Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 54.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4536

• SlowRide

4258

• פינדר

3370

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

עובדה - אבל גם עכשיו אין למדינה גבולות סופיים.

תפיסה של גוש אמונים (וממשיכיו) - ולכן הקמת יישובים בכל חור אפשרי תורם כי זה יכול לקבוע את הגבולות.

ברור לך שזה מצב שונה לחלוטין, כן? 

אם למדינה יש מטרה היא להשתלט על כמה שיותר שטח, אולי. אבל זה מה שזה? 

איך שאני רואה את זה, המטרה לאפשר חיים בביטחון בגבולות הקיימים. הקמת ישובים בכל חור אפשרי לא תורמת לביטחון ויוצרת בעיות תכנוניות וכלכליות. 

לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

הפניתי לדוקטרינה שלמה שגורסת בדיוק הפוך ממה שאתם טוענים, והביאה תוצאות בפועל, לפחות לתקופה מסוימת.

ואני בחרתי לתת רפרנס אליהם כי זו הדוקטרינה שאומרת הפוך מהטענה שלכם, מומשה ואפשר להתייחס אליה כהצלחה (מכיר יישוב של חומה ומגדל שלא נמצא בשטח ישראל היום למשל?)

אתה מדבר על לפני 70 שנה.

גם לרומאים היתה שיטת לחימה שצליחו לכבוש איתה חצי עולם.

היום אין בזה תועלת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, teyal כתב:

שיצעקו עד מחר, זה לא אומר שזה יתקיים אתה יודע, אז צעקו במגרש כדורגל ביג דיל.
כמו שאני לא מתרגש מכל אידיוט ישראלי שצועק מכל סיבה שהיא, אני גם לא מתרגש
מהצעקות של הבבונים מהצד השני.אז הניפו סמרטוטים צבועים באוניברסיטה, וכל הימין על הרגליים.

ומשוטרים שאוכלים ברגעים אלה קרשים וסלעים לפנים ומשטחים מהגגות מותר להתרגש?

או שזה באיזור האופל אי שם בירושלים אז אפשר להחליק גם כי בנט עושה עלינו ניסוי?

מתחבאים מאחורי שפה גבוהה וניסיון להראות ממלכתיים בזמן שהמדינה הולכת לפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, פינדר כתב:

אני לא מתכוון להיכנס לויכוח אם אלטלנה מוצדק או לא. אני רק טוען שיש מקום לויכוח.

מה התפקיד של האצ"ל? מי הסמיך אותו לייבא נשק ולקבוע לאן הוא ילך?

זו לא שאלת הוכח\הפרך באינפי.

זהה לתפקיד של ההגנה, ומי שהסמיך את האצ"ל לייבא נשק זה מי שהסמיך את ההגנה לייבא נשק.

מזכיר שגם לאחר הקמת צה"ל, הגדוד הירושלמי לא שולב בצה"ל - בכוונה תחילה גם של בן גוריון וגם של בגין.

אז לאצ"ל באותה תקופה היה תפקיד מטעם ממשלת ישראל הזמנית.

יותר מזה - באותה תקופה היה אמברגו על ייבוא נשק, ככה שמבחינת הממשלה כל נשק שמצליחים להביא זה טוב - הם פשוט רצו את כל כולו.

כלומר אתה שואל "מי נתן בכלל אישור לאצ"ל להביא נשק?" אבל הממשלה הזמנית אמרה "אנחנו רוצים את כל הנשק".

הפגזת אלטלנה זה להוציא לעצמך עין כדי להוציא ליריב הפוליטי שלך שתי עיניים.

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

די יא מתאמץ. הויכוח איתך. לא עם כותבי דוקטרינות. אתה שותף להרבה ויכוחים בהם אנשים מביאים רפרפנסים לעמדה שהם אולי מסכימים איתה אולי לא, כששואלים אותם מה הם חושבים, בלי לסייג? ושוב, זה בדיוק מה ש"מטריג". 

