Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרסמתי למכירה רכב בן 5 שנים, יד ראשונה, מאוד שמור וטופל בקפדנות במוסך מורשה יבואן וסיפרתי לכולם שחליפו לו דלת וכנף בגלל סריטה עמוקה בפח. בתיקון השתמשו רק בחליקים מקוריים במוסך מורשה יבואן כי הוא היה חדש, פחות משנה על הכביש בזמן פגיע.

אף אחד לא רצה לקנות בגלל ש"פתחו ברגים". רק סוחר אחד רצה לקנות ב 30% מתחת למחירון.

מאז אני מבין למה מוכרים לא רוצים לספר שום דבר שרכב שלהם עבר.

הקונים ירצו לבוא רק אם יגידו להם שאין שום דבר לרכב. מי שלאוטו שלו יש איזה תיקון (גם לא משמאותי - תיקון פח, צבע) שמגלה את האמת לא ימכור לעולם.

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פרסמת למכירה קורולה או מגאן בת 5?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמת למכירה קורולה או מגאן בת 5?

לא אלה. אבל למה זה משנה? אני מדבר על הכלל: אם תגיד שיש איזה תיקון למכונית לא ירצו לראות את האוטו כי יש הרבה אחרים שאומרים שהכל בסדר (גם אם זה לא נכון). אני לא יכול לשקר אז אני לעולם לא ימכור במחיר שאוטו שווה באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משנה כי יש לא מעט דגמים בהם אין שום קשר בין מחירי השוק למחירון, עם הדלת המוחלפת או בלי.

אם פרסמת למכירה דגם לא מבוקש והתבססת בקביעת המחיר על מחירון, ברור מדוע לא התקשרו אליך.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא שאל אותך את זה כי אם אתה מתכנן למכור רכב שאינו סחיר (להלן "מגאן") בת 5, במחיר מחירון, אז אינך בכיוון הנכון באומדן רכבך.

מנגד אם מדובר ברכב סחיר, יש כאן בעיה.

ציינת זאת במודעה או בטלפון ? אולי כדאי למשוך קונים ואז לספר.

כי הרי איך "ישראל ישראלי" מחפש רכב, קודם כל מוצא מודעה ביד2/פייסבוק, שולח את זה לחבר/קבוצה "המבין ברכבים", ובטוח יהיה שם מישהו שירשום "לא הייתי נוגע ברכב בן 5 במחיר מחירון שהחליפו לו חלקים, מה אתה ילד ? הסבלנות משתלמת !" וכו' וכו'

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב שנחשב מבוקש - טויוטה יאריס.

אחרי שבועיים של בלבולי מוח נמצה אחד שרוצה לקנות, נסעתי עליו(הוא ביקש שנגיע לו עד הבית) לראות את האוטו, ראה ,סיכמנו על מחיר וקבענו ללכת למכון בדיקה. למחרת נסעתי עליו עוד פעם ועוד לפני הבדיקה הוא התחיל עוד פעם להתווכח על המחיר אחרי שכבר סגרנו. התעצבנתי עליו בגלל שהוא לא עמד במילה שלו ולא הייתי מוכן להוריד יותר את המחיר. אחר כך בכלל הורדתי את האוטו ממחירה. אישתי נוסעת עם האוטו עד היום והוא לא התקלקל לאולם.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לסגנן מודעת מכירה מחדש, נשמע שהיית כנה ברמה שזה כבר מרתיע.

תכתוב במודעה:

"למכירה, טויטה יאריס שנת XX מנוע YY, ק"מ PK, יד T, שמורה ומטופלת במוסך מורשה מיום עלייתה על הכביש. קיימת היסטוריית טיפולים מלאה"

וכאן נשאלת השאלה שלך, מתי תחשוף בפני הבן אדם כי הוחלפו חלקי מרכב - כשהגיע לראות כבר את הרכב או לפניי. וזו שאלה בינך לבין עצמך.

ברור לך שאם הבן אדם כבר הגיע לראות את הרכב, הסיכוי יעלה.

בהצלחה

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמתי למכירה רכב בן 5 שנים, יד ראשונה, מאוד שמור וטופל בקפדנות במוסך מורשה יבואן וסיפרתי לכולם שחליפו לו דלת וכנף בגלל סריטה עמוקה בפח. בתיקון השתמשו רק בחליקים מקוריים במוסך מורשה יבואן כי הוא היה חדש, פחות משנה על הכביש בזמן פגיע.

