Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

האם לדירה שאתה רוצה לרכוש יש ליווי בנקאי מסודר? אם לא, ה-90% משכנתא הם סופר תאורטיים, וגם ה-75%. תאלץ למצוא דרך לממן עד שיגיעו לקומה שלך.

המשכנתא גם לא מחושבת מהערך התיאורטי של הדירה בשוק, אלא ממחירה. במקרה הכי טוב תקבל לא יותר מ-900 אלף על דירה של מיליון.

מעבר לזה, נניח תקח 800 אלף, אתה מוגבל כעת להחזר של 4,000 ש"ח (40%) מההכנסה במידה ואין לך הלוואות נוספות.

כדי להחזיר 4,000 בלבד, תאלץ לקחת ל-25 שנה בריביות גבוהות יחסית כרגע.

ברור שיש ליווי בנקאי מסודר. זה חלק מתנאי תוכנית מחיר למשתכן לקבלנים המשתתפים במכרז.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא מדוייק.

בוודאות עד לפני מספר חודשים המכרזים יצאו ללא כל חובה לליווי בנקאי. כתוצאה מכך, הבנקים התנו את כספי המשכנתא לפי התקדמות הבנייה, המשמעות המעשית של הדבר היתה שאם קנית דירה בקומה 18, הבנק לא יסכים לשחרר את כספי ההלוואה לקבלן, בעוד לפי החוזה מתחייבים לתשלומים מוקדמים יותר.

קם קול צעקה כתוצאה מכך. בשלב מסויים האוצר שחרר הצהרה שמכרזים חדשים יחוייבו בליווי בנקאי. חודש לאחר מכן, שחרר הצהרה שהאוצר יעניק ערבות כלשהי לכספים שהבנק מעניק לכספים ששוחררו לא בהתאם לקצב הבנייה. אני לא יודע אם משהו מהדברים הללו מומש בכלל בפועל, וצריך לבדוק כדי לא למצוא את עצמך מול שוקת שבורה כאשר אמורים להעביר כספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שכן.

הבנקים נותנים 90% משכנתא מהערך בשוק של הדירה.

נגיד וקניתי דירה במיליון, הערך שלה בשוק הוא סביב 1.3 מיליון.

כלומר הבנק יכול לתת לי 1.17 מליון, שבפועל אני צריך 800k.

גם הוא ייתן רק 75% זה 975k.

אודה להמשך הסבר.

תודה

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk

נעשה טיפה סדר במימון דירה של הזוכה בדירה למשתכן.

אין 90% משכנתא מערך השוק של הדירה.

אין 90% משכנתא מערך השוק של הדירה.

מקסימום 75% משכנתא מערך השוק של הדירה, זה יכול להיות אולי 90% מעלות הדירה שרכשת.

בניגוד לדירה רגילה בה מחיר הרכישה הוא ב99.9% המחיר אותו לוקח הנבק לצורך חישוביו, בדירה למשתכן, הבנק ימנה שמאי שיבדוק מה ערכה של הדירה בשוק החופשי, ויקח גם בחשבון אם אתה אמור להחזיר סכום כלשהו למדינה במקרה שבו לא תעמוד בתנאי החזקת הדירה.

כלומר תרצה למכור אותה לפני הזמן למשל.

עכשיו אם מדובר במקום שבו הבניה לא מרובה, וכמות הדירות המוצעות בהגרלה גבוה יחסית , אז גם המחיר הכלכלי של הדירות האחרות יירד כלפי מטה.

זו בעצם אחת המטרות של המבצע.

ונניח שבמקום1300K שלך השמאי יעריך את דירת המיליון שלך "רק" ב 1100K, תוכל לקבל רק 825K במקרה שיסכים לתת לך מימון של 75%, שכאמור בהודעה הראשונה שלי, אינו חביב הבנקים והריביות הם בהתאם.

ואל תשכח שיש גם הוצאות מסביב, שלא לדבר אם תרצה לשדרג קצת את פנים הדירה ( לא יודע האמת אם זה מותר בכלל בתוכנית הזאת )

הכנסתך הנוכחית מהווה גם היא קושי, החזר של 4,000 ש"ח מקסימאלי על הכנסה של 10K תמשוך את ההלוואה של 800K ל 22-25 שנה בריבית 4%+

אחרי כל זה מאחל לך לזכות בהגרלה ולחזור לכאן עם לוח תשלומים מול הקבלן.