אני מתאמץ? אתה זה שהולך ומנסה לספור עובדות, וגם אז טועה :D

אם אתה ממש רוצה לדעת מה דעתי על דוקטרינה כלשהי תשאל.

ומה בדיוק אני אמור לסייג? ששאלתם שאלות והפניתי אתכם לדוקטרינה זו או אחרת?

וכתבתי לדעתי כבר יותר מחמש פעמים - שלא הבעתי בכלל את דעתי בנושא. זה צריך עוד הבהרה?

במשפט שאני התייחסתי אליו היתה עובדה יחידה. מדינת ישראל קמה. למרות או בזכות זו פרשנות. הציטוט מכיל עוד כמה טענות שכל אחת מהן אני מניח אפשר להוכיח ואני אתייחס אליהן כמוכחות. מה שהוא לא מכיל זה את הטענה שלך על "למרות ולא בזכות". ואני כמובן לא אומר שזה לא נכון. זה שוב אתה מתבלבל. זה בכלל לא מעניין אותי. אני פשוט נהנה כל יום מחדש לראות איך אתה מציב חוקי משחק לכל העולם ואישתו ולא מצליח לעמוד בהם בעצמך אפילו לתגובה אחת.

שכחת את העובדה השנייה - בתקופת אלטלנה מדינת ישראל הייתה במחסור חמור של ציוד צבאי בכלל ונשק בפרט.

אז מי לא עומד בחוקי המשחק? פעם אחת ראית הוכחה איפה שלא הייתה כזו, פעם שנייה לא ראית עובדה איפה שהייתה כזו.

אולי מדי פעם גם תצליח לקלוע 🤣

תתמקד. יעזור לך. ותפסיק לחפש באגים. פשוט תכתוב מה שאתה חושב. עד כדי כך פשוט.

אני ממוקד, אתה זה שכתבת הוכחה על משהו שלא ניתן להוכחה, בפרט בטקסט שלך, ואחרי זה פספסת עובדה איפה שהיית.

באמת מעניין אותך מה דעתי בנושא התנחלויות?

לפני 10 שעות, SlowRide כתב:

ברור לך שזה מצב שונה לחלוטין, כן? 

אם למדינה יש מטרה היא להשתלט על כמה שיותר שטח, אולי. אבל זה מה שזה? 

תלוי בעיני מי - בעיני גוש אמונים, מועצת יש"ע, נעם, עצמה יהודית, הציונות הדתית, הבית היהודי (וגם בנט לפני הסיבוב פרסה שלו) וחלק מהליכוד - בוודאי שזו המטרה, להשתלט על כמה שיותר שטח כדי לקבוע את גבולות המדינה.

בעיניהם זה גם לא מצב שונה.

למדינה (עד כמה שאפשר להתייחס בכלליות ל"מדינה" כשהיו פה כל מיני ממשלות שונות ב-40 ומשהו שנים שההתנחלויות קיימות), לפעמים האינטרס הוא להשתלט על כמה שיותר שטח, לפעמים האינטרס הוא להשתלט על שטחים שולטים מסוימים, לפעמים האינטרס הוא למנוע רצף שטח פלשתיני, לפעמים האינטרס הוא למנוע מפלשתינים להתיישב דווקא בנקודה מסוימת, לפעמים האינטרס הוא כקלף מיקוח למו"מ עם הרשות הפלשתינית, לפעמים האינטרס הוא מימוש ריבונות בשטח C (שלפי הסכמי אוסלו זה שטח ישראלי לחלוטין - גם בטחונית וגם אזרחית), לפעמים האינטרס הוא מניעה מהפלשתינים לקבוע עובדות בשטח C.

ולפעמים יש הרבה מאוד אינטרסים בו זמנית, אינטרס אחד לשטח E1 ואינטרס אחר לאריאל וכו'.

