Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Ragnar כתב:

היי ידידי

מה באשר למפרט מבוסס על I5 מהסדרה העדכנית עם לוח אם B450? כמה זה נורא?

אין לאינטל תמיכה בלוחות של B550 נכון?

הא? אינטל עם לוח של AMD? או שאתה מדבר על B460?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 דקות, Ooga כתב:

הא? אינטל עם לוח של AMD? או שאתה מדבר על B460?

450 של AMD?

אם כך התכוונתי ל-460

בקשר למפרט, החלטתי לבצע שינוי בכונן וללכת על ה-SMSUNG SSD 980PRO כדי להיות עם ביצועים מקסימליים ומאידך משום שאין לי באמת צורך ב-1TB. 

2 כונני SSD  של 500GB יספיקו + כונן אופטי וותיק שיש לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כונן כזה אתה חייב AMD B550, ראיתי שTMS מוכרים 3700X TRAY בכ1100, תמורה טובה לדעתי וזה יספיק לך בלי בעיה גם ל3 שנים הקרובות עד שתירצה לשדרג לסידרה 5000.

את ה500 שקל הייתי משקיע או בכרטיס מסך או במסך.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, hwgeek כתב:

עם כונן כזה אתה חייב AMD B550, ראיתי שTMS מוכרים 3700X TRAY בכ1100, תמורה טובה לדעתי וזה יספיק לך בלי בעיה גם ל3 שנים הקרובות עד שתירצה לשדרג לסידרה 5000.

את ה500 שקל הייתי משקיע או בכרטיס מסך או במסך.

לא תמוך בבניית מפרט מבוסס I5 10600 עם לוח אם Z490? מה מביניהם יהיה MVP בעינייך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכיר לה מה מטרת השימוש? במידה ומשחקים אז 1080P/1440P/4K?

מבחינת גיימינג נטו ב1080P אז ה10600KF ב850 + לוח Z490 סביב ה750 שקל נשמע מעניין, אחרת 3700X ב1100 שקל סוגר את הפינה של המעבד להרבה שנים עם פלטפורמה עדכנית ואפשרויות שידרוג.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, hwgeek כתב:

תזכיר לה מה מטרת השימוש? במידה ומשחקים אז 1080P/1440P/4K?

מבחינת גיימינג נטו ב1080P אז ה10600KF ב850 + לוח Z490 סביב ה750 שקל נשמע מעניין, אחרת 3700X ב1100 שקל סוגר את הפינה של המעבד להרבה שנים.

שימושים יומיומיים רגילים לחלוטין וגיימינג כשקיימת ההזדמנות.

כרגע עם מסך 1080P 60HZ אך מניח שבעתיד הלא רחוק ארצה בהחלט לשדרג ל-1440P בקצב רענון גבוה יותר.

סדרה 5600 של AMD יקרה לאללה ואני לא רואה סיבה לקחת אותה ולא אינטל.

עזור לי להבין, Z490 מקביל ביכולותיו ל-B550? יש משהו שאני צריך לדעת בקשר ללוחות אם ולאיכויות שלהם בכל אחד מהם? ה-SSD של סמסונג לא יתמוך בלוח אם של אינטל?

תודה רבה על המענה המהיר!

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הלוח של אינטל והמעבדים שיש כיום אתה לא יכול לנצל את הכונן 980PRO כי אינטל לא תומכת בPCIE GEN4 אלא רק דור 3, לכן המהירות תיהיה זהה לכל הכוננים של PCIE GEN3 עם מגבל ה3500MBS.

בחודשים הקרובים עם הדור ה11 יש סיכוי שחלק מלוחות הZ490 יתמכו- אבל לא יודע בוודאות.

אם אלו השימושים שלך ה3700X זה מעל ומעבר, מעבד 8 ליבות עם פלטפורמה עדכנית כמו B550 עם WIFI6 ישרתו אותך היטב לשנים הקרובות.

תשאיר את הקירור שבחרת, יהיה לך מחשב שקט ועוצמתי.

אני יותר דואג למלאי כרטיסי מסך במחיר הגיוני- כי זו הצרה עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבדים שונים הולכים עם לוחות אם שונים. אין אפשרות להרכיב מעבד INTEL על לוח אם ל AMD או ההפך.

לגבי המעבד:

5600X עלי לי לפני חודש, כ100 שקל זול יותר מהמחיר הנוכחי.

לפני חודשיים הוא היה מתומחר ב200 שקל פחות. עדיין לדעתי VFM גבוהה לדעתי ואני מאוד מרוצה ממנו.

לוח אם B550.

