Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, hwgeek כתב:

הכונן מיועד להמכר בתוך מחשבנים מורכבים והוא מקביל ל970 EVO PLUS , הוא לא גירסת RETAIL שקונים בחנות בקופסא מהודרת, לכן זול יותר.

אם האחריות 5 שנים כמו שכתוב באתר לי לפחות זה לא היה מפריע כל עוד אני מקבל בעקרון מוצר דומה מאותה חברה עם ביצועים/אחריות דומים בפחות כסף.

לגבי הלוח, לא יודע, אתה רוצה להשקיע מחיר דומה ללוח X570 מתקדם בשביל מעבד 6 ליבות פשוט, מה גם שאפילו במחיר הזה אין ללוח אפילו חיבור TYPE C שזה ממש מגוחך לדעתי.

כמו שאחרים הציעו, הייתי לוקח לוח זול יותר שיכול להחזיק 10900K במידה ויום אחד תרצה לשדרג או גם בשביל לימכור בעתיד, מעבר לזה הייתי חוסך את הכסף ושם איפה שאני ארגיש כמו מסך טוב יותר(כי זה  משפיע על חווית השימוש הרבה יותר לדעתי).

אם כך הוא גם מהיר יותר מגרסת ה-Evo הרגילה? ממליץ לי ללכת על הכונן הזה וזהו? (יהיה הכונן הראשי מבחינתי ועליו תותקן מערכת ההפעלה) 

לפני כשעה, פבל כתב:

ממש ממש ממש ממש ממש לא. 

תן לי להדגיש את זה.

ממש ממש ממש ממש ממש לא.

לשימושים יומיומיים 8GB זה די והותר (אלא אם כן יש לך נטיה לפתוח כמה עשרות טאבים בכרום)

למשחקים 16GB זה אפילו קצת יותר מדי (במחשב הנוכחי שלי יש 16GB ומעולם אף משחק לא "תפס" את כל הראם). 

אני משתמש כל יום בתוכנות שמשתמשות כמעט בכל ה-16GB וגם אני עדיין מתלבט אם אני אשכרה צריך 32.

מבחינת מארז, למיטב הבנתי דגמי ה-Mesh 2 של Lian Li מצוינים ומספקים זרימת אוויר מאוד טובה ובאופן כללי נותנים אחלה VFM (ויש גם אחד בלי כל קשקושי ה-RGB). אבל אני רואה שב-TMS אין אותם בכלל. גם ה-4000D של קורסייר טוב, אבל יקר יותר (אבל עדיין במחיר מאוד סביר), ואותו יש להם.

לגבי שאר הדברים אני חושב שהעצות ש-hwgeek נותן לך הן הרבה יותר טובות ממה שאני אי פעם אוכל, אז אני אשאיר את זה לו. 

אני, אגב, כן מסכים איתו (כמו שאמרתי לך גם בפרטי) שהלוח אם הזה הוא overkill משוגע. אינטל למיטב זכרוני גם ככה מחליפים צ'יפסט עם כל דור חדש אז אם וכאשר תרצה לשדרג למעבד חדש יותר בכל זאת תצטרך להחליף אותו. 

ראיתי את המאש, מדליקים בהחלט. 

כיצד מקבלים החלטה מושכלת על מארז? עזור לי פבליטו

אני חייב רגע לומר משהו בקשר ללוח אם: קטונתי וסביר שאתם מבינים הרבה יותר ממני, אבל אני שוקל ברצינות את הלוח אם הנ״ל מהסיבות הבאות ולא כי הוא לוח אם קצה ״נחשב״:

- כרטיס קול איכותי ביותר

- תמיכה עד 2.5 ג’יגה גלישה (יש לי סיב אופטי של 1 ג’יגה ואני רוצה לנצל אותו לגמרי)

- קירור טרמי שנחשב איכותי ושליטה חכמה יותר בקירור (?) 

- אני לא בונה על שדרוג בשנים הקרובות, אם בכלל. יותר כמו ״קנה ושכח״. לכן ההשקעה הגדולה יחסית

- ביקורות מאוד טובות ואמינות

שוב, קטונתי, ואם תגידו לי שהכל שטויות וכרטיס ב-300 שח פחות ייתן אותו הדבר אני אתכם, אני פשוט רוצה לשים את הכסף במקומות הנכונים ולא לחסוך ברכיבים חשובים. 

