Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום כיפור עוד מעט מגיע ואני מחפש מקום במרכז לעשות על האש

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, ברווז כתב:

עובר למדינה אחרת כדי להתחשב ברגשות של דת שהיא לא שלך? מעניין.

וזה חלקית כן המצב פה

עובר למדינה אחרת כדי לעשות מה שאני רוצה בלי להיות עבריין. וזה לא המצב פה, לא יודע למה אתה מתעקש על זה. "אסור לנסוע בשבת" זה לא "אין תחבורה ציבורית בשבת". אני לא אומר שככה זה צריך להיות אבל זה עדיין לא מדינת הלכה כמו שאוהבים להקצין. צריך לעשות משאל עם ולברר באמת אנשים לא רוצים שתהיה פה תחבורה ציבורית בשבת או שימכרו חמץ בפסח בחנויות. אני משער שרוב האוכלוסיה בישראל דווקא סבבה עם הדברים האלה למרות שרובה לא דתית. אם לא היה ניתן לנסוע בשבת בכלל, או שאם היו תופסים אותך עם לחמניה בפסח מענישים אותך - אז המצב היה שונה לחלוטין וכנראה רוב אנשים לא היו מסכימים לחיות ככה.

לפני שעתיים, ברווז כתב:

שורה תחתונה, אתה עדיין לא תלך ברחוב תוך כדי לעיסת בייקון עסיסי, ולא משנה הסיבה

למה לא? באמת אבל. מה ההבדל בין זה לבין ללכת עם קעקועים, או בצורה חושפנית, או עם חולצה שיש עליה מסרים אנטי דתיים, או כל דבר אחר? המון אנשים עושים את זה פה על בסיס יומי ואף אחד לא חוטף מכות. 

לפני שעתיים, ברווז כתב:

סנונית ראשונה מבשרת על בוא האביב וכך הלאה

איזה סנונית? כבר לפני 70 שנה או יותר חרדים קיצוניים זרקו אבנים על מכוניות בשבת. משהו מאז השתנה? אם כבר, הלכנו לכיוון השני והחברה נהיתה יותר חילונית היום לעומת אז.

מדי פעם שומעים על איזה אידיוט תורן, זה לא מבשר על כלום חוץ מעל זה שעדיין יש אידיוטים וכנראה תמיד יהיו.

לפני שעתיים, ברווז כתב:

אחחחח התמימות...

קראת את כל הכתבה או שרק את הקליקבייט של טמקא בכותרת? כתוב שם במפורש, האוכלוסיה שלהם גדלה והם צריכים שכונות. לא בונים אז הם קונים בצורה מאורגנת במקומות חלשים והשכונה מתחרדת. למה הם עושים את זה? כדי לחיות באותו מקום בקהילה. לא כדי להחזיר אותך בתשובה.

לפני שעתיים, ברווז כתב:

אוניברסיטאות. למשל. שמתי קישור בהודעות קודמות. 

אירועים למשל. היה בחדשות לפני כמה חודשים. 

מתחילים לצוץ עוד ועוד דברים שבהם יש דרישה (דרישה! לא פחות) להפרדה מגדרית.

באף אירוע שהוא לא דתי או שיש בו רוב דתי של משתתפים שרוצים את זה לא דורשים הפרדה מגדרית. הגיוני שאם רוב המשתתפים באירוע דתיים, האירוע יתקיים בסטנדרטים של דתיים. אותו דבר באוניברסיטה, אם זה קורס שמיועד רק לחרדים, מה זה משנה לך? ההפרדה לא חלה עליך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 8 שעות, SlowRide כתב:

עובר למדינה אחרת כדי לעשות מה שאני רוצה בלי להיות עבריין. וזה לא המצב פה, לא יודע למה אתה מתעקש על זה. "אסור לנסוע בשבת" זה לא "אין תחבורה ציבורית בשבת". אני לא אומר שככה זה צריך להיות אבל זה עדיין לא מדינת הלכה כמו שאוהבים להקצין.

"אין תחב"ץ בשבת" + סגירת רחובות בשבת. כבר מתחיל להיות פה משהו קצת יותר גדול (שקיים כבר שנים רבות).

צריך לעשות משאל עם ולברר באמת אנשים לא רוצים שתהיה פה תחבורה ציבורית בשבת או שימכרו חמץ בפסח בחנויות. אני משער שרוב האוכלוסיה בישראל דווקא סבבה עם הדברים האלה למרות שרובה לא דתית.

לגבי התחב"ץ אתה טועה. לגבי פסח, לא יודע.

