Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סינדרום המוכר רכב משומש במחיר שאינו סביר בעליל

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי שמח לפתוח את הנושא לדיון.

מדובר בתופעה שאני אישית מכנה כ "סינדרום המוכר רכב משומש במחיר שאינו סביר בעליל".

על מנת לחסוך את התגובות העתידיות שאני יודע שיגיעו:

• כן, אני יודע שזה שוק חופשי וכל אחד רשאי למכור באיזה מחיר שמתחשק לו
  • כן, אני יודע שאם המחיר לא סביר הרכב יעמוד
  • וכו'

תופעה שבה אני נתקל לא מעט ומכעיסה אותי כל פעם מחדש אלו אנשים המפרסמים רכבי יד שנייה במחירים מגוחכים, הרבה פעמים גבוההים מהמחיר של הרכב כחדש באותו רגע.

כאשר אני נתקל בתופעה שכזו אני מרגיש שהאדם מצידו השני של השיחה מזלזל באינטלגנציה האישית שלי ושל שאר הגולשים ביד2.

השאלה הגדולה - למה זה מפריע לי

סיבה פשוטה מאוד.

הרכב הנוכחי שלי פורסם ביד2 בדיוק בצורה כזו, מחיר לא ריאלי בעליל, משומש במחיר הגבוהה מחדש באותו רגע.

באמצעות התמדה וכ 4-5 חודשים של משא ומתן בסופו של דבר, ואחרי 4-5 ירידת מחירון - קיבלתי את הרכב במחיר שרציתי, אותו מחיר שבו נקבתי ביום הראשון שנכנסתי לסוכנות, ד"א.

אז מה היה לנו? יכולתי להנות מהרכב שלי כ 4-5 חודשים יותר - באותו כסף. במקום זאת הרכב ישב ללא אח וריע [סתם היתה לידו TT חדשה] באולם תת קרקעי של דלק מוטורס כ 4-5 חודשים.

אני לא מדבר על כמה שקלים מעל המחירון, אלא מספרים מטופשים לחלוטין כגון:

208GTI במחיר גבוהה יותר מהמחיר של רכב חדש באותו רגע בסוכנות [הוצעה ב 125 ליחידות אחרונות]:

image.thumb.png.87251d660ed1e833ca710720e41a8ed1.png

ברז במחיר הגבוהה בכ 30K לחדשה מהסוכנות

image.thumb.png.cfdf089b0554438c1433d0a7b60bddbc.png

308GTI בת שנתיים במחיר גבוהה יותר ממחירו של רכב חדש!

image.thumb.png.9aabd7b68971f1f3427399d92a910a92.png

וזהו רק קצה הקרחון.

יש לציין שבשביל השעשוע ווידאתי עם כל אחד מהאנשים האלו את המחיר והאם הם מודעים למחירו של רכב חדש ולמחיר המחירון

ברוב הפעמים קיבלתי תשובות כגון "הרכב כמו חדש, זה המחיר".

דונו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה שגם אותי מרתיחה. בחודשים האחרונים בחיפוש אחר רכב, המחיר הנדרש בהרבה מקרים

היה גבוה מהמחירון באופן מוגזם. לשאלתי לפשר המחיר, נעניתי שזה המחיר.

זה כלום לעומת אנשים שמכרו רכבי ליסינג במחירים גבוהים משמעותית מרכבי יד ראשונה אצל היבואן (טרייד - אין)

עם אחריות מורחבת. למה שמישהו ישלם כמה אלפים יותר שאפשר לקבל את אותו רכב בפחות כסף, וגם אחריות לכמה שנים.

היה לי חשק כמה פעמים להתקשר למוכרים להוריד אותם לקרקע, לבסוף למען הבריאות שלי, וויתרתי.

הזוי ומקומם.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משהו אוניברסלי שקיים בהמון תחומים בישראל, אני משער שאנשים מחפשים פראיירים.

בתור מי שעוסק בתחום החומרה קצת, נפוץ מאוד לראות אנשים מוכרים כרטיס מסך בן שנתיים במחיר יקר יותר מאשר כרטיס מסך מדגם חדש יותר (וחזק יותר) חדש מהחנות.

היתרון היחיד עבורי במצב הזה הוא שכשאני מוכר רכיבים ומפרסם אותם במחיר הוגן, לרוב הם נמכרים תוך יום יומיים בלו מיקוח (פעם אחת מישהו הביא לי סכום גבוה יותר כי לא היה לי עודף, וזה היה לו סבבה לגמרי :shock:)

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממקרים דומים שאני ראיתי לפני חודש. עולה שמחירון יד2 גבוה ממחירון לוי יצחק. 

למוכרים נוח לבדוק מחירון ביד2 ולתמחר בהתאם. 

אשמח להכוונה איך מתקינים תוסף שבודק הסטוריית מחירים כמו בתמונות שצורפו. האם ניתן לביצוע בטלפון נייד? 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי, לא מובן. 