וכן מסך חדש יהיה גם יהיה כאן, ו @פבליהיה אחראי על זה. אבל, פרה פרה. נסיים את המפרט, אראה עם מה אני נשאר ונתקדם למסך נחמד. 

בקשר לראם - גם זה וגם זה יהיה בסדר גמור, פשוט בחשיבה עתידית על 3-4 שנים קדימה, אולי 16GB יתחילו קצת יותר להגביל, אבל מה שתגידו. אני ילד טוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמיד אפשר להוסיף עוד סטיק.

מחירי אלקטרוניקה יורדים עם השנים לא עולים. זה לא השקעה.

עכשיו נקודתית יש מצב מוזר כי כולם בבית, ריבית 0 אז לכולם יש כסף פנוי, ולכן הביקוש עולה על ההיצע.

זה לא יימשך לנצח, ואם כן, יקומו מתחרים למלא את הדרישה ואז זה לא יימשך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Ragnar כתב:

- כרטיס קול איכותי ביותר

זה באמת משנה לך? יש לך ציוד אודיו שיוכל להפיק איזשהי תועלת מכ.קול טוב?

לפני 8 דקות, Ragnar כתב:

- תמיכה עד 2.5 ג’יגה גלישה (יש לי סיב אופטי של 1 ג’יגה ואני רוצה לנצל אותו לגמרי)

יש היום לוחות שלא תומכים ב-2.5?

לפני 8 דקות, Ragnar כתב:

- קירור טרמי שנחשב איכותי ושליטה חכמה יותר בקירור (?) 

לא רלוונטי אם אתה לא מתכנן אוברקלוק.

לפני 8 דקות, Ragnar כתב:

- אני לא בונה על שדרוג בשנים הקרובות, אם בכלל. יותר כמו ״קנה ושכח״. לכן ההשקעה הגדולה יחסית

האם הוא הלוח היחיד/הכי זול/בין הזולים שמתאימים לזה?

לפני 8 דקות, Ragnar כתב:

- ביקורות מאוד טובות ואמינות

כנ"ל.

הנקודה שלי היא שאתה כנראה הולך להוציא כסף על לוח שהגיוני שלגמרי שווה את הכסף, אבל לא עבורך. או במילים אחרות, אתה הולך להוציא כסף על פיצ'רים שלא ישמשו אותך.

לפני 14 דקות, Ragnar כתב:

בקשר לראם - גם זה וגם זה יהיה בסדר גמור, פשוט בחשיבה עתידית על 3-4 שנים קדימה, אולי 16GB יתחילו קצת יותר להגביל, אבל מה שתגידו. אני ילד טוב. 

היופי בראם הוא, כמו שאמר Stum, שלהוסיף עוד סטיק-שניים בהמשך הדרך זה ליטרלי פלאג אנד פליי, ובטווח הארוך המחירים תמיד יורדים. 

כמו שאתה יכול לראות מתגובות של שני המתכנתי-על בעמוד הקודם, יש תוכנות שצורכות המון זיכרון, אבל אנשים רגילים לא צריכים כאלה כמויות. 

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כרגע פועל לי על המחשב (וזה מצב דיי Lean כרגע):

* כרום עם 10 טאבים (רק 5 זה קארספורום :D)

* Visual Studio 2019 פעמיים, אחד עם 361 פרויקטים ואחד עם 80 פרויקטים

* VPN

* Notepad++

* Fork

* Outlook

* WhatsApp Desktop

* Webex

* Slack

לפני 20 דקות, David32 כתב:

אני עם 63 טאבים ב 6 חלונות שונים (לכול אחד יש את הנושא שלו) וזה לוקח רק 2 ומשהו גיגה כי אני משתמש ב The Great Suspender 

F*** is wrong with you people...?

• מצחיק 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פבל כתב:

F*** is wrong with you people...?

להיפך, למה אתה כזה?

