Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום כיפור עוד מעט מגיע ואני מחפש מקום במרכז לעשות על האש

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

אם קהילה שלמה של דתיים גרה שם וזה חלק מאורח החיים שלה אתה לא חושב שיש מקום להתחשב בה? במיוחד אם יש דרכים אחרות שעוקפות את השכונה וזה לא פוגע בחופש התנועה שלך.

אוקיי, נזרום עם ההיגיון שלך.

אז סוגרים רחוב אחד. לא יקרה כלום. להתחשב וכו.

למחרת, פותחים בית כנסת ארעי רחוב אחד ליד. מתחילים לגור גם שם חרדים. 

אז עוד רחוב אחד נסגר בשבת. נו, בסדר. אז מה. להתחשב וגו.

ועוד אחד. עוד אחד. 

פתאום כל הבנות שמתלבשות קצת לא צנוע (להלן, "חשופיות" :lol:) ומסתובבות באיזור מתחילות לקבל אבנים לפנים גם במהלך השבוע. שלטי פרסומת עם נשים מושחרים ומושחטים.

מהומות באוטובוסים (שעובדים רק בימי חול כי שבת להתחשב וכו) כי אישה בהיריון העזה להתיישב בחזית, איפה שיש מושבים יעודיים לנכים ונשים בהריון.

אני יכול להמשיך עוד. 

וכמענה בלי "תרגילי מחשבה" למה שכתבת, השכונה הזו היא המיעוט- הם אלו שצריכים להתחשב ברוב החילוני והלא יהודי שגר בעיר.

וזה מעבר לאי הלגיטימיות של סגירת רחוב שלם בשבת כי ככה בא לאוכלוסייה מסויימת (להבדיל מסגירה נקודתית, אחת ל..., עקב נגיד אירוע כלשהו, כל עוד הוא משרת את רוב האוכלוסייה של העיר).

אם הדת שלך אוסרת עלי לאכול גלידה אז אני לא אהיה דתי כמוך, ואוכל גלידה כמה שבא לי. אבל אם הזמנת אותי לבית שלך, אני לא אשלוף קופסה של האג אנד דאז ואוכל את זה מול העיניים שלך.

אתה לא מבין. אסור! לך לאכול גלידה לפי הדת שלי. לא רק מול הפרצוף שלי. אתה תתחיל להימנע מללכת ברחובות שבהם אסור לך לאכול גלידה?

לא, אבל יש הבדל. כשאתה מזלזל חג דתי, אתה פוגע בעקיפין באנשים שמאמינים בדת. כשאתה מזלזל ביום השואה, אתה פוגע ישירות באנשים. 

אין הבדל. אתה פוגע ישירות באנשים ככה או ככה. 

גם אנשים מאמינים  זה עדיין אנשים. והם לא נפגעים בעקיפין. 

האמונה שלהם אומרת שעל כל עם ישראל לנהוג כמוהם כדי להביא את הגאולה, ולכן הם מנסים בכל הכח לגרום לכל עם ישראל לנהוג כמותם (מעבר לנוחות של עם שלם שנוהג לפי המנהגים שלהם, לא יצטרכו להתווכח כדי לקבל מה שהם רוצים). לתפיסתם, כל מי שנוהג אחרת מרחיק את הגאולה ומביא אסון.

