Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, liav12 כתב:

הבנתי שהוא יושב סביב 45-55 ב IDLE, ובמאמץ על 70 גג.

זה אותו קירור שיש לי על ה 2600X בעקרון, ה Wraith, והוא דיי אחלה, אפשר גם להגדיר מהירות מאוורר בלוח אם ולקבוע לו שישאר קבוע על 100% וכו', או על ידי גרף טמפרטורה אם אתה ממש רוצה להשאיר אותו קר יותר על חשבון טיפה יותר רעש (לא קריטי).

נ.ב משהו בכללי שלא הבנתי - למה כולם משתגעים על הכרטיסי החדשים הן של AMD והן של NVIDIA , זה לא שהרי ה 2080 וכדומה לא מריצים את כל המשחקים על רמה גבוהה ביותר וכמעט על 4K (מי בימינו משחק כמעט על הרזולוציה הזו?!).

70 במאמץ מלא זה אחלה מאורר שמגיע עם המעבד.

ואללה ייתי חוסך את הכסף על קירור צד שלישי במקרה הזה.

לא כולם משחקים על מסכים של 1080P 60HZ.

יש לי 1080TI ולפעמים זה לא מספיק, מחובר למסך 1440P 165HZ.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המאוורר שלו אחלה כל עוד יש לך איוורור טוב במארז, אצלי בימים חמים בקיץ בגלל שהמארז גם מזכוכית (Panzer Cougar) זה לפעמים מפרגן בעוד אקסטרה כמה מעלות ואין מנוס מפתיחת הדלת של המארז.

אז בעקרון למי שמתכנן OC עדיף מאוורר אפטר מרקט איכותי וחזק יותר / קירור מים.

ולשחק עם ה 1080TI על 165 ברזולוציה כזו במשחקים כבדים אין סיכוי שהוא יגיע לטווח ה FPS הזה, אז מה אתה קונה 3080/ 6800? 😛 

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצב הזה ניראה לי בקרוב רק נחלום על כרטיסי מסך, כולם קונים מחשבים/משדרגים כי תקועים בבית ועכשיו הביטקוין חוזר לשיא והמטבעות מסביב התחילו לטוס מעלה, בMINING חוזר לצערינו :-(.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, liav12 כתב:

המאוורר שלו אחלה כל עוד יש לך איוורור טוב במארז, אצלי בימים חמים בקיץ בגלל שהמארז גם מזכוכית (Panzer Cougar) זה לפעמים מפרגן בעוד אקסטרה כמה מעלות ואין מנוס מפתיחת הדלת של המארז.

אז בעקרון למי שמתכנן OC עדיף מאוורר אפטר מרקט איכותי וחזק יותר / קירור מים.

ולשחק עם ה 1080TI על 165 ברזולוציה כזו במשחקים כבדים אין סיכוי שהוא יגיע לטווח ה FPS הזה, אז מה אתה קונה 3080/ 6800? 😛 

האמת שבזמן האחרון פחות יוצא לי להפעיל משחקים כבדים כאלו.

פשוט יש ARPG ספציפי שיכול להוריד לברכיים גם את ה1080TI שלי, אבל זה כי הוא גם אונס את המעבד.

אבל זאת לא תקופה בשבילי לקנות מחשב חדש :)

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.11.2020 בשעה 06:19, liav12 כתב:

הבנתי שהוא יושב סביב 45-55 ב IDLE, ובמאמץ על 70 גג.

זה אותו קירור שיש לי על ה 2600X בעקרון, ה Wraith, והוא דיי אחלה, אפשר גם להגדיר מהירות מאוורר בלוח אם ולקבוע לו שישאר קבוע על 100% וכו', או על ידי גרף טמפרטורה אם אתה ממש רוצה להשאיר אותו קר יותר על חשבון טיפה יותר רעש (לא קריטי).

נ.ב משהו בכללי שלא הבנתי - למה כולם משתגעים על הכרטיסי החדשים הן של AMD והן של NVIDIA , זה לא שהרי ה 2080 וכדומה לא מריצים את כל המשחקים על רמה גבוהה ביותר וכמעט על 4K (מי בימינו משחק כמעט על הרזולוציה הזו?!).