אם לא היה ניתן לנסוע בשבת בכלל, או שאם היו תופסים אותך עם לחמניה בפסח מענישים אותך - אז המצב היה שונה לחלוטין וכנראה רוב אנשים לא היו מסכימים לחיות ככה.

ניסית להיכנס בפסח בשנים עברו לבית חולים עם חמץ לבקר מאושפז? לא מכניסים אותך, אחרי בדיקה של התיק שאתה מגיע איתו.

זה לא חוקי, אבל חוזר על עצמו כמעט כל שנה כמו שעון.

למה לא? באמת אבל. מה ההבדל בין זה לבין ללכת עם קעקועים, או בצורה חושפנית, או עם חולצה שיש עליה מסרים אנטי דתיים, או כל דבר אחר? המון אנשים עושים את זה פה על בסיס יומי ואף אחד לא חוטף מכות. 

לא יודע למה לא. אתה תגיד לי למה לא- הנחתי שאתה לא עושה את זה.

קראת את כל הכתבה או שרק את הקליקבייט של טמקא בכותרת? כתוב שם במפורש, האוכלוסיה שלהם גדלה והם צריכים שכונות. לא בונים אז הם קונים בצורה מאורגנת במקומות חלשים והשכונה מתחרדת. למה הם עושים את זה? כדי לחיות באותו מקום בקהילה. לא כדי להחזיר אותך בתשובה.

לא קראתי את כל הכתבה, ריפרפתי עליה. מודה.

באף אירוע שהוא לא דתי או שיש בו רוב דתי של משתתפים שרוצים את זה לא דורשים הפרדה מגדרית. הגיוני שאם רוב המשתתפים באירוע דתיים, האירוע יתקיים בסטנדרטים של דתיים. אותו דבר באוניברסיטה, אם זה קורס שמיועד רק לחרדים, מה זה משנה לך? ההפרדה לא חלה עליך.

חפש מאמרים מהחדשות על הפרדה מגדרית. מה אני יכול להגיד לך...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, SlowRide כתב:

הגיוני שאם רוב המשתתפים באירוע דתיים, האירוע יתקיים בסטנדרטים של דתיים. אותו דבר באוניברסיטה, אם זה קורס שמיועד רק לחרדים, מה זה משנה לך? ההפרדה לא חלה עליך.

זה לא נכון.

המציאות היא שברגע שיש קורסים בהפרדה, אז גם מונעים מנשים מרצות ללמד בקורסים האלו ופוגעים בפרנסה שלהן.

סטודנטיות נדרשות לא להגיע בלבוש לא "צנוע" כדי שלא יפגעו החרדים שעוברים במסדרון.

ועוד כל מני הגבלות שנוספות. הכל דברים שקורים בפועל.

מעבר לכך זה מכשיר את הקרקע לכך שבעתיד אותם סטדנטים חרוצים ידרשו גם הפרדה במסגרת העבודה ובעוד מסגרות נוספות.

ו

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה כל אחד שרוצה יכול לנסוע בשבת, כל מי שרוצה קונה חמץ בפסח בקלות וכל אחדחי איך שהוא רוצה. יש נסיונות של שני הצדדים להזיז את הקוים אבל כל עוד שני הצדדים לא מרוצים אז הכל בסדר.

גילוי נאות: הודעה זו נכתבה בכיפור ואף אחד לא עצר אותי או נתן לי קנס.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמו עכשיו איך השאירו ה"חוגגים" את הצומת ברמת גן ליד הבורסה:

kippur.jpg

kippur2.jpg

• מבאס 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DubelBoom כתב:

*כל אחד לא כולל: ילדים, מבוגרים, בעלי מוגבלות שלא מאפשרת לנהוג, מי שאין לו כסף לרכב, מי שסתם אין לו רכב, מי ששתה בשישי בערב, ועוד.

חוץ ממי שאין לו כסף כולם יכולים. מוניות עובדות וכך גם חלק מקווי השירות.

מצד שני גם כשחש תח"ץ היא לא לנכים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תמונות להוכחה אבל אתם יכולים להאמין למה שאני כותב. זה קרה 😁.

חוויה מעניינת בייחוד בעיר חילונית עם מעט דתיים בה. אנשים נוטים לחשוב שאפשר להשתלט על הכביש כי יום כיפור אבל חוקי התעבורה עדיין קיימים.

נסעתי לאט כמה שניתן אבל כמויות הילדים באמת היו מטורפות (לא שציפיתי אחרת), אבנים לא נזרקו עליי רק מבטים תוהים של הורים ששלחו את ילדיהם להידרס על הכביש.