אף אחד לא רצה לקנות בגלל ש"פתחו ברגים". רק סוחר אחד רצה לקנות ב 30% מתחת למחירון.

מאז אני מבין למה מוכרים לא רוצים לספר שום דבר שרכב שלהם עבר.

הקונים ירצו לבוא רק אם יגידו להם שאין שום דבר לרכב. מי שלאוטו שלו יש איזה תיקון (גם לא משמאותי - תיקון פח, צבע) שמגלה את האמת לא ימכור לעולם.

כל רכב בכל גיל אנשים ירצו לרדת במחיר. למעט אנשים בודדים שקיימים.

וזה מובן!

אם אתה יד ראשונה (קנית מהסוכנות) והרכב עבר תאונה אצלך, ואתה נשאל לגבי זה, אין לך אפשרות חוקית להסתיר את העניין. במיוחד אם הייתה מעורבת תביעת ביטוח. יש מאגר פומבי בעניין.

אם אתה יד שישית של רכב בן עשר, אתה יכול בלב שלם להגיד "לא יודע אם עבר תאונות" (אלא אם כן היית חלק מהתאונה).

אל תלקה את עצמך יותר מדי:

אתה לא כזה צדיק, וזה מצב השוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשום במודעה "שלדה נקיה " או "ללא פגיעות שלדה". אל תכתוב פרוט של מה הוחלף. כי ברגע שרשמת דלת+כנף, המתעניין כבר חושב שבטח יש משהו יותר רציני ולא מתקשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב בכל גיל אנשים ירצו לרדת במחיר. למעט אנשים בודדים שקיימים.

וזה מובן!

אם אתה יד ראשונה (קנית מהסוכנות) והרכב עבר תאונה אצלך, ואתה נשאל לגבי זה, אין לך אפשרות חוקית להסתיר את העניין. במיוחד אם הייתה מעורבת תביעת ביטוח. יש מאגר פומבי בעניין.

אם אתה יד שישית של רכב בן עשר, אתה יכול בלב שלם להגיד "לא יודע אם עבר תאונות" (אלא אם כן היית חלק מהתאונה).

אל תלקה את עצמך יותר מדי:

אתה לא כזה צדיק, וזה מצב השוק.

האם אתה מוכן לשקר "בלב שלם" כל עוד אין אפשרות לתפוס אותך על השקר?

ז"א זה בסדר לרמות אם יש רווח כספי ולא יותר מדי סיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שאתה מוכר רכב יד ראשונה, אין לך אפשרות להסתיר מידע שלא באופן שקרני מובהק.

לצורך העניין, אם קניתי רכב יד שלישית, ולא בצעתי בדיקה לפני קנייה, ואני בא למכור את הרכב, המתעניין שואל אם היו תאונות (אצלי לא היו תאונות) ואני עונה "לא ידוע לי שהיו תאונות", אז אין כאן שום עניין של שקר.

ירצה הקונה ויערוך בדיקה מקצועית מטעמו.

אם אתה דבק רק במשפט "אין תאונות שלדה, מתחייב בבדיקה" זה עוד איכשהו עובר משפטית, ומאוד מקובל בשוק הרכב המקומי (למרות שאם אני שומע כזה משפט, אני אישית הייתי מתרחק מהסוחר. בכל אופן הייתי שואל ברחל בתך הקטנה לגבי תאונות מינוריות שכן היו, ולא הייתי מתרגש אם היית מתאר את מצב הרכב כמו שאתה מתאר, להיפך. אבל זה אני אישית וכנראה עוד חברים בפורום. לא בשוק).

בכל אופן, הנקודה היא שהביקוש בשוק נמוך, לכן אנשים מחפשים רכבים ללא תאונות, וימצאו, ומוכנים לשלם קצת יותר.

עם תאונות, מוכנים לקנות בהפחתה משמעותית מהמחיר (בכל מקרה יש הפחתה במחיר, למעט מקרים נדירים מאוד כמו ג'ימני בשנים מסוימות, וכיוצא באלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית רכב אחד מכרתי לפני כמה שנים. שימש אותי כמה חודשים.

הקונה נהג מונית בעברו, שאל לגבי תאונות ולא ידעתי בוודאות אם היו או לא כן הסתכלתי מלמטה ולא ראיתי הלחמות בשלדה, וכך גם בכמה מקומות שהייתי בהם עם הרכב הזה.