איך שאני רואה את זה, המטרה לאפשר חיים בביטחון בגבולות הקיימים. הקמת ישובים בכל חור אפשרי לא תורמת לביטחון ויוצרת בעיות תכנוניות וכלכליות. 

לדעתך לא תורמת לביטחון.

לדעת אחרים כן.

הוכחה לכאן או לכאן - אין.

מה שכן אפשר לדעת זה שבחודשים האחרונים נסיונות פיגוע בתוך הקו הירוק מצליחים (=פוגעים באזרחים) באחוזים הרבה הרבה יותר גבוהים מאשר נסיונות פיגוע מחוץ לקו הירוק.

אתה מדבר על לפני 70 שנה.

גם לרומאים היתה שיטת לחימה שצליחו לכבוש איתה חצי עולם.

היום אין בזה תועלת.

לפני 70 שנה ולפני 2000 שנה - אתה לא רואה הבדל?

חוץ מכלים נשלטים מרחוק (כרמ"מ, כטמ"מ, כשמ"מ ושאר קללות) - איזה שוני יש בשדה הקרב היום ולפני 70 שנה?

מטוסים? היו, כלי שייט? היו, טנקים? היו, כלי רכב משוריינים? היו וכו' וכו' וכו'.

לעומת זאת בוא נשווה לרומאים, אין מה לדבר על טנקים או מסוקים או מטוסים כמובן, נלך אפילו לדברים יותר "פשוטים", כלי ירייה לא היו, פצצות לא היו, למעשה אבק שריפה לא היה ממש, ובטח לא באירופה.

ההשוואה הזו רק אומרת שאתה מפוזיציה, ולא משנות לך העובדות. אתה החלטת את דעתך והעובדות לא ישנו את דעתך.

לגיטימי, אבל תאמר את זה שאני לא אבזבז את הזמן שלי ושלך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חוץ מכלים נשלטים מרחוק (כרמ"מ, כטמ"מ, כשמ"מ ושאר קללות) - איזה שוני יש בשדה הקרב היום ולפני 70 שנה

''חוץ מ'' אמר ליאור, בזמן שאלפי אנשים מתים חלקית מה ''חוץ מ'' המינורי הזה שלו כמה אלפי קילומטרים צפונית לישראל.

חוץ מ...

חוץ מ... מיליון נושאים שמומחים צבאים (שהם לא ליאור) מציינים שהשתנה בשדה הקרב ובשיטות הלחימה.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרחתי לציין את ההבדל העיקרי, וזה עדיין לא משנה את שדה הקרב משמעותית.

לעומת זאת כל כלי הנשק מבוססי אבק שריפה ודלק, כן שינו את שדה הקרב משמעותית מאוד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם הנ''ט והנ''מ הניידים שמופעלים ע''י חיילים מהקרקע? גם לא משנה משמעותית נכון?

אולי הדבר המרכזי הדומה שאנחנו רואים היום זה חשיבות הארטילריה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מתאמץ? אתה זה שהולך ומנסה לספור עובדות, וגם אז טועה :D

כן, אתה מתאמץ. ובצורה די עלובה בשלב הזה. שאלו אותך לדעתך בדיון שמנוהל איתך. לא עם בן גוריון ולא עם טרומפלדור. הקונטקסט הרחב יותר הוא שאתה עדיין מנסה להוכיח אותי על זה שכביכול לא הצלחתי להראות שהתנחלויות לא תורמות לבטחון, ובדיון שהתפתח סביב זה, בתור המומחה לקווי אספקה שאתה, קבעת גם שהאחזות צבאית תלויה בהאחזות אזרחית, וסיפרת שככה הוקמה מדינה. וגם בזה הקומפילציה שלך נכשלת. סורי,  הניסיון הרגיל שלך לזקק ואובר לנתח מילים פשוטות בשפה טבעית נכשל. אני ממליץ שוב: הפסק לחפש באגים. 

