Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באתר אסוס רשום 3 מקדימה ואחד מאחרו כבר כלולים:

image.png.c1e12b1a0340219d31ae382c92a0cdb6.png

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Gaming-Cases/TUF-Gaming/TUF-Gaming-GT301/techspec/

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקירור אמור להספיק וליהיות שקט.
בנוסף יש לך את הקירור הבא שקצת יותר טוב ועולה פחות:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=104037

השוואה ביניהם:

https://www.hwcooling.net/en/arctic-freezer-34-effective-quiet-and-affordable/2/

הקירור הזה מורכב אצלי במחשב כרגע, הוא זול ועושה אתה העבודה בלי ליהיות דוגמן מושחר עם אורות RGB :-).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמחקה התגובה שלי עם המפרט ככל הנראה

חברים, תודה לכולם! 

זה המפגש שגובש - https://www.tms.co.il/200352

אם יש טענות / הסגות זה הזמן. 

@hwgeekתודה לך במיוחד. הלכתי עם הלוח אם והכרטיס מסך שהמלצת עליהם

מקווה שהלוח לא יאכזב. לא שלם עם הבחירה 

בקשר ל-SSD שמתי בינתיים את ה-Evo Plus 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי חושב לחסוך את ה300 שקל ולוקח את גירסת הOEM של הכונן, לפי הרשת זה מקביל ל970 EVO PLUS וגם יש אחריות 5 שנים והחנות עושה הרכבה ובדיקה של המחשב, אז למה לא?
מה שמוזר שפלונטר מוכרים את אותו הכונן ב900 שקל חח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, HybridBoy כתב:

ללוח יש שני סלוטים של NVME, מעולה.

בגדול נראה טוב, תתחדש!

לפני 8 שעות, hwgeek כתב:

אני הייתי חושב לחסוך את ה300 שקל ולוקח את גירסת הOEM של הכונן, לפי הרשת זה מקביל ל970 EVO PLUS וגם יש אחריות 5 שנים והחנות עושה הרכבה ובדיקה של המחשב, אז למה לא?
מה שמוזר שפלונטר מוכרים את אותו הכונן ב900 שקל חח.

אני חושב שהלוח של gigabyte Z490 GAMING X מציע יותר באותו הכסף, מה דעתכם? לבחור בו סופית?

מה בנוגע ללוחות אם B460, לא כדאי?

חשוב לי לציין שאני לא הולך לבצע אוברקלוק וכו׳

גם בו יש 2 סלוטים של NVME ושיט של אורות?

בקשר לכונן - אני אבדוק מול TMS

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לB460- הקטע המסריח של אינטל בלוחות שהם לא מסידרה Z הוא שאפילו קביעת תדר זיכרון מעל למהירות הרישמית נעולה, ואז ה10600K יציע ביצועי משחק כמו 3600 בערך.

אינטל מאלצים אותך ליקנות לוח יקר יחסית אפילו רק בשביל להריץ את כל הליין של המעבדים שלהם ללא OC, מחסירים הרבה פי'צרים חדשים יחסית ללוח AMD מקביל ומאפשרים משחק עם הגדרות תדרים למעבד/זיכרון רק בלוחות מסידרה Z.
שים לב שהגבלת מהירות הזיכרון ל2666MHZ פוגעת בi5 10500 ומורידה אותו לרמה של AMD, עם זיכרון 3200 הוא כמו 10600K.
במקרה כזה כבר עדיף שתיקח את המיפרט של AMD ותקבל את כל הפיצ'רים החדשים כולל כרטיס רשת 2.5G, כרטיס קול משודרג,TYPE C מאחור,WIFI6 עם בלוטוס.
אתה יכול להוריד שם את הקירור לFREEZER 34 BULK.

