Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לגמרי, אני פשוט לא מאמין בזה שמפלגות דת רואות בזה ערך אמיתי. אולי אני טועה. אבל הקונסטרוקציות סביבן, שנמצאות בליבה של הליבה של האידיאולוגיה שלהן, לא יכולות, לדעתי, להתקיים אחרת. לא הנתחלויות, לא ישיבות. ואני, בהתאם, חוזר כל הזמן לבדיחה שנקראת הלל גרשוני, שהוא לדעתי מייצג את זה נהדר. 

שוב, מקווה שאני טועה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4856

• SlowRide

4700

• פינדר

3730

• m3x7r3m3

2926

אתה צודק.

המדיניות הכלכלית של ביבי היא כמו של העבודה ומרץ.

לא אמרתי שדרעי וליצמן הם חלק מהימין,

אבל בממשלה כזאת אפשר לקדם הרבה דברים שחשובים לימין.

והיא הרבה יותר הומגנית מממשלה של אלקין ותמר זנדברג את מקום 7 בעבודה ליברמן ובנט וטיבי לקינוח - זאת ממשלת שיתוק אמיתית.

שא"א לקדם שם כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Ragnar כתב:

מהיכן הסקת שאני שמאלני? מי זה אתם? 

הדוגמה הייתה מוקצנת במכוון, אף אחד לא חושב שירצחו פה אנשים ברחובות. 

טיפולי המרה מנגד, בהחלט כן. 

ובכלל, תכתוב נעים, או אל תכתוב בכלל. 

עברתי על ההודעה שלי פעמיים נוספות, לא היה שם משהו לדעתי כל כך פוגעני כלפייך אישית אבל אם נפגעת אני מתנצל.
לעניין:
1. כל אדם שיקרא את ההודעה שלך יגיד בצורה אוטומטית שאתה משתייך לגוש המרכז-שמאל-ערבים, או "גוש השינוי" כמו שזה נקרא היום בתקשורת כדי לתת לו יותר לגיטימציה. אפשר להגיד שהוא לא באמת שמאל בגלל לפיד או סער, אבל בוא נהיה תאכלס רוב האנשים בגוש הזה יירצו לממש מדיניות שמאל, לכן "אתם השמאלנים".
2. אתה מגזים, ואז אני שמגזים זה לא בסדר?
3. האם אתה באמת חושב שטיפולי המרה יהיו *חובה*? לא מדבר על מותר שזה דיון בפני עצמו, שדרך אגב הרעיון הזה של תחיה את החיים שלך לפי איך שבא לך משתלב יותר עם גישה ימנית מאשר שמאלנית אבל לא משנה, מדבר האם יהיו פה לדעתך סנקציות על הומואים ולסביות?
4. אם אתה כל כך בעד להט"בים, איך אתה בעד גוש שמכיל את הרשימה המשותפת?
https://www.israelhayom.co.il/article/857127
או מועמדת מרצ, לא פחות ולא יותר, שתמנע בהצבעה כי זה לא מסתדר לה עם ההשקפה האישית שלה?
אם אתה באמת לא שמאל, וכנראה גם לא ימין, אתה מרכז סטייל יאיר לפיד/כחול לבן, למה רק קיצוניים מהצד הימני מפריעים לך? הצד השמאלי כשר כדי להפיל את ביבי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה N12 ממשיך לתת ל"יש עתיד" 18 מנדטים?  למרות שכבר משעות הערב הנתונים של ועדת הבחירות העבירו מנדט אחד מ"יש עתיד" ל "ישראל ביתנו"?

מוזר .. 

image.thumb.png.b3bf89caa1bb63925c3b481d28ec6542.png

image.png.233275f2e4cc012aef88027ede8ef2ce.png

image.thumb.png.496614b7adda099eefe6c12adaeb404d.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

אני ממש נהנה לראות את המאמצים האינטלקטואלים שעושים כרגע אנשי ביבי כדי לשכנע למה ממשלה בתמיכתה של רעם זה לגיטימי מבחינתם.