עריכה. טרי מהיום:image.png.03efef2775512c65170c5d28b64e0cc9.png

עריכה אחרונה על ידי ברווז

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקטע של התחשבות לא התחשבות. היגיון בסיסי אומר שכל אחד יעשה את מה שהוא רוצה, וכל עוד אני לא דוחף לך פיתה לגרון בפסח, זכותי לאכול אותה בעצמי. כנל לנסוע בשבת וללכת לקניון בערב 9 באב. אבל המדינה שלנו מורכבת מיצורים שבקושי עונים להגדרת אדם עם יכולת חשיבה וההיגיון ולכן אם אתה אוכל חזיר אז מסתכלים עליך כאילו התחביב שלך זה לאנוס תינוקות. שאני אישית שם על כולם פס ולא מעניין אותי. הבעיה מתחילה שהמון זועם זורק עליך אבנים. אז כרגע על חזיר לא , על אכילת חמץ לא, אבל מסיבה כל שהוא בכיפור זה לגיטימי. שזה כמובן מאוד הגיוני לזרוק אבנים על מישהו ולסכן את חייו ורכושו, ביום שאתה נדון בבית דין של מעלה למעשים טובים ורעים. כמו לקחת יצור תמים מסכן כמו תרנגולת ולהתעלל בו. וואלה גן עדן מחכה לכל הצדיקים פה. 

לגבי שקט? איזה שקט יש בכיפור? יותר רעש מכל יום אחר. אנשים ברחובות עד שעות מאוחרות מבלבלים בשכל וצועקים כולל ילדים, כי חושבים שפיצחו את השיטה - לישון מאוחר בערב כיפור ולישון חצי יום כיפור והנה כמה שעות מגיע הערב ואנחנו טלית שכולה תכלת ומוכנים לגן עדן צדיקים שכמותנו. 

אם היה חוקי לקלל בפורום הייתי אומר מה דעתי על כל רפי השכל שקוראים לעצמם עם ישראל אור לגויים צדיקים שכמותם. אבל יום כיפור קרב, אז מחילה מכבודכם. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, ברווז כתב:

ועוד אחד. עוד אחד. 

פתאום כל הבנות שמתלבשות קצת לא צנוע (להלן, "חשופיות" :lol:) ומסתובבות באיזור מתחילות לקבל אבנים לפנים גם במהלך השבוע. שלטי פרסומת עם נשים מושחרים ומושחטים.

זו הקצנה צינית של המציאות. התחרדות שכונות תהליך שנמשך עשרות שנים. זה לא שמשפחה דתית עוברת לבניין שלך ולמחרת אתה מגלה שאתה במאה שערים. זה קורה בדרך כלל באזורים שכבר היתה בהם קהילה דתית עוד לפני. 

לפני כשעה, ברווז כתב:

השכונה הזו היא המיעוט- הם אלו שצריכים להתחשב ברוב החילוני והלא יהודי שגר בעיר

כולם צריכים להתחשב בכולם, זה בדיוק העניין. אם זה לא מזיק לאף אחד שסוגרים את הכביש בשכונה דתית בשבת, למה לא לעשות את זה? 

לפני כשעה, ברווז כתב:

באוטובוסים (שעובדים רק בימי חול כי שבת להתחשב וכו)

זה כבר לא קשור להתחשבות, זה בחוקי המדינה וזאת כבר בעיה כי דת ומדינה לא הולכים ביחד.

לפני כשעה, ברווז כתב:

אתה לא מבין. אסור! לך לאכול גלידה לפי הדת שלי. לא רק מול הפרצוף שלי. אתה תתחיל להימנע מללכת ברחובות שבהם אסור לך לאכול גלידה?

אם זה ברחוב שלך, אני לא יאכל שם גלידה כי אני מכבד אותך. כמו שאני לא אעשה סיבובי פוזה באוטו עם מוזיקה בפול ווליום סביב בית הכנסת בשישי בערב. 

לפני כשעה, ברווז כתב:

האמונה שלהם אומרת שעל כל עם ישראל לנהוג כמוהם כדי להביא את הגאולה, ולכן הם מנסים בכל הכח לגרום לכל עם ישראל לנהוג כמותם

הבעיה היא לא באמונה שלהם אלא במדינה שמאפשרת להם להפוך אותה לחלק מהחוקים שלה תוך כדי שימת ז' על שאר הציבור שלא מעוניין. אבל זה לא קשור בכלל להתחשבות באחרים. הנה, אין חוק שאסור לנסוע בכיפור והרוב המוחלט של החילונים זורם עם זה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, דור-- כתב:

והכי אני אוהב את אלה "לא צריך יום בשנה לסליחה כפרה ושינוי, אני עושה את זה כל השנה" - אז רגע, חללי צה"ל אתה לא כואב את נפילתם כל השנה אלא רק ביום הזיכרון? למה צריך יום מיוחד?

