Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

...עוד פעם אני כותב בלי קשר להודעות אחרות בשירשור, תסלחו לי.

בתחילת המלחמה המשפחה של הבן דוד שלי - אשתו עם הילדים - הפכו לפליטים. ברחו באוטובוס לגרמניה בימים הראשונים של המלחמה כשהיה איום ממשי לכיבוש העיר קייב בה הם גרו.

מאז כמעט חצי שנה הם במדינה מערבית אומנם אבל מדינה זרה, ללא אף 

אדם קרוב מסביב. 

הבחורה עברה הרבה משברים, הייתה בדיכאון, ההתמודדות לא פשוטה. 

לפעמים היא כותבת לי: 

"אתה, אתה, כן, אתה...זה שנולד וגדל באוקראינה, דובר את השפה וכו', איך אתה יכול להישאר אדיש לאסון של העם האוקראיני?" השתמשה במילים חריפות יותר אבל זה הרעיון.

-אני לא נשאר אדיש - אני עונה לה.

-אז מה עשית חוץ מלשבת על התחת, אם אתה לא אדיש? 

-מה כבר אני יכול לעשות?

-תשכנע אנשים שתומכים בפוטין וחושבים שזה מבצע הגיוני, סביר ובמקום. תפיץ תמונות. תעשה משהו. 

אם אתה לא עושה כלום, אתה אדיש ולא איכפת לך.

קשה לי עם השיחות האלו. לא יודע באמת מה לענות לה, אני מבין הייטב באיזה מצב היא נמצאות ומאוד משתדל לתמוך. 

אבל גם לא מעוניין לריב עם אנשים ברשתות החברתיות בנושא הזה ולא מעוניין להפיץ תמונות של אסונות.

העמדה שלי ברורה והיא כמובן יודעת באיזה צד אני, אבל עדיין "לא עשית כלום".

וזה חוזר שוב, ואני לא מרגיש נוח עם זה.

הקשת הזו (גובה 35 מטר)  בעיר קייב נבנתה בשנות ה 80, נדמה לי שהייתי בתור ילד בטקס הפתיחה שלה. היא הייתה אמורה לסמן אחדות ואחווה בין העם הרוסי והאוקראיני.

IMG_3338.thumb.JPG.49fa0deb45a960d9a722b728656a836d.JPG

באיזור 2016, אחרי תחילת הקונפליקט בדונבאס דובר על לפרק אותה אבל זה לא יצא לפועל, ב 2018 ציירו עליה סדק.

1543077352-467.jpg.14e97ca5c524ebad81554e6f9379420d.jpg

זה מאוד סימבולי וחבל שאלו פני הדברים. מאוד חבל. זה טירוף. 

• מבאס 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקח אישי, זה פשוט מחלחל מהנשיא למטה. מההתחלה האוקראינים מאוד הזכירו לי את הפלסטינים בהתנהגות שלהם - רוצים שכל העולם ירחם עליהם, מאשימים את כל העולם חוץ מעצמם, מצפים שכל העולם ילחם בשבילם, יורקים לבעלי הברית שלהם בפרצוף, ובסופו של יום, לא איכפת להם מאף אחד חוץ מעצמם.

• רעיון טוב! 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Buki כתב:

יש את הטלבה הזו להקלת ההתמצאות...

Screenshot_20220806-145252_(1).thumb.png.2d47dabcd28b3110e52aed88e80237e6.png

טוב, הם לא פספסו יותר מדי עם היהודי. צולם בחנות עתיקות במדרחוב נורדאו בחיפה. 

IMG_20220807_092711334.jpg

• רעיון טוב! 1

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ה"יהודי" הזה נראה כמו שילוב של כריסטיאן בייל ופרנק סינטרה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Coro כתב:

אל תקח אישי, זה פשוט מחלחל מהנשיא למטה. מההתחלה האוקראינים מאוד הזכירו לי את הפלסטינים בהתנהגות שלהם - רוצים שכל העולם ירחם עליהם, מאשימים את כל העולם חוץ מעצמם, מצפים שכל העולם ילחם בשבילם, יורקים לבעלי הברית שלהם בפרצוף, ובסופו של יום, לא איכפת להם מאף אחד חוץ מעצמם.