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

באמת מעניין אותך מה דעתי בנושא התנחלויות?

לא מעניין אותי לקרוא משהו מתאמץ שיצא עכשיו כדי להוכיח שסתם במקרה הפנת לבן גוריון וטרומפלדור. אני ומינימיזר, למרות שהדעות הפוליטיות שלנו כנראה שונות, הצלחנו להגיע לcommon ground בערך או משהו שהוא לא מייגע תוך עמוד. איתך זה לא אפשרי. ברשותך, אתן לך להנות ממה שאתה מאמין בו ואני אשאר עם מה שאני מאמין בו.

לפני 12 דקות, David32 כתב:

חוץ מ...

כשיגאל אלון חשב על התוכנית שלו, כמו שכבר כתבתי פה, הוא חשב שבבקעת הירדן יהיה מקום לתמרון טנקים. זה היה בימי הזוהר של חייל השריון בישראל. היום ילדים בבקום מסרבים להתפנות כששולחים אותם לשריון, וחטיבות שריון צומצמו או נסגרו כבר לפני 15-20 שנה. אבל כן, שום דבר לא השתנה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, David32 כתב:

ומה עם הנ''ט והנ''מ הניידים שמופעלים ע''י חיילים מהקרקע? גם לא משנה משמעותית נכון?

אולי הדבר המרכזי הדומה שאנחנו רואים היום זה חשיבות הארטילריה.

לא קרוב אפילו לאותה מידה שאבק השריפה או כלי טייס שינו.

אם לא הובן - אני יצאתי נגד ההשוואה לרומאים.

לפני 34 דקות, יבגניפ כתב:

כן, אתה מתאמץ. ובצורה די עלובה בשלב הזה. שאלו אותך לדעתך בדיון שמנוהל איתך. לא עם בן גוריון ולא עם טרומפלדור. הקונטקסט הרחב יותר הוא שאתה עדיין מנסה להוכיח אותי על זה שכביכול לא הצלחתי להראות שהתנחלויות לא תורמות לבטחון, ובדיון שהתפתח סביב זה, בתור המומחה לקווי אספקה שאתה, קבעת גם שהאחזות צבאית תלויה בהאחזות אזרחית, וסיפרת שככה הוקמה מדינה. וגם בזה הקומפילציה שלך נכשלת. סורי,  הניסיון הרגיל שלך לזקק ואובר לנתח מילים פשוטות בשפה טבעית נכשל. אני ממליץ שוב: הפסק לחפש באגים. 

לא רק שאף אחד לא שאל לדעתי, אלא שגם כשאני נותן את דעתי בלי שביקשתם אז אתם טוענים שאני חופר.

אז הפסקתי לתת את דעתי.

ואכן בדיוק ככה הוקמה המדינה, אתה פשוט מסרב לראות את זה כי זה פוגע בפוזיציה.

לא מעניין אותי לקרוא משהו מתאמץ שיצא עכשיו כדי להוכיח שסתם במקרה הפנת לבן גוריון וטרומפלדור. אני ומינימיזר, למרות שהדעות הפוליטיות שלנו כנראה שונות, הצלחנו להגיע לcommon ground בערך או משהו שהוא לא מייגע תוך עמוד. איתך זה לא אפשרי. ברשותך, אתן לך להנות ממה שאתה מאמין בו ואני אשאר עם מה שאני מאמין בו.

אז רגע, פסקה אחת למעלה אמרת ששאלו אותי לדעתי, ועכשיו לא מעניין אותך מה דעתי...

כמו שציינתי קודם, אני מטריג אתכם ולכן אתם אפילו לא קוראים, חלקכם אפילו מודה שאתם לא קוראים.

אז איך אפשר להגיע ל-Common Ground?