מבחינתי יום הזיכרון לא נועד לאלה שהיכרתי כי אותם אני נושא יום יום איתי. הוא נועד לחלוק כבוד לאלה שלא הכרתי ונתנו את חייהם כדי שאחיה פה בביטחון.

יום הכיפורים לא נועד כדי שאבקש סליחה מאחר שפגעתי בו כי אם פגעתי במישהו אני צריך לפעול לתיקון העוול מיד כשאני מבין שפגעתי. לבקש סליחה ביום כיפור "ליתר ביטחון" לדעתי זו צביעות. אם אתה יודע אז תתנצל על מה שעשית אבל להגיד "סליחה אם פגעתי" זה להגיד יכול להיות שפגעתי אבל בגלל שממילא אני לא יודע איך פגעתי רוב הסיכויים שאעשה את זה שוב אז ניפגש בכיפור הבא.

כאתריסט הקטע עם אלוהים והפנקס שלו לא מדבר אליי. אם בבוא יומי אגלה שטעיתי אז מצפה לנו שיחה לא קצרה כי גם לי יש לא מעט טענות על התכנון שלו.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

אוקיי, נזרום עם ההיגיון שלך.

ועוד אחד. עוד אחד. 

מהומות באוטובוסים (שעובדים רק בימי חול כי שבת להתחשב וכו) כי אישה בהיריון העזה להתיישב בחזית, איפה שיש מושבים יעודיים לנכים ונשים בהריון.

אני יכול להמשיך עוד. 

אתה יודע מה בוא נזרום שזו המציאות. 

למרות שהיא רחוקה מכך יש כמה מוקדי חיכוך "קבועים" ומוכרים של אנשים קיצוניים שתוקפים את עצמם ואת הרבנים שלהם כל פעם על שטות חדשה.

מתי שמעת לאחרונה על בנות שנסקלו באבנים או נשים בהריון או בכלל שסולקו מאוטובוסים לא במוקדים המוכרים והידועים?

אבל נניח שכך המציאות. שחרדים דורישם ורוצים לגור בשכונות נפרדות, קמה קול זעקה- אתם תתכבדו לגור עם כולם, ומי אתם שנבנה שכונות רק בשבילכם. 

ושהם רוצים לגור במקומות קיימים, קמה זעקה הפוכה על השתלטות.

מה אתם כחילונים שפויים רוצים. (חוץ מהאופציה שנהיה כמוכם כנראה לא יקרה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה שתהיה כמוני ולא רוצה להיות כמוך. אני רוצה שכל אחד יוכל להיות מה שהוא רוצה בלי שהשני יבוא אליו בטענות.

אתה לא תחלק הזמנות לכנסי התעןררות לילדים שלי ואני לא אחלק הזמנות למסיבות חשק לילדים שלך, אתה תתלבש איך שנוח לך ואני אתלבש איך שנוח לי, אתה תשיר בקול בשבועות ואני אסע בשבת. הנקודה היא שנכבד אחד את זכותו של השני לחיות לפי תפיסת עולמו גם אם היא שונה משלנו.

עריכה: אני אתאיסט גמור. כמעט מול הבית שלי יש בית חבד ובית ספר חרדי. אין לי שום בעיה איתם (חוץ משכשביקשתי עזרה עבור תפילין וטלית לנער בר מצווה ממשפחה קשת יום בתשלום ונפנפו אותי) ולהם אין שום בעיה איתי. ככה הדברים צריכים להתנהל.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עברתי על התגובות פה אבל זה לא רעיון טוב, לא מתחשב ודי מגעיל. זו דעתי ואני רחוק מכל מה שקשור לדת. זה עניין של להיות בנאדם ולהתחשב באנשים שאתה לא מכיר. מחר תתקע עם הרכב ואף אחד לא יבוא לעזור לך. איךתרגיש אז? אחד ממכיריך יתעלף/יקבל דום לב ואף אחד לא ייגש לעזור לו, איך אז תרגיש?. תהיה בנאדם ל 25 שעות ותעשה מה שאתה רוצה בתוך הבית שלך. 