כרגע הטענה הבולטת זה "אבל גם השמאל!111 אתם צבועים!11", שזה ממש מרשים. הביבים כבר שנים פועלים לסמן את המפלגות הערביות כלא לגיטימיות. לא נכנס אפילו להאם בצדק או לא. אבל זה שם. הם בהובלת המלך שלהם דוחפים את כל השיח הזה, כאילו להשען על מפלגה ערבית זה אסון ואסור. אבל ברגע שהמלך צריך?! "הא! השמאל צבוע!". אני מצטער, אפשר לנהל בפעם המיליון את השיחה על איך אנחנו לא מבינים את הרציונאל שבביביזם. אבל באמת שאין שום מעשה שהמלך יעשה ולא ימצאו איך להצדיק, לא?

אני אמנם רחוק מביביזם, אבל אני כן מסוגל להסביר מה ההבדל בין רע"מ (של החודשים האחרונים, אחרי השינוי) לבין המשותפת.

רגע אני בטוח שעשיתי את זה איפשהו, ממש לא מזמן, אולי אתמול אפילו.

זה, הדיון הזה בוועדה המיוחדת בראשות אותו עבאס, בהשתתפות ביבי, עודה, טיבי ובעלי תפקידים, חושפת במדויק את ההבדל, מי חצה את הרוביקון ומי לא.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני אמנם רחוק מביביזם, אבל אני כן מסוגל להסביר מה ההבדל בין רע"מ (של החודשים האחרונים, אחרי השינוי) לבין המשותפת.

רגע אני בטוח שעשיתי את זה איפשהו, ממש לא מזמן, אולי אתמול אפילו.

כן ראיתי את הפוסט שלך אתמול. כל הכבוד על הפרגמטיות. חציית הרוביקון היא כנראה דו כיוונית כאן ואתם נפגשים באמצע. כאמור, כל הכבוד.

אבל אתה לא העניין כאן. אתה מסביר למה רע״ם לגטימית יותר לדעתך וזה נפלא. הביביסטים בכלל לא עוסקים בזה. זה לא מעניין. השינוי, נניח, של רע״ם לא עומד בפני עצמו שם. המציאות שלהם היא הסברי פשט ודרש לדברי והחלטות המלך ביבי הראשון. ואני חושב שאפשר להיות בטוחים שאין החלטה שהוא יקבל שהם לא ידעו לתרץ. ואני חוזר שוב לעובדה שהליכוד לא טורח לפרסם מצע כבר יותר מעשור. כי מה יכתבו שם? ״ביבי המלך. מותר לו מה שבא לו והוא תמיד צודק״? 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונניח יכתבו את זה? 

האם אתה חושב שזה ישפיע על תוצאות ההצבעה?

מתוך ה 4 מיליון שהצביעו ,  כמה באמת קראו את המצעים של החברות ? 

האם שאתה בא לבחור , אתה בודק מה כתוב שם?  האם זה בכלל משפיע עליך?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ישפיע. זו סתם דוגמא גם.

זה גם לא שלצד השני הדודות שאני רואה פה במרכז ת״א, עם דגלי ״לך״ ומבט כבוי בעיינים, מקבלות בהכרח החלטות יותר רציונליות.

אבל בליכוד זה הפך לאומנות לגמרי. במפלגות אחרות עוד זזים, השמאל הכלכלי נניח די קרס, הדיבורים על תהליך שלום נעלמו, יש קצת תנודתיות בדעות.

אבל אצל הליכוד? לא משנה מה ביבי יעשה, יהיה לו את ה30-35 מנדטים וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור מה, אתה לא עובר על המצע של המפלגות, לפחות למפלגות שאתה שוקל להצביע להן? 

לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

המציאות שלהם היא הסברי פשט ודרש לדברי והחלטות המלך ביבי הראשון

גם אם היה אפשר לתרום מנת משכל לאנשים מטומטמים, היית מוכן לתרום? כנראה שלא, נכון? אז אין מה לתלונן על דברים כאלה :)

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ממערכת בחירות אחת לשנייה ביבי רק חופר לעצמו בור עמוק יותר. הימין אמנם מתחזק אך ככל שהוא מתחזק זה קורה באמצעות אנשים ששרף ולא מוכנים לשבת איתו. לדעתי זה יחריף גם בבחירות 5.

השטיקים והטריקים מתחילים לחזור לו כמו בומרנג. הכשיר את הציונות הדתית על פני ש"ס ויהדות התורה ומי שעושה לו את הברקס מול עבאס זה דווקא המפלגה שהתאמץ להכניס לכנסת. גם בליכוד התחילו המלחמות עד שהמלך אמר לכל הכלבלבים להפסיק לנבוח עד שהוא יסכים.

גם בכתבה בערוץ 12 היה נראה שהפעילי ליכוד מרגישים שהוא לא מספק את הסחורה. אמנם הכי גדול אבל אם לא יכול להרכיב ממשלה זה פול גז בניוטראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

כן ראיתי את הפוסט שלך אתמול. כל הכבוד על הפרגמטיות. חציית הרוביקון היא כנראה דו כיוונית כאן ואתם נפגשים באמצע. כאמור, כל הכבוד.

למה? אני כבר שנים אומר שהבעיה העיקרית של האוכלוסיה הערבית היא המפלגות שלה, (אני אומר את אותו דבר על החרדים אגב), ואני גם כבר שנים אומר שאם תקום מפלגה ערבית שתרצה להילחם בפשיעה מצד אחד במקום להגן על הפושעים, ותתנתק מהנושא הלאומי מצד שני, רצוי לשתף אותם בקואליציה / ממשלה.

הבעיה העיקרית היא שעד לפני שנה מפלגה כזו הייתה חד-קרן. אז אפשר היה לומר שאני מחרטט, או שהציבור הערבי בוחר בהמוניו את המפלגות האלה כי זה מה שחשוב להם (ואולי זה היה המצב באמת).

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אבל אתה לא העניין כאן. אתה מסביר למה רע״ם לגטימית יותר לדעתך וזה נפלא. הביביסטים בכלל לא עוסקים בזה. זה לא מעניין. השינוי, נניח, של רע״ם לא עומד בפני עצמו שם. המציאות שלהם היא הסברי פשט ודרש לדברי והחלטות המלך ביבי הראשון. ואני חושב שאפשר להיות בטוחים שאין החלטה שהוא יקבל שהם לא ידעו לתרץ. ואני חוזר שוב לעובדה שהליכוד לא טורח לפרסם מצע כבר יותר מעשור. כי מה יכתבו שם? ״ביבי המלך. מותר לו מה שבא לו והוא תמיד צודק״? 

אצל הביביסטים כמובן שהלגיטימיות נובעת אך ורק מכך שרע"מ לגיטימית בעיני ביבי. זו מהות הביביזם. אם ביבי אמר אז זה טוב, אם ביבי אמר אז זה רע.

אצל ביבי אני חושב שהלגיטימיות נבעה מתהליך דומה למה שתיארתי (אבל חסוי וקודם, כי ביבי הגיע לאותה וועדה כאתנן לעבאס), פשוט כי זה הכי הגיוני.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ותתנתק מהנושא הלאומי מצד שני

אז לכל המפלגות היהודיות מותר שתהיה דיעה בקשר לעתיד השטחים, ההתנחלויות והיחסים עם הרשות, אבל המפלגות הערביות צריכות להתמקד רק בבעיות פנים?

המפלגות הערביות עוסקות רוב הזמן בעינייני פנים של המגזר שלהם. רק לנו נח לחשוב שהן מתעסקות רק בעינייני יו"ש ועזה.