היו בעיות בעפולה ובלוד עם מימון משכנתאות לפרוייקטים האלה המדינה התערבה, ותהיה ערבה , לקבלן, כך שיוכל להתחיל בבניה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים.

בנוגע למשכנתא- נגיד וכמו שישה אומר יקרעו אותי בריבית של 4%.

האם נגיד עוד 2-3 שאשפר עמדות (מבחינת הכנסה) אוכל למחזר את המשכנתא ולקבל תנאים הרבה טובים?

ולפי מה שהבנתי נותנים משכנתא עם החזר של עד 25% אחוז

מההכנסה, זה לא כך?

לא זכיתי עדיין בשום מכרז אלא רק נרשמתי כמו רוב עם ישראל.

בנוסף אודה לעוד הסברים על מסלולים וכד.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, רשמית נכנסה לתוקף תקנה של ערבות מדינה לפרוייקטים ללא ערבות בנקאית?

ואגב, בוודאות לא ניתן לקבל 75% ממלוא ערך הדירה בשוק החופשי, שהרי יש גם תנאי סף של 100,000 ש"ח הון עצמי.

big1

לגבי המשכנתא, למיטב זכרוני התקנה אומרת תקרה של 40% מההכנסה הפנויה. הלוואות ארוכות טווח נוספות תופסות "ממסגרת זו".

בכל מקרה, לא תוכל לקחת 800,000 עם החזר של 2,500.

הציפייה היא שבעוד 2-3 שנים הריביות יהיו גבוהות יותר.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

לגבי עפולה ולוד התשובה חיובית, מניח כי כך יהיה גם בפרוייקטים אחרים אם לא יהיה ליווי בנקאי.

צודק שנדרש מינימום 100K הון עצמי בכל מקרה.

התקרה היא 50% אבל הבנקים נותנים עד 40% כי מעל 40% בנק ישראל דורש מהם הקפאת הון נוספת = ריבית יותר גבוה ללקוח, לכן בפועל נותנים עד 40% מההכנסה הפנויה, שלצורך החישוב שלה, מורידים הלוואות מעל 18 חודש, מוסיפים הכנסות משכר דירה אם יש לך ,ועוד.

BIG

תזכה תחזור לכאן לקבל מסלולים

בגדול שני שליש קל"צ הריבית קבועה לכל אורך חחי ההלוואה , והיא גבוהה יחסית ( פרמיה לביטוח הבנק ) ושליש בריבית פריים, שגובה הריבית משתנה כל פעם שהנגידיה משנה את ריבית בנק ישראל.

כרגע היא על 0.1% וזה נמשך כך כבר מעל שנה, ואם הכלכלה תתאושש היא יכולה לזנק ולהגיע גם ל 5-7%

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

ישה אתה עוסק בתחום?

בכל מקרה אין לי יותר מדיי ברירות, עדיף לנסות לזכות עכשיו ושהבנק יתקע לי ריבית מאשר לחכות עוד שנה ואז לחפש את אותה דירה ב300 אלף יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

אני גם בעד הגישה הזאת, ואני לא טוב "רק בדיבורים" - הייתי במצב דומה לפני 4 שנים, והחלטתי ללכת בכל הכח ולרכוש דירה במסגרת מחיר למשתכן למרות שהיה לי מעט מאוד מהסכום, מתוך ידישעה שהדירה שווה הרבה יותר ממה שאני משלם עליה, ומקסימום אם לא אעמוד חלילה בתשלומים - אמכור.

אמנם אצלי מחיר הדירה היה הרבה יותר זול [וגם ההון העצמי שלי היה קטן בהרבה משלך], אבל האחוזים די דומים.

