Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סינדרום המוכר רכב משומש במחיר שאינו סביר בעליל

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 שעות, EliC25 כתב:

אף אחד גם לא אמר שאסור לי לגחך על זה, או להגעל אפילו.

מעבר לכך שפותח שרשור ציין שמעבר ל'שוק חופשי בלה בלה בלה' יש פה עניין של מחיר גבוה מאוד לעומת מה שהרכב באמת שווה.

ברור שמותר לך, אבל ההגדרה הזו "מה שהרכב באמת שווה" היא הגדרה שבמהותה סותרת את המינוח "שוק חופשי", אין איזה רגולטור אפילו לא אחד כזה שקוראים לו יצחק לוי שקובע את שווי הרכב, את זה קובע השוק ומחיר השוק הוא בגדול ממוצע מפגשי הרצונות וההסכמות של עושי העיסקאות בתוכו וגם זה כמובן לא מחייב אף אחד. אפשר להסכים נדמה לי שאוטו יד שניה שווה כנראה פחות מחדש כזה מהחנות ( גם לכך כמובן חריגים כמו האוטו של האפיפיור נניח, או כזה שהושקעו בו סכומים גבוהים לשיפור ואיבזור, או אולי אחד כזה שחדש כמוהו מחייב המתנה ארוכה  ), אבל בכל מקרה זכותו של כל אחד לבקש כמה שהוא רוצה והעונש שלו, אם לטעמך צריך שיהיה כזה, הוא שהאוטו קרוב לודאי יתייבש בלוחות. לא בטוח שזו סיבה לגועל נפש או לגיחוך, אבל גם פה אין מסמרות, כל אחד ירגיש איך שמסתדר לו, הדבר היחיד הרלבנטי הוא שלא מדובר כאן על איזו הרגשה קיבוצית מתחייבת ולכן כל השירשור הזה, מענין ככל שהוא, קצת מחטיא.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, itaimoto כתב:

במקרה של דגם עם זמן אספקה ארוך מהיבואן כמו הברז לקבלה המיידית יכול להיות ערך כספי משלה

אין שום זמן אספקה ארוך לברז, יש כמה שקיימות במלאי. הוא פשוט אידיוט לא לכל דבר יש הסבר מעמיק. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, farkash7 כתב:

אתה צודק. אם אתה שקוף תרוויח למה לא.

אבל זה לא המצב פה... אם אתה מפרסם פוסט בקבוצה של חובבי רכב על הרכב המגניב שקנית עכשיו ואחרי יומיים ״משנה את דעתך״ ומפרסם אותה למכירה במחיר פי 5 בלי שעשית לה כלום פרט לשטיפה...

זה מהלך עסקי מאד נפוץ תוך ניצול חוסר הידע של המוכר ושימוש בידע שיש לך. 

סתם לדוגמא, יש בניין שמיועד בעוד X שנים לפינוי בינוי. אתה בתור מקושר למישהו בעיריה יודע את זה לפני בעלי הדירות בבניין.

קונה ב 300 אלף שקל דירה מוזנחת בבניין המתפרק הזה, אחרי כמה שנים מקבל דירה בבניין החדש שנבנה במקום ומרוויח פי 5 ממה שהשקעת בלי שעשית עם הדירה הזו משהו. רק השתמשת בידע שהיה לך ולא היה למוכר.

אפשר לדבר בלי סוף אם זה מוסרי או לא אבל ככה וזה וקניית רכב מבוקש ממוכר שלא מכיר את השוק ומכירותו מיד במחיר יותר גבוה, לא שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.6.2020 בשעה 10:51, Doron_Z כתב:

תופעה הזוייה שאני גם מכיר מקרוב.

ה 208GTI השחורה יושבת שם כבר כמעט שנה, זה הזוי.

הוא בהתחלה רצה עליה 127 אלף והחליט שהוא לא זז בשקל, בזמנו ממש רציתי לקנות והצעתי לו 115, מחיר סופר הוגן לרכב שעלה כחדש 130 מהיבואן ללא טובות, לטענתו היו כמה שהציעו יותר ממני, הוא החליט שלא זז ועד היום הוא יושב איתה שם.

מאז כבר ירד במחיר, אני מרגיש שהוא נהיה לחוץ, מקפיץ אותה לעיתים קרובות מאוד, משנה את הנוסח שלה כל הזמן (פעם היה כתוב לא גמיש, כבר מחק את זה מאז). אני מבסוט מזה שהוא מתבשל במיץ של עצמו.

אגב דיברתי עם הבחור של ה BRZ ועכשיו הוא מבקש 200. כששאלתי אותו למה שאקנה ממנו במקום מהסוכנות הוא ניתק לי את הטלפון.

במיוחד כשיש שם אחת אדומה עם קילומטרז נמוך יותר (3000) שמבקש את אותו הסכום,

אבל הנהג של השחורה מצהיר בהמון כוכביות שזה שקלול של קילומטרז נמוך...

