Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סינדרום המוכר רכב משומש במחיר שאינו סביר בעליל

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 17 שעות, אורח לרגע כתב:

יש לי תשובה בשבילך. אם כי סביר שלא מכסה 100% מהמקרים.

לפני 15 שעות, davemustaine87 כתב:

זאת שיטה מעניינת, שתיארתית יש לה פוטנציאל להצלחה. אולי אני אנסה אותה בעתיד :)

זו שיטה שלא תעבוד כי יד2 יבקשו ממך כסף על פרסום בתור שוכר, זה קרה לי כשמכרתי וקניתי רכבים במשפחה בתדירות גבוהה יחסית, והייתי צריך לשלוח להם הוכחות שאני הבעלים של הרכב או שאני מוכר לאבא שלי בן ה70 שלא מבין כלום במחשבים.

באשר לנושא עצמו - אחרי שיטוטים של כמה שבועות ביד 2 כמה פעמים ביום, ומעבר בין הרבה רכבים למכירה (הייתי מוכן לשלם מחירון ואפילו קצת מעל, לרכבים ששמורים) אנשים מבקשים הרבה כסף על רכב שלא שווה אפילו כמה אלפים פחות. בקרוב אכתוב שרשור על מה שקניתי לבסוף ועל הרכבים שעברתי בדרך (קטע ארוך שמי שבאמת מעניין אותו מוזמן לקרוא).

שבוע שעבר ראיתי מודעה בפורום אספנות (בפייסבוק) על סיוויק שפיץ למכירה, יד 2, הבחור קנה אותה בכמה ג'ובות מזקן שטיפח אותה כמעט 30 שנה, וישר רץ למכור אותה ב15~ אלף שקל יותר, הבעיה שמישהו ראה את זה ומכיר את הזקן וכתב את כל הסיפור.

Screenshot_20200606-211315_Facebook.jpg

Screenshot_20200606-211333_Facebook.jpg

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד גם לא אמר שאסור לי לגחך על זה, או להגעל אפילו.

מעבר לכך שפותח שרשור ציין שמעבר ל'שוק חופשי בלה בלה בלה' יש פה עניין של מחיר גבוה מאוד לעומת מה שהרכב באמת שווה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר הונדות ישנות ולא יודע כמה הן שוות.

אבל אם הרכב הזה ישן/נדיר/בעל קהילת אספנים או חובבים הגיוני שיימכר ביותר מ5.

אם הייתי מכיר את השוק ורואה פוטנציאל להרוויח על רכב כזה,סיכוי גבוה מאוד שהייתי עושה אותו דבר.

One man's trash is another man's treasure

• מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. אם אתה שקוף תרוויח למה לא.

אבל זה לא המצב פה... אם אתה מפרסם פוסט בקבוצה של חובבי רכב על הרכב המגניב שקנית עכשיו ואחרי יומיים ״משנה את דעתך״ ומפרסם אותה למכירה במחיר פי 5 בלי שעשית לה כלום פרט לשטיפה...

זו התנהגות מגעילה.

״אוותר על הפרוייקט״ עלאק... למה לעשות תרגיל מגוחך כזה לצומת לב? מצאת מציאה? אתה רוצה לעשות כסף? תעשה כסף. אל תבלבל במוח, ובנוסף שים מחיר!

אני שמח שהתרגיל הזה שימש לו כחרב פיפיות. הצומת לב שהוא קיבל הביאה למצב שלא רק שאנחנו יודעים כמה כסף הוא מבקש על הרכב תודה לאל אלה גם כמה שילם עליו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, EliC25 כתב:

זו שיטה שלא תעבוד כי יד2 יבקשו ממך כסף על פרסום בתור שוכר

אני יכול לפרסם 4 מודעות ביד 2 בלי שיזיז לאף אחד.

ואם רוצים ממש להתאמץ אז מפרסמים ממחשבים שונים, ממש לא מאמץ. 

ואם ממש רוצים לעשות את האקסטרה מייל נותנים עבור המכוניות ה'יקרות' מס טל של חברים. אם חבר יפרסם מודעה עם המספר שלי ויגיד לי:"תשמע, אם מישהו יתקשר תגיד לו שזה המחיר ושילך לחפש ת'חברים שלו" לא יהיה לי אכפת. לענות לשיחה של 30 שניות פעם ביומיים- לא טרחה גדולה.

קיצור- הלכת רחוק. אף אחד מצוות יד 2 לא מתעניין בך אחרי שפרסמת 4-5 מודעות. ואם כן אנחנו בישראל- ארץ הקומבינות הלא מוגבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה גם בהחלפת דגמים או בעדכון של דגם מסויים.

חבר שלי רצה לחפש אטקה בת שנה, הציעו לו אטקה 1.4 במחירים גבוהים יותר מאטקה חדשה, בין היתר בגלל תוספות שהיו אופציונליות בדגם שקנו ונהפך לסטנדרט במתיחת פנים.

בסוף הלך לסוכנות וקנה אטקה 1.5 חדשה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנשים קשה לקבל את העובדה שלמכור רכב בן חצי שנה גורר הפסד שהוא יותר מירידת הערך של לוי יצחק.

לא יכול להאשים אותם,זו חתיכה מכה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.6.2020 בשעה 12:41, Morningstar כתב:

הרכב הנוכחי שלי פורסם ביד2 בדיוק בצורה כזו, מחיר לא ריאלי בעליל, משומש במחיר הגבוהה מחדש באותו רגע.

