Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באתר היצרן, לא מפורט מה הגובה המקסימלי של קירור למעבד שניתן להכניס שם, אם הבנתי נכון הגובה של המארז כולו הוא 99 מ"מ, והקירור שצירפת פה הוא בגובה של 77 מ"מ.

אם לוקחים בחשבון את הגובה שיוסיף לוח האם והסטנדים שלו, לא נשאר לך יותר מדי מקום.

אם אתה רוצה קירור LP איכותי, יש לך את Noctua NH-l9i, שגובהו 37 מ"מ.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 26.5.2021 בשעה 04:38, פבל כתב:

התוצאות מתחילות סביב דקה 9:00.
מערך הקירור ב-3080 TUF הוא Open Air Shroud, לא Blower.

אמ;לק - עם רדיאטור מלפנים ה-CPU היה קר ב-10 מעלות, הטמפ' של ה-GPU היה ללא שינוי.

ממה שראיתי, זה משהו שמשתנה בין מארז אחד למשנהו. 

מעבר לזה, זה אפילו תלוי אילו רכיבים בדיוק המארז מכיל, כך שבסופו של דבר זה לא תמיד אבסולוטית נכון להעדיף דרך אחת על פני האחרת. 

צריך לראות איך בדר"כ אנשים מרכיבים רדיאטורים עם המארז שבחרנו, וללכת לפי זה (אני מדבר באופן כללי).

@HybridBoy אני מצטרף להמלצה על הקירור NH-L9i אם אין בעיה של תקציב.  

לנוקטואה יש קירורים מצוינים, מהניסיון שלי הם שקטים ומטפלים בחום כמו שצריך. מה גם שהשירות שלהם אחלה במידת הצורך. 

אבל גם ה Alpine אמור לעשות את העבודה. 

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב נרכש כבר באילת, אבל ללא מארז כי לא היה להם כלום כמעט.

המארז הכי נורמאלי זה Cooler Master MasterBox Lite 3, מבחינת מחיר-התאמה-גודל.

הNR200 דורש לוח אם קטן יותר מהסטנדרט והם יותר יקרים.

לא חושב ש10500 בשימוש סביר ביותר צריך קירור רציני, מנסים לחסוך לה איפה שאפשר.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לאחרונה הבנתי שאני כבר לא גיימר. אין לי זמן וכוח לשחק והאמת נמאס לי להתעסק עם מחשבים. אז חשבתי למכור את המחשב שלי כי אני לא רואה טעם להחזיק ב-gaming rig עם ספק 750W שרק מחמם את החדר ולקנות במקומו מחשב נייד סקסי כנראה Macbook Air/Pro שיחובר למסך חיצוני. 

חשבתי לנצל את טירוף המחירים בשוק החומרה בשביל להוציא יותר כסף מהמפרט הנוכחי שלי. 

אז מה יש לי: 

מעבד: Intel 9900K 
לוח אם: משהו פסיכי לגמרי Gigabyte Z390 AORUS XTREME
זיכרון: G.Skill 8*4 במהירות 2400 (סה"כ 32GB) 
כרטיס מסך: Palit 1080 (רגיל, לא Ti) 
אחסון:  970 Samsung 512GB Pro בחיבור M2 (לא SSD) 
אחסון: עוד אחסון בחיבור M2 בנפח של 512GB (לא זוכר את החברה) 

ספק: Seasonic 750W בדירוג פלטינום (אם אני לא טועה) 
מארז: Meshify 2 XL Dark Tempered Glass (מארז ע-נ-ק) 
המון מאוררים של Corsair RGB (כל אחד כזה עולה איזה 100 שקל) 
מקלדת גיימרים Corsair K95 

מה אומרים? כמה כסף אני יכול להוציא כאן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמר שזה המעבד שמחמם את החדר ולא הספק, בדירוג הזה (והאמת בכללי) הם לא פולטים חום כמעט, בטח כשמדובר במנוחה.

אם יש OC למעבד תחזיר אותו לסטוק.

מעבר לזה הייתי משאיר את המחשב כמו שהוא, במיוחד אם גם ככה אתה הולך לחבר את הנייד למסך חיצוני, מה עשית בזה?

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעבד מזמן לא על OC.  

רוצה להעיף את המחשב בגלל מינימליזם. רוצה סביב יותר נקייה. רוצה פחות כבלים. לא רוצה קופסא ענקית שתופסת מקום וצוברת אבק. בנוסף מחשב נייד יחליף את המסך מחשב השני שאני משתמש בו. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.6.2021 בשעה 10:54, Avatar Schnitzel כתב:

מה אומרים? כמה כסף אני יכול להוציא כאן? 

בא נתחיל מהקל יותר;

כמה עלתה לך הרשימה המרשימה הזו?

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זמינות כרטיסי מסך עלתה משמעותית בחודש האחרון (עדיין מחירים מופקעים, אבל לפחות אפשר לרכוש בחנויות מסודרות).