זה גם הרושם שאני קיבלתי, אבל אני חושב שזאת בעיקר ההנהגה האוקראינית, בראשות מאדאם זלנסקי.

ראינו את זה גם כלפי ישראל, ה"דרישה" לקבל סיוע ותמיכה גורפת, בעוד שאנחנו לא זכינו לתמיכה כזאת מהממשל האוקראיני באו"ם לאחרונה (או בכלל).

חברים ומכרים שאני בקשר איתם (חלקם באוקראינה וחלקם עדיין נמצאים במדינות אחרות) רק רוצים שזה יגמר ושרוסיה תעזוב אותם בשקט. יש "שנאה/כעס" כלפי רוסיה אבל אין ממש רצון להמשיך "לנצח" את המלחמה.

גם הסיקור התקשורתי מזכיר את המקרה הפלשתיני - אתמול "הופגז" (הפגזים ירו את עצמם) מתקן גרעיני שנמצא בשליטת הרוסים. 

האם יכול להיות שזה פאק/פעולה מכוונת של הרוסים, כמו במקרה של הפצצת בית המעצר עם השבויים האוקראינים?   בהחלט כן.

האם יותר הגיוני שאוקראינה היא זאת שהפגיזה את שני היעדים (שבמקרה הזה נמצאים תחת שליטה רוסית) ומפילה את זה על הרוסים?   יותר סביר מהאפשרות הקודמת לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Buki כתב:

אבל גם לא מעניין לריב עם אנשים ברשתות החברתיות בנושא הזה ולא מעניין להפיץ תמונות של אסונות.

העמדה שלי ברורה והיא כמובן יודעת באיזה צד אני, אבל עדיין "לא עשית כלום".

אני אף פעם לא הבנתי איך לריב עם אנשים באינטרנט עוזר למשהו

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, nitch כתב:

טוב, הם לא פספסו יותר מדי עם היהודי.

כמו שכתבתי, לפי מה שרשום באינטרנט הכרטיס הזה הוא לא סתם ציור של מישהו מוכשר אלא פרי עבודתם של בעלי מקצוע (ששכחתי איך נקרא המקצוע הזה, אלו שעושים קלסטרונים) במשטרה הסבייטית, תאריך משוער 1960-1965. 

הדמויות הן דמויות אופייניות של עמי ברית המועצות עם תסרוקת אופיינית לתקופה והן די מדוייקות. 

למה היה צריך כרטיס כזה ואיזה שימוש נעשה בו, אין לי מושג. 

בכל מקרה בפספורט הסובייטי הופיע סעיף אזרחות - אזרח ברית המועצות וסעיף לאום  - רוסי/אוקראיני/טורקמני/יהודי/אזרבג'ני וכו'.

אם שני ההורים היו בעלי לאום שונה, הלאום היה נרשם לפי הלאום של האב. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

אני אף פעם לא הבנתי איך לריב עם אנשים באינטרנט עוזר למשהו

גם אני לא לכן לא עושה את זה.

אוסיף רק עוד כמה דברים מהשיחות עם הבן דוד:

מוכר העניין שהרבה יהודים אחרי השואה לא היו מוכנים לרכוש שום מוצר גרמני?

לבן דוד יש וולגה 21, רכב אספנות יפה שהוא שיפץ לפני הרבה שנים. כעת בגלל שהיא יוצרה ברוסיה, מזוהה עם הרוסים ועם התקופה הסובייטית, הוא מתבאס ממנה. 

וגם באותו עיקרון השפה הרוסית התחילה "להכאיב" להם באוזניים בדיוק כמו שצעקות של החיילים הגרמנים שפקדו על היהודים לעלות לרכבות, היו מצלצות באוזני אלו ששרדו עוד המון שנים אחר כך מכל משפט שנאמר לידם בגרמנית.

זה שינוי טוטלי בתודעה וזה ישאר ככה  עוד עשורים אחרי סיום המלחמה. 

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Buki כתב:

לבן דוד יש וולגה 21, רכב אספנות יפה שהוא שיפץ לפני הרבה שנים. כעת בגלל שהיא יוצרה ברוסיה, מזוהה עם הרוסים ועם התקופה הסובייטית, הוא מתבאס ממנה. 