לא מכיר אותך אבל השאלה בפורום מעצבנת ומתריסה. זהו הגבתי, מאמין שלא ממש תיקח ללב את מה שכתבתי ולכן הרשיתי לעצמי לבטא את ההרגשה שלי ורק שלי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הקצנה צינית של המציאות. התחרדות שכונות תהליך שנמשך עשרות שנים. זה לא שמשפחה דתית עוברת לבניין שלך ולמחרת אתה מגלה שאתה במאה שערים. זה קורה בדרך כלל באזורים שכבר היתה בהם קהילה דתית עוד לפני. 

נכון. הוקצן בכוונה תחילה. עם זאת, זה לא מאד רחוק מהמציאות.

כולם צריכים להתחשב בכולם, זה בדיוק העניין. אם זה לא מזיק לאף אחד שסוגרים את הכביש בשכונה דתית בשבת, למה לא לעשות את זה? 

אם הכביש היה עורק תחבורה ראשי, זה היה סיפור אחר- עקרונית אני מסכים אתך, מעשית אותי אישית זה קצת מרגיז, שמגבילים את חופש התנועה שלי בשם אמונה דתית.

זה כבר לא קשור להתחשבות, זה בחוקי המדינה וזאת כבר בעיה כי דת ומדינה לא הולכים ביחד.

👍

אם זה ברחוב שלך, אני לא יאכל שם גלידה כי אני מכבד אותך. כמו שאני לא אעשה סיבובי פוזה באוטו עם מוזיקה בפול ווליום סביב בית הכנסת בשישי בערב. 

לא, לא הבנת. אסור!!! לך לאכול גלידה, נו. בכלל. מה, לא תעבור דרך העיר שאני גר בה שבה יש הרבה מאמינים כדי להתחשב?

הבעיה היא לא באמונה שלהם אלא במדינה שמאפשרת להם להפוך אותה לחלק מהחוקים שלה תוך כדי שימת ז' על שאר הציבור שלא מעוניין. אבל זה לא קשור בכלל להתחשבות באחרים. הנה, אין חוק שאסור לנסוע בכיפור והרוב המוחלט של החילונים זורם עם זה. 

הבעייה היא לא באמונה. נקודה.

אין לי שום בעייה עם האמונה, עם המאמינים ועם כל זה. זכותו של כל אדם להאמין במה שהוא רוצה- אלוהים, צב ענקי שנושא את העולם על גבו, FSM, סיינטולוגיה, בודהיזם- אתה בוחר להאמין, ת'פדל. 

זה לא עניין שלי.

הבעייה היא עם כל אלו שהופכים את זה לעניין, ויותר מזה- לבעייה שלי.

אתה רוצה להאמין שאיזה אדיוט חי בתוך בטן של לוויתן במשך שבוע? בבקשה. תאמין. אתה רוצה לגרום לי לשים מוזיקת רעש לבן במשך אותו שבוע בשנה שבו לפני X שנים המאורא קרה? לך חפש. 

כך נראים לי רוב ההנחיות של הדת, אגב. אותה רמת אין-קשר.

אתם רוצים להפריד בין נשים וגברים? תדאגו לתחבורה ולאירועים נפרדים משל עצמכם, שם תעשו מה שאתם רוצים. לא בתחבורה הציבורית הרגילה ולא באוניברסיטאות (לכל מי שאמר, כולל אותי, שהקצנתי קודם).

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

מתי שמעת לאחרונה על בנות שנסקלו באבנים או נשים בהריון או בכלל שסולקו מאוטובוסים לא במוקדים המוכרים והידועים?

