Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום כיפור עוד מעט מגיע ואני מחפש מקום במרכז לעשות על האש

DareDevil
 שיתוף

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, flytomars כתב:

אבל הגרעפסים שאחרי...

למדתי לתואר עם איזה איגור חביב, פעם אחת הוא בא ללמוד אחרי שאכל איזה סלט עם בצל ונקניק ומיונז ואלוהים יודע מה עוד, עד היום אני בטראומה...

תהיה יותר ספציפי - יש מיונז בכל תבשיל או סלט!

• מצחיק 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx  🎌

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא הבנתי את התכנית. 

להעמיס מנגל, בשר, שתיה, שמן, בצל, שולחן קטן, כסא לשבת, איזה פנס, פחמים, וללכת ברגל עם כל זה לאנשהו, ואז לחזור עם הכל ברגל? 

או שאתה מתכנן לעשות את זה ברכב? 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
כמו שאומרים ברוסית, כל אדם הוא הפיזדץ של המזל שלו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, חולה רכב#1 כתב:

פות"ש, עם מחשבה כמו שלך אני לא אתפלא אם אתה קורא את השעון בכיוון ההפוך.

תהנה מהשקט בן אדם, לך תטייל ברגל בעיר בשקט, כי יש רק יום אחד כזה בשנה. 

כשאתה חי רוב החיים בסביבה שהיא די רועשת ברעשי מלחמה. השקט לפעמים יותר מפחיד מהרעש. לברוח מהרעש ולהינות מהשקט, זה לחיות באשליה מסוימת לא?

לפני 43 דקות, discoTD5 כתב:

או שאתה מתכנן לעשות את זה ברכב? 

אני לא מזוכיסט, אני לוקח הכל ברכב. 

ready to rock
ready to rumble
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום הכיפורים הוא אחד הימים המיוחדים בשנה - הכל שקט, רגוע ואפשר לומר אפילו פסטורלי. כאדם שומר מצוות, מעבר לייחוד הדתי של היום, השקט והשלווה שווים הכל. 

לגבי אכילה או לא לצום - זה אינדיבידואלי ואני לא מתכוון להיכנס לזה. כל אחד יעשה מה שמתאים לו. לדעתי, בפן האישי - להעמיס, להתרוצץ, לטרוח - לא שייך ביום הזה. זה יום של שקט ושלווה, של נחת ושל רוגע. מעבר ללהפריע למישהו, שלדעתי זה לא אמור להפריע לאף אחד, זה מפריע לעצמך. מפריע ליהנות מהשקט ומהשלווה.

אני בדעה שלא אמור להפריע לאף אחד מה האחר עושה בחייו הפרטיים. גם אם הוא עושה את זה בפרהסיא. כל אחד אחראי למעשיו שלו בלבד, ולי לא נותר אלא לאחל לו בהצלחה. אף אחד לא יכול לכפות על אף אחד אחר את דעותיו ואת השקפותיו, אלא רק להציג את דעתו ואפילו לא לנסות לשכנע כי זה לא יצליח. 

בחינוך ילדים יש את העניין של דוגמא אישית - בבחינת "כזה ראה וקדש". עצם הראיה של הילד את אבא ואמא מתנהגים בדרך מסויימת משפיעה על הילד. ולכן, אם אני אתנהג בצורה מסויימת אחרים יראו ואולי אולי זה ישפיע. אקטיבית, אני לא יכול להשפיע על אף אחד, אלא רק על ילדיי וגם עליהם - עד גיל מסויים.

בעניין יום הכיפורים - על קצה המזלג: ישנם חמישה איסורים:

1. אכילה ושתיה - עינוי הנפש. אנחנו מבקשים בתפילה שעל ידי מיעוט חלבי ודמי (שומן שנשרף ודם שמתמעט בעקבות חוסר שתיה) יתכפרו עוונותי (מול הקב"ה ולא מול החברים, שמולם אני מחוייב לבקש סליחה 3 פעמים וכו').

2. רחיצה - אסור להתקלח, נטילת ידיים רק עד פרקי האצבעות. זה מתוך הבנה שביום זה אין הטומאה שולטת ולכן מספיק ליטול ידיים לפי עיקר הדין (נטילת ידיים לסירוגין 3 פעמים (לכל יד, יוצא 6 פעמים) זה חומרא שנוהגת על פי דעת הבית יוסף).

3. נעילת הסנדל - איסור נעילת נעלי עור או נעליים שיש בהן עור. עדיפות לנעליים שירגיש בהן את האדמה ויתענה. תחשבו על זה, אבותינו לא היו הולכים עם נעליים, וד"ל.

4. סיכה - מריחת קרמים/שמנים למיניהם לצורך תענוג. לצורך רפואה הותר להניח משחה על המקום הרלוונטי. מריחה אסורה, וזה כבר נכנס להלכות שבת של ממרח וכו', לא המקום להרחיב.

5. תשמיש המיטה - אסור לקיים יחסים, וכל הרחקות נידה נוהגות ביום הזה. 

זה השנקל שלי.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, DareDevil כתב:

כשאתה חי רוב החיים בסביבה שהיא די רועשת ברעשי מלחמה. השקט לפעמים יותר מפחיד מהרעש. לברוח מהרעש ולהינות מהשקט, זה לחיות באשליה מסוימת לא?

אני לא מזוכיסט, אני לוקח הכל ברכב. 