שימכור, הבנתי שאחת כזאת במצב טוב יכולה להניב לא מעט.

גם אני משתדל להחרים מוצרים תוצרת רוסיה.

לפני שעתיים, Buki כתב:

וגם באותו עיקרון השפה הרוסית התחילה "להכאיב" להם באוזניים בדיוק כמו שצעקות של החיילים הגרמנים שפקדו על היהודים לעלות לרכבות, היו מצלצות באוזני אלו ששרדו עוד המון שנים אחר כך מכל משפט שנאמר לידם בגרמנית.

כשהמלחמה התחילה, הייתי צריך להתקשר לבנק באוקראינה בשביל משהו.

אני מבין אוקראינית טוב, אבל בקושי יכול לדבר.

הפקידה התעקשה לדבר אוקראינית, מה שהיה קשה לי.

אז שאלתי אם היא מדברת אנגלית. הסתבר שלא.

רוצים להתקרב למערב, אז שיתחילו מללמוד את השפה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבועות האחרונים היאכטות של מרבית האוליגרכים הרוסיים שוחררו ממעצר ושטו ל... טורקיה (כן , עוד יאכטה של אברמוביץ שהיתה נצורה באיטליה. אם זה חשוב לכם). 

המדינה השנייה שקולטת עלייה רוסית היא כמובן אבו דאבי. גם לשם הגיעו לא מעט יאכטות מפוארות. 

הדבר השני המעניין שקרה הוא שהאמריקאים סוף סוף סיפקו טילי 300 קמ למערכת himars .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.8.2022 בשעה 18:35, vadim6385 כתב:

שימכור, הבנתי שאחת כזאת במצב טוב יכולה להניב לא מעט.

גם אני משתדל להחרים מוצרים תוצרת רוסיה.

כשהמלחמה התחילה, הייתי צריך להתקשר לבנק באוקראינה בשביל משהו.

אני מבין אוקראינית טוב, אבל בקושי יכול לדבר.

הפקידה התעקשה לדבר אוקראינית, מה שהיה קשה לי.

אז שאלתי אם היא מדברת אנגלית. הסתבר שלא.

רוצים להתקרב למערב, אז שיתחילו מללמוד את השפה.

איזה? גרמנית? צרפתית? המדינה היחידה באיחוד שמדברת אנגלית היא עכשיו אירלנד, ואף אחד לא באמת סופר אותם :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, garicho כתב:

איזה? גרמנית? צרפתית? המדינה היחידה באיחוד שמדברת אנגלית היא עכשיו אירלנד, ואף אחד לא באמת סופר אותם :-)

זאת עדיין השפה המשותפת באיחוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, garicho כתב:

לא הייתי מזלזל באירלנד בכלל, היום באירופה היא אחת ממעצמות ההייטק הגדולות(עשתה בחוכמה, הורידה את מס החברות והצליחה להביא אליה את רוב החברות הגדולות במטות שלהם בEMEA).

לגבי שפה, אנגלית היא השפה הבינלאומית עדיין - ומחוץ לערים הגדולות במדינות כמו צרפת או איטליה למצוא דובר אנגלית זה לא קל, אני לא אשכח את עצמי בשדה התעופה בטולוז בדרך חזרה הביתה - טיסה של איזיג'ט והבורדינג פס הדיגיטלי לא עובר בגייט, 5 עובדים שונים של שדה התעופה הגיעו להסביר לי בצרפתית שאני צריך ללכת לצ'קאין לתשאול ביטחוני(ארזת לבד גירסאת צרפת) עד שהגיע העובד השישי שפשוט אמר "צ'קאין!" שהלכתי לצ'קאין בתשאול כמובן גם לא ידעו אנגלית - וזה שדה תעופה בינאלומי(!) לא קטן בכלל!.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2022 בשעה 07:15, save כתב:

הדבר השני המעניין שקרה הוא שהאמריקאים סוף סוף סיפקו טילי 300 קמ למערכת himars .

באופן מפתיע אתמול חוסלו 7 מטוסי קרב בחניה באי קרים כולל מחסני תחמושת ודלק. זה שדה תעופה צבאי כ 280 קמ ממעוזי הצבא האוקראיני. 

התיירים באי ברחו בפקק ענק לגשר היחיד של חצי האי. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...