לא יאומן, אבל השילוב של הנחת מחיר למשתכן + העליה שהמשיכה מאז, הביאו אותי למצב שהדירה שווה בדיוק כפול ממה ששילמתי עליה, והמשכנתא בגובה של 30%, במקום 60% שהיתה מערך החוזה כשקניתי [כמובן ששילמתי מאז חלק משמעותי מהקרן, אבל עיקר מה שעושה את ההבדל זה העליה בשווי הדירה]

בקיצור, אם אתה עושה חשבון טוב ולא לוקח סיכון גבוה מדי, ויש לך איזשהו עומק כלכלי או לפחות גב כלכלי [אבא או בן משפחה שיעניקו הלוואה ללא ריבית במקרה של תקופה קשה ובלתי צפויה], לך על זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אנחנו גרים אצל ההורים. החסכון החודשי הוא סביבות 6000 שח בחודש.

נניח והדירה תהיה מוכנה עוד 3 שנים, נצליח לשרוד אצל ההורים לפחות עוד שנה עד שההכנסה תגדל ובכך נחסוך עוד כסף.

בנוגע למשכנתא- תמיד משלמים קודם את הריבית ואז את הקרן?

ואם נגיד אני סוגר את המשכנתא אחרי 15 שנה במקום 20, האם אני משלם ריבית על כל השנים? הקנסות יציאה גבוהים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה העיקרון במסלול החזר "שפיצר". יש מסלולים שבהם יש יחס שונה בין ההחזר של הריבית והקרן (לדוגמא מסלול קרן שווה) אבל לרוב הבנקים לא "יזרמו" אתך בנידון.

קנסות יציאה יש בד"כ רק על המסלולים הקבועים. על המסלולים המשתנים/צמודים בד"כ אין קנסות או שיש קנס נמוך מאוד. בנוסף קיימת אופציה למסלול שבו כל x שנים תוכל לסגור ללא קנסות (בד"כ x=5).

גם אם יש לך את הכסף לסגור את המשכנתא לרוב תוכל להשקיע אותו ובכך להחזיר לעצמך את שווי הריבית.

בנוסף רוב האנשים לא מסיימים לשלם את המשכנתא מכיוון שבמהלך השנים רוצים לשרג את הדירה ואז מעבירים את המשכנתא לנכס החדש.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אנחנו גרים אצל ההורים. החסכון החודשי הוא סביבות 6000 שח בחודש.

נניח והדירה תהיה מוכנה עוד 3 שנים, נצליח לשרוד אצל ההורים לפחות עוד שנה עד שההכנסה תגדל ובכך נחסוך עוד כסף.

בנוגע למשכנתא- תמיד משלמים קודם את הריבית ואז את הקרן?

ואם נגיד אני סוגר את המשכנתא אחרי 15 שנה במקום 20, האם אני משלם ריבית על כל השנים? הקנסות יציאה גבוהים?

נתעלם מהתשובה של שושן אדום כי חצי אמת גרועה משקר:-D

לא נתעסק בך ספציפית , את זה נעשה לכשתזכה.

יש מספר מסלולים ובוא נכיר אותם

ראשית יש מסלולים צמודים ויש שאינם צמודים ( בגדול מומלץ מאוד לא לקחת מסלול צמוד ). למרות שאנו כעת בתקופת אינפלציה 0 או שלילית, תוואי הממשלה/ בנק ישראל הוא בין 1-3%, וכעת זו "תאונה" וכשיבוא תיקון הוא עלול לגלוש מעבר לתוואי של 1-3% עד שיחזור לתוואי.

השפעת המדד על המסלול - המדד פועל על הקרן , כלומר אם לקחתי הלוואה של 100K והמדד עלה באותו חודש 1% אני חייב לבנק 101K ועל הקרן החדשה מחושבת הריבית, ולכן התשלום החודשי גבוה מהתשלום המקורי.

מדד גבוה עם סביבת ריבית גבוהה ( אחד האמצעים להקטנת אינפלציה היא העלאה של הריבית ) עלולים ליצור מצב בו אתה תהיה חייב לבנק יותר כסף משלקחת, גם אחרי מספר שנים ששילמת מדי חודש כמו שעון, מבלי לדבר על כך שהתשלום החודשי יגדל.

קרן וריבית.