לא הבנתי, ביום היחיד שיש שקט אתה רוצה לברוח כדי לנסות להשיג… שקט ? 😵💫

יום בצפון באיזה צימר או לעשות על האש באיזה פארק במרכז לא ירגיע אותך מהרעש היומיומי. 

רילוקיישן אולי אבל יום-יומיים לא. 

נכון, זה באסה שהכל מושבת ואנשים בצום (כולה יום אחד, המוסלמים צמים חודש ועוד עובדים) ואף אחד לא רוצה להריח אוכל ולא נעים לך מהשכנים אבל זה כולה יום אחד, לא מעבר. 

לדעתי, תהנה מהשקט הזמני ולאחריו לך לאיפה שבא לך, כך תרוויח שקט כפול!. 

כי סתם לידע הכללי, אם אתה חושב ככה, אז יש עוד שחושבים ועושים כמוך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, חולה רכב#1 כתב:

לא הבנתי, ביום היחיד שיש שקט אתה רוצה לברוח כדי לנסות להשיג… שקט ? 😵💫

זו היתה שאלה רטורית, ברור שאני מדבר על השקט.

לא באתי לדבר על עניינים שכאלו, זה כבר לפוסט אחר..

הייתם לעזר, נשלח לאחר החג את התמונות.

• אהבתי 2
ready to rock
ready to rumble
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צריך לכבד את התרבות במקום שאני נמצא בו.

אם הייתי טס למדינה זרה והיו צמים, הייתי מכבד את המנהג ואוכל באופן צנוע. לכן, אני לא מבין את הדחף לעשות על האש דווקא ביום כיפור. אני לא דתי ואפילו לא שומר שבת, אבל כן מבין את הצורך לכבד אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום השואה גם בוער לך?

ביום העצמאות גם בוער לך?

האם על שני הימים האלו היית גם שואל או שעונה לעצמך את השאלה?

אני אוהב את המדינה ומרכין ראש על השואה גם לא בימים אלו, ימים אלו מעניינים לי כאשתקד אך מכבד את השני גם מחוץ ליום כיפור.

יאלה חליק, לא תמיד חייבים למלאות את כל הרצונות, תן ליצר פעם להתגבר, גם אם זה עבור אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Katom כתב:

יום כיפור המודרני לא דומה בכלל ליום כיפור "המקראי" או "המקורי", צום הוא רק אחד המאפיינים ויש עוד מנהגים שהרבה אנשים כלל לא מכירים.

גם הצום עצמו לא דומה בכלל לצום שאליו התכוון המשורר.

לשאלתך, יש כמה פירושים של הפסוק שכולל בתוכו את המשפט הידוע "ועיניתם את נפשותכם", פירוש אחד אומר שהכוונה היא ללכת יחפים או עם נעליים דקות כדי להרגיש את האדמה.

פירוש אחר הוא שצריך לענות את הנפש בלימוד תורה, כלומר כל הצום ללמוד תורה.

לא מכיר פירוש שאומר שצריך לסבול בכוח.

לכן אתה כנראה לא תורם לצם כשאתה עושה על האש, אבל אפשר להתווכח עד כמה הצם באמת צם לפי ההלכה.

לא לאכול ולא לשתות זה לא נחשב לצום עפ"י ההלכה, השאלה עד כמה רחוק אתה לוקח את היום הזה.

עפ"י ההלכה ולפי מה שאני רואה מסבבי, רוב האנשים רחוקים מלקיים את המצווה.

*אני יודע יחסית מעט, יש כאן חזקים ממנו שאשמח אם יכתבו.

בס"ד 

לא לאכול ולא לשתות בהחלט נחשב לצום. 

• אהבתי 1

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שיום כיפור זאת איזו פרה קדושה, קצת כמו אכילת חזיר - לרוב החילונים שאני מכיר אין בעיה עם פירות ים, אבל פתאום כשמזכירים את המילה "חזיר" אז לא לא לא...

כמו המוסיקה של ואגנר, תכל'ס. מין סמל שנאחזים בו למרות אוסף של סתירות פנימיות. 

לפות"ש:

אם אתה מתעקש, קפוץ לכל קמפינג מרוחק, עדיף בצפון, ואתה מסודר. לא יהיה יותר שקט אבל שיהיה.

לגבי ריחות תבשילים - תעשו לי טובה, יש ריחות תבשילים *בעיקר* מבתים של שומרי מצוות אדוקים, חלק בלתי נפרד מה"חג" זאת הסעודה בסיום, וכל מיני פטנטים לבישול ארוך בסגנון חמין וצ'ולנט נפוצים למדי.

• אהבתי 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, roeibf כתב:

תחשבו על זה, אבותינו לא היו הולכים עם נעליים, וד"ל.

https://en.wikipedia.org/wiki/Footwear

הלכו

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, hans כתב:

לגבי ריחות תבשילים - תעשו לי טובה, יש ריחות תבשילים *בעיקר* מבתים של שומרי מצוות אדוקים, חלק בלתי נפרד מה"חג" זאת הסעודה בסיום, וכל מיני פטנטים לבישול ארוך בסגנון חמין וצ'ולנט נפוצים

ממה שאני מכיר, את התבשילים השווים מכינים לסעודה שלפני הצום. בסיום הצום לא פותחים שולחן, אוכלים משהו קל כמו תה ועוגה, מקסימום מרק עוף. אבל כנראה יש בזה כל מיני מנהגים.

.Volvo 740. It's hip to be square

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...