מסקנה אחת לי ברורה, הגיע הזמן לחייב לוחיות רישוי על דו"ג, חשמלי או לא. חייבים לוחית רישוי - זה יכניס יותר פרופורציה לאנשים ועל איזה כלי הם עולים.

לא דרסתי ילד אבל נחמד לצאת ולהתענות קצת בשקט במיקום שבחרתי לי. בשרים יכלו להיות אחרים (ואגיו לא היה), הציוד הספיק אבל אפשר לשדרג לפעם הבאה. לוקשיין, סביר להניח שבכיפור הבא זה לא יהיה ליד נחל באזור תעשייה אלא מיקום יותר פסטורלי.

• אהבתי 3
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 16.9.2021 בשעה 07:41, ברווז כתב:

אין תחב"ץ בשבת" + סגירת רחובות בשבת. כבר מתחיל להיות פה משהו קצת יותר גדול (שקיים כבר שנים רבות).

לא מתחיל שום דבר, זה ככה המון זמן וזה לא משתנה לרעה. אם כבר, יש היום יוזמות פרטיות של עיריות לתחבורה ציבורית בשבת שזה לא משהו שהיה פעם.

בתאריך 15.9.2021 בשעה 22:44, SlowRide כתב:

לגבי התחב"ץ אתה טועה. לגבי פסח, לא יודע.

לא חושב שאני טועה כי אם זה היה נחשב מחדל לאומי אנשים לא היו שותקים. כרגע זה בגדר מטרד חלקי, ורוב האוכלוסיה החילונית חיה עם זה בשלום. עובדה בשטח.

לא חוקי, אבל חוזר על עצמו כמעט כל שנה כמו שעון.

אם זה לא חוקי, צריך להתלונן.

בתאריך 16.9.2021 בשעה 08:06, פינדר כתב:

זה לא נכון.

המציאות היא שברגע שיש קורסים בהפרדה, אז גם מונעים מנשים מרצות ללמד בקורסים האלו ופוגעים בפרנסה שלהן

לא יודע כמה זה אמיתי. לחרדים אסור לשמוע שירת נשים או לרקוד עם נשים, אבל אישה שמעבירה שיעור? מה, הם לא מדברים עם האחיות והבנות שלהם? אז יעשו כמה פשרות ויתאימו חלק מהקמפוס לאוכלוסיה הזאת.

לטווח הארוך זה עדיף מאשר שלא ילמדו לימודים אקדמאיים וימשיכו להיות בטלנים חסרי תועלת.

בתאריך 16.9.2021 בשעה 08:06, פינדר כתב:

מעבר לכך זה מכשיר את הקרקע

זה לא מכשיר את הקרקע לשום דבר כי הדת כבר מזמן חלק מהמדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, SlowRide כתב:

לא יודע כמה זה אמיתי

במילים אחרות אין לך מה להגיד, אז אתה מטיל איזה ספק כללי בשביל לצאת צודק.

אז זה אמיתי.

ובגלל שזה קרה בפועל, אז הוגש בגץ שאסר הפליה של מרצות.

נסיון העבר מלמד שהפסיקה הזו לא תיאכף במלואה וימצאו פרצות או יחוקקו תקנות שיאפשרו הפליה.

וזו לא ההפליה היחידה, וזה רק יחמיר.

https://www.kan.org.il/Item/ampify.aspx?u=https://www.kan.org.il/item/default.aspx?itemid%3D109439

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

אם זה לא חוקי, צריך להתלונן.

מנהלים, סליחה מראש:

חחחחחחחחחחחחחח.

למי בדיוק?

למשטרה, שלא טורחים לפתוח תיק אפילו על תלונות של אלימות או על גניבה? תריץ חיפוש בפורום, היו פה לא מעט אנשים שאמרו להם להגיע לתחנה כדי להגיש תלונה אחרי שראו פשע מול העיניים והתקשרו להזמין ניידת. יש גם לא מעט כאלו מקרים בפייסבוק שאני רואה תדיר.

למשרד הדתות? לראש הממשלה? למי להתלונן?

יודע מה, אוקי. אתלונן. סבבה. אפילו אגיע לתחנה להגיש תלונה.

בינתיים, אותו אדם שרציתי לבקר, לא ראה אותי או שלא ראה את האוכל שהבאתי לו במקום הזוועה של הבית-חולים כי המאבטח עצר את החמץ בשער. הנזק כבר נגרם. עד שמשהו יזוז החג כבר ייגמר. ייסגר מחוסר עניין לציבור במקרה הטוב ביותר שהתלונה אשכרה תתחיל להיות מטופלת, באורח קסום כלשהו.