בכל תשלום בכל מסלול ( למעט מסלולים שאתאר להלן )אתה משלם שילוב של קרן וריבית. אין רק תשלום ריבית ואין רק תשלום קרן תמיד מדובר בשילוב ביניהם, שמשתנה במהלך חיי ההלוואה. בכל חודש נעשה חישוב כמה מגיע לבנק על הריבית ואח"כ מתווסף הסכום עבור פרעון הקרן.

חישוב בשיטת שפיצר חישוב בשיטת קרן שווה (וניתן לקבלן בכל מסלול )

בשיטת שפיצר אתה משלם תשלום קבוע מדי חודש , בתחילה תשלום הריבית גבוה , וככל שעובר הזמן והקרן קטנה , גם תשלום הריבית קטן. כיוון שהתשלום החודשי קבוע התשלום לפרעון הקרן הולך וגדל.

בשיטת קרן שווה - אתה משלם בהתחלה תשלום חודשי גבוה שהולך וקטן כיוון שחיובי הריבית קטנים עקב ירידת הקרן, והבסיס הוא פרעון שווה של הקרן מדי חודש.

נדגים

הלוואה של 100K ל 25 שנה כלומר 300 חודשים בריבית של 3% כלומר 0.25% לחודש, או 250 ש"ח ריבית בחודש הראשון.

בקרן שווה תחילה מוצאים מה התשלום החודשי לפרעון הקרן והתוצאה המתקבלת היא 333.33 ( מאה אלף לחלק ל 300 חודשים ). לזה מוסיפים את תשלום הריבית 250 ש"ח לכן התשלום הראשון יהיה 583.33 ( פרעון קרן 333.33 + תשלום הריבית 250 )

בחודש הבא הקרן כבר לא 100K אלא "רק" 99,667 לכן גם הריבית לא תהיה 250 ש"ח אלא 249 ש"ח לכן התשלום החודשי ירד.

התשלום האחרון בעוד 25 שנה יהיה מורכב מקמצוץ של ריבית וקרן של 333.33 שח סה"כ כ 334 ש"ח ירידה של 250 בתשלום החודשי במהלך חיי ההלוואה.

בשיטת שפיצר מחשבים כמה ריבית נשלם לכל אורך חיי ההלוואה לתוצאה הזו מוסיפים את סכום הקרן ומחלקים ב 300 תשלומים. כך מקבלים תשלום חודשי קבוע לכל אורך חיי ההלוואה.

בהלואה של ה 100K התשלום החודשי יהיה כ 474 ש"ח וכאמור כך הוא יישאר.

בחודש הראשון הריבית תהיה 250 ש"ח לכן לפרעון הקרן יועדו 224 ש"ח (474-250)

בחודש השני הריבית כבר על קרן יותר נמוכה נניח 249 ש"ח לכן לפרעון הקרן יוקצו 225 ש"ח. בחודש האחרון הריבית תהיה פחות מש"ח וכל התשלום ילך לפרעון הקרן.

בסה"כ נשלם בקרן שווה ריבית של 37600 ש"ח ובשפיצר ריבית של 42200. לכן הבנקים לא אוהבים כל כך לתת בקרן שווה.

גם ללווה הזוג הצעיר השיטה לא "טובה" כיוון שהיא דורשת ממנו תשלום חודשי גבוה בהתחלה שהולך ויורד, כאשר הכנסותיו נעות בדיוק הפוך לכך ,נמוכות בתחילה והולכות ועולות.

היא טובה למי שצופה ירידה בהכנסות כמו אחד שבמהלך ההלוואה ייצא לפנסיה..

ועכשיו למסלולים עצמם

המסלול הראשון והפשוט ביותר הוא הפריים בו הריבית אינה קבועה אלא היא משתנה בכל פעם שבנק ישראל משנה את שיעור הריבית הבסיסית.

היום הריבית הבסיסית היא 0.1% לזה מוסיפים מרווח קבוע של 1.5% וקיבלנו 1.6% ריבית פריים. אתה מנהל מו"מ עם הבנק על ההנחה שאתה הולך לקבל מ ה1.6 ולכן נוקבים לך במרווח, המרווח יישאר קבוע לכל אורך חיי ההלוואה , פריים מינוס X . עד לפני שנה הכמעט סטנדרטי היה מינוס 0.9 , כעת הבנקים מצמצמים את המרווח.