גם נתקלתי אתמול בכמה מודעות של ראב4 החדש דגם מפואר שעולה 215 כחדש. ומבקשים 220-223.

בסוכנות עוד היתה גמישות של 10k ומימון בריבית אפסית. 

באמת מוזר. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה פעם 308 gti עם קילומטראז' מאוד נמוך , כנראה במצב באמת כמו חדש שישבה בלוח חודשים רבים.
המוכר דרש מחירון לוי יצחק ואיש לא היה מוכן לשלם לו והמוכר לא רצה להתפשר
לבסוף הרכב ספג מספיק ירידת ערך ונדמה לי שהמוכר כן הסכים להתפשר והרכב נמכר. 

איך אתה רואה את ההיסטוריה של המחירים ביד 2?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של ה 308 המדוברת המוכר דרש מחירון משוקלל, לפחות היה לזה ביסוס כלשהו (הוא, ד"א, קיבל מחירון משוקלל בסופו של דבר, (אחרי שאיבד 30K ערך במשך שנה שלמה)]

יש פלאגין שמאפשר את זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הסיבה היא שיטת מצליח - למוכר כנראה לא לחוץ למכור, והוא מחכה לפראייר הנכון.
אני די בטוח שזה נכון גם למיאטה שלך ועוד רכבים אחרים שנמכרים ככה. לפעמים אין כאן שיקול כלכלי אמיתי של בזבוז זמן, הוצאות על אחזקה וכו'.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, mcshmupi כתב:

היתה פעם 308 gti עם קילומטראז' מאוד נמוך , כנראה במצב באמת כמו חדש שישבה בלוח חודשים רבים.
המוכר דרש מחירון לוי יצחק ואיש לא היה מוכן לשלם לו והמוכר לא רצה להתפשר
לבסוף הרכב ספג מספיק ירידת ערך ונדמה לי שהמוכר כן הסכים להתפשר והרכב נמכר. 

איך אתה רואה את ההיסטוריה של המחירים ביד 2?

יש תוסף לכרום בשם Handz 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבו לפניי, זה לא ייחודי למכוניות. מספיק להסתכל בפייסבוק בקבוצת "פשפשוק" על גברים שאנשים רוצים למכור במחיר מגוחך, כאשר בעולם נורמלי הם היו משלמים למישהו כדי שיפנה את האשפה הזו שלהם.

ולענייננו - גם אותי זה מרתיח, ולרוב אני מגחך ועובר הלאה.

אם אני מנסה לחשוב על המניע הפסיכולוגי שי חיב"סים כאלה - זה יכול היות כי הם לא ממש שלמים/רוצים למכור את הרכב ומחפשים "פראייר" שישכנע אותם בכדאיות למכור, יכול להיות שהם סתם מפרסמים כדי לראות האם לרכב שלהם יש ביקוש, או שמא הם בטוחים שה"כלה"/"נסיכה"/"בבת עיני" שלהם כ"כ מיוחדת ונדירה, שהיא שווה אפילו יותר מרכב חדש.

בכל מקרה, אחרי כמה שבועות/חודשים, כל החיב"סים האלה יורדים לקרקע מוכרים במחיר הריאלי ומתבאסים ששרפו זמן מיותר. או שמתחרטים שניסו למכור ונתקעים עם ה"נסיכה" שלהם עד עצם היום הזה.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הסיבה העיקרית למקרים כאלו היא שהמוכר לא מצליח להסתכל מעבר לעלויות שלו.

קצת יותר בפירוט, הרבה אנשים מתמחרים מה שהם לא מנסים למכור לפי "כמה עלה לי". נגיד, קנית רכב, נסעת בו חודש - חודשיים - שלושה (לכאורה, מבחינת המוכר, שימוש נמוך עד לא משמעותי), שמת תוספות של כך וכך (עשרות) אלפי שקלים (מערכת, חלונות מושחרים, מצלמה, אגזוז, לא יודע מה), אז הערך של הרכב הוא מחיר הרכב פחות קצת (בגלל השימוש) + העלות של התוספות.

האנשים האלו פשוט לא מצליחים לצאת מנקודת המבט הזו, ולא מצליחים להבין שמבחינת הקונה מדובר ביד נוספת, סיכון שהרכב עבר משהו לא טוב, צורך להשיג מימון באופן עצמאי ולמכור את הרכב הקודם שלו, ובכלל, חוויה הרבה פחות נעימה מלקנות רכב חדש. מה גם שמבחינת הקונה הערך של התוספות האלו יכול להיות שלילי.

בסוף, זה אותו רכב, אבל כל אחד הצדדים לא מצליח להבין את נקודת המבט של הצד השני ומכאן את התמחור שלו.

רק שבסיטואציה כזו, לקונה יש הרבה יותר כח - הוא פשוט ניגש ליבואן ומזמין רכב חדש בהפרש מאוד נמוך. והמוכר נתקע עם הרכב.