לי יש מעבד Ryzen 5 3600, ועם הקירור המקורי שהוא מגיע איתו (Wraith Stealth) לא הצלחתי לרדת מתחת ל-85~87 מעלות תחת Full load. זה תמיד היה קרוב מדי למקסימום האפשרי וזה עיצבן אותי. 
אחרי כמה חיפושים החלטתי ללכת על קירור אחר של AMD שנקרא Wraith Prism, קירור קצת יותר רציני (ועם תוספת של RGB) שמגיע בכלל כבאנדל עם מעבד Ryzen 7 3700X, ועכשיו הטמפרטורות יותר נוחות - בערך 70~72 מעלות בבדיקה של Cinebench. 

אני אישית חושב שעדיף לקנות קירור צד ג' וזהו. הקירורים של Be Quiet ושל Noctua נהדרים מהניסיון שלי. 

עריכה אחרונה על ידי yorng
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שהיום יצרו איתי קשר שסיימו להרכיב והשליח ייקח את המחשב יום ראשון וכנראה יגיע אליי שני-שלישי (סה"כ צפוי 7 ימי עסקים)

המפרט הסופי שהלכתי עליו (https://www.tms.co.il/178814) ללא כרטיס מסך (מחכה ל6800XT).

עוד מעדכן שלפני כחצי שעה עלו מבצעי Black Friday ב TMS.

בגדול, לא רואה שם משהו שימושי או איזשהי הנחה מפוצצת.

מה שמעניין, לא נמצא ברשימה ואם נמצא אז קיבל הנחה מינורית. 

מה שלא רלוונטי, קיבל הנחה טובה יותר, אבל כאמור, לא רלוונטי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, חיכיתי מספיק ולמחשב הוותיק שלי כבר נמאס מזה שאני שם לו טלאי על טלאי והוא תקף אותי הבוקר כ-10 דקות לפני הקורס והחליט לשבות חיים עד הצהריים.

ככל הנראה בעיה לא ברורה בלוח אם שכמובן אין שום תכלית לטפל בה, למרות ששאר הרכיבים ממש בסדר. אבל נמאס לי לקום בבוקר ולא לדעת אם הוא יחליט לעבוד היום.

הגענו לחתיכת מגה שרשור והרבה תובנות, אך בעקבות כל החידושים בכרטיסי המסך האחרונים והמעבדים, אני פונה אליכם לחוות דעת מחודשת

אשמח לעזרתכם בבניית מפרט, מחשב גיימינג קלאסי בתקציב של עד 4,500 ש"ח (אופציה לחריגה לא רצויה של עד 5K) המבוסס על המעבדים החדשים של AMD (?) וכרטיס מסך של נבידיה (?)

SSD nvme מצוין כמובן חובה וכונן נוסף של עד 1TB, אין לי צורך ביותר... קירור שקט ואיכותי. מסך אני לא מחליף כרגע (1080P פשוט), אך בבוא העת 1440P עם קצב רענון טוב יהיה אופציה לשדרוג.

כמו שכולם היו רוצים - הכי טוב שאפשר לקבל במסגרת התקציב :) 

זה המפרט הקודם שנבנה - https://www.tms.co.il/178814

*יש לי העדפה לרכישה מ-TMS עקב ניסיון עבר טוב איתם.

*אין צורך ב-RGB, מיותר וחבל על הכסף

@stum @hwgeek @פבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במעבד שבחרת (בוקס ולא טריי) מגיע קירור סטוק סבבה לגמרי, לא רואה למה צריך קירור אחר.
סה'כ זה כמעט זהה למה שבניתי למעט זה שבחרתי במארז יותר זול - אנטק nx200.
חסר לך כרטיס מסך.... וזה חלק יקר.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, elibaba כתב:

במעבד שבחרת (בוקס ולא טריי) מגיע קירור סטוק סבבה לגמרי, לא רואה למה צריך קירור אחר.
סה'כ זה כמעט זהה למה שבניתי למעט זה שבחרתי במארז יותר זול - אנטק nx200.
חסר לך כרטיס מסך.... וזה חלק יקר.