כשיגאל אלון חשב על התוכנית שלו, כמו שכבר כתבתי פה, הוא חשב שבבקעת הירדן יהיה מקום לתמרון טנקים. זה היה בימי הזוהר של חייל השריון בישראל. היום ילדים בבקום מסרבים להתפנות כששולחים אותם לשריון, וחטיבות שריון צומצמו או נסגרו כבר לפני 15-20 שנה. אבל כן, שום דבר לא השתנה. 

אתה גם לא מעודכן, וגם משליך על שריון משהו שהוא כללי (חטיבות מילואים שצומצמו או נסגרו אלו לא רק חטיבות שריון).

ובלי קשר מה שנקרא "עומק אסטרטגי" משרת הרבה מאוד מטרות, בתקופה מסוימת זה יכול להיות לשריון, בתקופה אחרת זה יכול להיות מקום למיקוש, ובתקופה אחרת זה יכול להרחיק קני רקטות ממקומות אסטרטגיים כאלה ואחרים.

שוב, לא מצפה שתבין את זה, אבל זו המציאות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

למדינה (עד כמה שאפשר להתייחס בכלליות ל"מדינה" כשהיו פה כל מיני ממשלות שונות ב-40 ומשהו שנים שההתנחלויות קיימות), לפעמים האינטרס הוא להשתלט על כמה שיותר שטח, לפעמים האינטרס הוא להשתלט על שטחים שולטים מסוימים, לפעמים האינטרס הוא למנוע רצף שטח פלשתיני, לפעמים האינטרס הוא למנוע מפלשתינים להתיישב דווקא בנקודה מסוימת, לפעמים האינטרס הוא כקלף מיקוח למו"מ עם הרשות הפלשתינית, לפעמים האינטרס הוא מימוש ריבונות בשטח C (שלפי הסכמי אוסלו זה שטח ישראלי לחלוטין - גם בטחונית וגם אזרחית), לפעמים האינטרס הוא מניעה מהפלשתינים לקבוע עובדות בשטח C.

ולפעמים יש הרבה מאוד אינטרסים בו זמנית, אינטרס אחד לשטח E1 ואינטרס אחר לאריאל וכו'

האינטרס שלא משתנה הוא שמירה על ביטחון התושבים.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

ההשוואה הזו רק אומרת שאתה מפוזיציה, ולא משנות לך העובדות. אתה החלטת את דעתך והעובדות לא ישנו את דעתך.

איזה עובדות? הרי כבר הסכמנו שלהקמת ישובים בכל חור אפשרי אין השפעה על הביטחון.

אתה חושב שהשיטה הארכאית הזאת רלוונטית ב2022, סבבה. אבל בוא תסביר איך. מה זה משנה אם זו שיטה מלפני 70 שנה או 2000 שנה אם היא לא מספקת תוצאות במציאות הנוכחית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

האינטרס שלא משתנה הוא שמירה על ביטחון התושבים.

אבל לא הצלחתם להוכיח שקיומן של התנחלויות פוגע בביטחון תושבים.

וכשזה ברמה של הערכה - אז יש שיעריכו שקיומן של התנחלויות פוגע, וכאלה שיעריכו שקיומן של התנחלויות עוזר לביטחון, וכאלה שיעריכו שלא פוגע ולא עוזר.

איזה עובדות? הרי כבר הסכמנו שלהקמת ישובים בכל חור אפשרי אין השפעה על הביטחון.

לא, אנחנו סיכמנו שזו הערכה שלכם, שאי אפשר להוכיח או להפריך.

אתה חושב שהשיטה הארכאית הזאת רלוונטית ב2022, סבבה. אבל בוא תסביר איך. מה זה משנה אם זו שיטה מלפני 70 שנה או 2000 שנה אם היא לא מספקת תוצאות במציאות הנוכחית?

או, עכשיו אנחנו מתקדמים.

קראת על הקמת יישובי הספר והסיבות להקמה דווקא קרוב לגבול? הבעיות שאיתן התמודדו ביישובי הספר וכו'?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

לא רק שאף אחד לא שאל לדעתי, אלא שגם כשאני נותן את דעתי בלי שביקשתם אז אתם טוענים שאני חופר.

