Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, garicho כתב:

ממש לא בטוח. ואת זה אני אומר כשאיפה שאני גר הריבית עומדת על 6.75% ורוב המשכנתאות הן בריבית משתנה - כלומר אין קל"צ. הרבה פחות קונים - אבל עדיין קונים. מי שיכול להרשות לעצמו קונה. כי האינפלציה עומדת על 15%. ואז אפילו אם הריבית גבוהה, היא עדיין נמוכה יותר מהאינפלציה והנדל"ן משמש מגן אינפלציוני. כל כך פשוט...

זה הכל תלוי במחיר הבסיס של הנדלן מלכתחילה.

אף אחד לא אומר שלא קונים בריבית גבוהה...אבל בישראל המחירים מראש מופקעים ולכן זה יירד.

לפני 16 שעות, עידן. כתב:

הייתי נזהר עם נבואות. הריבית עומדת רק על 2%...ב2011 ריבית בנק ישראל עמדה על 3.25% והפריים בהתאם 4.75%. גם אז שררה תחושה שהמחירים בשמיים ולמרות זאת טסו ב11 שנים שעברו מאז. זכור לי שבאחד השרשורים פה באותה תקופה מישהו כתב בספק יאוש ספק התרעמות ״מה, דירה בפ״ת תעלה 4 מליון?״. ובכן...

בסדר, אבל אז מחירי הדיור היו חצי מהיום....

צריך להסתכל על התמונה בכללותה, אף אחד לא אומר שריבית גבוהה מונעת לחלוטין רכישות, אבל ריבית גבוהה + מחיר מופקע? בוודאי ובוודאי שהמחירים יתקנו למטה.

ולמי שאמר שהקבלנים כבר סגורים בחוזי אפס...נו באמת... ואם המכירות יהיו אפס? לא ימכרו? אז יפשטו רגל והכונס ימכור במקומם.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, yuvalganim כתב:

בסדר, אבל אז מחירי הדיור היו חצי מהיום....

צריך להסתכל על התמונה בכללותה,

והשכר מה היה?

לפי גרף רנדומלי שמגיע עד 2020 שמצאתי באינטרנט ב2011 היה צריך 131 משכורות כדי לקנות דירה. היום צריך כמה? לא חושב שיותר משמעותית.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום צריך סביב 180 משכורות.

אין לי מקור בשלוף לצערי. אבל זה המספר

מחירי הנדלן עלו מהר יותר מהשכר.

עריכה אחרונה על ידי yuvalganim
  • אהבתי 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, farkash7 כתב:

אינפלציה זה רע כי זה מחממם את הקלשונים, ואתה יודע את מי משפדים קודם?

נזכרתי הבוקר:

image.jpeg.4aa015f1568772b911a62f35fe6999f5.jpeg

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 דקות, save כתב:

203 משכורות ממוצעות... חודש מרץ 2022. 19 שנה בממוצע. 

אז מה זה אומר? שבשנתיים האחרונות עלינו מ-132 ל-203?!
או שהגרף הזה לא נכון
חדשות טובות ובשורה עגומה: כמה משכורות צריך כדי להגיע דירה - גלובס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה בדיוק מה שזה אומר.

לא רציתי לכתוב 200 כי 180 זה המספר האחרון שזכרתי.

אבל זה בדיוק מה שזה אומר.

זה ממחיש בדיוק את הקושי של הזוגות הצעירים לרכוש דירה היום, כי להבדיל ממשפרי דיור - הם מתחילים מאפס (אין להם דירה).

לכן גם מפריע לי כל האנשים גם כאן בפורום שמסבירים שהצעירים של היום "בזבזנים ולא יודעים לחסוך", זה פשוט לא המצב.

זוג צעיר היום, לא יכול לקנות דירה ללא עזרה משמעותית מההורים (כבר לא 100 אלף שקל אלא הרבה יותר).

אתן דוגמא עוד יותר מדהימה בעקבות עליית הריבית.

עד לפני חצי שנה, זוג יכל תמורת החזר של 5,000 שקלים בחודש לקבל משכנתא של בערך 1.7 מיליון בפריסה ל-30 שנה.

היום, לאחר עליית הריבית (שתעלה עוד בוודאי), 5,000 השקלים האלה נותנים רק 1.2 מיליון של משכנתא.

זה אומר שזוג עם הון עצמי של 500 אלף שקל, יכול היום לקנות דירה ב-1.7 בלבד במקום ב--2.2 לפני 4 חודשים.

הכסף יותר יקר, מי שחושב שזה לא יוריד את מחירי הדיור פשוט לא מבין בכלכלה.

בכמה יוריד? כשכדור שלג כזה מתגלגל, אף אחד לא יודע איפה הוא עוצר.

• אהבתי 5

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

אז יפשטו רגל והכונס ימכור במקומם

ימכור? מה בדיוק הוא ימכור? שלד של בניין? למי הוא ימכור שלד של בניין?
במקרה הזה לא קבלן אחד ולא שתיים ולא שלוש, ותן לי לגלות לך גם לא 10 קבלנים יקרסו...
סיכוי יותר מסביר שבמקום שהכונס יתקע עם שלד של בניין, המדינה תיקח את התתחייבויות על עצמה ותסיים את הבניה בעצמה.
איכשהו מי שבסוף משלם את המחיר זה הפנסיות של כולנו, כולל אלה שסירבו להתמנף למוות אחרי שקברו את כל המשפחה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה זה דומה להיום, אבל בשנות ה80 היתה תקופה שקבלנים פשטו רגל, רוכשי דירות נשארו בלי הכסף ובלי הדירה והמדינה לא חילצה אף אחד.

מה שכן, מאז נוספו הרבה חוקים שנועדו לוודא שהרוכשים לא ישארו בלי כלום (ערבות בנקאית חובה, תשלום לקבלן לפי התקדמות הבניה וכו׳).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, yuvalganim כתב:

הכסף יותר יקר, מי שחושב שזה לא יוריד את מחירי הדיור פשוט לא מבין בכלכלה.

מי שלא מבין שמחירי הדיור נקבעים לפי הביקוש לדיור, שלא תלוי בעלות הכסף, לא מבין בכלכלה. כולם צריכים לגור איפשהו, ואי אפשר לגור בתוך תיק השקעות או בתוך פקדון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, MiniMiz3r כתב:

מי שלא מבין שמחירי הדיור נקבעים לפי הביקוש לדיור, שלא תלוי בעלות הכסף, לא מבין בכלכלה. כולם צריכים לגור איפשהו, ואי אפשר לגור בתוך תיק השקעות או בתוך פקדון. 

אבל תראה מה יובל אומר, נגיד אתה מפרסם דירה ב2 מיליון, פעם הקונים הפוטנציאלים שלך היו בעלי הון עצמי של 500 אלף, היום הם בעלי הון עצמי של 800 אלף (אני סתם זורק מספרים, למספרים מדויקים יותר יש את התגובה שלו). אם כך, אוטומטית מספר הקונים יורד, לא? מאיפה הם יביאו עוד 300?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תמיד יהיה מי שיקנה, כי בסוף אנשים צריכים לגור איכשהו גם אם הם לא מסוגלים לשלם על הדירה. כמות האוכלוסיה גודלת.

ככל שקניית דירה הופכת פחות נגישה ליותר ויותר אנשים, מה שבסוף יקרה זה שרוב הנכסים יהיו מרוכזים בידיים של קבוצה קטנה של בעלי אמצעים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...