Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום תקופה | 15000 ק"מ על הטוראן.

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 5549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזה הרגע עברתי טיפול ראשון עם הפולקסוואגן טוראן שלי, טיפול 15000.

הרכב בן כשלושה חודשים, וזה מה שעבר עליו בתקופה הזאת מבחינת תיקונים :

חלון אחורי שמאלי הפסיק לפעול, היום התקלה תוקנה במסגרת האחריות, פין כלשהו יצא ממקומו.

שטיח קדמי נהג לא יצא מהקליפסים, תוקן חלקית (קליפס אחד שברו [לבקשתי, לא רציתי לשלם על קליפס חדש, חבל], קליפס שני השאירו כי הוא תקין).

וטיפול 15000 היום.

ברוך השם זה הכל.

וזה מה שיש לי להגיד על הרכב :

ביצועים [TDI 1.9] :

וואה, סוחב כמו גדול, אין שום בעיה בעקיפות, המנוע חלק ולא ברוטאלי, מגיב מצוין לכל לחיצה, סוחב מעולה בעליות. כמובן יש דיליי של טורבו אבל לא גדול מדי, כשטורבו נכנס לפעולה, בערך ב1200 סל"ד המנוע מראה את הכוח שבו.

הגיר מעולה, חלק, לא מרגישים כמעט את הגיר בהעברת הילוך, ההילוכים קצרים למדי.

צריכת דלק טובה, הוא עושה לי בערך 12 ק"מ לליטר, אולי טיפה יותר, אבל זה בעבודה מאוד מאומצת (אני עולה איתו את עליות בית ג'אן, צפת וכו', עבודה מאוד קשה עם סחורה במשקל 200 קילו בבגאז'), למרות שרוב הזמן הרכב בשימוש משפחתי (יומיים בשבוע הוא בשימוש עבודה).

נוחות :

משום מה במבחני רכב אמרו שזאת נקודת הטורפה של הטוראן, אצלי זה לא ככה.

הרכב משייט בנוחות מספקת, וגם בעיר הוא לא מרגיש נוקשה מדי, למרות מה שאומרים במבחני רכב.

נוחות סבירה בהחלט.

מרווח :

הרכב מרווח מאוד, יש מספיק מקום מקדימה ומאחורה, ולמרות שמבחוץ הוא נראה דיי קטן, הוא דווקא לא נופל מהמאזדה 5 של מכר שלי מבחינת מרווח (ככה אני הרגשתי לפחות).

אמינות :

כרגע הוא אמין מאוד, חוץ מהשטיח שזה בעיה מהמפעל, פשלה יחידה במינה והחלון שהפסיק לעבוד משום מה, הכל ברוך השם בסדר.

איכות :

איכות טובה מאוד, חומרים מאוד איכותיים בתא הנוסעים. לגבי איכות האביזרים, הכל עובד מעולה, המערכת שמע המקורית (קיבלתי תוספת 8 רמקולים מקוריים) נשמעים מאוד איכותיים, הבאס חזק מאוד, לא נופל מהבאס שהפיק הסאבוופר ברכב הקודם שלי, ואפילו איכותי ממנו.

מזגן מקפיא כשצריך, ומחמם טוב למדי. בבוקר כמו בכל רכב המנוע צריך להתחמם ואז הוא פולט אוויר חם, אבל לצערי לוקח למנוע דיי הרבה זמן להתחמם, וזה חבל במיוחד בימים קרים כמו עכשיו.

לוקח לו בערך 10 דקות נסיעה להתחמם.

מחיר הטיפול היום היה 422 ש"ח כולל מע"מ.

הטיפול כלל "בקרת שירות" בסך 99.50 ש"ח לא הבנתי מה זה, החלפת שמן מקורי, החלפת נוזל שמשות ומסנן שמן.

עבודה היה 8X ש"ח.

נכנסתי למוסך ויצאתי משם כשעה אחרי, במהלך השעה הזו עשו את הטיפול, ותיקנו לי את החלון במחלקה אחרת כמו גם השטיח.

ס"כ יצאתי מרוצה מאוד, כל זה התבצע במוסך פולקסוואגן ג'ורג' והנרי דור בנצרת.

אגב - לפני שבוע בדיוק הגעתי ל15000 עם הסובארו, רק שאת הטיפול עשיתי ב8000, שנה אחרי שקניתי אותו ..

בכל מקרה, גם ממנו אני מרוצה, אמין מאוד, נוח מאוד, ומתאים מאוד לצרכיה של אשתי [כמו גם מוסך מדהים בשירות שלו ועלויות אחזקה לא גבוהות], אבל נתנו לי מסובארו כדובדבן בקצפת מנוע חלש, אפילו מאוד.

אני בהחלט חושב פעמיים לפני עקיפה, למרות שעדיין אני מרגיש שהדוושה איננה כפתור להעלאת רעש המנוע כמו שהרגשתי ביונדאי גטס לפני חודשיים, שנחשבת זריזה במבחני רכב, הסובארו זריזה ממנה בכל מקרה.

זהו עד היום :wink:

שבת שלום. :-D

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נחמד מאוד, תודה על השיתוף

אומנם לאחר סיכום כזה עולות לי מספר שאלות:

1. האם אתה יד 1? שכן 15,000 זה המון בשביל 3 חודשים...

2. ציינת שהרגע חזרת, כלומר מוסך פולקסווגן פתוח בצפון בשבת? יהיה נחמד לדעת שיש מקום שניתן לקבל סיוע גם בסופ"ש ולא רק לחכות ליום ראשון...

3. מהי בדיוק בקרת השירות הזאת שלצורך אותה בקרה שילמת 100 שקלים, לא ביררת?

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ב- 3 חודשים וחצי נסעתי בדיוק 904 ק"מ. איך הגעת ל- 15K בשלושה חודשים?!

בנושא החלון והשטיח- זה יכול לקרות, זה לא מעיד על אמינות הרכב. פין שיוצא ממקומו אפשר לקבל את זה, אם היית אומר שהלך מנגנון החלון זה היה כבר משהו אחר.

ל- Idan_FR- הוא רשם שהמוסך בנצרת, ברור שהוא יהיה פתוח בשבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתם חושבים קניתי TDI ? היה ברור לי שאני יסע הרבה, בהתחלה חשבתי שבשנה בסביבות ה40000, נראה איך זה יתפתח :-), הבן שלי נוסע רוב השבוע כל בוקר למכללה מנצרת עילית לכרמיאל וחזרה, ואני יומיים בשבוע עובד עם הרכב מהבוקר עד הערב עושה הזמנות לעבודה. האוטו עובד, לא נח בבית כמו הפאביה שלך, כיף לה :-P

לא ביררתי מה בדיוק הסעיף "בקרת שירות" בגלל חוסר זמן, הלכתי עם המשאית שלי לפני זה גם כן לטיפול, ולכן לא נשאר לי כל כך זמן, עוד הייתה לי עבודה בבית.

אגב - המוסך מנצרת, כבר אמרתי, ברור שהוא יעבוד בשבת.

במחשב דרך כתוב לי כרגע שממוצע הרכב ב300 הק"מ האחרונים בצריכת דלק הוא 7.8 ליטר ל100 ק"מ, זאת אומרת בממוצע בערך 12.8 ק"מ לכל ליטר.

לשם השוואה - את הרכב הזה תדלקתי בתחילת השבוע, מיום ראשון עד יום חמישי לא הייתי צריך לתדלק, כאשר בכל הימים הרכב נסע מחוץ לעיר מעל 30 שעות.

את הסובארו הייתי צריך לתדלק אחרי יומיים וחצי באותו שימוש, כאשר מכרתי את הפורד שהייתה לי, זאת אומרת עברתי עם הסובארו הרבה פחות ק"מ על כל ליטר דלק.

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפאביה יש כבר כריות בבגאז' למקרה הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שרצועה...

בכל אופן, לא בדקתי את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד חכם להשוות רכב שרובץ בחנייה לרכב עבודה :?.

רובץ בחנייה ועוד מכוסה בכיסוי כללי.

אבל אני "ייאלץ" לנסוע היום בערב ל"אייס" לאחר שצינור התפוצץ לי במקלחת ואני חייב לרכוש חדש. תוסיפו עוד 3 ק"מ... :-)

בכל אופן, לא ידעתי שהרכב משמש את פותח השרשור כרכב עבודה, זה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עבודה במשרה חלקית, נא לא להפוך את הרכב לטרנספורטר :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רומז שהבן שלי מסתיר ממני משהו ? :shock:

אני חיי את החיים בתוך המשאית שלי, שאגב עם הכיסא אוויר נוחה לא פחות מC5 :wink: זה עדיין רכב משפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני "אאלץ" לנסוע היום בערב ל"אייס" לאחר שצינור התפוצץ לי במקלחת ואני חייב לרכוש חדש. תוסיפו עוד 3 ק"מ... :-)

תקשיב, בלי חלילה להעליב: האובססיה שלך לגבי צבירת הנסועה של הרכב שלך, או במקרה זה: אי צבירת הנסועה, צריכה בדיקה מקצועית.

הרכב הומצא כדי שישמש לנסיעה. כן, גם כאשר מדובר באקזוטיקות, בעליהן מוציאים אותן לסיבוב ולא סופרים באדיקות כל קילומטר שנצבר לרכב. סקודה פאביה, למרות ההייפ שנוצר לה כאן (ולא שזה מפריע לי), היא אינה אקזוטיקה. צא מהלחץ, תן לרכב קצת לרוץ חופשי על כבישי ארה"ק. יש חיים שם בחוץ!

ולפותח השרשור: אתה עושה 15K בשלושה חודשים, כשעם הרכב הקודם שלי בקושי הגעתי לממוצע שנתי שכזה...

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, משפט סיני עתיק קם לחיים ע"י אדם חכם מאוד שאמר : "הרכב הומצא כדי שישמש לנסיעה". :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב, בלי חלילה להעליב: האובססיה שלך לגבי צבירת הנסועה של הרכב שלך, או במקרה זה: אי צבירת הנסועה, צריכה בדיקה מקצועית.

חס וחלילה, אתה לא מעליב (רק מה שהיה אז..) אבל אני אסביר אם כבר יש התענינות:

הרכב נוסע מעט לא בכוונה. גם האונו הקודמת וגם ה- 127 שלפניה נסעו בדיוק אותו הדבר.

פשוט אני נוסע לאן שאני צריך. מרכז הקניות (סופר, בגדים, כלי בית) נמצא במרחק של 1.5 ק"מ ממני לכל כיוון.

מקום העבודה שאליו הרכב נוסע נמצא במרחק 3 ק"מ לכל כיוון.

אני בד"כ לא יוצא לבלות בשישי (בד"כ! פשוט לא סובל מועדונים), אז יוצא שכל המקומות שאני צריך להגיע אליהם נמצאים קרוב.

אני הספקתי לנסוע עם הרכב למקומות רחוקים בסופ"ש, אבל זה לא מורגש בגלל שזה מתקזז עם הנסועה המועטה כל השבוע.

ב- 7 שנים שהאונו היתה ברשותי עשיתי איתה 37K (לא היתה יד ראשונה).

ב- 16 שנים שה127 היתה במשפחה, עשינו איתה 117K (היתה יד ראשונה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...