הסקילה איננה חוקית למיטב ידיעתי, לכן לא שמעתי על זה לאחרונה.

וגם אם יש מוקדים ידועים ומוכרים, למה שלא יכבדו את רצון הציבור שלא רוצה להיות חרדי-דתי?

למה החילונים חייבים לכבד, אבל זוכים להתעלמות גורפת מאורח חייהם מטעם הצד השני?

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

אבל נניח שכך המציאות. שחרדים דורישם ורוצים לגור בשכונות נפרדות, קמה קול זעקה- אתם תתכבדו לגור עם כולם, ומי אתם שנבנה שכונות רק בשבילכם. 

שלילי. קול הזעקה הוא על כך שהם ביקשו רק שכונה אחת, ברוב המקרים.

אין לחילוני סיכוי להגיע לגור בשכונה שהיא ברובה חרדית- אף אחד לא ישכיר או ימכור לו. 

לעומת חרדי שלאף אחד לא תהיה בעייה להשכיר או למכור לו בשכונה חילונית.

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

הזעקה על השתלטות קמה אחרי שמקימים לך בית כנסת ארעי שימשיך להיות שם לנצח, מחזירים-בתשובה מפתים את הילדים שלך להתעסק עם טקסים פגאניים הזויים, חילונים לא מצליחים לקנות או לשכור דירה באיזור, השכונה הופכת לעויינת כלפי כל מי שלא מאמין ועוד ועוד דברים שקורים כששכונה מגיעה למסה קריטית של תושבים חרדים. 

הזעקה היא לא בגלל שהתושבים חרדים, אלא בגלל שהם מפריעים ללא-חרדים לחיות את חייהם כמו שהם בחרו אותם. 

דבר שלא קורה לכיוון ההפוך.

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

מה אתם כחילונים שפויים רוצים. (חוץ מהאופציה שנהיה כמוכם כנראה לא יקרה)

שתעזבו אותנו בשקט, באמא'שכם.

מה אני כחילוני (לגבי שפוי, הדיעות שנויות במחלוקת) רוצה?

שלתוכן חרדי לא תהיה השפעה כלשהי על חיי. 

רוצה לקנות אוכל בסופר בפסח. משום מה במשך שבוע אין מזון בבתי ממכר מזון.

רוצה לנסוע בדרך הנוחה לי ביותר בשישי בלילה\שבת.

רוצה שלא יעירו לי על הלבוש שלי או של אף אדם אחר ברחוב.

רוצה שלא יגשו אליי וינסו לשדל אותי להניח עור קסום של חיה מתה על היד.

רוצה שלא ישדלו את הילדים שלי להגיע למפגשים שקשורים לדת בתמורה לקולה וממתקים. היה בחדשות לא מזמן, לא מוצא קישור.

רוצה שלאורח החיים שמישהו אחר בחר לעצמו לא תהיה השפעה עליי ועל אורח החיים שלי. מה כל כך קשה?

לפני שעה, Night Driver כתב:

אתה לא תחלק הזמנות לכנסי התעןררות לילדים שלי ואני לא אחלק הזמנות למסיבות חשק לילדים שלך, אתה תתלבש איך שנוח לך ואני אתלבש איך שנוח לי, אתה תשיר בקול בשבועות ואני אסע בשבת. הנקודה היא שנכבד אחד את זכותו של השני לחיות לפי תפיסת עולמו גם אם היא שונה משלנו.

👍

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

נכון. הוקצן בכוונה תחילה. עם זאת, זה לא מאד רחוק מהמציאות.

אם הכביש היה עורק תחבורה ראשי, זה היה סיפור אחר- עקרונית אני מסכים אתך, מעשית אותי אישית זה קצת מרגיז, שמגבילים את חופש התנועה שלי בשם אמונה דתית.