לא יודע,

משהו ב-115 אדומה עם 3000 ק״מ,

לעומת 115 שחורה עם 10,000 ק״מ,

מושך אותי יותר לאדומה ולבן אדם שנראה לי יותר ראלי.

עריכה אחרונה על ידי ozal5
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, itaimoto כתב:

ב - 5 חודשים שבהם הרכב עמד המחירון ירד באלפי שקלים ולכן ניתן להגיד שההצעה שלך שלא השתנתה התקרבה לבקשת היבואן (בהנחה שהוא מתמחר יחסית למחירון) ולא להיפך.

מי כמוך שמכיר את פרטי העסקה יודע שהפער היה עשרות אלפי שקלים בזמן שהמחירון ירד אולי ב 5000-6000 בזמן הזה.

חשבו שהם יצליחו לדוג פראיר. לא הצליחו. ירדו מהעץ. זו עוד סיטואציה שאני יחסית מבין.

בפועל הם הפסידו לפחות עשירייה [לא שזה מזיז להם, כן?] כי הם וויתרו על הצעות גבוהות יותר בתחילת הדרך.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ozal5 כתב:

במיוחד כשיש שם אחת אדומה עם קילומטרז נמוך יותר (3000) שמבקש את אותו הסכום,

אבל הנהג של השחורה מצהיר בהמון כוכביות שזה שקלול של קילומטרז נמוך...

לא יודע,

משהו ב-115 אדומה עם 3000 ק״מ,

לעומת 115 שחורה עם 10,000 ק״מ,

מושך אותי יותר לאדומה ולבן אדם שנראה לי יותר ראלי.

בדיוק. 

האדומה נראה לי לגמרי LEGIT, עלה ללוח עם רכב מאוד שמור (חדש לכל דבר) עם מחיר ריאלי ישר ובלי משחקים, בלי כוכביות ובלי לנסות במשך שנה למכור את הרכב שלו במחיר יקר יותר מהיבואן ולהסביר לכל מי שמתקשר שהוא לא יורד אפילו בשקל מזה (כי הרכב לא מיוצר והוא חושב שיעשה אקזיט) 

הבחור עם הרכב האדום בא למכור במחיר טוב שיתאים למי שבאמת רציני ובהחלט נראה שאפשר לעשות איתו עסקים. 

אם אני מחפש את הרכב הוא הראשון שאני פונה אליו. אל הבחור עם השחורה לאור ההיסטוריה שלו אני אפנה אולי אחרון. 

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

זה מהלך עסקי מאד נפוץ תוך ניצול חוסר הידע של המוכר ושימוש בידע שיש לך. 

סתם לדוגמא, יש בניין שמיועד בעוד X שנים לפינוי בינוי. אתה בתור מקושר למישהו בעיריה יודע את זה לפני בעלי הדירות בבניין.

קונה ב 300 אלף שקל דירה מוזנחת בבניין המתפרק הזה, אחרי כמה שנים מקבל דירה בבניין החדש שנבנה במקום ומרוויח פי 5 ממה שהשקעת בלי שעשית עם הדירה הזו משהו. רק השתמשת בידע שהיה לך ולא היה למוכר.

אפשר לדבר בלי סוף אם זה מוסרי או לא אבל ככה וזה וקניית רכב מבוקש ממוכר שלא מכיר את השוק ומכירותו מיד במחיר יותר גבוה, לא שונה.

מה לא מוסרי בזה?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בעל הדירה היה יודע שעוד שנתיים יש פינוי בינוי, לא היה מוכר לך את הדירה בזול.

אם בעל הסיוויק יש ראשונה במצב חדש היה יודע שזה רכב מבוקש שערכו יותר מ 5000 ש"ח, לא היה מוכר לך ב 5000 ש"ח...

זה ניצול תמימות המוכר, מוסרי או לא

שכל אחד יחליט לעצמו.

לא כתבתי שזה לא מוסרי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש פה בעיה מוסרית.

אדם רואה שמישהו מוכר מוצר/דירה/רכב במחיר x שנמוך ממחיר השוק.

לאחר בדיקה מוצא שהכל כשר או תקין. לא באמת מעניין מה הסיבה שהמחיר נמוך. אולי לחוץ לכסף, אולי לא עשה שעורי בית, אולי גם לו יש משהו שהוא מסתיר.

כשעושים עסקים כל אחד צריך לדאוג לעצמו ואין מקום להכניס מוסר לנושא.

למי שחושב שיש צורך לערב מוסריות בעסקים שיקרא על פורד פינטו בשנות ה 70 ויחליט האם יש מקום להכניס מוסר לעסקים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, אני מסכים...