יש לי חלון אחד של דברים כלליים שלי, נגיד קארס, וואצאפ ווב, וכאלה.

יש לי חלון ללימודים שלי והרחבות ידע שלי (שרובו האמת suspended כי אין לי זמן כרגע)

חלון לנושא אחד

חלון לנושא שני שבתקווה יסגר עוד מעט

חלון לאיזה פרוייקטון שאני חושב עליו

חלון לקניות שאני צריך לעשות.

יש גם אקרובט רידר פתוח עם כמה מסמכים, ועוד כמה pdfים פתוחים בכרום (פאקינג אקרובט רידר עם מלא בעיות זיכרון ושיט, חתיכת חרא של תוכנה)

רוב החיים שלי הם מול האינטרנט, קבלת מידע, יישום המידע. קצת עצוב אבל נכון. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם 16GB הוא שהוא זול רק בקצת מקיט 32GB.
למשל 16GB מתחיל מ390 וקיט 32 מתחיל ב570.
אם היה כמחצית המחיר אז היה שווה לחסוך.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, David32 כתב:

להיפך, למה אתה כזה?

יש לי חלון אחד של דברים כלליים שלי, נגיד קארס, וואצאפ ווב, וכאלה.

יש לי חלון ללימודים שלי והרחבות ידע שלי (שרובו האמת suspended כי אין לי זמן כרגע)

חלון לנושא אחד

חלון לנושא שני שבתקווה יסגר עוד מעט

חלון לאיזה פרוייקטון שאני חושב עליו

חלון לקניות שאני צריך לעשות.

יש גם אקרובט רידר פתוח עם כמה מסמכים, ועוד כמה pdfים פתוחים בכרום (פאקינג אקרובט רידר עם מלא בעיות זיכרון ושיט, חתיכת חרא של תוכנה)

אז הינה בוא אני אשנה את החיים שלך מקצה לקצה.

במקלדת:

Windows + CTRL + D - ליצור DESKTOP חדש.

Windows + CTRL + Left arrow / Right Arrow - לנווט בין ה DESKTOP שיצרת.

Windows + Tab - לעשות סדר בבלאגן אם תצטרך.

בבקשה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע זה יותר מסתם תודה.

לא יודע אם אשתמש בזה, פעם אני זוכר שהייתי משתמש בזה באיזו גרסאת gnome התחלתית שהיה בה, אבל וואלה... אש. תודה תודה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, David32 כתב:

להיפך, למה אתה כזה?

אם ברצינות, זה עושה לי המון רעש בעיניים ומסיח אותי כל הזמן. 

יש מצב שזה גם איכשהו קשור לחינוך שלי. בגדול, כל הילדות שלי אמא שלי הלכה אחרי וגערה בי "שים את זה במקום!".

עריכה: אני שמח שטראומות הילדות שלי מצחיקות אותך. 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לחברים: הייתם רוכשים לוח אם מחו"ל? או שלא שווה את החיסכון הכספי במיקרה של אחריות?
למשל השילוש הזה ניראה מעניין למחיר, את הSN750 שכבר הזמנת הייתי מנצל למערכת ההפעלה ואת הכונן של אינטל לכל הקבצים.

image.thumb.png.1542105e9203a97f8150774c1098e9ea.png

בכל מקרה, הזמנת 970 EVO PLUS כולל קיט 32GB זול בהרבה אפילו מרכישה באילת:
image.thumb.png.c39a39f3526f6ea508ab059a4a317fe1.png

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הינה בוא אני אשנה את החיים שלך מקצה לקצה.

במקלדת:
Windows + CTRL + D - ליצור DESKTOP חדש.

Windows + CTRL + Left arrow / Right Arrow - לנווט בין ה DESKTOP שיצרת.

Windows + Tab - לעשות סדר בבלאגן אם תצטרך.

בבקשה.

OMGGGGGGG!!!

איך לא ידעתי את זה?? אני מת על קיצורי מקלדת, ועובד עם המון חלונות במקביל, זה לגמרי ישנה לי את החיים!

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, פבל כתב:

ממש ממש ממש ממש ממש לא. 

תן לי להדגיש את זה.