בולשיט. אתה בפורום, בשרשור פוליטי על דעות פוליטיות של אנשים. לא בכנס עורכי ויקיפדיה או בריטניקה לנוער. אתה מביע את הדעה שלך כל הזמן. 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אז רגע, פסקה אחת למעלה אמרת ששאלו אותי לדעתי, ועכשיו לא מעניין אותך מה דעתי...

לא מעניין אותי לקרוא הסבר מיוזע של 20 עמודים איך עד עכשיו לא כתבת את דעתך אלא סתם הפנת לרפרנסים אובייקטים נכונים עובדתיים. 

מה שמטריג זה לא הדעה שלך, אלא המאמץ. כשאתה מסביר למה אתה מצביע בן גביר זה לא מטריג. כשאתה מפרק כל מילה פה לפונמות ומייחס לעצמך מעמד סמי אלוהי זה מטריג. בעיקר כי אין לזה בסיס במציאות. וזו אגב הסיבה היחידה שהתייחסתי לכשל הרטורי שלך עם הפנייה לסמכות. כי בגדול חוץ מזה המסר שלך הוא הגיוני לחלוטין.

וכמובן שאנשים לא קוראים. מה אתה רוצה? למה שמישהו יתעניין בדקונסטרוקציה תורנית שאתה עושה למשפט שמישהו פה כתב, חוץ מאולי אותו הבן אדם, אם הדקונסטרוקציה שלך פרובוקטיבית מספיק ויש מספיק זמן להתייחס אליה?

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אתה גם לא מעודכן, וגם משליך על שריון משהו שהוא כללי (חטיבות מילואים שצומצמו או נסגרו אלו לא רק חטיבות שריון).

חפש בחדשות, לפני חודש בערך 50 ילדים סרבו להתפנות כשאמרו להם שהולכים לשריון. בוודאי שיש צמצומים בכל הצבא. ברשותך אחסוך את הדיון על מקומו של חייל השריון בצבא הישראלי ובאתוס שלו היום מול מלחמת יום כיפור. אין לי כח לעוד 50 עמודים על שום דבר וכלום. ואותו כנל גם לגבי הבנתך באסטרטגיה צבאית או מדינית, שאני מניח שנגזרת מהשותפות שלך בפורומים בטחוניים וכו'. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

אבל לא הצלחתם להוכיח שקיומן של התנחלויות פוגע בביטחון תושבים.

נכון. אבל הוכחו דברים אחרים כמו למשל זה ש1 מכל 5 נרצחים בפיגוע הוא מתנחל, כלומר יותר מסוכן להיות מתנחל. וכלומר שאם פינית התנחלות הקטנת את הסיכוי של כל מי שגר שם להירצח בצורה משמעותית. זה לא משפר את הביטחון לתושבים?
אז אתה אומר שיותר קל למנוע פיגועים בתנחלויות מאשר בתוך ערים. יכול להיות שזה נכון, מצד שני הרבה יותר קל לנסות לפגע בהתנחלות מאשר בערים. הז מה המטרה שלהן בעצם? לשמש פיתיון למחבלים שירחיק אותם מהערים?

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

או, עכשיו אנחנו מתקדמים.

קראת על הקמת יישובי הספר והסיבות להקמה דווקא קרוב לגבול? הבעיות שאיתן התמודדו ביישובי הספר וכו'?

שוב, בוא תסביר איך שזה מתאים למציאות הנוכחית.
אתה חושב שפינוי כמה מבנים באיזה חור תחת מהווה איום על גבולות המדינה?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

בולשיט. אתה בפורום, בשרשור פוליטי על דעות פוליטיות של אנשים. לא בכנס עורכי ויקיפדיה או בריטניקה לנוער. אתה מביע את הדעה שלך כל הזמן. 