קנה אוטו ב 5000, יום למחרת מוכר ב 25000 כי ככה. המקסימום שאפשר לעשות זה לא לקנות. מעבר לכך לא מבין מה רוצים מהבן אדם. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא.
ראה הזדמנות- קנה.
חושב שיש ביקוש - מוכר. לא יהיה ביקוש - ירד במחיר או יסיר את המודעה.
זכותו של בן אדם. נראה לי שיותר מציק לאנשים שהוא מצא את המציאה ולא הם.

גם אם יש מודעה אם מחיר מצחיק - מה זה מפריע לאנשים?
לא רלוונטי, תתקדמו הלאה. קורץ לכם? תמתינו שירד במחיר.
תמיד יהיו כאלה שיחשבו שיש להם סחורה אש ודורשים מחיר בהתאם.
כלל בחיים - צריך רק מכסה אחד לסיר ( ובדרך כלל זה גם הראשון שמגיע לראות).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, אני מסכים...   קנה אוטו ב 5000, יום למחרת מוכר ב 25000 כי ככה. המקסימום שאפשר לעשות זה לא לקנות. מעבר לכך לא מבין מה רוצים מהבן אדם. 

זה מהלך עסקי מאד נפוץ תוך ניצול חוסר הידע של המוכר ושימוש בידע שיש לך.    סתם לדוגמא, יש בניין שמיועד בעוד X שנים לפינוי בינוי. אתה בתור מקושר למישהו בעיריה יודע את זה לפני בעלי הדירות בבניין.

רוצים שלא ינצל את הפלטפורמה לסחר בתרגילים מסריחים.

פתח פוסט שיתוף על הרכב שקנה לשם ״פרוייקט״ בקבוצה של חובבי רכב, ויומיים אחר כך פוסט מכירה של אותו רכב כי החליט ״לרדת מהפרוייקט״.

תעלה פוסט מכירה בשביל מה כל החרטוטים?

אבל בסדר, כבר אמרתי, קיבל חרב פיפיות. כל הפרסום שעשה לעצמו גרם לזה שלא ימכור את הרכב בחיים בכמה שתיכנן או קרוב לכך.

חוץ מזה בוקי הדוגמא שלך לא טובה. זה שקנה דירה ב300 וקיבל חדשה העמיד דירה חדשה במחיר פי 5 מדירה מרופטת.

זה עם ההונדה שטף קצת וזהו... מילא היה עושה ייישןר קו מינימאלי, הייתי מקבל את ההקבלה, אבל זה לא משנה. אין לי שום טרוניה על הרצון לעשות כסף, רק על הדרך, זה חייב להיות דרך תרגיל עם ניחוח מסריח.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לגמרי מבין אותך, דיברת שם על מוסריות. זה תלוי מאוד בנקודת ההשקפה שלך.

כי יש את הגישה - קניתי בזול, מכרתי ביוקר כי אני יכול, מצאתי הזדמנות לקנות בזול ולמכור ביוקר. לא עשיתי עם המוצר כלום. 

ויש את הגישה  - קניתי בזול, סידרתי טיפלתי, עשיתי טסט ויישור קו ואז מוכר ביוקר = בסדר. ואם קניתי בזול, לא עשיתי כלום ומוכר ביוקר = לא בסדר כי למעשה אני לא מוכר שום ערך מוסף ורק מנסה "לעשות סיבוב".

אני מבין את שתי הגישות ושוב -  תלוי אזה בן אדם אתה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד אני מוכן לקבל מבן אדם שדורש נגיד 20-30 אלף מעל המחיר אם זה רכב מאד נדיר ולא חדש כמו איזו מרצדס/במוו/אודי עם מנועים ביצועיסטים שכדי לתחזק אותם במצב שהוא תקין 100 אחוז עולה הרבה מאד כסף. אבל רכב שרק יצא לפני שנה מאולם תצוגה ולדרוש מעל המחירון באמת קשה להבין.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי הכי מצחיק אנשים שזכו ברכבים בכל מיני הגרלות ומנסים למכור במחירון.

גם אם הרכב במצב טוב,קשה לי עם זה שבן אדם עושה עלי כזו קופה 

לפני 1 שעה, 98civic כתב:

דבר אחד אני מוכן לקבל מבן אדם שדורש נגיד 20-30 אלף מעל המחיר אם זה רכב מאד נדיר ולא חדש כמו איזו מרצדס/במוו/אודי עם מנועים ביצועיסטים שכדי לתחזק אותם במצב שהוא תקין 100 אחוז עולה הרבה מאד כסף. אבל רכב שרק יצא לפני שנה מאולם תצוגה ולדרוש מעל המחירון באמת קשה להבין.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

הרכבים האלה נמכרים מעל המחירון לא בגלל זה.

מיאטה חדשה עולה 250 אלף.

אחת בת 5 עולה 150, ואין הרבה כאלה,אז גם אם המחירון 130 עדיין יקנו כי להגיע ל150 הרבה יותר קל מלהגיע ל250,ואין לך חלופה אחרת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...