הקונה הראה לי סימני צביעה סביב פתח מכל הדלק וגם בדלת האחורית שליד. מכאן הסיק שכן הייתה תאונה, לחצנו ידיים וסגרנו עסקה.

עכשיו העניין הוא לא אם אני משלה את עצמי או לא. העניין הוא שלך כיד ראשונה אין אפשרות חוקית משפטית (וגם מוסרית) לא לענות אם הייתה תאונה או לא.

בכל מקרה, יש לתאונה הזאת משמעות מסחרית, וכפי שנוכחת כעת לפעמים המשמעות המסחרית הרבה יותר עמוקה מהאחוזים שקבע השמאי בזמנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שנים הייתי מוכר פיאט פונטו שחייתה לה החלפת פגוש בגלל מכה מקדימה (ללא פגיע בשלדה).

כמובן, סיפרתי לכל המתעניינים על הפגיע. הגיעו שני בחורים, בדקו את האוטו, שואלים אם אני מתחייב בבדיקה ואני אמרתי "לא".

התחילו להאשים אותי שאני רוצה לרמות אותם ואני אמרתי להם שאני ממליץ להם לעשות בדיקה אבל אני לא רוצה להיות חלק מהבדיקה שלהם. בסוף הסכמנו על המחיר, חתמנו על זכרון דברים (אם התניות שאם לא ייצאה נקי בבדיקה אז הכל מבוטל) והם שלמו מקדמה. לקחו את הרכב לבדיקה באיזה מוסך של חבר שלו. המוסכניק קורא לי, מצביע על משהו בחלק הקדמי של הרכב ואומר "יש פה ריתוך ופגיע בשילדה".

הבחור מתחיל לדרוש שיוריד לו את המחיר בגלל "פגיעה בשלדה".ידעתי שאין שום ריתוך אז הצעתי לבחור שאני יחזיר לו את המקדמה וניפרד בשלום, אבל הוא לא היה מוכן לוותר וחצי שעה דרש ממני בתוקפנות שיוריד לו את המחיר עד שבסוף הסכים לקנות במחיר שסיכמנו מהתחלה.

גם סוג של נסיון לרמות. אני אף פעם לא מסכים "להתחייב בבדיקה". עדיף להפסיד את העסקה מאשר ליפול למצב שיידרשו ממך לשלם על הבדיקה או להוריד מחיר תחת לחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לסגנן מודעת מכירה מחדש, נשמע שהיית כנה ברמה שזה כבר מרתיע.

תכתוב במודעה:

"למכירה, טויטה יאריס שנת XX מנוע YY, ק"מ PK, יד T, שמורה ומטופלת במוסך מורשה מיום עלייתה על הכביש. קיימת היסטוריית טיפולים מלאה"

וכאן נשאלת השאלה שלך, מתי תחשוף בפני הבן אדם כי הוחלפו חלקי מרכב - כשהגיע לראות כבר את הרכב או לפניי. וזו שאלה בינך לבין עצמך.

ברור לך שאם הבן אדם כבר הגיע לראות את הרכב, הסיכוי יעלה.

בהצלחה

בן אדם שפתאום אומר לי רק אחרי זמן שהייתה תאונה, או שאני מגלה את זה ויזואלית תו"כ הסתכלות על הרכב, בחיים אני לא אקנה ממנו את הרכב - עניין של עקרון.

אין לי בעיה שתגיד הייתה תאונה ולא נפגע בשלדה וכו...אבל להעלים תאונה שקרתה, גורמת לי לחשוב מה עוד הוא לא מספר וישר הרכב נפסל מבחינתי.

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ראיתי אף מודעה ביד2 שכתוב בה שאוטו היה מעורב בתאונה או נעשה בו איזה תיקון.

החלפתי ברקסים, צמיגים חדשים, החלפתי משאבת מים, מנוע חדש. הכל חדש ...

איך אני יודע שרכב היה מעורב בתאונה? אם לא כתוב "ללא תאונות" - אז בטוח הייתה תאונה.

גם אם כתוב "ללא תאונות", יד שניה, שלישית ... זה יכול להיות "אצלי לא הייתה תאונה"

לדעתי ל-80% מרכבים בני יותר מ4 שנים הייתה איזה תאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...