אני חלק מהזמן מביע את הדעה שלי, וחלק מהזמן כותב עובדות, או הסברים, לדברים שלפעמים אני ממש לא מסכים איתם באופן אישי.

אתה צריך לדעת להפריד.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

לא מעניין אותי לקרוא הסבר מיוזע של 20 עמודים איך עד עכשיו לא כתבת את דעתך אלא סתם הפנת לרפרנסים אובייקטים נכונים עובדתיים. 

ולכן אני לפעמים מביע את דעתי ולפעמים לא.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

מה שמטריג זה לא הדעה שלך, אלא המאמץ. כשאתה מסביר למה אתה מצביע בן גביר זה לא מטריג. כשאתה מפרק כל מילה פה לפונמות ומייחס לעצמך מעמד סמי אלוהי זה מטריג. בעיקר כי אין לזה בסיס במציאות. וזו אגב הסיבה היחידה שהתייחסתי לכשל הרטורי שלך עם הפנייה לסמכות. כי בגדול חוץ מזה המסר שלך הוא הגיוני לחלוטין.

מאמץ אף פעם לא מטריג, הטרגה נובעת מזה שאני לוחץ על נקודות כלשהן.

המעמד שאני מייחס לעצמי הוא שלי, ושלי בלבד, אתה מוזמן להסכים איתו או לחלוק עליו. אתה גם מוזמן לאמץ לך מעמד משלך.

ושוב, זה לא פנייה לסמכות כל עוד אני לא מביע את דעתי.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

וכמובן שאנשים לא קוראים. מה אתה רוצה? למה שמישהו יתעניין בדקונסטרוקציה תורנית שאתה עושה למשפט שמישהו פה כתב, חוץ מאולי אותו הבן אדם, אם הדקונסטרוקציה שלך פרובוקטיבית מספיק ויש מספיק זמן להתייחס אליה?

קוראים לזה - רוצח את ההורים שלו ומבקש רחמים כי הוא יתום.

אם אתה לא קורא, אז אל תנסה להוכיח טעויות, היכולת להגיב על טקסט שלא קראת היא בעצמה מוגבלת, אז עוד לחפש טעויות בטקסט שלא קראת? בשביל זה צריך יכולת על-אנושית, ואני מייחס לעצמי מעמד סמי אלוהי 🤣

גמל גמל, להגיע לקופה הראשית, דבשת מחפשת אותך.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

חפש בחדשות, לפני חודש בערך 50 ילדים סרבו להתפנות כשאמרו להם שהולכים לשריון. בוודאי שיש צמצומים בכל הצבא. ברשותך אחסוך את הדיון על מקומו של חייל השריון בצבא הישראלי ובאתוס שלו היום מול מלחמת יום כיפור. אין לי כח לעוד 50 עמודים על שום דבר וכלום. ואותו כנל גם לגבי הבנתך באסטרטגיה צבאית או מדינית, שאני מניח שנגזרת מהשותפות שלך בפורומים בטחוניים וכו'. 

אני חשוף למה שקורה בבקו"ם הרבה יותר ממה שאני רוצה - תאמין לי שזה לגמרי לא משהו שהייתי מתעניין בו אם לא הייתי חייב.

סירובים המוניים יש כל הזמן, לכל מיני חילות (למעט תפקידי התנדבות מסיבות ברורות).

אתה יודע שאני הייתי בתפקיד הכי מבצעי שיש לתוכניתן בצבא בסדיר כן? ושאני משרת במילואים במפקדת אוגדה בתפקיד קצין (למרות שאני לא קצין) כן?

אני קצת יותר שותף בפורומים ביטחוניים מאשר הלוחמים באוגדה לצורך העניין.

אם ממש תרצה אני יכול לפרט לך על בירה בדיוק מה עשיתי לאורך השנים בצבא בסדיר ובמילואים.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

נכון. אבל הוכחו דברים אחרים כמו למשל זה ש1 מכל 5 נרצחים בפיגוע הוא מתנחל, כלומר יותר מסוכן להיות מתנחל. וכלומר שאם פינית התנחלות הקטנת את הסיכוי של כל מי שגר שם להירצח בצורה משמעותית.

