Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדת הילוך בדיוק בעליה על באמפר או פס האטה בכביש

פאר האורה

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, שחר 1 כתב:

גם בעמידה בפקק כשתכף צריך שוב לנסוע אתה מעביר לניוטרל?

אני הרבה פעמים נשאר בראשון עם קלאץ' לחוץ במצב כזה.

תמיד מעביר לניוטרל. קלאץ' מופרד רק בזמן החלפת הילוך ובזינוק מהמקום. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, פאר האורה כתב:

עדיף לשמור מרחק ופשוט לגלוש לאט

אני עושה את זה, אבל עדיין יש מצבים שחובה לעצור לעמידה.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, שחר 1 כתב:

גם בעמידה בפקק כשתכף צריך שוב לנסוע אתה מעביר לניוטרל?

אני הרבה פעמים נשאר בראשון עם קלאץ' לחוץ במצב כזה.

אם אני צריך להחזיק קלאץ' יותר מכמה שניות בודדות אני מוציא לסרק. למה לסבול?

• רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שלמרות התאיוריה הזו גם אני מעביר לניוטרל בעצירה של יותר מכמה שניות, מנהג שנטבע לי ב-25 שנות נהיגה בידניות ואני לא יכול להפטר ממנו גם באוטומטית (אגב - כך גם משיכת בלם היד בזינוק בעליה. לא יכול להפטר מהמנהג הזה גם עם תיבות פלנטריות ורציפות. אבל זה אולי בריא עם ה-DSG בחיפה). לגבי שאר הסיבות להשאר בהילוך אני חושב שאין עוררין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, shellcase כתב:

אם אני צריך להחזיק קלאץ' יותר מכמה שניות בודדות אני מוציא לסרק. למה לסבול?

מדובר בדרך כלל בכמה שניות, לא הרבה יותר מזה.

אם זה המתנה ארוכה יותר, ברור שאני מעביר לניוטרל.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, sperial כתב:

האמת היא שלמרות התאיוריה הזו גם אני מעביר לניוטרל בעצירה של יותר מכמה שניות, מנהג שנטבע לי ב-25 שנות נהיגה בידניות ואני לא יכול להפטר ממנו גם באוטומטית (אגב - כך גם משיכת בלם היד בזינוק בעליה. לא יכול להפטר מהמנהג הזה גם עם תיבות פלנטריות ורציפות. אבל זה אולי בריא עם ה-DSG בחיפה). לגבי שאר הסיבות להשאר בהילוך אני חושב שאין עוררין.

אני שמעתי שזה לא בריא לתיבות פלנטריות. ואכן - הייתי עושה את זה לתיבה האוטומטית של הפוקוס של אבא שלי, ובגיל פחות מ-3 שנים ופחות מ-75 אלף קילומטר, התיבה שבקה חייה בדרך לירושלים. מזל שזה היה רכב חברה. כמובן שמקרה אנקדוטלי זו לא סטטיסטיקה, ולא התעמקתי בסיבות למה זה יכול להזיק - אבל לידיעתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיבות הפלנטריות שהיו לי עד היום, אם נוריד רכבי ליסינג זה שרדו יפה 130-190 אק"מ עם המנהגים האלה, ונמכרו עם התיבה המקורית סגורה (חוץ מה-SX4 שמתה בתאונה). את הסיפור על התקלות שמעתי דווקא לגבי ה-DSG, אבל אני ממעט לנהוג בה ואני חושב שאשתי התגברה על מנהג הניוטרל, עדיין מזנקת עם בלם יד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פאר האורה כתב:

אלי לכביש הזה כיוונתי.

אז הנה פתרתי לך את השאלה, ראית מה זה🤣

לפני שעתיים, sperial כתב:

מנהג שנטבע לי ב-25 שנות נהיגה בידניות ואני לא יכול להפטר ממנו גם באוטומטי

בענתיקות האוטומטיות אני תמיד משחרר לניוטרל בעמידה. מ2 סיבות:

1. לא מספיק ללטף את דוושת הבלם בכדי למנוע מהרכב להתקדם, אז בטיחות.

2. יש תחושה שהמנוע מבזבז יותר דלק כשהבלמים מתנגדים אפילו בעמידה, גם ככה הן אוכלות 1 ל5😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, chrono כתב:

בכל מקום אחר בעולם, בעצירה שמים ניוטרל ומשחררים את המצמד

הבעיה בישראל זה, שמספיק ולא שמת לב שניהיה ירוק בדיוק בשניה שהרמזור התחלף (כבר מכתום) ולא האצתה מיד אלא לקח לך שניה עד שהכנסת להילוך. כבר לכולם אין טיפת סבלנות וצופרים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, רק ידני כתב:

הבעיה בישראל זה, שמספיק ולא שמת לב שניהיה ירוק בדיוק בשניה שהרמזור התחלף (כבר מכתום) ולא האצתה מיד אלא לקח לך שניה עד שהכנסת להילוך. כבר לכולם אין טיפת סבלנות וצופרים לך.

אז תתכונן ואיך שנהיה כתום תתחיל להתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, רק ידני כתב:

לא בטוח שזה ההבעיה, בגלל העומס בכבישי הארץ אז אם אתה לא התקדמת בשניה של הירוק אתה גורם לעומס, מספיק כמה חלמנים ויצרת פקק.  ולפעמים הצפירה באדום/כתום היא לעורר. אני במקרים מסויימים נותן גם צפירונת לעורר אפי' לפני הכתום. 

אגב טיפ פשוט שאני מאמין שרובכם מכירים זה להסתכל על הרמזור של ההולכי רגל, ברגע שהוא מתחלף לאדום יש כמה שניות (כתלות באורך המעבר) ואז בד"כ נפתח הרמזור. כמובן זה לא תמיד כי לפעמים יש עוד רמזורים שנפתחים או שהיה אדום מלכתחילה, אבל יש גם עוד כיוונים להסתכל, כמו מתי הרכבים שחוצים נעצרים ועוד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, רק ידני כתב:

יוכל להיות שהרעיון המקורי של הופעת אור אדום+צהוב לפני הופעת האור הירוק נועד בדיוק בשביל זה, לתת לנהג את השניה וחצי הזו שלוקח לשלב להילוך.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת הסיבות, וכשמלמדים נהיגה מלמדים שזה מצב ״היכון״. הסיבה הנוספת היא שנותן עוד שניה - שתיים של באפר מול גונבי רמזורים.

@ELI001 אתה מתאר מנהג גרוע מאוד. הצפירה שלך עלולה לגרום לנהג לא ערני להכנס לצומת לא פנוי. אישית משתדל מאוד לא לצפור, ואם כן, רק לאחר עיכוב של מספר שניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...