Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, מעדכן ומס' שאלות:

ראשית, כמו שכבר אמרתי - 170HZ חובה לכל מי שהוא מעל "משתמש סביר" במחשב. חוויה אחרת להיות עם קצב רענון גבוה.

ממה ששיחקתי עד כה, המפרט מתמודד בהצלחה יתרה עם tom clancy's ghost recon breakpoint על הגדרות מקסימליות (1440P), אססין קריד אודיסי, באטלפילד 4 בקלילות, וזהו עד כה.

מבחינת שימוש יומיומי - הדלקה של המחשב כרוכה בהמתנה של 2-3 שניות הודות ל-SSD שעושה עבודה טובה, מסכי הטעינה במשחקים כבדים מהירים גם הם

באשר לדרייברים לכרטיס מסך:

האם אתם ממליצים לעדכן באופן עקבי דרייברים לכרטיס או אחת לכמה זמן לשם שמירה על הכרטיס מסך? מתייחס ל-Game Ready Driver

דרך ההתקנה שאני מכיר היא להוריד מהאתר של אנבידיה את הדרייבר המתאים לכרטיס, ולבצע התקנה. ס'ה טו, לא מכיר דרך לבדוק שהכל תקין או להתקין אחרת מעבר לזה. זה בסדר?

עדיף להשתמש ב-geforce experience?

מבחינת המארז:

בדרך מדהימה כלשהי פתחי האוורור הקדמיים הספיקו להתמלא אבק (מקווה שזה בגלל שהם מסננים מאוד טוב והוא לא נכנס למארז עצמו)

ראיתי עשרות סרטונים ולא הצלחתי להבין איך אני שולף את החלק הזה של המארז. אשמח לקבל את העזרה שלכם בפן הזה (אני כן יודע שהוא בוודאות נשלף רק לא רוצה לעשות נזק)

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 29 דקות, Ragnar כתב:

האם אתם ממליצים לעדכן באופן עקבי דרייברים לכרטיס או אחת לכמה זמן לשם שמירה על הכרטיס מסך?

מה?

לכרטיס לא קורה כלום אם אתה מעדכן דרייברים..

תתקין Geforce Experience והוא כבר יודיע לך כשיש דרייבר חדש.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ragnar כתב:

האם אתם ממליצים לעדכן באופן עקבי דרייברים לכרטיס או אחת לכמה זמן לשם שמירה על הכרטיס מסך? מתייחס ל-Game Ready Driver

אני עם ג'יפורס אקספרייאנס מותקן מאז ומעולם ומוגדר להוריד אוטומטית ולהתריע לפני התקנה. אני זוכר שהייתה עם זה בעיה פעם אחת בלבד. 

לפני כשעה, Ragnar כתב:

בדרך מדהימה כלשהי פתחי האוורור הקדמיים הספיקו להתמלא אבק (מקווה שזה בגלל שהם מסננים מאוד טוב והוא לא נכנס למארז עצמו)

מה הדגם של המארז?
או, פשוט תחפש ביוטיוב XXXX dust filter removal או cleaning.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@HybridBoy@פבלעדכון דרייברים באופן קבוע לא מעמיס על הכרטיס מסך? או שכל התקנה של חדש מסירה אוטומטית את הקיים בכלל
קטונתי 

הדגם של המארז זה Asus TUF gaming GT301

לא מצאתי באף קונסטלציה של חיפוש... :( 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח

עמוד 18

image.png.d0a23ffe5c7d2a9b12ccccc0ff9e0800.png

אתה תופס את הפאנל הקדמי מלמטה, מרים אותו קצת, מושך אותו לכיוונך ולמעלה (החלק העליון אמור לשמש כציר)

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Ragnar כתב:

עדכון דרייברים באופן קבוע לא מעמיס על הכרטיס מסך?

לא. מדי פעם אפשר להגיד לו לעשות Clean install ואז זה גם "מנקה" יותר טוב.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור

ביקשו ממני לעזור בתכנון ורכישה של מחשב גיימינג נייח לנער צעיר.

התקציב הוא 6000 שקלים למחשב בלבד.

עברתי על השרשור, אבל אני פחות מתמצא בתחום והמפרט שבסוף התקבל כאן יקר משמעותית מהתקציב.

לילד אין דרישות מיוחדות - הוא רוצה מחשב חזק ככל האפשר למשחקים במסגרת התקציב ומארז לבן עם חלון ותאורה.

המחשב לא צפוי להשתדרג בעתיד ולכן זה לא שיקול בבחירת המפרט.

אשמח להכוונה בבניית המפרט, עם חלקים ספציפיים, כי כאמור פחות מבין בזה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא איש בשורות אני. זמן לא טוב, בלשון המעטה, לבנות מחשב.