👍

לא, לא הבנת. אסור!!! לך לאכול גלידה, נו. בכלל. מה, לא תעבור דרך העיר שאני גר בה שבה יש הרבה מאמינים כדי להתחשב?

הבעייה היא לא באמונה. נקודה.

אין לי שום בעייה עם האמונה, עם המאמינים ועם כל זה. זכותו של כל אדם להאמין במה שהוא רוצה- אלוהים, צב ענקי שנושא את העולם על גבו, FSM, סיינטולוגיה, בודהיזם- אתה בוחר להאמין, ת'פדל. 

זה לא עניין שלי.

הבעייה היא עם כל אלו שהופכים את זה לעניין, ויותר מזה- לבעייה שלי.

אתה רוצה להאמין שאיזה אדיוט חי בתוך בטן של לוויתן במשך שבוע? בבקשה. תאמין. אתה רוצה לגרום לי לשים מוזיקת רעש לבן במשך אותו שבוע בשנה שבו לפני X שנים המאורא קרה? לך חפש. 

כך נראים לי רוב ההנחיות של הדת, אגב. אותה רמת אין-קשר.

אתם רוצים להפריד בין נשים וגברים? תדאגו לתחבורה ולאירועים נפרדים משל עצמכם, שם תעשו מה שאתם רוצים. לא בתחבורה הציבורית הרגילה ולא באוניברסיטאות (לכל מי שאמר, כולל אותי, שהקצנתי קודם).

הסקילה איננה חוקית למיטב ידיעתי, לכן לא שמעתי על זה לאחרונה.

וגם אם יש מוקדים ידועים ומוכרים, למה שלא יכבדו את רצון הציבור שלא רוצה להיות חרדי-דתי?

למה החילונים חייבים לכבד, אבל זוכים להתעלמות גורפת מאורח חייהם מטעם הצד השני?

שלילי. קול הזעקה הוא על כך שהם ביקשו רק שכונה אחת, ברוב המקרים.

אין לחילוני סיכוי להגיע לגור בשכונה שהיא ברובה חרדית- אף אחד לא ישכיר או ימכור לו. 

לעומת חרדי שלאף אחד לא תהיה בעייה להשכיר או למכור לו בשכונה חילונית.

הזעקה על השתלטות קמה אחרי שמקימים לך בית כנסת ארעי שימשיך להיות שם לנצח, מחזירים-בתשובה מפתים את הילדים שלך להתעסק עם טקסים פגאניים הזויים, חילונים לא מצליחים לקנות או לשכור דירה באיזור, השכונה הופכת לעויינת כלפי כל מי שלא מאמין ועוד ועוד דברים שקורים כששכונה מגיעה למסה קריטית של תושבים חרדים. 

הזעקה היא לא בגלל שהתושבים חרדים, אלא בגלל שהם מפריעים ללא-חרדים לחיות את חייהם כמו שהם בחרו אותם. 

דבר שלא קורה לכיוון ההפוך.

שתעזבו אותנו בשקט, באמא'שכם.

מה אני כחילוני (לגבי שפוי, הדיעות שנויות במחלוקת) רוצה?

שלתוכן חרדי לא תהיה השפעה כלשהי על חיי. 

רוצה לקנות אוכל בסופר בפסח. משום מה במשך שבוע אין מזון בבתי ממכר מזון.

רוצה לנסוע בדרך הנוחה לי ביותר בשישי בלילה\שבת.

רוצה שלא יעירו לי על הלבוש שלי או של אף אדם אחר ברחוב.

רוצה שלא יגשו אליי וינסו לשדל אותי להניח עור קסום של חיה מתה על היד.

רוצה שלא ישדלו את הילדים שלי להגיע למפגשים שקשורים לדת בתמורה לקולה וממתקים. היה בחדשות לא מזמן, לא מוצא קישור.

רוצה שלאורח החיים שמישהו אחר בחר לעצמו לא תהיה השפעה עליי ועל אורח החיים שלי. מה כל כך קשה?

