Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החזקת/מכירת רכב

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 3742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

+1 לגבי ההלוואה.

אם ההלוואה היא על הרכב, לפי דעתי כדאי למכור אותו, סגור את ההלוואה ואת הכסף ששלמת על ההלוואה לחסוך כל חודש בצד

במטרה לקנות רכב ללא הלוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן, ההלוואה הזאת היא באמת עצם בגרון.

לצערי נשאר לי זמן רב עד שאני אסיים אותה(סביבות ה-4 שנים). חשבתי על למכור את הרכב הנוכחי, לכסות את ההלוואה ואז ביתרה(סביבות ה-15 אלף שקל) לקנות רכב אחר.

אבל בתקציב כזה זה הימור לא קטן. להחליף הלוואה בתשלומים על מוסכים לא יעזור במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרגיש קצת חצוף כאר אני מתערב בעניינים כספיים - אישיים של מישהו אחר, אבל דעתי ברורה מאד. הרכב עולה לך בערך רבע מהכנסתך הפנויה ואולי יותר. אל תשכח את ירידת הערך - הסכום שעליך לחסוך כדי להחליף את הרכב בדומה בעוד כמה שנים - בעצם לדרוך במקום. לכן עליך לוותר עליו, ולא רק זאת - אלא שאתה צריך למצוא דרך "להעלים" את הסכוך הנחסך מההתנהלות השוטפת - כדי שלא ייבלע בה, כלומר לפתוח איזה מסלול חסכון בהוראת קבע ע"ס 1000 ש"ח בחודש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי שוב בצורה מדודקדת על ההוצאות שלי ב-3 חודשים האחרונים, וזה מה שגיליתי :

הכסף שאני מוציא על דלק,אוכל, ויציאות הוא פחות או יותר קבוע בכול חודש. וזה מצטרף ביחד להוצאות הקבועות שלי של הרכב(כולל החזר ההלוואה), דירה, סלולר ואינטרנט. כול הסכום הכולל מגיע תמיד לסביבות ה-3800 שקל. מה שמשאיר לי אחרי קבלת המשכורת 2000 שקל אקסטרה. אז לאן הם נעלמים?

-סביבות ה-800 שקל מתבזבזים בצורת מזומן שאין לי שמץ של מושג לאן הוא הולך(את הרוב הגדול אני משלם באשראי בשביל מעקב נוח יותר)

-סביבות ה-600-700 מתבזבזים על הוצאות חד פעמיות בתשלומים שחלקם בילתי נמנעות(טיפולי שיניים, קניית מצבר חדש) וחלקן האחר הוא בעל דחייה או סתם שטויות(התקנת מערכת חדשה ברכב, תשלומים על סימים במעבר חברות סלולרי, עמלות גבוהות לבנק)

בקיצור, לפני שאני הולך לעשות צעד כזה או אחר, אני לוקח חודש חודשיים, לעשות מעקב דקדקני אחרי ההוצאות שלי ולבחון אם יש שיפור.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נוציא את הרכב וההלוואה מהמשוואה, ההוצאות שלך זעומות. באמת.

זאת בחירה בין הלב לשכל במקרה הזה, השכל הישר יגיד לך למכור מיד

(גם אחרי 4 מוניות בכל סוף שבוע יצא לך יותר זול).

אני מציע שתנסה את הדבר הבא: שנה בלי אוטו.

סתם ככה, תנסה ותראה עד כמה זה משפיע מבחינה כספית ומשאר הבחינות.

מאוד ייתכן שתגלה הבדל זעיר שלא שווה את איבוד האוטו, והמסקנה עלולה להיות - יש להגדיל הכנסות...

אבל קודם תנסה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב חדש?

לא, רכב 2005.

אם נוציא את הרכב וההלוואה מהמשוואה, ההוצאות שלך זעומות. באמת.

זאת בחירה בין הלב לשכל במקרה הזה, השכל הישר יגיד לך למכור מיד

(גם אחרי 4 מוניות בכל סוף שבוע יצא לך יותר זול).

אני מציע שתנסה את הדבר הבא: שנה בלי אוטו.

סתם ככה, תנסה ותראה עד כמה זה משפיע מבחינה כספית ומשאר הבחינות.

מאוד ייתכן שתגלה הבדל זעיר שלא שווה את איבוד האוטו, והמסקנה עלולה להיות - יש להגדיל הכנסות...

אבל קודם תנסה.