לדעתי הכי פשוט- תיקח את הSSD OEM של סמסונג עם המיפרט של אינטל ובהפרש תיתפנק אפילו בלוח הזה שמציע הכל כולל מגבר לאוזניות והגדרות סאונד בשביל משחקים וכו':

https://www.tms.co.il/90MB1300-M0EAY0?search=z490&sort=p.price&order=ASC

relative-performance-games-1920-1080.png

אגב, שאלה חשובה- מהיכן אתה יודע ביכלל שמה שאנשחנו מרכיבים כאן ביכלל ניתן לקניה והרכבה באילת? אני לא חובב את האתר שלהם כי אי מידע עדכני על הימצאות מלאי בסניפים.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, hwgeek כתב:

בנוגע לB460- הקטע המסריח של אינטל בלוחות שהם לא מסידרה Z הוא שאפילו קביעת תדר זיכרון מעל למהירות הרישמית נעולה, ואז ה10600K יציע ביצועי משחק כמו 3600 בערך.

אינטל מאלצים אותך ליקנות לוח יקר יחסית אפילו רק בשביל להריץ את כל הליין של המעבדים שלהם ללא OC, מחסירים הרבה פי'צרים חדשים יחסית ללוח AMD מקביל ומאפשרים משחק עם הגדרות תדרים למעבד/זיכרון רק בלוחות מסידרה Z.
שים לב שהגבלת מהירות הזיכרון ל2666MHZ פוגעת בi5 10500 ומורידה אותו לרמה של AMD, עם זיכרון 3200 הוא כמו 10600K.
במקרה כזה כבר עדיף שתיקח את המיפרט של AMD ותקבל את כל הפיצ'רים החדשים כולל כרטיס רשת 2.5G, כרטיס קול משודרג,TYPE C מאחור,WIFI6 עם בלוטוס.
אתה יכול להוריד שם את הקירור לFREEZER 34 BULK.

לדעתי הכי פשוט- תיקח את הSSD OEM של סמסונג עם המיפרט של אינטל ובהפרש תיתפנק אפילו בלוח הזה שמציע הכל כולל מגבר לאוזניות והגדרות סאונד בשביל משחקים וכו':

https://www.tms.co.il/90MB1300-M0EAY0?search=z490&sort=p.price&order=ASC

relative-performance-games-1920-1080.png

אגב, שאלה חשובה- מהיכן אתה יודע ביכלל שמה שאנשחנו מרכיבים כאן ביכלל ניתן לקניה והרכבה באילת? אני לא חובב את האתר שלהם כי אי מידע עדכני על הימצאות מלאי בסניפים.

הבהרת לי לגמרי, תודה רבה 

ביצעתי הבוקר את ההזמנה על פי המפרט שגיבשנו עם ה-OEM אבל עם ה-gigabyte z490 aorus elite ac

להתקשר לעדכן את ההזמנה לאסוס רוג׳? כדאי יותר? נסגור את זה ומבחינתי סיימנו 😃

משיחה עם נציג שלהם אתמול הוא אמר בסבירות גבוה של מה שמופיע באתר קיים גם במלאי בדרך כלל. הרכבות הם לא עושים באילת, אני אקח את כל הרכיבים לסניף שלהם במרכז

מעדכן שיצרו איתי קשר עכשיו, אכן חסרים חלקים במלאי. 

אין את ה-SSD הנ״ל, לדבריהם בכלל אין זמינות שלו בארץ וגם לא צפויה להיות. 

המליץ לי במקום ללכת על אחד מאלו:

Addlink SSD 1.0TB S70 M.2 2280 NVMe

או על ה-A DATA 8200 המוכר לנו מהשרשור

גם ה- 970 evo הרגיל זאת אפשרות

באשר ללוח אם הוא אמר שהלוחות רוג׳ של אסוס עדיפים בפער אך לא על הדגם G כי הוא מוקטן

המליץ על ה-A, אבל הוא פאקינג לבן. 

על איזה מבין ה-Asus rog ללכת? אני לא רוצה להחסיר אף פיצר בגזרת המחירים הזאת אם אנחנו כבר הולכים עליה

ה-Asus ROG STRIX Z490-E GAMING מקביל ביכולותיו ל-G פשוט בגודל מלא? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי גודל הלוח: הגודל משנה אם יש לך צורך בעוד חריצי הרחבה לדברים אחרים חוץ מהכרטיס מסך, במידה ולא אין משמעות - זה רק נותן לך חופש בבחירת מארז קטן יותר.

אני הייתי בוחר בROG, יש לו את כל השטויות והתוספות לגיימינג וסאונד -אתה לא יכול לבקש יותר מהלוח.

לגבי SSD צריך לחפש.

מהבוקר אני בעושר עד בקניות חחח, רק עכשיו חזרתי :-).

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה המפרט הוזמן והחלקים יגיעו לסניף באילת תוך 10 ימים ומשם אאסוף להרכבה. 

תודה לכולם! 

אתן לכם יום מנוחה ממני ולאחר מכן הגיע הזמן לרכישת מסך שהמערכת תדע לנצל. 

מתלבט אם לפתוח בשרשור חדש שלא נגיע גם כאן לדיון באורך הגלות ואאבד את עצמי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה ומוצלחת! תתחדש ותהנה :-).
לדעתי זה אחלה תרד לכל מחשבי המפרטים, יש כאן הרבה מידע שיעזור לאחרים.

איזה לוח לקחת בסוף?  את הROG?

קנית בזמן, אסוס הודיעה שהם מעלים מחירים לרכיבי מחשב, במיוחד לוחות וכרטיסי מסך :-).

https://wccftech.com/asus-graphics-cards-motherboards-pc-components-to-witness-price-increases-in-2021/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, hwgeek כתב:

בשעה טובה ומוצלחת! תתחדש ותהנה :-).
לדעתי זה אחלה תרד לכל מחשבי המפרטים, יש כאן הרבה מידע שיעזור לאחרים.

איזה לוח לקחת בסוף?  את הROG?

קנית בזמן, אסוס הודיעה שהם מעלים מחירים לרכיבי מחשב, במיוחד לוחות וכרטיסי מסך :-).

https://wccftech.com/asus-graphics-cards-motherboards-pc-components-to-witness-price-increases-in-2021/

לגמרי בזמן. יותר מזה - המחירים של הכרטיסי מסך עלו מול העיניים שלי בימים האחרונים בין 200-400 שח תלוי גרסה, זה פשוט הזוי. 

אפילו שקלתי להזמין מbestbuy וקרוב משפחה יאסוף ואין מלאי של אף גרסה של 3070...

אל תכעס, אבל לקחתי את ה-ROG E שקצת יקר יותר. חבר רכש לאחרונה והוא מבסוט, ורציתי לסיים עם זה כבר. גם משבחים אותו לא מעט ברשת

מחכה בקוצר רוח שיהיה אצלי. 

מחר אכתוב הודעה מרוכזת על רכישת מסך חדש, טרם החלטתי על תקציב... 

שוב תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הלכת על הפרארי במקום הגרנדה פונטו שהייתה בהתחלה :-).
תחדש ותהנה.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש אחד אמר משפט יפה: מחשב כזה עם מסך 1080P 60 HZ זה כמו לצאת עם נטע אלחמיסטר ולשמור נגיעה.

אכן תפס אותי.

בהמשך לרכישת המחשב שהוזמן וכעת ממתין לחלקים, יש צורך במסך שא' ינצל את המפרט, וב' הגיע הזמן להתחדש אחרי 7 שנים מאוד מוצלחות עם DELL מסדרת אולטרה שארפ IPS, 23 אינצ שאני מרוצה ממנו.

לפריט החשוב הזה הקצבתי 1,500 ש"ח

- גודל רצוי - לא רואה צורך ביותר מ-27 אינצ', גם בהתחשב בכך שהישיבה היא 55 ס"מ ממנו בערך

- פאנל רצוי - מהפירוט של @פבל בעבר אני חושב שפאנל IPS ישרת אותי הכי טוב. המחשב אומנם משמש לגיימינג, אך גם לשימושים יומיומיים וצפייה בסרטים באיכות גבוה.

- קצב רענון גבוה כמובן, 144HZ (?), קטונתי ולכן יותר סומך על ההמלצות שלכם בפן הזה

- G-SYNC? כדאי? רצוי?
- כמה כבד יכול להיות למפרט לתפקד ב-1440P על ההגדרות הכי גבוהות? הייתי רוצה להתקדם קצת מרזולוציית 1080P

- לא בטוח כמה מסך קעור זה נוח עבורי, הייתי מתעדף אחד רגיל.

זמן תגובה, בהירות וכו' אני לא בקיא בזה לצערי...

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...