👍

ת'צמע, לא באמת קראתי הכל אך מתחושה שלי אתה פשוט מתעצבן ומשקיע אנרגיה במקום הלא נכון, גרתי מול איצטדיון רמת גן, אתה יודע כמה פעמים 'אחי' החילונים פשוט חנו איך שבא להם, שאגו שאגות שמחה שמעו כל העיר, חסמו כבישים אשכרה לחתיכת כדור (לדעתי האישית כמובן), ומשום מה פרגנתי להם באהבה, הם הרי כפו עלי פקקים תוך חסימת הדרך לבית שלי, אממה כיבדתי אותם, כמו שאני משתדל לכבד את כולם.

חרדים לא חוסמים לך כלום, אם חסמו אצלם כביש בשבת כי ככה נח להם פשוט אל תבוא לשם.

ואל תקח שוליים בשום אוכלוסיה כמייצג, כבר אמרי יש יותר חילונים ח.... מאשר חרדים ח...., פשוט מהסיבה שיש יותר חילונים, הפרט לא מעיד על הכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותכנון גרוע של אצטדיונים פלוס יכולות החנייה של הישראלי הממוצע פלוס הפתיל הקצר בחיפוש מקום חנייה מתאים, זה לא דבר שאני מחשיב ליותר טוב.

כולל השאגות והרעש וההתפרעויות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, yd b-4 כתב:

בשנה האחרונה במסגרת חיפושים לשיפור דיור, שקלתי לקנות בית בשכונה סמוכה. שכונה "מעורבת".

ירדתי מזה, כי אני לא ארגיש נעים לעשות על האש בשבת מול שכנים דתיים. וגם כי אני מעריך שהשכונה הולכת ו"מתחזקת" ולא רחוק היום שהרחוב הספציפי שראיתי, יסגר לתנועה בשבת. רחובות סמוכים כבר סגורים.

אני לא אעלה על הדעת לבקש מהשכנים הדתיים לפתוח את הרחוב עבורי בשבת, אם אני מהבודדים שלא שומרים שבת.

לעומת זאת בבניין שלי, מעלית אחת מתוך שתיים הופכת כל סופ"ש למעלית שבת, מה שהופך כל הורדה של הזבל, למסע שיכול לקחת גם רבע שעה. וכל זה כי מתוך 61 דירות יש 4 דירות של שומרי שבת.

זה כל ההבדל.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, ברווז כתב:

אם הכביש היה עורק תחבורה ראשי, זה היה סיפור אחר- עקרונית אני מסכים אתך, מעשית אותי אישית זה קצת מרגיז, שמגבילים את חופש התנועה שלי בשם אמונה דתית

באף מקרה לא יחסמו עורק תחבורה ראשי שאין לו דרכים עוקפות בשבת. זה מרגיז, אבל גם מרגיז שסוגרים כבישים בשביל אירוע ספורט או תהלוכה או כל דבר אחר. אין מה לעשות, אתה חולק את המרחב הציבורי עם אנשים עם רצונות שונים. 

לפני 7 שעות, ברווז כתב:

כן, למה לי לרצות לעבור בכזה מקום מסריח? יש דרכים נוספות לעבור בהן ואם אין, אנשי העיר שלך יבינו שהכביש הראשי זה מחוץ לתחום כמו שברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק נוסעים בשבת.

לפני 8 שעות, ברווז כתב:

למה החילונים חייבים לכבד, אבל זוכים להתעלמות גורפת מאורח חייהם מטעם הצד השני

איזה התעלמות? אם אתה זולל בייקון ליד חרדי רנדומלי ברחוב הוא אמור לעשות משהו?

לפני 9 שעות, ברווז כתב:

לעומת חרדי שלאף אחד לא תהיה בעייה להשכיר או למכור לו בשכונה חילונית

למה שחילוני ירצה לגור בשכונה חרדית, או ההפך? חרדי צריך את הקהילה שלו כדי לקיים את אורח החיים הזה והחילוני לא רוצה לגור בתוך קהילה כזו.

