Jump to content

ozal5

 • הודעות

  545
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

ozal5 שיחק אותה בתאריך ספטמבר 13 2020

התכנים של ozal5 היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של ozal5

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

90

מוניטין

 1. האמת בתקופה האחרונה עקבתי אחרי Best Invest של הכשרה, שהוא כלי בו אני יכול לבחור היכן להשקיע (באיזה קופה), למשל חלוקה של 20% מור, 20% אלטשולר וכו'. מישהו שמע? מכיר?
 2. היי, לשאלתי, יש לי סכום של 70 אש"ח, אני בן 24, חוסך לצבירת הון למשכנתא, טווח של 5-8 שנים, שוקל היכן להכניס את הכסף, כרגע בדקתי עם אלטשולר שחם - מסלול חסכון + מניות, ראיתי תשואות עבר של 5 שנים 13.9%, כמובן שזה יכול להיות למעלה וגם למטה, עם דמי ניהול של 0.99%, או אנליסט עם 17%, כמובן שזה משתנה, אך אנליסט קצת חושש כיוון שלא מכיר את החברה, כרגע הכסף יושב בחסכון בבנק שצובר ריבית של 0.01% ואני רוצה להרחיק את הכסף כמה שיותר ממני על מנת שיצבור קצת על עצמו, *מציין שאין לי זמן ללמוד את שוק ההון, לכן אני לא נכנס לזה ולא רוצה להסתכן, כך שמעדיף שגוף שזה הידע שלו, יטפל בכך, אשמח לשמוע לעצתכם, למי שמכיר, הכסף חשוב שיהיה נזיל כמובן, אך מתכוון לא לגעת ב-5 עד 8 שנים ולהוסיף פה ושם, תודה!
 3. ozal5

  אופנוע עד 30-35 אלף.