מכאן שהתשלום החודשי יישתנה בכל פעם שהריבית תשתנה.

הריבית עצמה לא משתנה בין אם לקחת את המסלול ל 5 שנים או ל 30 שנה ( המקסימום המותר היום לפי הוראות בנק ישראל בכל המסלולים הוא 30 שנה )לכן זה יהיה מסלול שבד"כ יילקח לתקופה ארוכה. בנק ישראל הגביל שלא ניתן לקחת יותר משליש מערך ההלוואה בפריים או במשתנה עד שנה, הבנקים כעת יותר שמרנים וקשה לקבל עד שליש.

מסלול ריבית קבועה ( קל"צ )

הריבית נקבעת היום ונשארת קבועה במשך כל השנים , גם אם הריבית במשק משתנה למטה או למעלה. לכן גם התשלום החודשי בשפיצר יהיה קבוע.

הריבית שנקבעת היום גבוהה יותר ככל שהתקופה ארוכה יותר אם לדוגמה ל 10 שנים הריבית היא 3% לתקופה של 20 שנה הריבית היא 4% לכן אנחנו מחפשים לקצר את המסלול הזה ככל שניתן.

מסלול ריבית משתנה - כשמה כן היא, משתנה במהלך חיי ההלוואה על פי השינויים שחלים במשק. אבל השינוי הוא לא בעת שקורה שינוי בריבית הבסיס כמו בפריים , אלא בכל תקופה שנקבעת מראש פעם בשנה, פעם בשנתיים וחצי, פעם ב 5 שנים ( התחנה ). גם כאן יש הגבלה של בנק ישראל ואסור לקחת יותר משני שליש במסלולי ריבית משתנה , וכיוון שלקחנו שליש בפריים נשאר לנו לקחת לא יותר משליש, למרות שאתה יכול לקחת כאן עד שני שליש אם החלטת לוותר על הפריים למשל.

יש נוסחת חישוב כיצד הריבית תשתנה מפוקחת על ידי בנק ישראל וזו לא על פי גחמת הפקיד היושב מולך.

כיוון שהיון הריביות נמוכות מאוד, כבר לא בשפל כפי שהיו לפני כשנה, אבל עדיין נמוכות מאוד היסטורית, לקיחה במסלול קל"צ מועדפת. בריבית משתנה אתה חושש שבתחנה היא תקפוץ , בכמה - נבואה ניתנה כידוע לשוטים.

גובה הריבית

הנמוכה ביותר היא הפריים, חסרונות. עלולה להשתנות מדי חודש כיון שהיא בשפל כיום הכיוון הוא רק כלפי מעלה.

הגבוהה ביותר היא הקל"צ כי הבנק לוקח על עצמו התחייבות לטווח ארוך, ככל שאורך התקופה גדל , הריבית עולה, כך מבטח עצמו הבנק מפני השינויים הצפויים , וגם גיוס המקורות היום , ככל שאורך התקופה ארוך יותר הוא משלם למפקידים שלו יותר.

לנו הלווה מדובר בקיבוע הריבית , בקיבוע התשלון החודשי , מעין פרמיה לביטוח, בייחוד שאנו צופים שהריבית תעלה.

באמצע יש לנו את המשתנה שבה הריבית נמוכה יותר כיוון שההתחייבות של הבנק היא לא לכל אורך תקופת ההלוואה אלא היא משתנה פעם בתקופה.

במסלול צמוד הריבית תהיה תמיד יותר נמוכה מהמקבילה שלה הלא צמודה כי לריבית מצטרפת גם ההצמדה.

קנס פרעון מוקדם

מה זו החיה הזו?

אתה עושה חוזה הלוואה עם הבנק לתקופה של 25 שנה, ופתאום בא לך "להפר" אותו על ידי הקדמת תשלום / סילוק כל ההלוואה לפני זמנה.

להפרה יש מחיר והוא קנס הפרעון המוקדם , שבא לפצות את הבנק על הנזק שנגרם לו מההפרה.

חישוב הקנס, שוב , נעשה לפי נוסחת חישוב שנקבעה על ידי בנק ישראל, וטרם ראיתי פעם אחת ( וראיתי הרבה מאוד ) שיש טעות בחישוב.

