Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אבל הסקרים מראים ההיפך לא? (אם להאמין להם)

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4759

• SlowRide

4574

• פינדר

3604

• m3x7r3m3

2926

דויד, קצת מוזר לי לרשום את זה, תחנת כח אחת היא לא ה-גזר ופתרון כל הבעיות. גם לא נמל אחד. גם לא בי"ח אחד. 

הגזר הוא עתיד, איזשהו סיכוי לעצמאות. הוא מכיל כמה דברים בתוכו, נניח תחנות כח, נמל, בתי חולים וכו'. 

כל עוד אנחנו מבטיחים להם, במישרין או עקיפין, שנשלוט בהם לנצח - אז וואלה להקריב תחנת כח בשביל עצמאות זה נשמע סביר יחסית. הם לא יהפכו לנתינים טובים ויסתמו, כפי שאנחנו לא היינו עושים את זה, ואף אחד בעצם. 

אז לא, לא שכנעת אותי שזה שהורדנו להם תחנת כח מוריד את התזה, מן הסתם. זה לא קשור בכלל. כמו כן מה זה משנה שהורדנו אותה אם אנחנו מספקים חשמל..? 🤔🤦

ואם תסביר לי שהם עם פח שלא באמת רוצה מדינה אני נשבע לך שאני אאתר אותך ואשלח עליך את ליאם ניסן אל תנסה אותי 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Supertigre כתב:

לא עובד כי אין להם גז ואין אסדת גז. הרעיון היה שאם ימצאו שם גז ותהיה שם אסדה, אז תהיה להם פחות מוטיבציה לפגוע באלו שלנו שכן אז יהיה להם, כמדינת לבנון וארגון המציג עצמו כמגן לבנון, מה להפסיד. אבל לא מצאו שם גז בכמויות מסחריות ולא תהיה להם אסדה, בנקודה זו לפחות. 

לכל הפחות זה מה שאומרים..כי עדיין לא פירסמו את הדוח של טוטאל. לא יהיה קשה לי להאמין שחברת ייעוץ מסתורית ייעצה לחברת טוטאל לא פרסם את הדוח או בכלל לעבוד על האסדה הזו..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו הרפואה הגרמנית והראיס חצי רגל בקבר עבאס

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ALÞћÃ כתב:

זה היה נכון עד ה-7.10. מאז הם הפכו לשן בינה כלואה בלסת התחתונה שלא רק שדוחפת את השן השכנה אלא גם גודלת אל תוך העצב ומחייבת CT שן + ניתוח כירורגי.

עברה רק חצי שנה מאז הטבח, זה כלום. אל תהיה כל כך בטוח שהם ימשיכו לכאוב עד כדי כך לטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Supertigre כתב:

מאיפה אתה מביא את חוסר הידע הזה ומדבר בכזה בטחון? לך, תקרא, תלמד, אולי תבין משהו. 

בדרך כלל זה עובד הפוך. אם אתה טוען שמשהו זה "עובדה ידועה", אז כדאי לספק לפחות הוכחה, או סימוכין לטענה.

גם אני יכול לטעון ש:

לפני 10 שעות, יבגניפ כתב:

חשבתי שהייטק הגיע לכאן יחד עם המלך ביבי, ולפניו רק גידלנו תפוזים.

זה הרי מוכח שרוב ההשקעות בהייטק הגיעו לאחר בחירתו של ביבי לראשות הליכוד ב-1993, ותודות לפעילותו רבת השנים בתור שגריר ישראל באו"ם וסגן שר החוץ.

לפני 11 שעות, פינדר כתב:

זה לא רק הייטק.

תבדוק מתי נכנסו לישראל חברות כמו טויוטה ומקדונלדס. נכון שאוסלו הגיע במקביל לבועת הדוטקום, אבל מעבר לחברות כמו מיראביליס, נכנסו לפה השקעות ושיתופי פעולה של חברות שנמנעו מליהכנס לכאב הראש של מסחר עם ישראל ואוסלו פתח להן את הדרך.