לפני 9 שעות, ברווז כתב:

זה קשה כי אתה לא חי בבועה. גם אני לא רוצה מלא דברים שקורים סביבי, לא בא לי שאנשים יעשו בשישי בלילה רייסים עם אופנועים בלי אגזוז מתחת לבית שלי, לא רוצה לשמוע את הקריוקי ערסים של השכנה בבניין ממול גם אם זה בשעות שמותר, לא מוצא חן בעיני שבבניין ליד מוכרים ג'חנון בשבת ויש התקהלות שם, לא אוהב את זה שמשאירים לי מיליון עלונים בתיבת הדואר, לא אוהב שהבנק שולח לי הודעות על פרסומות להלוואות, לא אוהב שמציעים לי לעשות כרטיס אשראי של שופרסל ולא אוהב את הצבע של הפרחים שהעירייה שותלת. אז? אתה רוצה לחיות במקום שבו כולם כמוך? תחפש כזה מקום ותעבור לשם. אף אחד לא מכריח אותך לגלגל רצועת עור ברחוב או ללכת לטקסים פגאניים ואם אתה מסרב להצעות המגונות האלה אין לזה שום השלכות שליליות עבורך.

ילדים זה עניין אחר, ואם מבוגר זר יפנה לילד שלי ברחוב אני אדאג לפנות אליו בחזרה. את הילדים צריך לחנך בבית להתעלם מזרים ברחוב.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Night Driver כתב:

מבחינתי יום הזיכרון לא נועד לאלה שהיכרתי כי אותם אני נושא יום יום איתי. הוא נועד לחלוק כבוד לאלה שלא הכרתי ונתנו את חייהם כדי שאחיה פה בביטחון.

יום הכיפורים לא נועד כדי שאבקש סליחה מאחר שפגעתי בו כי אם פגעתי במישהו אני צריך לפעול לתיקון העוול מיד כשאני מבין שפגעתי. לבקש סליחה ביום כיפור "ליתר ביטחון" לדעתי זו צביעות. אם אתה יודע אז תתנצל על מה שעשית אבל להגיד "סליחה אם פגעתי" זה להגיד יכול להיות שפגעתי אבל בגלל שממילא אני לא יודע איך פגעתי רוב הסיכויים שאעשה את זה שוב אז ניפגש בכיפור הבא.

נתתי את יום הזיכרון כדוגמה לכך שכחברה, נהוג להקצות יום בשנה כדי להציף ערך מסויים.
אפשר להתווכח אם זה נכון או לא, אבל ככה מקובל בתרבויות חברתיות שונות, גם לא דתיות, ולכן אין טעם להתייחס לזה כאקט של כפייה דתית, אלא יש פה כפייה חברתית של הרוב, בדיוק כמו שמרכולים ועסקים סגורים ביום הזיכרון ומייצרים פגיעה כלשהיא באנשים שלא מרגישים חלק מהיום הזה (ויש כאלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מרכולים לא סגורים. רק בתי עינוגים (אפילו לא מסעדות).

גם היום הזיכרון אני בעד להשאיר את הכל פוח ושכל אחד יחליט איך הוא מתאבל ואיך הוא מתייחד. אין לי מונופול על האבל ועל דרכי ההתמודדות איתו בדיוק כמו שלך אין מונופול על חשבון הנפש.

תקצה את היום אבל תן לי את החופש לבחור איך אני מתמודד עם הערך. למשל יום הזיכרון שהעלת, אצלנו זה יום אבל ובארה"ב זה יום של מנגלים. הם פחות אוהבים את הבנים שלהם?

כשסבא שלי מצד האבא גסס הוא קרא לכל האחים ולאשתו ואמר שלא ישבו עליו שבעה אלא כל יום ייפגשו בבית אחר של אחד הילדים לארוחה משותפת של כל המשפחה וככה היה. זה אומר שלא כיבדנו אותו או שלא אהבנו אותו?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...