותו דור, במיוחד אלה ביניהם שהכנסתם אינה גבוהה, שמתעקשים לשכור ביוקר רב כדי להיות במרכז העניינים.

תקופתך חשובה אך אינה נחשבת. 
השכר היום יותר גבוה מבעבר, אבל בגלל שהמחייה והשכירות כל כך יקרה, אנשים לא מצליחים לחסוך את ההון העצמי הדרוש. תן להם לקנות דירה ראשונה עם 10 אחוז והם יסתדרו עם זה, זה מה שמאפשר לזוכי מחיר למשתכן לקנות דירה.
אין לי בעיה לשלם היום משכנתא עם ריבית של 6-7 אחוז, אם דירת 4 חדרים תהיה מיליון וחצי ולא 3 מיליון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...