Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, TheAvatar כתב:

למה אתה לוקח 32GB זיכרון? בזבוז מוחלט. 16GB זה מעל ומעבר לשימוש ביתי.  

כל לוח אם מעל 300-400 שקל הוא בזבוז כסף לצרכים שלך. אל תתעקש על לוח אם עם PCI-E 4. שום כרטיס מסך לא צריך את זה ולא יהיה צריך ב-4-5 השנים הקרובות. 

מעבד - לך על אינטל ותשאיר עוד 200-300 שקל בכיס. מעבד AMD לא נותן לך שום אקסטרה מהותית בגיימינג.

ספק - אפשר להוזיל ב-150-200 שקל. אין שום ערך בספק 650W פלטינום מודולרי. קח ספק 550W בדירוג גולד של חברה טובה ללא מודולריות. 

בקיצור אתה יכול בקלות לחסוך 1,000 שקל ללא שום פגיעה מהותית בביצועים. 

אנא קרא שוב את ההגבלות ברכישה מKSP, בשום מצב הוא לא יכול לרדת מ5000 שקל למחשב כולל הכרטיס מסך, ויש מצב שאם ההגבלה של 3500 שקל נוגעת אכן רק למחיר המעבד+לוח+זיכרון+ספק אז הוא יאלץ בלית ברירה ליקנות במעל 6000 שקל.

אין אפשרות לחסוך מתחת ל5000 שקל, או שתיקנה מKSP את הכרטיס ב1500 שקל ותשקיע לפחות 3500 שקל בחלקים אחרים, או שתיקנה את הכרטיס ממקום אחר בכ2800 שקל ותיבחר חלקים זולים יותר שבסוף הסכום ישאר זהה.
המצב **** כרגע לכל מי שרוצה לשחק.
עריכה: מבחינת הזיכרון במידה ומאשרים לך- אז למיפרט של AMD אפשר לשנמך לזיכרונות הבאים לפי רשימת הQVL של הלוח:
https://ksp.co.il/web/item/65864
https://ksp.co.il/web/item/69742
https://ksp.co.il/web/item/72543
https://ksp.co.il/web/item/45752

image.thumb.png.e34078cda8839bd31bf9d5aad650c933.png

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האמת גם אני מאוד מתפתה ליקנות את האקסבוקס הזול, אפילו מגיע בלבן:-)
בעיקר כי יש הרבה משחקים שאפשר לשחק עם מקלדת ועכבר כמו הCOD WZ.
image.thumb.png.fb31b2693768982ef7d46efddec804f9.png

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. 

כרטיס מסך בקונסולה הדור הנוכחי הוא בערך ברמה של 2070/2080.

במצב הנוכחי של שוק החומרה הוא משלם הרבה יותר ומקבל ביצועים יותר נחותים מקונסולה שעולה חצי מחיר.

מבחינה כלכלית ויחס מחיר תמורה זה כנראה הפיתרון הכי טוב. 

יודע מה? אולי יותר משתלם לקחת מחשב נייד גיימינג 

לדוגמא זה: 

https://ksp.co.il/web/item/145171

6,000 שקל ומגיע עם geforce 3060.

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה יתאפשר, עדיף לחסוך ולקחת משהו כזה:?

1.thumb.png.25b20359df9e7582ccc6441a4319098d.png

או להישאר עם AMD ולקצץ קצת בזיכרון ובספק?

לא יכול לוח ב400 שקלים - אני מעדיף עם WIFI, BT כי להוסיף בנפרד כבר לא יהיה הבדל גדול.

עריכה אחרונה על ידי Yondalar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול גם לרדת ל10400F שמגיע בלי כרטיס מסך מובנה במעבד, אם יש כרטיס מסך ספייר ישן PCIE אז אין צורך להשקיע ב10400, ככה שגם במידה ונמצאים בתהליך שידורג בעתיד שמוכרים את ה1660 אפשר לשים כרטיס מסך ישן ולהמשיך להשתמש במחשב עד שקונים חדש.

בנוסף אפשר לשנמך לזיכרון הזה שגם מופיע ברשימת QVL של הלוח:
https://ksp.co.il/web/item/71143
וככה תחסוך עוד 200 שקל.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Yondalar כתב:

אם זה יתאפשר, עדיף לחסוך ולקחת משהו כזה:?

כן. 