לפני שבוע-שבועיים הייתה לי הפסקת חשמל, ולאחריה המחשב לא עלה.

משמע, מאווררים הופעלו (היו צבעים וכאלה), אבל לא היה אורות במקלדת והעכבר, והמסך נשאר שחור ללא אות מכרטיס המסך.

אף פעם זה לא קרה לי עם לוחות אם אחרים, גם שהיו פחות איכותיים, לא יודע מה זה אומר על איכות לוח האם. אם בכלל.

הוצאתי את סוללת הגיבוי מלוח האם והחזרתי אותה - מאז עובד תקין. ובהקדם ארכוש UPS כשדי שלא יטגן לי את המחשב פעם הבאה שזה קורה.

אחרי האיפוס ללוח האם, חשוב לזכור להיכנס להגדרות BIOS וישר לצאת עם שמירה (הוא יגיד שאין מה לשמור, אבל צריך לעשות זאת בכל מקרה).

הסיבה, היא שתדר הזכרונות בלוח האם הזה, מגיע "מוגבל" ל2666Mhz וצריך לאפשר את ה AI Overclocking שלו (הם קוראים לזה DOCP) כדי שזה יאפשר הרצה ב3200Mhz.

200705123744_575px.jpg

TMS עושים את זה כחלק מהרכבה והתקנה אבל ברגע שאתה מאפס לוח אם, אתה נדרש לעשות זאת בעצמך.

יכול להיות שTMS עשו עוד דברים, שאני לא מודע להם, אבל ה FPS במשחקים אותו FPS +- אז אני משער שלא.

לגבי כרטיס מסך.

אישית, לא מצליח למצוא כרטיס מסך במחיר טוב בשוק היום.

אני מנסה למצוא 6800XT במחיר שהוא לא 4 צפונה ומתקשה. 

בינתיים ממתין שהשפיות תחזור לשווקים.

משהו שכן אני טיפה מצטער, זה שלא רכשתי ספק כח "חזק" יותר והלכתי עם ההמלצות שקיבלתי על 650 וואט (בדיוק הספק שבמפרט שלך)

לא שחסר לי כח או שאני צופה אפילו שיחסר לי כח. אבל כשארכוש את הזללן כח הגדול (כרטיס מסך) יכול להיות שאתקל בבעיה (ואולי לא).

ככל שיש יותר ביקורות על הכרטיסים החדשים, וההמלצות יוצאות החוצה, אתה רואה שעדיף כבר 700וואט. 650 אומרים ש"יחזיק" אבל 700 זה כבר להיות בטוח שהכל יהיה בסדר.

ההפרש בשקלים בין 650 ל700 לאותו ספק איכותי, הוא די זניח ועדיף 700 לדעתי.

לגבי SSD - יש לי את זה שבמפרט שלך ואני מרוצה מאוד ממנו.

עולם אחר בהשוואה ל SSD הישן שלי שלא היה NVME.

לגבי הרכבה:

למיטב ידיעתי TMS נמצאים עדיין בעומסים. כשהנציג מתקשר תוודא שהברונזה הזה שאתה משלם עליו אקסטרא 150 שקל שווה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי להרכיב עצמאית זה הכי כיף, לפתוח המון קופסאות חדשות עם כל החומרה, זה גם ממש לא קשה ויש המון סרטונים שמרכיבים מחשב בLIVE, אפשר לעקוב ולעושת אותו הדבר, זה רק להכניס מעבד לסוקט ולהרכיב עליו קירור, להכניס זיכרונות לסלוט המתאים, להכניס את הלוח למארז וליסגור את הברגים, לחבר חיבורי USB/יציאות אוזניות על הלוח (לא ניתן ליטעות בחיבורים), להכניס ספק למקום שלו ולחבר את חוטי החשמל ללוח/מעבד וכרטיס מסך ולסדר יפה עם אזיקונים וזהו, זה ממש כיף לדעתי ואני מרגיש יותר בטוח שהכל נעשה  בצורה הכי טובה וכל החלקים ניפתחו רק על ידי.

לא הייתי מחכה למחשב עוד שבוע רק ביגלל שהחנות תרכיב לי, אבל זו רק דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת המבט שלך היא "אני יודע לעשות את זה".

נקודת המבט שלי היא "פעם ראשונה שאני עושה את זה, אם אני עושה משהו לא נכון, ודפקתי משהו, לך תוכיח שאין לך אחות מול TMS.

זה סיכון.

אתה יכול לקחת אותו ויכול שלא.