כבר הייתי חצי שנה בלי אוטו, די מעצבן, אבל שרדתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-סביבות ה-800 שקל מתבזבזים בצורת מזומן שאין לי שמץ של מושג לאן הוא הולך(את הרוב הגדול אני משלם באשראי בשביל מעקב נוח יותר)

-סביבות ה-600-700 מתבזבזים על הוצאות חד פעמיות בתשלומים שחלקם בילתי נמנעות(טיפולי שיניים, קניית מצבר חדש) וחלקן האחר הוא בעל דחייה או סתם שטויות(התקנת מערכת חדשה ברכב, תשלומים על סימים במעבר חברות סלולרי, עמלות גבוהות לבנק)

תודה לעוזרים.

מה שמחזיר אותנו לשאלה של סדרי עדיפויות. אני יכול להבין שבחינתך הרכב חיוני, אבל במצבך הכלכלי למה להשקיע במערכת יקרה?

כאשר אני קורא את הפוסט האחרון אני רואה ולי את הכתבות ב"כלכליסט" על הזוגות שאינם מצליחים לחסוך לדירה. ברור לי שממשכורת כשלך קשה מאוד לחסוך, אבל אתה חייב להיות מחושב בצורה קיצונית ולהמנע לחלוטין מהוצאות "מהלב". זה לא אומר להיות ספון בביתךולא לבלות בכלל, אבל לבחור בבילויים יותר זולים, להקפיד על בחירת שירותים זולים (למשל - הדוגמא שלך: להתמקח עם הבנק ובמידת הצורך לעבור לבנק אחר), או למצוא חנויות יתר זולות לקניות, ולעקוב אחר מבצעים ברשתות כאשר אתה צריך לרכוש משהו חריג.

תראה - היום אני מבוסס, אבל היו לא מעט שנים שבהם רדפתי אחרי הזנב של עצמי מבחינת שמירת חשבון הבנק באוברדראפט סביר ויציב שלא יתפח. סיגלתי לי כל מיני מנהגי חסכנות שמצמצמים את ההוצאות השוטפות בעשרות אחוזים. וכאשר אני בוחן מה המשמעות הכספית של פעולות די פשוטות אלה - מדובר במאות ואף אלפי שקלים בחודש, אם כי צריך להוסיף שמדובר בסדרי גודל של משפחה עם 5 נפשות - אבל אין לי ספק שגם רווק יכול במאמץ קטן לצממם את הוצאותיו בסכומים משמעותיים.

ואם מדובר ברכב - רכשתי את הראשון שלי רק כאשר התקיימו שלושה תנאים: היו לי חסכונות מספקים לרכישתו במזומן, היתה לי הכנסה שאפשרה אחזקה שלו בלי קושי רב, והיה לי צורך מובהק בו (מעבר למקום עבודה שהצריך נסיעה של 50 ק"מ בכיוון מספר פעמים בשבוע). לפי התאור שלך אתה לא עומד בשלושת התנאים: אין לך מזומן בכמות מספקת (לקחת הלוואה), יש לך קושי לתחזק את רכב (מעמיס במידה גדולה מאד על תקציבך השוטף) וגם הצורך שלך בו מוגבל. לכן דעתי היא שבמצבך הנוכחי עליך לוותר על הרכב.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף את השנקל שלי בנוסף לעיצות המעולות שנתן לך

sperial.

זה לא סכום כזה זעום (יותר מ-10% מסך ההכנסות שלך), לכן הייתי מנסה לפחות חודש חודשיים לנהל "פנקס" בארנק כדי לענות על התשובה לאן נעלם לך הכסף הזה.

ברגע שתצבור הון התחלתי כדאי תהפוך את המושג תשלומים לקללה עבורך.

אני כבר שנתיים לא עושה שום חיוב בתשלומים ותאמין לי שחיי השתנו (חוץ ממשכנתה כמובן).

אני כ"כ נכנסתי לעניין שבקרוב אני מתחיל לאבזר בית חדש וכל היום אני עסוק בלהנדס את ההוצאה האדירה הזו ללא תשלומים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סכום כזה זעום (יותר מ-10% מסך ההכנסות שלך), לכן הייתי מנסה לפחות חודש חודשיים לנהל "פנקס" בארנק כדי לענות על התשובה לאן נעלם לך הכסף הזה.

לשלם כל מה שאפשר בכרטיס האשראי. גם יגרום לך לחשוב פעמיים לפני ההוצאה, גם יאפשר מעקב יותר קל. אפילו ככר לחם או שקית חלב בודדת. אישית אני יודע שמזומן הוא כסף שזולג בלי שליטה, למרות שאני יודע שהוא הולך ל-3 מטרות: עוזרת בית, קניות בשוק והוצאות ובילויים של הילדים.