הבעיה הגדולה שלהן היא שאין להם פרטנר טבעי.

הן אנטי ציוניות - לעומת כל המפלגות היהודיות (גם החרדים לצורך העיניין ציונים).

הן נגד בניה בהתנחלויות - איך ישבו עם הימין?

חלק גדול מהן דתי, שמרני, הומופובי - איך ישבו עם השמאל?

התיקו בין המפלגות היהודיות, מאפשר להן לחשוב לראשונה על כניסה לעמדת השפעה בממשלה.

אם היה רוב יהודי לאחד הגושים, אף אחד לא היה טורח לחשוב על הערבים כפרטנרים אופציונלים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אז לכל המפלגות היהודיות מותר שתהיה דיעה בקשר לעתיד השטחים, ההתנחלויות והיחסים עם הרשות, אבל המפלגות הערביות צריכות להתמקד רק בבעיות פנים?

כן, אם הן רוצות מקום בקואליציה / ממשלה שהיא מרכז-ימין.

בממשלת שמאל שיעשו מה שמתאים לממשלות שמאל.

לא רק ערבים, אין לגיטימיות לממשלת מרכז-ימין שמכילה את מר"צ או את העבודה במתכונתה הנוכחית.

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

המפלגות הערביות עוסקות רוב הזמן בעינייני פנים של המגזר שלהם. רק לנו נח לחשוב שהן מתעסקות רק בעינייני יו"ש ועזה.

פחחחח הצחקת אותם. אבל לא, עובדתית אתה טועה באופן מוחלט.

וכשהם כן התעסקו בענייני פנים, הם לקחו את הצד הלא נכון (הצד הפושע, העבריין, הרוצח, האנס וכו').

אבל תסתכל על הקישור שקישרתי קודם, לציטוטים מהוועדה, תסתכל על ההבדלים בין עבאס לעודה!

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

הבעיה הגדולה שלהן היא שאין להם פרטנר טבעי.

הן אנטי ציוניות - לעומת כל המפלגות היהודיות (גם החרדים לצורך העיניין ציונים).

הן נגד בניה בהתנחלויות - איך ישבו עם הימין?

במילים אחרות - הבעיה שלהן היא שהן מפלגות במדינה הלא נכונה.

עד היום הם תירצו שהנושא הפלסטיני הכי חשוב, יותר חשוב מהביוב שזורם ברחובות, יותר חשוב ממשפחות הפשע הערביות, יותר חשוב מבעיות התחבורה והבנייה וכו' וכו' בחברה הערבית.

ה"אויב החיצוני" שהביא להם קולות.

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

חלק גדול מהן דתי, שמרני, הומופובי - איך ישבו עם השמאל?

בוא נשאל את מקום 4 במר"צ, נו המפלגה הזו שמתגאה בזה שיש הומו בראשה, זו שאחד הדברים המרכזיים במצעים שלה זה זכויות הלהט"ב.

בטעות נכנסה לשם איזה אישה ערביה, שחוץ מהנושא הלאומי לא ברור לי מה לה ולמר"צ.

אז בוא, אם היא מסתדרת בתוך מר"צ, מה הבעיה שלהם להסתדר בתוך קואליציית שמאל?

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

התיקו בין המפלגות היהודיות, מאפשר להן לחשוב לראשונה על כניסה לעמדת השפעה בממשלה.

אם היה רוב יהודי לאחד הגושים, אף אחד לא היה טורח לחשוב על הערבים כפרטנרים אופציונלים.

ברור שלא, אבל מצד שני התיקו היהודי הוא כנראה גם מה שעזר לרע"מ לחצות את הרוביקון (ביחד עם עוד כמה זרזים כמו זה שגם נבחרי ציבור ערביים כבר תחת סיכון להירצח במגזר).

אז זה לגמרי הזנה הדדית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...