עצם זה שאין עלות להרכבה ורק ההמתנה (לפני העומס שהם חווים בשבועות האחרונים) זה מה ש"עולה" לי. מעדיף שהם ישברו את הראש אם צריך לממש אחריות על אחד המוצרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל כל עוד לא גרמת לנזק פיזי אז האחריות תקפה, 
ותמיד יש פעם ראשונה, וכיום שיש המון סרטונים לפרטי פרטים אפילו עם חלקים זהים אז זו חוויה, רק צריך בזהירות ללא שימוש בכוח ולהיעזר במישהו במיקרה צרה (גם כאן).

החל מאותו יום כבר לא תלויים בחנויות.

*ישנו פרט חשוב שמדובר בAMD, אם קונים מעבד מסדרה 5000 אז או שצריך ליקנות לוח עם כפתור FLASHBACK או לבקש מהחנות שיעדכנו ביוס לפני האיסוף בשביל שיהיה אפשר להרכיב בבית.

עוד סיבה שהרכבה של החנות יכולה להועיל זה במידה והם מציעים אחריות כוללת על המחשב בעת תקלה, ככה שלא צריך להביא להם את החלק הבעייתי.

ואני מבין את הטענה שלך, ככה בידיוק אני מרגיש עכשיו כי אני רוצה להחליף טיימינג לבד בגרנדה שלי, רק מחכה למברגת אימפקט מסין שלא אתקע עם ברגים שלא ניתן ליפתוח כי סגרו חזק מידי במוסך לפני 7 שנים :-).

סטרים הרכבת מחשב לדוגמא:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, hwgeek כתב:

עם הלוח של אינטל והמעבדים שיש כיום אתה לא יכול לנצל את הכונן 980PRO כי אינטל לא תומכת בPCIE GEN4 אלא רק דור 3, לכן המהירות תיהיה זהה לכל הכוננים של PCIE GEN3 עם מגבל ה3500MBS.

בחודשים הקרובים עם הדור ה11 יש סיכוי שחלק מלוחות הZ490 יתמכו- אבל לא יודע בוודאות.

אם אלו השימושים שלך ה3700X זה מעל ומעבר, מעבד 8 ליבות עם פלטפורמה עדכנית כמו B550 עם WIFI6 ישרתו אותך היטב לשנים הקרובות.

תשאיר את הקירור שלך, יהיה לך מחשב שקט.

לפי מה שאני רואה מהשוואות שונות ה-3700X נחות מה-I5 אך יקר ממנו... מלבד לחוסר תמיכה של אינטל ב-GEN4 שזה מבאס אבל לא כ"כ רלוונטי עכשיו, מה אני מפספס? למה לא כדאי ללכת עם ה-I5 10600K בשילוב של Z490 איכותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון בישומים שדורשים ריבוי מעבדים ה 3700X עדיף, אם בגיימינג עסקינן אז ה 10600K נראה שקצת יותר חזק ממנו (איזור ה 5%+-).

במקרה כזה הייתי הולך על מה שזול ונגיש יותר, כיוון שהדור האחרון של AMD הוא יהיה הדור האחרון שתומך בלוחות הנ"ל, כלומר שאם תרצה לשדרג מעבד אתה תצטרך גם לוח והיתרון כאן הולך כביכול עד ה"סבב" הבא של הלוחות החדשים (אמורים לתמוך 3 דורות קדימה, באינטל זה בד"כ 2 דורות).

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, liav12 כתב:

בעקרון בישומים שדורשים ריבוי מעבדים ה 3700X עדיף, אם בגיימינג עסקינן אז ה 10600K נראה שקצת יותר חזק ממנו (איזור ה 5%+-).

במקרה כזה הייתי הולך על מה שזול ונגיש יותר, כיוון שהדור האחרון של AMD הוא יהיה הדור האחרון שתומך בלוחות הנ"ל, כלומר שאם תרצה לשדרג מעבד אתה תצטרך גם לוח והיתרון כאן הולך כביכול עד ה"סבב" הבא של הלוחות החדשים (אמורים לתמוך 3 דורות קדימה, באינטל זה בד"כ 2 דורות).

תודה

הכיוון המתהווה כרגע הוא המפרט הבא - https://www.tms.co.il/199689 (חסר מארז)

שיירכש באילת וכולל חריגה של 500 ש"ח בתקציב. החלטתי ללכת על אינטל כי המחירים של AMD כרגע הזויים וההבדלים זניחים

הלוח אם יקר אבל מאוד המליצו עליו, מה דעתכם?

אשמח גם לדעתכם בקשר לספק כוח. לא מדובר על מותג מדבקה בעצם?

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...