ממש ממש ממש ממש ממש לא.

לשימושים יומיומיים 8GB זה די והותר (אלא אם כן יש לך נטיה לפתוח כמה עשרות טאבים בכרום)

למשחקים 16GB זה אפילו קצת יותר מדי (במחשב הנוכחי שלי יש 16GB ומעולם אף משחק לא "תפס" את כל הראם). 

אני משתמש כל יום בתוכנות שמשתמשות כמעט בכל ה-16GB וגם אני עדיין מתלבט אם אני אשכרה צריך 32.

מבחינת מארז, למיטב הבנתי דגמי ה-Mesh 2 של Lian Li מצוינים ומספקים זרימת אוויר מאוד טובה ובאופן כללי נותנים אחלה VFM (ויש גם אחד בלי כל קשקושי ה-RGB). אבל אני רואה שב-TMS אין אותם בכלל. גם ה-4000D של קורסייר טוב, אבל יקר יותר (אבל עדיין במחיר מאוד סביר), ואותו יש להם.

לגבי שאר הדברים אני חושב שהעצות ש-hwgeek נותן לך הן הרבה יותר טובות ממה שאני אי פעם אוכל, אז אני אשאיר את זה לו. 

אני, אגב, כן מסכים איתו (כמו שאמרתי לך גם בפרטי) שהלוח אם הזה הוא overkill משוגע. אינטל למיטב זכרוני גם ככה מחליפים צ'יפסט עם כל דור חדש אז אם וכאשר תרצה לשדרג למעבד חדש יותר בכל זאת תצטרך להחליף אותו. 

אז... שחק ב COD וורזון , המחשב על 12GB+- צריכה של זכרון.

כל משחק ששיחקתי הביא את המערכת לאיזור ה 8-12GB, כמובן שאם יש רק 8GB במחשב אז המערכת תנסה לקצץ מפה ושם וזה יעלה בשיהוקים קטנים של המחשב או במעברי מסכים, לא כזה כיף וזה למרות SSD.

עדיף 16GB ומעלה בעיקר אם זה למשחקים (3070 זה למשחקים :P )

HWGEEK - אני הזמנתי שניים כאלו, אחד של גיגבייט X470 שהתקלקל אחרי שבוע ולאחריו את ה MSI X470. מאמזון

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן WARZONE אוכל את הזיכרון, עם 8 גיגה גימגם, עם 12GB מלא עד הסוף, קיצר 16GB מינימום.

לא נישכח שהקונסולות קיבלו שידרוג משמעותי אז משחקים חדשים יהיו בעלי תאבון גדול עוד יותר, לא שווה את ה150 שקל חסכון.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים יקרים, הדחיפות עולה משום שקרוב משפחה הקדים את נסיעתו לאילת לימים הקרובים. 

בנוגע ללוח אם זה בחירה בין משהו טוב לטוב מאוד אז זה לא מדאיג אותי ונשאר בצד. 

מבחינתי, נשאר רק לבחור מארז (ולהוסיף מאווררים אם יש צורך), אשמח לעזרתכם. 

חוות דעת נוספת בקשר ל-SSD ש @hwgeek המליץ (?)

הבנה מה ההבדלים בין הגרסאות גיימינג ואיגל של GeForce 3070, אוורור טוב יותר? מצדיק את המחיר?

מסך לא קריטי לרכוש מאילת כי המחירים זהים, לא?

תבורכו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחנת מע"מ מוגבלת עד 25 אינץ ניראה לי, אז אין טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Ragnar כתב:

חוות דעת נוספת בקשר ל-SSD ש @hwgeek המליץ (?)

אני משתמש בגרסת ה-500 GB של ה-970 איבו והוא מעולה. יושב במחשב קצת יותר משנתיים ככונן מערכת ועובד קשה (קריאה וכתיבה של ג'יגות רבות מדי יום), והמהירויות שלו מצוינות, אם אני זוכר נכון, סביב 3GB/s קריאה ו-2.5GB/s כתיבה. יכול לבדוק לך אם זה קריטי. ואם hwgeek אומר שזה אותו אחד, אז זה אותו אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...