אם להאמין לויקיפדיה, מקדונלדס חיפשה זכיין עוד מאמצע שנות ה-80, דרך שנות ה-90 המוקדמות, ולבסוף פתחה את הסניף הראשון ממש ימים אחרי אוסלו, ב-1993.

לכן כמו שאמרתי, לדעתי זה קשר נסיבתי בלבד.

האם אוסלו השפיע על ההשקעות בהייטק?   אולי כן ואולי לא.

האם זה היה קורה גם בלי אוסלו, ולאור ההתפחויות בתחום הטכנולוגיה וההייטק באותה תקופה?   סביר להניח שכן.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, MiniMiz3r כתב:

ברור שמרבית ההשקעות בהייטק הגיעו בתקופה שלאחר אוסלו, אם ב"תקופה שלאחר אוסלו" מתכוונים לעשור וחצי קדימה. גם ChatGPT נוצר אחרי אוסלו, אז לפי ההגיון שלהם הוא נוצר בזכותו.

בינתיים הטיעונים שלכם זה "שטויות" ובדיחה על צאטגיפיטי..

אני לא דיברתי רק על הייטק. בן כמה אתה? אתה זוכר את החרם הערבי? אני בשנת 86 ביליתי קיץ בארצות הברית ופתאום נחשפתי לחברות "עלומות" כמו טויוטה, מאזדה, פפסי, מקדונלדס ועוד. תבדוק טוב מתי החברות האלו הגיעו לישראל ולמה.

ההסכמים הביאו לפה השקעות זרות, ממש לא רק בהייטק. הכסף שזרם לפה, יחד עם פריחת ההייטק בחסות בועת הדוטקום, הרים את המשק הישראלי.

IMG_8929.jpeg

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 שעות, oryo כתב:

הגזר הוא עתיד, איזשהו סיכוי לעצמאות. הוא מכיל כמה דברים בתוכו, נניח תחנות כח, נמל, בתי חולים וכו'

הגזר זה בעיקר בשבילנו ולא בשבילם.

הם יכולים לדחוף את הגזר לתחת שלהם אם בא להם. זה שיש להם תחנת כח זה מסיר מאיתנו אחריות לספק חשמל וזה שיש להם מדינה מסיר מאיתנו אחריות לדאוג לאזרחים שם. למי אכפת אם זו תהייה מדינה ענייה ומפורקת כמו לבנון או סוריה?

אין יותר הקש בגג, אין יותר סיוע הומניטרי,  אין יותר הפגנות על כיבוש.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

זה שיש להם תחנת כח זה מסיר מאיתנו אחריות לספק חשמל וזה שיש להם מדינה מסיר מאיתנו אחריות לדאוג לאזרחים שם.

אז הנה, עובדתית שלא. 

והם גם הרסו לעצמם תשתית מים כדי לבנות טילים ושיט, ועובדתית מצפים מאיתנו לספק להם מים, אחרת זה "רצח עם"

לפני כשעה, כוכב השחר כתב:

יש שם אלטרנטיבה אמיתית לחמאס?

לא

לפני כשעה, כוכב השחר כתב:

איזה סקרים?

זכור לי שבדקו תמיכה בחמאס ובמעשים של ה7 לאוקטובר והם יחסית מבסוטים מהעיניין.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 48 דקות, David32 כתב:

ז הנה, עובדתית שלא

כי זה לא שווה כלום בלי שיכירו בהם כמדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חשמל בלבנון?

יש מים בלבנון?

לבנון היא מדינה?

חיבאללה היא מפלגה בלבנון וחלק מבית המחוקקים הלבנוני?

הם יורים על ישראל באופן יומיומי? כול הצפון מפונה בגללם?

מ.ש.ל

• אהבתי 4
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כרגע בכפרים מסויימים בדרום לבנון אין מים כי פוצצו להם מתקני תשתית. חשמל לא יודע.