  רכב, אומנם על אופנועים קטנים, אבל הוא רוצה לעלות בדרגה ולרכוש אופנוע שלא יעשה לו כאב ראש בנסיעות ארוכות (חוסר כוח), כמובן שלא מדובר בילד שמחפש להרים גלגל/לכנס לפניות בצורה חסרת הגיון ללא מספר רישוי ולברוח משוטרים.
 4. שאלה, נגיד בן אדם עם רישיון A1, רוצה לרכוש אופנוע, ההתלבטות אם לרכוש MT 03 חדש או MT07/Z650 מוגבלים, משנת 2019, במידה ולא מתכוון להגדיל רישיון, נסיעות עירוניות/כבישים מהירים (30-40 קילומטר לכיוון).. מה דעתכם? האם יש המלצות לאופנוע אחר? חשוב לו שיהיה ספורטיבי ככל שאפשר, צעיר, נוח וכמה שיותר לחסוך בתקציב הנל.. תודה.
 5. זה הכיוון, אך יש המון בירוקרטיה סביב הנושא ואני מנסה לנתב את עצמי לשם. תודה לכולם, אחשוב על כל האופציות.. כרגע עובד לקבל חתימת עורך דין.
 6. תודה על העצות, אני אסביר, אני עובד בצמוד לקצין רכב מטעם חב' ליסינג, כך, שעל מנת שאקבל אישור, אני צריך אישור עורך דין אך, החברה בה מועסק קצין הרכב היא חברה אחרת ואני מועסק על ידי חברת הליסינג, מה שאומר שאני צריך חתימה מחברה שאני לא עובד בה, בחב' הליסינג יש עורך דין, אני הגשתי בקשה שיחתום שאני עובד בצמוד לקצין רכב מחב' XXXX, מקווה שאקבל אישור על כך, אנסה להגיש את עצמי למכינה קדם ק' בטיחות, אך, הבעיה שהם מאוד מסורבלים ואין איש קשר או מקום ספציפי להגשת אישור.. האם לדעתכם, לנסות למנף את עצמי למקום עבודה אחר בתחום הרכב כדאי? יש לי ניסיון וידע, בעיקר בשירות ללקוח וכמה מערכות, שוקל אולי "לוותר" על התנאים שיש לי בחברה עכשיו, לטובת חיפוש מקום עבודה עם שכר גבוה יותר..
 7. האמת שעד כה לא ניסיתי לחפש מקום אחר, הניסיון שלי יחסית יותר "רב" מבד"כ בתחום, העניין שבתחום הליסינג לא ראיתי תנאים טובים יותר, אך מנגד חשבתי אולי לנסות להתשלב בחברות הגדולות, צמפיון מוטורוס וכו' - שם הבנתי שהתנאים טובים יותר ויש לפעמים אופציות ללימודים. - אי אפשר על ידי עורך דין חיצוני.
 8. אז אולי כדאי להמשיך בתחום הרכב? לנסות למנף את קציני הרכב? תחום מאוד מיושן ולא קל להתקבל אליו ללא מכונאי/הנדסאי.. אולי זה שאני עובד בצמוד לקצין רכב יכול לעזור כי צריך חתימה של 3 שנים כעובד עוזר קצין רכב.. ולא, אין לי גב כלכלי חזק, יש לי 80 אלף שקל שחסכתי, אבל מעבר לזה אין לי שום גב כלכלי, להפך, אני משתדל לעזור כשאני יכול ..
 9. זהו, שאין לי גב כלכלי מההורים, אני on my own מה שנקרא.. להבנתי תואר ראשון אפשרי בקרימנולוגיה באוניברסיטת אריאל.. אך מנגד, אולי ללכת ללימודי מנהל עסקים? אני אישית נכון מאוד ללמוד, כמובן, שגם במשטרה, הכשרה מקצועית וכו', שום דבר לא בא בלי לימוד מקדים.
 10. כרגע אין לי תארים, לכן אני חושב להתחיל ללמוד תואר, קרימינולוגיה מאוד מושך אותי כרגע, אך שוב, אצטרך לעזוב את העבודה הנוכחית שלי, לרכוש לי אופנוע לנסוע מהמרכז לאריאל לדוגמא, לא סיפור, אך קצת מפחיד לעזוב מקום עבודה, אבל ממה שאני מרוויח כיום לא ארכוש דירה.. תודה.
 11. בוקר טוב, בתקופה האחרונה אני חושב על החלפת מקצוע/מקום עבודה, אני בן 24, רווק, גר בשכירות, עוסק בתחום הרכב - (נציג של חברת ליסינג בצמוד לקצין רכב) כבר כ-3 שנים, בתקופה האחרונה התחלתי לחשוב על לשנות כיוון, קציני רכב - תחום שעניין אותי מאוד, נראה מאוד מיושן ולא מוכנים לקבל את זה שיש דור שונה, שפחות עובד עם גריז, דרכי הקבלה הם, או להיות הנדסאי מכונות (לימודים של 3 שנים), או לעבוד בצמוד לקצין רכב כ-3 שנים - מה שיש לי, אך מבקשים אישור של עורך דין חברה, שלנו אין, או, מכונאי סוג 2, בקיצור, לצערי ירד מהפרק, אף על פי שאהבתי את התחום, בכל אופן, הבנתי שמהעבודה שאני כרגע עובד לא ארכוש דירה, אין לי עזרה/תמיכה כלכלית ואני מתנהל בעצמי, יש לי רכב מהעבודה, במקביל אני לומד על אופנוע על מנת שאם אעזוב לא אהיה תלוי ברכב של העבודה, אני לא בן אדם של הרבה "משרד", אך מנגד כן יודע לשבת על התחת כשצריך, בתקופה האחרונה עניין אותי מאוד תחום הקרימנולוגיה, האמת, שאני המון שנים רוצה לכנס לתפקיד משטרתי, חקירת תאונות דרכים וכו', אך משום מה יש בי החשש שהמשטרה הינו מקום שמאוד "מקומבן" וחושש שמדובר בתהליך ארוך (מיון), במידה ואצא ללמוד, אצטרך למצוא עבודה חדשה כמשרת סטודנט, כי בהעבודה העכשווית שלי זה לא ממש אפשרי (עובד מ-8 עד 17:00 - 18:00 ברזל), מעבר לזה, לימודים בתחומים כמו מדעים וכו' לא מעניינים אותי ומנהל עסקים להבנתי נהיה תואר שכבר כל אדם שני עושה, בכנות, מאוד רציתי להיות קצין רכב, להביא משהו שונה, העולם של קציני הרכב מאוד מיושן (רק עכשיו התחילו להגיע קציני רכב צעירים), אך שוב, התהליך מאוד מסורבל ולא ברור אפילו כיצד מגישים בקשה. אני מאוד מבולבל, תקופה כזאת, אשמח לשמוע מאנשים וותיקים שהיו בגילי.
 12. היי, אתמול קבעתי קורס רענון נהיגה ליום ראשון ושני (מחר ומחרתיים), קיבלתי הודעה לאחר התשלום שאקבל אישור תוך 72 שעות עם פרטים על הקורס ואישור, אני צריך לקחת חופש מחר ומחרתיים מהעבודה ולא יודע אם לקחת, כי אני לא יודע אם מחר בבוקר אקבל אישור לקורס - הקורסים הם ערב 17:00 עד 21:00, אז חשבתי שאולי בבוקר אקבל אישור.. מישהו יודע והיה במצב כזה?
 13. בוקר טוב, אני בחיפושים אחר מורה נהיגה באזור ראשון לציון, ל-A1, על חשבון הפיקדון הצבאי, מחפש מורה שילמד ולא יחפש למשוך אותי המון זמן. יש לי רישיון רכב כ-5 שנים. אשמח לשמוע על המלצה למורה שכזה, תודה.
 14. כרגע יש הייפ על אתריום, מחכים למחר בגלל ה-CME שנפתח לאתריום, עושים השוואה ל-2017 שהביטקויין ירד בגלל הליך דומה, מאמין שאם ירד, יהיה שווה לקנות במחיר נמוך ולהחזיק, גם אם הוא לא יגיע ל-2000$ או 3000$ (בהתחשב ב-market cap), אולי בעתיד הרחוק הוא כן יגיע. הביטקויין בינתיים עולה ויורד, אין משהו רציני מדיי.. מעניין.. ו-doge.. פשוט enough of this troll papa elon.. https://www.cmegroup.com/media-room/press-releases/2020/12/16/cme_group_to_launchetherfuturesonfebruary82021.html
×
×
 • תוכן חדש...