באמצעות התמדה וכ 4-5 חודשים של משא ומתן בסופו של דבר, ואחרי 4-5 ירידת מחירון - קיבלתי את הרכב במחיר שרציתי, אותו מחיר שבו נקבתי ביום הראשון שנכנסתי לסוכנות, ד"א.

אז מה היה לנו? יכולתי להנות מהרכב שלי כ 4-5 חודשים יותר - באותו כסף. במקום זאת הרכב ישב ללא אח וריע [סתם היתה לידו TT חדשה] באולם תת קרקעי של דלק מוטורס כ 4-5 חודשים.

ב - 5 חודשים שבהם הרכב עמד המחירון ירד באלפי שקלים ולכן ניתן להגיד שההצעה שלך שלא השתנתה התקרבה לבקשת היבואן (בהנחה שהוא מתמחר יחסית למחירון) ולא להיפך.

בתאריך 11.6.2020 בשעה 13:10, Ooga כתב:

זה משהו אוניברסלי שקיים בהמון תחומים בישראל, אני משער שאנשים מחפשים פראיירים.

כמה אנשים פונים לקיצוניות השניה של טרייד אין שבה הם מקבלים עבור הרכב שלהם מחיר נמוך משמעותית ממה שהם היו יכולים לקבל בשוק הפרטי? הרבה יותר מהקומץ שמבקש מחירים גבוהים. המון, למעשה, ועל כך יעידו מגרשי הרכב וחברות הטרייד הגדולות. אז אני מתקשה לקבוע שמדובר בתופעה או תכונה של ישראלים.

לפני 13 שעות, Doron_Z כתב:

אגב דיברתי עם הבחור של ה BRZ ועכשיו הוא מבקש 200. כששאלתי אותו למה שאקנה ממנו במקום מהסוכנות הוא ניתק לי את הטלפון.

במקרה של דגם עם זמן אספקה ארוך מהיבואן כמו הברז לקבלה המיידית יכול להיות ערך כספי משלה.

לפני 8 שעות, EliC25 כתב:

אף אחד גם לא אמר שאסור לי לגחך על זה, או להגעל אפילו.

אני באמת לא לא מבין מה יש להתעצבן על אנשים שמבקשים מחיר כלשהו על רכב שלהם. לגמרי זכותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כל עסקה שמתבצעת בפועל היא אחרי ששני הצדדים הבשילו דיו לביצוע הרכישה.

הן המוכר והן הקונה.

לא חסרים קונים שמחפשים רכבים חודשים ארוכים ומפספסים רכבים כי הם עדיין לא מבינים באמת מה יש בשוק ואחכ מצטערים על זה.

כמו שלא חסר מוכרים שצריכים להבשיל כמה חודשים בלי טלפונים, או לקבל כל מיני התעות הזויות בשביל להתיישר.

לפעמים זה קורה כאשר זה הרכב הראשון שהקונה רואה והוא במקרה גם הבן אדם הראשון שבא לראות.

לפעמים זה אחרי 5 חודשים כמו אצלך.

לדעתי כשבן אדם באמת רוצה למכור, הוא יידע לתמחר בהתאם ולהסתדר עם קונה רציני שבא.
וגם קונה רציני יידע להעריך רכב שעומד מולו ולא לתת הצעות הזויות.

יש אנשים שמבחינתם לא רלוונטי לשחרר כרגע.
יש לי חבר שחיפש. רכב. אחת האופציות הייתה 308 מהדור החדש.
הייתה אחת שאיזה זקן פירסם, יד1 עם ק״מ מעט נמוך מהממוצע, אבל לא נמוך באופן חריג (נגיד הממוצע לשנתון היא 80, אז שלו הייתה בערך עם 50 אלף)
והוא ביקש מחיר יחסית גבוה.
החבר לא נרתע והלך לראות אותה.
אי אפשר לעשות סיבוב ברכב. כי אני צריך לראות אם יש לי ביטוח בשביל זה. וכל ההרגשה הייתה של. בוא תציע לי הצעה ואני אחשוב עליה.
הוא גם אמר לו - תשמע אני עכשיו בשלב של לקבל הצעות. אני כותב כל הצעה ואחזור אלייך עוד חודש בערך.
הזקן אגב חזר אליו.
החבר קנה כבר רכב אחר.

אז יש הכל שם בחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק, 

כשמישהו מפרסם למכירה נניח DS3 ומבקש מחיר גבוה זה בסדר.

כשמישהו מפרסם ברז למכירה ומבקש מחיר גבוה זה לא בסדר.

מי קובע איפה עובר הקו בין 'אני מבקש מחיר גבוה וחושב שהרכב שלי שווה' ל 'פחחחח, איזה חיב"ס' ? 

כל אדם עם הגדרה משלו לנושא. 

צאו לאנשים מהחיים. כל אחד יכול לבקש מה שבא לו.

אתם יכולים לקנות ויכולים לא. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולנו ילדים גדולים.יש מודעות של 'דייגים' שממתינים שיעלה דג בחכה. שיהיה להם בהצלחה. 

עדיין, אם ניקח לדוגמא את הסיביק שעלתה כאן, יכול להיות שעבור אדם שמרוויח ארגזים של כסף, וזה הרכב הראשון שהוא נהג עליו, אז למרות שהוא יודע שתופרים אותו, קטן עליו 15.0 אש"ח בשביל הנוסטלגיה, ויש מי שיסתכל על המודעה ויגיד שהמוכר נוכל. 

הראשון יקנה ויהנה, וההוצאה קטנה עליו, השני לא יקנה וממשיך להיות ממורמר. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...