כן, דיברנו על הנתונים האלה ואיך חצי אמת גרועה משקר...

אתה באמת רוצה להיכנס לזה שוב?

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אז אתה אומר שיותר קל למנוע פיגועים בתנחלויות מאשר בתוך ערים. יכול להיות שזה נכון, מצד שני הרבה יותר קל לנסות לפגע בהתנחלות מאשר בערים. הז מה המטרה שלהן בעצם? לשמש פיתיון למחבלים שירחיק אותם מהערים?

א. נכון, יותר קל למנוע פיגועים בהתנחלויות.

ב. לא בטוח שיותר קל לנסות לפגע בהתנחלויות, במצב הנוכחי כל היישובים פגיעים, כולל בתוך הקו הירוק (תל אביב, אלעד, בני ברק).

ג. אם המטרה הייתה פיתיון - זה לא עובד, כי הנה מחבלים הגיעו לתל אביב, ולבני ברק ולאלעד. אז איזה מין פיתיון זה?

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שוב, בוא תסביר איך שזה מתאים למציאות הנוכחית.

הערבים מסביבנו אפילו לא השתכללו בכלים שלהם מאז.

אותן בעיות שאיתן התמודדו יישובי הספר, הן הבעיות שאנחנו מתמודדים איתן היום.

ערבים שחודרים ליישובים ורוצחים יהודים, היו אז וגם היום, רק שהיום עם השתכללות דרכי התחבורה - בעיה שהייתה פעם של יישובי הספר כמעט בלעדית, הפכה לבעיה גם של תל אביב, בני ברק, אלעד, באר שבע, חדרה וכו'.

ערבים שתוקפים יהודים ברחובות הערים, היו אז וגם היום, רק שעם תהליך העיור של החברה הערבית, הרבה יותר יישובים הפכו ליישובים מעורבים.

אני לא בטוח שזה לעניין להיכנס עכשיו לשיעורי היסטוריה של שנות ה-40-60 בא"י.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

אתה צריך לדעת להפריד.

סליחה, פעם הבאה שישאלו אותך בדיון למה משהו טוב ותגיד "קראו את טרומפלדור" אני אנסה לנחש שאתה לא מסכים עם טרומפלדור בהכרח. אתה סתם רוצה להרחיב את אופיקהם של משתמשי הפורום ממיטב הציטוטים של אבות הציונות שקראת ב... אין לי מושג איפה.

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מאמץ אף פעם לא מטריג, הטרגה נובעת מזה שאני לוחץ על נקודות כלשהן.

הנקודה היחידה שאתה לוחץ עליה היא הזלזול המוחלט שלך באינטלגנציה של אחרים ובטחון שלא פגשתי אפילו אצל מרצים בני 70 עם קביעות שאתה היחיד שתמיד מפענח וקורא הכל נכון וגם שולט בכל עולם המושגים בעולם בצורה אידיאלית. וזה מעצבן. כי אתה.. לא.

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם אתה לא קורא

אני קורא מה שבא לי ומדלג על מה שלא בא לי. השאר קוראים אפילו פחות. אם אתה לא רוצה שיקראו אתה כמובן משיג את המטרה שלך.

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה יודע שאני הייתי בתפקיד הכי מבצעי שיש לתוכניתן בצבא בסדיר כן

שמחתי לעזור. 

כשהייתי בסדיר היינו עובדים על חיילים חדשים שיש תפקיד סודי של תכניתן מוצנח וגורמים להם לעשות דברים מפגרים תוך שכנוע שבסוף זה יוציא אותה לקורס צניחה ופעילות מבצעית בעורף האויב. זה די נשמע ככה. אבל כל הכבוד על המבצעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...