ברגע שתצבור הון התחלתי כדאי תהפוך את המושג תשלומים לקללה עבורך.

אני כבר שנתיים לא עושה שום חיוב בתשלומים ותאמין לי שחיי השתנו (חוץ ממשכנתה כמובן).

אני כ"כ נכנסתי לעניין שבקרוב אני מתחיל לאבזר בית חדש וכל היום אני עסוק בלהנדס את ההוצאה האדירה הזו ללא תשלומים.

אשריך וטוב לך.

אני חצי שנה אחרי מעבר דירה, עם שיפוץ שהתרחב הרבה מעבר לתכנון הראשוני, אם כי הבאתי זאת בחשבון ותכננתי את התקציב עם שפיל גדול. בכל זאת, מבחינת ההצטיידות הגישה שלי היא שדברים שקבועים בבית צריכים להרכש מלכתחילה באיכות גבוהה, חפצים אחרים אפש לקנות בזול ולהחליף כעבור מספר שנים. אולי בקו התחתון זה בזבוז, אבל, מצד שני, חלק מהרהטים מתבררים כמוצלחים וחיים יותר זמן מהצפוי, וכן אני מעדיף להוציא כסף על חפץ ולא על ריבית, כיון שלחפץ צפוי שימוש משני. כמוכן להצטרף למועדוני לקוחות של כל רשת רלוונטית. וכמובן לאתר חנויות זולות ולנצל את ההמצאות שנקראת איקאה ואיביי.

ואז פותחים ואללה ומתחילים להזיע.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רחוק ממך ב"אני מאמין" שלי.

את הדירה הנוכחית אבזרתי בפחות מ-5K ש"ח כי ידעתי שהיא תחנה זמנית לבדיוק 5 שנים.

קניתי את המיטב של התוצרת הסינית עם מקסימום אחריות שניתן.

כל מה שישרוד את התקופה הזו יימכר בגרושים או ילך לפח.

בנתיים, תפו תפו תפו, נשאר עוד שנה ו-3 חודשים ואף מכשיר חשמל לא אכזב.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גבול כמה אפשר לצמצם ולצמצם. בסוף תשאר שלד שלא אוכל כדי להתאים את המצב להכנסה הקיימת.

ועל כן, כבמקרים רבים, של רבים אחרים, בבדיקה רחבת אופקים, עלה כי יש מצבים בהם כדאי לצאת מהקופסא ולחשוב (ולבצע) את איך להגדיל את ההכנסות.

על הרכב אל תוותר אם יש לו משמעות עבורך מעבר לשינוע מנקודה א' לנקודה ב'.

להפסיק לאכול אתה לא יכול.

דירה בפחות מ 1600 שח כולל ההוצאות, לא תמצא למעט שותפיות שיעלו לך אחר כך בפסיכולוג, גם אם תמצא, החסכון לא ישנה לך משמעותית את ההתנהלות היומיומית מבחינת הוצאות כלליות בסופו של כל חודש.

הדרך שלך היא לבדוק אפשרות של הגדלת ההכנסות.

ברגע זה, הדבר יראה לך בלתי אפשרי ו/או הזוי, שהרי מי לא רוצה להעלות את ההכנסות שלו?

יש לבדוק דרכים אחרות ו/או נוספות מהסוג שממש לא חשבת עליהם ו/או לא התעקשת עליהם.

למשל, משרה חלקית נוספת. // הסבה מקצועית //

להדגיש, יש לעשות מהלך כזה בשיקול דעת רחב ואשר יחקר ויבדק לעומק לרבות ההשלכות הצפויות לסוגיהן.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אצטרף ואומר שאני מרוויח דומה לך, אני סטודנט שעושה 200 שעות בחודש ממוצע בעבודה, מרוויח כ6500-7000 לאחר ההורדות. שוכר דירה ב 2400 ש"ח (שזה מאזן את הפרש השכר ביני לבינך) לא כולל החשמל (עוד 100 לחודש בערך) רווק, יש לי מיצובישי סופר לנסר קשישה, ולאחר הסתכלות קטנה אני נשאר עם כ 500-600 ש"ח בחודש...ואני גם משלם לימודים 1370 שקל כל חודש בצ'ק.

רק הצ'קים על הדירה והלימודים זה 3800 שקל.

ויזה אוכל ודלק זה עוד כ 2000

יכול להיות שמצאתי מישהו שמבזבז יותר ממני בחודש :p

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...