לפני 21 דקות, Yondalar כתב:

לא יכול לוח ב400 שקלים - אני מעדיף עם WIFI, BT כי להוסיף בנפרד כבר לא יהיה הבדל גדול.

לגיטימי. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף, כולם כאן בפורום שמחים לעזור זה זה :-).

אגב, שוב מציין שביגלל הלוח הפצפון ITX אפשר לשנות את המארז והספק להרכבה קטנת מידות, המארז הרגיל הוא ענק יחסית לזה:
image.thumb.png.dba423dbe89e41305559ddc87ba2525f.png

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח אם הייתי הולך על מערכת Mini ITX אם יש ברירה אחרת. 

מהניסיון שלי עלולות להיות בעיות של זרימת אוויר מוגבלת,  זה יכול ליצור בעיה בעיקר עם כרטיסי High End עם TDP גבוה. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא בטוח ש הלוח הזה מתאים ל מיני ITX, B לדעתי זה לוח אם רגיל בינוני, למארז Mini ITX צריך לוח ממש קטן שלא זוכר כרגע איזה אות יש לו.

אני גם כרגע מחפש פתרון כי המארז שלי די גדול ו כבד, 50-55 עומק ומגובה ו 23 בערך אורך, ו הלוח אם שלי זה עם M, וםא נכנס ל מארז Mini ITX, אז לא יודע מה לעשות בדיוק, חושב בנתיים.

גם לא כתוב בתמונה כרטיס מסך, ואני גם לא ממליץ מארז כזה קטן ל מחשב גיימר עם קירור רגיל אגב.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לוח ITX, שמתאים למארז, לא יהיו בעיות קירור וצירפתי ביקורת בעמודים הקודמים, בעיות הקירור מתחילו במארזים עוד יותר קטנים כאשר דוחסים מעבדי RYZEN 9 או מעבדי אינטל מסידרה K עם אוברקלוק והסרת מגבלת הTDP שמעלה את צריכת החשמל שלהם למעל 250W ביחד עם כרטיסי מסך עם 250W+.כאן זה לא המצב.

image.thumb.png.9b288d4b08486c229154cfc9d60268c7.png

kurko1992

אתה מתכוון אולי שיש לך לוח MICRO ATX? במידה וכן הוא גדול מITX ולא יכנס למארז שלא מצויין עליו תמיכה בMICRO ATX/M.ATX.
קל לזהות לוח ITX כי הוא בידיוק ניגמר בחיבור PCIE של הכרטיס מסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לוח ITX, שמתאים למארז, לא יהיו בעיות קירור וצירפתי ביקורת בעמודים הקודמים, בעיות הקירור מתחילו במארזים עוד יותר קטנים כאשר דוחסים מעבדי RYZEN 9 או מעבדי אינטל מסידרה K עם אוברקלוק והסרת מגבלת הTDP שמעלה את צריכת החשמל שלהם למעל 250W ביחד עם כרטיסי מסך עם 250W+.כאן זה לא המצב.
image.thumb.png.9b288d4b08486c229154cfc9d60268c7.png

kurko1992
אתה מתכוון אולי שיש לך לוח MICRO ATX? במידה וכן הוא גדול מITX ולא יכנס למארז שלא מצויין עליו תמיכה בMICRO ATX/M.ATX.
קל לזהות לוח ITX כי הוא בידיוק ניגמר בחיבור PCIE של הכרטיס מסך.
המחשב הראשון זה שלי, המחשב השני זה עם מארז ממש קטן ו לוח אם ממש קטן, אולי התבלבלתי [emoji28]1f5cea99919e706dcc3dbe6a633a8b64.jpg

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.4.2021 בשעה 16:22, yorng כתב:

לא בטוח אם הייתי הולך על מערכת Mini ITX אם יש ברירה אחרת. 

מהניסיון שלי עלולות להיות בעיות של זרימת אוויר מוגבלת,  זה יכול ליצור בעיה בעיקר עם כרטיסי High End עם TDP גבוה. 

לא תהיה שום בעיה לקרר את הרכיבים שהבחור צריך במארז ITX. 

אני דווקא חושב הפוך - איזו סיבה יש היום לבחור במערכת ATX אם לא מדובר במשהו סופר תובעני? הרי כמה אנשים כבר צריכים יותר משני סלוטים של ראם או עוד חריצי PCIe? 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...