בכל מסלול יש חישוב שונה.

במסלולים שמשתנים עד לשנה אין קנס בכלל ( כמון בפריים )

במסלולים משתנים - החישוב ייעשה עד לתחנה הקרובה , בתחנה עצמה מותר לך לפרוע חלק או את כל המסלול ללא קנס בכלל.

בקל"צ החישוב נעשה עד למועד בו ההלוואה הייתה אמורה להיות.

למה הדבר לא כל כך קריטי ללווה היום?

כיוון שהריבית נמוכה מאוד וצפויה לעלות , לבנק לא ייגרם נזק כיוון שאת הכסף שהחזרת לו שהיה בריבית של 3% הוא יוכל להלוות אז ב 4%, צריך בעצם להודות לך, לזה עוד לא הגענו.

גרייס

פירושו תקופת חסד בו הבנק בא לקראתך, עקב אילוציך הזמניים כמו אתה גר בשכירות וקשה לך גם לפרוע משכנתא וגם לשלם שכירות.

גרייס מלא - לתקופה לרוב עד 2-3 שנים אתה לא משלם לבנק כלום , לא קרן ולא ריבית שמצטברים לקרן גבוהה יותר ואז כשחלף האילוץ אתה פורע את הקרן החדשה בהתאם למסלול המקורי שנקבע אבל...

אם לקחת את המסלול ל 20 שנה ותקופת הגרייס הייתה שנתיים כעת תיפרע את הקרן הגבוהה במשך 18 שנים כלומר תשלום חודשי גבוה יותר.

גרייס חלקי- אתה משלם במהלך התקופה את הריבית על הקרן , כלומר בסיום תקופת הגרייס , הקרן נשארה כפי שלקחת ושוב יחולו הכללים לפרעון במהלך 18 שנה.

לבנקים יש נטיה לא לתת גרייס מלא אלא רק חלקי , ולגבות ריבית גבוהה יותר מאשר אילו לקחת ללא גרייס "עקב הסיכון המוגדל".

בלון

מסלול בו אתה לוקח הלוואה לתקופה שוב קצרה יחסית 2-3 שנים ופורע אותה בתשלום אחד בסוף התקופה.

משתמשים בה כאשר לאדם יש מקור לסילוק אותה הלוואה כמו חיסכון שנפתח קה"ש שהגיעה לפרקה.

ניתן לשלם גם כאן את הריבית במהלך התקופה למרות שכאן הבנקים יותר גמישים אם הריבית תצטבר, ותשלום בסוף התקופה יחד עם הקרן.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על ה"פרסום העצמי", אבל ביג: אני מזמין אותך להעיף מבט ב'150 משכורות' בפייסבוק, ניכר מדבריך שזה עלול לעזור...

זהו, תמשיכו

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא לאט לאט את הודעה 929.

צרף אליה את הודעה 953.

אני רוצה לקבע היום כמה שיותר כסף בריבית הנמוכה יחסית שיש היום., לכן גם המלצתי על גרייס חלקי.

למה לקחת בפריים , שמשתנה כל פעם שהנגידה משנה את הריבית.

את מה שניתן יהיה לקחת בפריים אקח אז.

קיבלתי.

האם לדעתך כל רוכש דירה בימינו שמצמיד לפריים עושה שגיאה? ברור שהנבואה ניתנה לשוטים. אבל מה כלל האצבע פלוס-מינוס.

האם לדעתך כדאי לי לשלב מסלול נוסף וקצר (נניח 40K לתקופה של 4 שנים?) על סכום נמוך ועם ריבית צמודה ונמוכה יותר מהקל"צ בכדי לצמצם את סכום התשלום הכללי וליצור מדרגה לקראת המשכנתא הבאה? אולי אפילו שתהיה בקרן שווה כדי שבשנתיים הראשונות אשלם כמה מאות שקלים יותר מאשר בשנתיים שלאחר מכן.

אני מאמין באמונה שלמה שיהיה לי מספיק כסף להקים שלד גם עם תשלום חודשי של עד 3.5K ש"ח בשנתיים הראשונות.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...