הסיבה היחידה שעדיין יורים על ישראל מלבנון ופינו את כל תושבי הצפון זה החלטה של ישראל להימנע משתי זירות.

לא בגלל משבר הומניטרי, לא בגלל לחץ בין לאומי, לא בגלל חקירות על פשעי מלחמה.

אף אחד לא מפגין על 400 לבנונים שהפכו לגחלים, ואף אחד לא מתייחס אליהם כעיתונאים רופאים וילדים בהריון.

כשתתחיל מלחמה אמיתית מול חיזבלה בישראל נשב ימים במקלטים ושם לא יהיה שם חשמל, מים, וכנראה גם מקלטים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אוסלו: אני לא חושב שבאמת אפשר להתווכח על זה שההסכם תרם לזה שמדינות וחברות זרות נכנסו לכאן. זה לא רק הייטק. זה גם באמת יבואנים שלפני זה לא היו כאן.

אפשר לשים רגע את הכלכלה בצד. יש סיבה לזה שמנהיגי הימין מעולם לא ביטלו את אוסלו. וגם לא יבטלו (שוב, אלא אם פיתמר או רוטמן או סמוטריץ' יובילו את הימין. הם נטולי יכולת תחכום כלשהי, כמו שזה נראה מהצד, ואם ישלטו כאן - יספחו את יו"ש ויבכו שעושים להם שואה, כשכל העולם יחרים אותנו). ההסכמים מאפשרים לישראל להצטייר כמדינה רודפת שלום ולטעון שאין כאן אפרטהיד, כי הנה, עוד רגע יש מדינה פלסטינאית מצד אחד, ומצד שני להמשיך בהליך של סיפוח זוחל, שבתאוריה אמור לסכל כל אפשרות להקמת מדינה לפלסטינאים, לא משנה מה. וזה ממשיך, עד כמה שאני יודע לפחות, את מה שבגין וסעדת חתמו עליו. 

למען האמת, עד היום גם לא קראתי אף הסבר ימני מה לדעתם היתה האלטרנטיבה, ומה היה צריך לעשות לפני 30 שנה. קשה לי להאמין שישראל היתה מסוגלת להגן על עמדתה באיזו שהיא דרך בלי לייצר את הרושם שהיא שואפת לסיים את שליטתה על הפלסטינאים. קשה לי מאוד להאמין שלא היו מתייחסים אלינו כמדינת אפרטהיד על מלא כבר תקופה ארוכה אם זה היה קורה. ואני אפילו לא מדבר על כל עניין הניהול - כי אני באמת לא מבין בזה בשיט - של החיים של הערבים ביו"ש והעלות הכלכלית של זה. 

לפי עדויות שיצא לי לקרוא במהלך השנים, כולל מצידם של מתנחלים ורבנים מתנחלים, נראה שגם רבין לא באמת האמין בזה שההסכם אמיתי, והתייחס אליו, כנראה, כמו שאני מתאר. משהו שאמור להוריד את הלחץ מישראל, אבל לא באמת להוביל להסדר. ובהתאם, בתקופה של רבין ישראל גם השקיע בתשתיות ביו"ש שנועדו לשרת מתנחלים.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב2011 אהוד ברק טבע מושג חדש והזהיר מפני צונאמי מדיני. הכרה חד צדדית של מדינות העולם במדינה פלסטינית.

מאז נכתבו עשרות מאמרי לעג ושנינה על ידי אנשי ימין, על המושג הזה. בהובלת נתניהו שלגלג על המושג הזה. צחקו על הסמול ההיסטרי שרואה שחורות ולא קורא את המציאות.

בסוף מסתבר שברק טעה רק בתאריך. הצונאמי הגיע ואנחנו עוד לא רואים את השיא שלו.

בלי אוסלו הוא פשוט היה מגיע לפני 20-30 שנה.

עכשיו גם עיתונאית ימנית משתמשת במושג הזה.

IMG_8991.jpeg

• מצחיק 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...