לא יודע כמה זה אמיתי. לחרדים אסור לשמוע שירת נשים או לרקוד עם נשים, אבל אישה שמעבירה שיעור? מה, הם לא מדברים עם האחיות והבנות שלהם? אז יעשו כמה פשרות ויתאימו חלק מהקמפוס לאוכלוסיה הזאת.

פשרות? החרדים?! 

למה שיעשו פשרות? יותר קל להם להשיג איסורים על החילונים או אישורים לקיים דברים בצורה שונה המתאימה יותר לתפיסת עולמם. 

למיטב ידיעתי אסור להם ללמוד מאישה. לאישה בעצמה אסור להיות מלומדת.

בגדול על זה המחלוקת העיקרית של נשות הכותל.

לטווח הארוך זה עדיף מאשר שלא ילמדו לימודים אקדמאיים וימשיכו להיות בטלנים חסרי תועלת.

אז, אתה אומר שאם אשתך תרצה ללכת ללמוד מקצוע, ולא יסכימו לקבל אותה כי לא משתלם להם לפתוח קורס עבור כמות זניחה של בנות ואסור לשלב עם בנים, אתה תהיה בסדר עם זה?

או שאם היא תחליט ללמוד הוראה, ויאסרו עליה ללמד בנים. זה הגיוני לדעתך?

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את כל הפידבוק על האם כדאי לו או לא כדאי לו לעשות על האש ביום כיפור, השאלה שלו הייתה לגבי מיקומים, נכון שיש כאלו שצמים אבל זו בחירה שלהם, ואלא אם כן הוא עושה את זה בכוונה בקרבת אנשים אי אפשר לבוא אליו בטענות, זכותו המלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, פינדר כתב:

במילים אחרות אין לך מה להגיד, אז אתה מטיל איזה ספק כללי בשביל לצאת צודק.

אז זה אמיתי.

ובגלל שזה קרה בפועל, אז הוגש בגץ שאסר הפליה של מרצות.

נסיון העבר מלמד שהפסיקה הזו לא תיאכף במלואה וימצאו פרצות או יחוקקו תקנות שיאפשרו הפליה.

וזו לא ההפליה היחידה, וזה רק יחמיר.

https://www.kan.org.il/Item/ampify.aspx?u=https://www.kan.org.il/item/default.aspx?itemid%3D109439

אבל מה אתה רוצה, הנה בעצמך הראת שהמדינה אומרת לא. מה בזה מכשיר את הקרקע? ומה אם הם מקימים לעצמם אוניברסיטה לחרדים ולומדים שם בהפרדה מלאה, מה אכפת לך כחילוני? 

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

הנזק כבר נגרם. עד שמשהו יזוז החג כבר ייגמר. ייסגר מחוסר עניין לציבור במקרה הטוב ביותר שהתלונה אשכרה תתחיל להיות מטופלת, באורח קסום כלשהו

אז אם זה לא חוקי ואין אכיפה, מי אשם פה? הדתיים או המדינה? 

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

למיטב ידיעתי אסור להם ללמוד מאישה. לאישה בעצמה אסור להיות מלומדת

אסור להם לשמוע אישה שרה, אז אם הם לא לומדים פיתוח קול אין בעיה עם הלימודים שלהם. מעבר לזה, רוב בעלי התארים האקדמיים במגזר החרדי הן נשים, כך שלא ברור מאיפה שמעת שאסור לאישה להיות מלומדת.

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

פשרות? החרדים?! 

למה שיעשו פשרות? יותר קל להם להשיג איסורים על החילונים או אישורים לקיים דברים בצורה שונה המתאימה יותר לתפיסת עולמם

חייבים לעשות פשרות אחרת לא ישאר פה מי שיפרנס אותם כי כולם יעשו רילוקיישן או ימותו במלחמות.

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

אז, אתה אומר שאם אשתך תרצה ללכת ללמוד מקצוע, ולא יסכימו לקבל אותה כי לא משתלם להם לפתוח קורס עבור כמות זניחה של בנות ואסור לשלב עם בנים, אתה תהיה בסדר עם זה?

או שאם היא תחליט ללמוד הוראה, ויאסרו עליה ללמד בנים. זה הגיוני לדעתך?

מדובר על מסלול לימודים נפרד לחרדים בלבד. מה הקשר של זה לאשתי הלא חרדיה? אם חרדים רוצים ללמוד באקדמיה אז הופכים את כל הקמפוסים והאוניברסיטאות למיני בני ברק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...