מחירי הכרטיסים המשומשים ירדו בכ15-30% בEBAY.

We're getting there ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

רק כדי לסגור מעגל ולעדכן, כרטיסי המסך החדשים צנחו במחירים בחודש האחרון.

בחלק מהמקרים 50 ו70 אחוז.

סתם דוגמא 3080 - TI 

https://pricedrop.co.il/item/154696/כרטיס_מסך_ASUS_TUF_Gaming_RTX_3080_Ti_12GB_GDDR6X_2xHDMI_3xDP

ב KSP לפני שנה היה סביב ה 9K היום חצי מזה.

image.thumb.png.5265032fcf0d33e59c13e0d604bff53b.png

לפי האינטרנט צפי עד סוף השנה לעוד כ 30% הורדה, אבל לא הייתי מהמר על זה אם מישהו צריך.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה חברים,

מעוניין לקנות מחשב גיימניג כנראה נייח אבל באמת שכמה שניסיתי ללמוד ואיך להתאים חלקים ולהרכיב מחשב אני לא מבין כלום ויש מלא סוגים של לוח אם, מערכות קירור ועוד מלא דברים שאני לא מצליח להבין אותם.

חשבתי על לקנות כבר מחשב מותג נגיד של חברת hp עם 3060ti ומגיע עם 3 שנים אחריות עד הבית עם כל החלקים ועם ווינדוס מובנה עם רשיון , אני יודע שאם אני ירצה לשדרג בעתיד זה כמעט בלתי אפשרי אבל אני יודע שאני לא ישדרג למעט ssd ,זיכרון ram וזה גם אולי.

או לחילופין לקנות מחשב נייד גיימניג hp omen או משהו בסגנון עם 3060

מחשב נייח מותג יעלה באזור 4500 שח

מחשב נייד יעלה באזור 5000 שח ואני מדבר על קנייה מאילת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה כנראה נייח? אתה צריך הניידות של המחשב? אם לא, מחשב נייח יעלה לך הרבה פחות ממחשב נייד בעל אותם נתונים (בטח כאשר מדובר במחשב גיימינג). קודם צריך להבין ולהחליט אם יש צורך בנייד או שאפשר להסתפק בנייח. 

לא ממליץ על מחשבי מותג כי מהניסיון והזיכרון שלי, כאשר עמדתי בעבר לרכוש מחשב חדש, מחשבי מותג עלו יקר יותר בלי שום סיבה מוצדקת. להפך, עולים יותר ונותנים פחות, מתקמצנים על ספק כוח, יכולות קירור של המארז וכו׳. לא אוהב מחשבים מוכנים מראש. עדיף להרכיב באופן שמותאם אישית לצרכים ולהעדפות. 

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת תם : איזה משחק אתה רוצה לשחק ? ובאיזה מסך ?

תבין שבלפטופ המסך קטן והכל משונמך בביצועים. דברים שגיימר אמיתי יתקשה לעכל. 

למי שלא מבין , קח את התקציב ולך לאחד הילדים הגיקים של השכן . הוא מרכיב לך רשימה מכולת בתוך דקה. לאחר מכן תן לחנות להרכיב ולהתקין וסע לשלום. אין פה שום יתרון לחבילת מותג. כמובן שאתה יכול להתייעץ עם המוכר בחנות על מערכת מומלצת אבל קודם כל תגדיר לו תקציב, שמות משחקים ומסך (רזולוציה נדרשת) .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, stum כתב:

רק כדי לסגור מעגל ולעדכן, כרטיסי המסך החדשים צנחו במחירים בחודש האחרון.

בחלק מהמקרים 50 ו70 אחוז.

סתם דוגמא 3080 - TI 

https://pricedrop.co.il/item/154696/כרטיס_מסך_ASUS_TUF_Gaming_RTX_3080_Ti_12GB_GDDR6X_2xHDMI_3xDP

ב KSP לפני שנה היה סביב ה 9K היום חצי מזה.

image.thumb.png.5265032fcf0d33e59c13e0d604bff53b.png

לפי האינטרנט צפי עד סוף השנה לעוד כ 30% הורדה, אבל לא הייתי מהמר על זה אם מישהו צריך.

אכן צניחה חופשית, אפילו ראיתי 6900XT בכ650$ אני זוכר בNEWEGG, המחיר בארץ עדיין כמעט כפול מזה, לכן אולי שווה לייבא מחו"ל אם ממש רוצים עכשיו- אחרת לחכות לסדרות החדשות שיהיו GAME CHANGER שוב לעומת הדור הקודם.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי השבוע את מה שרצה פותח השרשור המקורי : 1660super. כרטיס מ 2019 חדש באריזה סגורה : ₪750 .אחריות מאמזון.  לחשוב שרצו עליו פה כמה אלפים ...  מזל ששוק הקריפטו כמו מטוטלת . 

נכון , לא כרטיס קוטל קנים . רק 6GB  אבל מספיק לרוב משחקי 1080p . 

עריכה אחרונה על ידי save
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...