בחומרה זה בכלל הזוי - בן אדם קנה משהו (כרטיס מסך, מעבד, לא משנה מה) ב-X כסף, והוא לא מצליח להבין שהיום אפשר לקנות את אותם ביצועים, חדש מהחנות, בהרבה פחות כסף ממה שהוא שילם + הרבה פחותת צריכת חשמל + צורך בפחות קירור, בגלל שהטכנולוגיה מתקדמת מאוד מאוד מהר. אז הוא מתמחר לפי כמה שעלה לו, ונתקע עם מה שזה לא יהיה שהוא מנסה למכור.

זה היגיון נורא פשוט, אבל לך תסביר אותו לישראלים שבטוחים שאם הם ימכרו לא לפי כמה שהם שילמו הם יצאו "פראייר העשור".

כל פעם שאני מנסה למכור רכב, אני דבר ראשון שואל את עצמי "מי הקונה שלי", ואח"כ "מה הוא מחפש ברכב" ו"מה האלטרנטיבות שלו" ומנסה לתמחר בצורה שתהיה כדאית לקונה (אבל לא יותר מדי), כמה שיותר במנותק ממה שאני שילמתי והשקעתי על הרכב. בינתיים זה עובד לא רע.

• רעיון טוב! 3

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תשובה בשבילך. אם כי סביר שלא מכסה 100% מהמקרים.

אני מכיר בחור שכל פעם שהוא מוכר (אופנועים בעיקר, אבל זה לא כ"כ משנה), הוא מפרסם ביד 2 לפחות עוד 3-4 מודעות של כלים בעלי נתונים זהים, המחיר בשמיים, וכך יוצא שהכלי שלו, שמפורסם במחיר יותר ריאלי, נמכר במחיר שפורסם +-, מבלי לספוג יותר מדי בלבולי מוח, כיוון שהוא הכי אטרקטיבי.

הוא מחליף אופנוע לפחות פעם בשנה, ואם להסתמך על דבריו השיטה עובדת לו נהדר.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה הזו באמת מרגיזה במיוחד. הסיבה שהיא מצליחה להרגיז אותי כל כך היא שאין ממנה מרוויחים. כולם מפסידים מהמצב הסטטי + הרבה עוגמת נפש. המוכר לא מוכר, הקונה לא קונה, המחירון צונח ואף אחד לא נהנה מהרכב שהוא רוצה להתקדם אליו. אגב- אין לזה קשר למחירון. לצורך העניין את המיאטה שלי מכרתי בכמה עשרות אלפי שקלים מעל המחירון תוך פחות מחודש. מחיר השוק הוא המחיר שאנשים מוכנים לשלם, אבל לתת לרכב להירקב בלוחות כמה חודשים עד שנופל לך האסימון ואתה יורד מהעץ זה אבסורד. 

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כול כך מה לרתוח. 

לדעתי מיעוט האנשים מנסים למצוא את הפראייר התורן ולא לחוצים למכור את הרכב. 

לרוב כמו שפו הדב ציין, אתה רואה התנקזויות של המון פאקים פסיכולוגיים שיש אצל בני האדם, מתנקזים לתוך מודעה אחת. 

אין כמעט אף אחד שחסין לזה. מה שכן, אחרי זמן מסויים או שהיאוש או שהשכל הישר קצת נכנסים לפעולה וממסכים על הפאקים הפסיכולוגיים, ואצל מיעוט זה לא קורה ואז אתה באמת רואה תופעות מגוחכות ברמה אחרת. 

סתם למשל : מישהו במשך כמעט שנתיים(!) ניסה למכור רכב X סביב אותו מחיר גבוה. זה שהמחירון יורד מחודש לחודש לא מעניין אותו. למה? כי הוא קנה את הרכב במחיר Y, בוקשי נסע בו ושמר עליו אז הוא רצה למכור אותו באותו מחיר.

לפני 2 שעות, אורח לרגע כתב:

יש לי תשובה בשבילך. אם כי סביר שלא מכסה 100% מהמקרים.

אני מכיר בחור שכל פעם שהוא מוכר (אופנועים בעיקר, אבל זה לא כ"כ משנה), הוא מפרסם ביד 2 לפחות עוד 3-4 מודעות של כלים בעלי נתונים זהים, המחיר בשמיים, וכך יוצא שהכלי שלו, שמפורסם במחיר יותר ריאלי, נמכר במחיר שפורסם +-, מבלי לספוג יותר מדי בלבולי מוח, כיוון שהוא הכי אטרקטיבי.

הוא מחליף אופנוע לפחות פעם בשנה, ואם להסתמך על דבריו השיטה עובדת לו נהדר.

זאת שיטה מעניינת, שתיארתית יש לה פוטנציאל להצלחה. אולי אני אנסה אותה בעתיד :)

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...