כרטיסים גרפיים (הרכיב המרכזי שמעניין אותך לגיימינג) נמצאים בזמינות נמוכה ומחירים הזויים.

כרטיס מסך לגיימינג היום, מגרד את התקציב שלך כולו ולצער כולנו, הצפי הוא שימשיך להיות ככה עד לפחות תחילת 2022.

כמוך כמוני, מחכה שהמלאי יתייצג המחירים יתנרמלו כדי לרכוש כרטיס נורמאלי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ככה, מה גם שהמקום היחיד שראיתי שמוכר עוד איכשהו במחיר נורמאלי כרטיסי מסך זה KSP אבל הבעיה היא שזה דורש מינימום רכישה ב3500 שקל למעבד+לוח*זכרון+ספק כוח.

זה בעייתי כי לגיימינג נטו מספיק חלקים זולים בהרבה, למשל 10400F/11400 פלוס לוח B560 ו16GB זיכרון וספק 650W~750W בכ500 שקל.

אם הדרישה הייתה כללית יותר וכללה את כל סכום הרכישה לשאר החלקים לא כולל כרטיס מסך אז סבבה.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילד לא יחכה, צריך לעשות את המקסימום האפשרי במסגרת התקציב ואולי עם חריגה קטנה.

יש סיכוי למצוא מחשב מותג מוכן שאולי קיים במלאי והיה במחיר סביר?

לפני כשעה, hwgeek כתב:

הבעיה היא שזה דורש מינימום רכישה ב3500 שקל למעבד+לוח*זכרון+ספק כוח.

לא הבנתי. למה אי אפשר לקנות מהם מעבד, לוח, זיכרון וכו' כמו שאמרת ולהוסיף כרטיס מסך שנכנס במסגרת התקציב?

רק כדי להבין, משהו כזה לא מספיק חזק להריץ משחקים:?

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=21903

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכנות? מספיק לרוב. אבל תלוי גם באיזו צורה.

פשוט לאנשים כאן קצת כואב להמליץ כרגע ודי בצדק.

למה? כי אתה אומר הילד רוצה מכונית כדי לנסוע לבית הספר.

המשתמשים אומרים לך שתמתין כי בקרוב בתקציב שלך תוכל לרכוש לילד M3.

אתה מצרף קישור לפונטו באותו התקציב ושואל האם זה לא יביא אותו לבית הספר?

אומר לך בכנות: יביא. אבל בפונטו.

אפשר להרכיב מחשב סביר מאוד בתקציב הזה, אבל בשביל ממש לייעל את המפרט הצפוי נשמח אם תשאל את הילד אילו משחקים הוא מתכנן לשחק (ממש שמות) ואני בטוח שיוכלו לעזור לך כאן עם מפרט.

מחשבים מוכנים בד"כ משתמשים בחלקים שנשארים להם במלאי ולא תמיד יש היגיון בהרכבתם. הייתי ממליץ לתת לפורום עוד הזדמנות.

בן כמה הילד? אם הוא בן 7 ורוצה לשחק דורה, מיקמק או משחקי דפדפן אפשר גם מחשב בחצי תקציב.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נתון חשוב הוא איזה מסך יש לילד (אם יש לו), מה הרזולוציה וקצב הרענון שלו (Hz). ואם אין מסך, אז האם צריך לכלול בתקציב גם מסך. ובאופן כללי כדאי קודם לקנות מסך ואז להתאים את המחשב למסך. כי לדוגמא מסך 1080p עם קצב רענון של 60Hz, יוכל להסתפק בכרטיס מסך די בסיסי, אבל עם מסך 1440p בקצב רענון 165Hz, כדי באמת לנצל את היכולות שלו ולהריץ משחקים על 165fps ברזולוציה שלו, כדאי לקנות כרטיס חזק יותר משמעותית. וכמובן כל מה שניקו כתב גם נכון, זה מאוד תלוי באילו משחקים מדובר. לפיפא אין את אותם דרישות של CYBERPUNK 2077 (מי שמכיר 🙃 )

עריכה אחרונה על ידי motek
  • רעיון טוב! 1
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה שאתם אומרים, אבל הם לא יחכו (כנראה שיש גם שיקולים אחרים בקניה).

כרגע ישתמשו במסך קיים ותוך זמן קצר יירכש גם מסך גיימינג עם קצב רענון גבוה.

עם כמה שזה אולי עקום, צריך לנסות להרכיב מחשב הכי חזק שאפשר בתקציב הזה, בלי לחשוב יותר מידי על שיקולים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...