האמת שהמפרט הנ"ל לא רלוונטי כי יצאו ל-AMD מעבדים חדשים, שמתי אותו סתם כדי שהחבר'ה יקבלו מושג לסייע ממפרט קודם שגיבשנו כאן בתחילת השרשור לפני 5 חודשים בערך

לא בטוח שהוא רלוונטי להיום בחלק מהרכיבים שלו (מעבד, לוח אם וכו')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Ragnar כתב:

טוב, חיכיתי מספיק ולמחשב הוותיק שלי כבר נמאס מזה שאני שם לו טלאי על טלאי והוא תקף אותי הבוקר כ-10 דקות לפני הקורס והחליט לשבות חיים עד הצהריים.

ככל הנראה בעיה לא ברורה בלוח אם שכמובן אין שום תכלית לטפל בה, למרות ששאר הרכיבים ממש בסדר. אבל נמאס לי לקום בבוקר ולא לדעת אם הוא יחליט לעבוד היום.

הגענו לחתיכת מגה שרשור והרבה תובנות, אך בעקבות כל החידושים בכרטיסי המסך האחרונים והמעבדים, אני פונה אליכם לחוות דעת מחודשת

אשמח לעזרתכם בבניית מפרט, מחשב גיימינג קלאסי בתקציב של עד 4,500 ש"ח (אופציה לחריגה לא רצויה של עד 5K) המבוסס על המעבדים החדשים של AMD (?) וכרטיס מסך של נבידיה (?)

SSD nvme מצוין כמובן חובה וכונן נוסף של עד 1TB, אין לי צורך ביותר... קירור שקט ואיכותי. מסך אני לא מחליף כרגע (1080P פשוט), אך בבוא העת 1440P עם קצב רענון טוב יהיה אופציה לשדרוג.

כמו שכולם היו רוצים - הכי טוב שאפשר לקבל במסגרת התקציב :) 

זה המפרט הקודם שנבנה - https://www.tms.co.il/178814

*יש לי העדפה לרכישה מ-TMS עקב ניסיון עבר טוב איתם.

*אין צורך ב-RGB, מיותר וחבל על הכסף

@stum @hwgeek @פבל

דיי דומה למערכת שבן דוד שלי קנה שבוע שעבר, רק בלי הקירור (יש סטוק אחלה), ועם ספק כוח גדול יותר (ומארז Lian Li).

אם אתה מתכוון לרכוש כרטיס מסך חזק מרמת ה 3070/6800 וכדומה (וגם 2080 במידה ומצאת) אמליץ מאוד על ספק של לפחות 750W Gold.

מערכת הפעלה ב 75 ש"ח? נשמע סביר אבל אפשר לרכוש ווינדוס באיביי ב 15 שקל ממוצע ולהתקין לבד, זה לוקח כמה דק' ועשיתי זאת בשבת לבן דוד אחר שקנה מערכת דומה.

מלבד אלו - לוח אם אחלה, זכרונות סבבה לגמרי.

אם אתה צריך עוד כונן נוסף של 1TB מכאני לך על אלו של Seagate BarraCuda, הם אחלה.

אם זה עוד SSD אז אולי שווה לרכוש פשוט מאמזון זה יוצא יותר זול לדעתי.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, liav12 כתב:

מערכת הפעלה ב 75 ש"ח? נשמע סביר אבל אפשר לרכוש ווינדוס באיביי ב 15 שקל ממוצע ולהתקין לבד, זה לוקח כמה דק' ועשיתי זאת בשבת לבן דוד אחר שקנה מערכת דומה.

בשביל הפרש של 60 שקל עדיף לקנות בחנות רישיון מסודר ישראלי ולא מאיביי.

כשמדובר על הפרשים גבוהים יותר אז כן.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה התקנה בלי אקטיבציה עם רישיון?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב: