Jump to content

itaimoto

 • הודעות

  110
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי itaimoto

 1. מקווה שיינתן משקל משמעותי לחלקים שמוחלפים בתדירות גבוהה המשקפים את העלות השוטפת שרוב בעלי הרכב יחוו - בלמים, מסננים, מצתים וכו' ואולי גם חלקים כמו פגושים שנפוץ להחליף במקרה של תאונה. חלקים שמוחלפים פעם ב 100-200 אלף ק"מ באמת קשה יותר להשוות כי אורך החיים שלהם יכול להשתנות מאוד בין יצרנים ודגמים. יוזמה טובה לדעתי ואני בדרך כלל נגד רגולציה.
 2. המתחם גדול עם כמה אזורי חניה ומפגשים. צריך מיקום מדוייק, ההכוונות הלא מדויקות והמעברים גרמו לי להסתובב 10 דקות וטרם מצאתי.
 3. זאת נקודה טובה, בהחלט צריך להיות ערניים לתנים שחוצים את הכביש בלילה. מה שכן, נראה לי שהתדירות שהם מופיעים בה עונתית - בחודש האחרון יוצא לי לראות 1-2 בלילה, בחודשים הקודמים לא ראיתי בכלל. מנסיוני (רק שיישאר ככה...) הם לא "מתאבדים" וחוצים את הכביש מספיק רחוק ומהר כשרכב מתקרב. מצד שני גם ראיתי גם פגרים דרוסים על הכביש.
 4. אם המטרה היא נטו נהיגה ולא נוף או רגיעה, אחרי 1 בלילה לרוב האזור נקי מהפרעות מכל סוג בכל יום בשבוע (אפשר להתקל בעבודות בכביש לאורך מקטע פעם בכמה חודשים). קח בחשבון שנסיעה אינטנסיבית שם בלילה מצריכה להכיר את הכבישים בעל פה כי ברובם הם נטולי תאורה.
 5. אם אני לא טועה בכל מקרה צריך לחדש ציפוי ננו אחת לשנה עד שנתיים, ולמען האמת עוד לא החלטתי אם זה שווה את ההשקעה (הפעם הראשונה הייתה לנסיון ובהחלט הורגש שקל יותר לנקות את האוטו). בחיפוש זריז בגוגל דווקא ראיתי שהקונזצנזוס הוא שלא אמורה להיות בעיה מיוחדת בשימוש ב ONR עם ציפוי ננו, גם נאמר כאן בפורום. בכל מקרה, ONR הוא הדרך הכי נוחה מבחינתי לשטוף על בסיס קבוע מחוץ למכון שטיפה שיכול לגרום לסווירלים, ולכן אם אצטרך "לבחור" בינו לבין ציפוי ננו מכיוון ששטיפה עם חומרים מבוססי ננו מצריכה ממני... ובכן, שטיפה 😃, אז ה ONR יישאר.
 6. מאז שביצעתי ציפוי ננו עברתי לשטוף בעיקר בעצמי עם כפפה ומגבת איכותיים בשיטת ONR שמתאימה לי בול כי אני חונה בחניון תת קרקעי ללא נקודת מים. פעם בכמה חודשים אני מבקר במכון שטיפה ידנית. אין סווירלים נראים כרגע, אז לכל הפחות קצב הצבירה שלהם הואט משמעותית. PPF יקר מדי לדעתי, פותר את בעיית הסווירלים והנזקים רק חלקית ומצריך תחזוקה כמו שנאמר כאן.
 7. הגירוז בוצע ללא עלות במוסך. לגבי החלפת החלק, הקלאץ' כולו אינו באחריות וזה כולל את מיסב הלחץ המדובר. יש בעלי ברזים שחיכו להחלפת קלאץ' בשביל להחליף גם את המיסב על מנת לא לשלם פעמיים על עבודה. דווחו בקבוצת בעלי הרכב גם מקרים של אנשים שהצליחו להחליף את המיסב במסגרת אחריות - אני מניח שזה הצריך התעקשות ותלוי ק"מ ומצב קלאץ' כיוון שרשמית זה לא חלק שמכוסה.
 8. בזריקות זנב קטנות בכיכרות ופניות ההבדל קטן, ה PS4 צריכים עוד 3-5 קמ"ש לפני שהם משחררים אחיזה שאפשר לקזז עם זווית היגוי או גז. קח בחשבון שבמסלול אני כמעט תמיד מחפש קווים נקיים ולא מתחבר כל כך לדריפטים, אז YMMV.
 9. הברז בת שנתיים שבמהלכן נסענו 40000 ק"מ עגולים. עדכון שנתי: בק"מ 28000 הצמיגים הוחלפו ל Pilot Sport 4 בעלות של 2300 ש"ח. הפרימאסי שהגיעו עם הרכב היו טובים ללמידת רזי השליטה ברכב בזכות אחיזה נמוכה יחסית (לא טעות) בשילוב תקשורת טובה והרבה רעש כשמתקרבים למגבלות. ה PS4 מהווים שדרוג טוב לאחיזה ללא פשרות ביומיום למעט עלות - הם מגיעים לטמפ' עבודה מהר גם בנסיעות רגילות, לא פוגעים בצריכת הדלק ולא רועשים יותר בנסיעה מנהלתית (ובנסיעה חזקה הם שקטים יותר ליד המגבלה). מבחינת ביצועים בפועל, הורדתי שניה מזמן ההקפה בכל אחד מ-3 המסלולים בפעם הראשונה שביקרתי בהם איתם ומאז אני מוסיף לשפר זמנים. בק"מ 34000 בוצע טיפול קטן "45000" הכולל שמן מנוע, מסנן שמן ומסיר פיח בעלות של 860 ש"ח. בנוסף בוצעה החלפת רפידות בלם קדמיות בעלות של 800 ש"ח. בק"מ 39000 בוצע טיפול גדול "60000" שהוקדם קצת עקב רעשים בזמן בלימה. הטיפול כולל שמן מנוע, מסנן שמן, מסיר פיח, שמן גיר, פילטר אוויר ונוזל בלמים בעלות של 1800 ש"ח. כמו כן הוחלפו גומיות מוט מייצב קדמי שפיתחו חופש בעלות 630 ש"ח. בנוסף בוצעה חריטה לצלחות הבלמים האחוריות והוחלפו הרפידות מאחור בעלות של 900 ש"ח. איזור דוושת הקלאץ' גורז עקב השמעת חריקות לסירוגין בהפעלה והגירוז הפחית את הרעש כמעט לגמרי. מחלה ידועה של הרכב היא מיסב הלחץ של הקלאץ' שמרעיש לאחר עשרות אלפי ק"מ בודדים (ללא השפעה על התפקוד). פתרון מצריך החלפת הרכיב מה שמחייב הוצאת גיר מהרכב בעלות לא מבוטלת, אבל ייתכן שזה לא מה שגרם לרעש אצלי מכיוון שהגירוז לבדו עזר, בינתיים לפחות. אני מחזיק אצבעות כי אני רגיש לרעשים למינהם. אגרת רישוי שנתית: 2407 ש"ח. ביטוח: 4500 ש"ח. צריכת דלק: 10.5 ק"מ לליטר כולל טיולים. העלויות מוסיפות להיות שפויות ביחס לכיף שהרכב נותן. במיוחד, יש את התענוג שבהתמודדות עם רכבים חזקים משמעותית במסלול או בטיולים בזכות השלדה המאוזנת והמשקל הנמוך, מה שמקזז פערי הספק בפניות ובאזורי בלימה - מעין קסם בעיני.
 10. זאת רציונליזציה קלאסית. בהתחשב במה שאני רואה בכבישים, אני הרבה יותר מודע למה שקורה סביבי מכל רכב "גבוה".
 11. בוא נניח שאם פות"ש לא היה קונה את הרכב הזה ומשקיע את הכסף בלימודים ובמוסך הוא היה פותח אותו בעוד 3 שנים. ונניח עוד שעם הרכישה של הרכב הוא יפתח את המוסך בעוד 4 שנים, שבמהלכן הוא ייסע על החלום המוטורי שלו. מה יותר טוב בכללי? פות"ש החליט מה יעשה לו יותר טוב ואי אפשר להגיד שהוא טעה כי אין אמת כאן. קח כל מיליונר ותראה שהוא לא חי בדירת שני חדרים עד שהוא הגיע למה שיש לו היום אלא כנראה עשה Scaling לרמת החיים שלו באופן מתמשך, למרות שמבחינה כלכלית טהורה כל רכישה עכבה אותו בהתקדמות לרמת החיים הבאה.
 12. אתה מסוגל לדמיין בחורה בין צפון ת"א להרצליה שנוהגת בקורסה? (גילוי נאות: הייתה לי חברה שגרה בצפון ת"א לפני שעברנו לגור ביחד. אבל היא ממש לא הייתה כמו כולן, היא נהגה במיני).
 13. מה שאתה אומר מובן מאליו. לעניין הדיון דעתי היא שהמחיר הזה לא כדאי. רוצה עוד המחשה להגזמה? קיימן מתחילה בארצנו ב - 30k פחות עם הספק דומה (300 כ"ס).
 14. גם ה BRZ לא הגיעה לארץ ברמת הגימור הנמוכה. בכוונה השתמשתי ביחס ה MSRP רק כדי לכפול את המחיר של תצורה "טיפוסית" לא נמוכה ולא ניסיתי להמיר אותו לשקלים.
 15. לצערי - כי אני רוצה לראות הרבה כאלו בארץ ולפעמים חוטא במחשבות What if על גרסה ידנית שעוד לא קיימת כמובן - בשום תצורה קשה לי לראות איך זה מחיר טוב. הסופרה 3.0 נמכרת בארה"ב $50K, לפי יחס המחיר מ BRZ שנמכרת ב $30K והמחיר ההתחלתי של ה BRZ בארץ שהיה 230K וגילם בתוכו את כל התוספות והמיסים עם יבואן שמרוויח , הסופרה צריכה לעלות כאן 384K.
 16. כפי שצוין כאן עד לפני כשנתיים היה מבחר מכובד, נראה שהוא הולך וקטן או עובר להזמנה מיוחדת. נהניתי עם הרכב הקודם, איביזה FR שנת 2017. רכב זריז ומאובזר שלא התבייש גם מסיבובים בנס הרים. עם זאת היה צריך להתרגל להשהיה מעצבנת בתגובת המצערת הראשונית. בנוסף היה לי ניסיון מפתיע לטובה בחודש שבו נסעתי בשברולט ספארק ידנית משנת 2014-2015 שהייתה על תקן הרכב הכי זול בהשכרה. תגובת הייתה המנוע טובה עם הגיר הזה ובכלל הרכב הרגיש "שמח" וצייתן. האבזור לקה בחסר.
 17. כל עוד החובבנות לא עולה להם כסף (ואולי מביאה עוד כמה אנשים ללחוץ על המודעה) אין לנציגי החברה מוטיבציה להשתנות. אז תיקון המודעה ייקח שבועיים והנושא ייסגר בין שני נציגי מכירות זוטרים + איש דיגיטל שבעיקר שותים קפה בזמן הסגר: "שלחתי מייל, עשיתי את שלי", אין סיבה למהר. תביעה ופסיקת פיצוי יגרמו לשינוי. אני לא עו"ד אבל נראה לי שסעיף שסעיף 2.א לחוק הגנת הצרכן מאוד רלוונטי כאן:
 18. הרכב עבר טיפול דיטיילינג יסודי וציפוי ננו דו-שכבתי. הזרז לכך היה הופעת סווירלים עדינים (מאוד) על מכסה המנוע. אמנם שטפתי את הרכב במכון שטיפה ולא בעצמי, אבל הקפדתי שזה יבוצע בשטיפה ידנית במכון שהיה לי ניסיון טוב איתו. את האיביזה שהייתה לי שטפתי באותו המקום במשך שנה וחצי ולא היה זכר לסווירלים, למרות שהיא הייתה בצבע אפור כהה שמדגיש סווירלים יותר מהלבן של הברז. ליאור מ Detail Monkey הסביר לי בסבלנות שהלכה של היפניות לרוב רגישה יותר מזאת של האירופאיות. למדתי (וכן, אני יודע שאין תחליף לשטיפה בעצמך, אבל אני מתעצל. כאמצי זהירות אני אספק להם כפפה ומגבת מיקרופייבר שלי מעתה). חוץ מזה הבחור מקצוען אמיתי ואני מרוצה מאוד מהתוצאה. והחגיגה נמשכת... בחזית היומיום: גלשן 7 פיט? אין בעיה. טריק שלמדתי ב ft86club: פשוט להשכיב את כיסא הנוסע עד הסוף. הגלשן לא נוגע בדאשבורד והמראה הימנית לא מוסתרת בנהיגה. הרכב יותר פרקטי ממשפחתית 😅
 19. אתה צודק בכך ש - BRZ כחולה מקבלת משמעותית יותר תשומת לב בכביש / ברחוב מלבנה. גם אני התלבטתי בין שני הצבעים האלו בקניה והשיקול שהכריע את הכף מבחינתי לטובת הלבן היה הרצון למשוך פחות תשומת לב, בהתחשב בכך שזה הדיילי שלי.
 20. מנסיוני עם שתי איביזות בשנים האחרונות הביטוח באמת יקר עקב העובדה שמדובר ברכבים גניבים (אחת מהן אכן נגנבה 😬)... לפחות חלקית זה בגלל שהם חולקים מכלולים עם רכבים של הקונצרן שמשמשים כמוניות מה שמעלה את הביקוש לחלפים זולים. אני שילמתי כ - 5500 ש"ח למקיף וחובה (נהג יחיד, מעל 30). לא מכיר מחירים בקטגוריה של האוקטביה. בהשוואות שעשיתי מול סוכני ביטוח המחירים ב Wobi דווקא היו מייצגים.
 21. טיפול ראשון היה ב 12 אלף ק"מ, טיפול שני ב 22 אלף. הרכב רואה מסלול בכל כמה שבועות ונסיעות בכבישי נהיגה, אז אני מקדים לו"ז טיפולים באופן כללי (לא הולך לטיפול בעקבות טיול או יום מסלול ספציפיים). הטיפול של ה 1600 ש"ח אכן היה לפי הוראות היצרן במוסך היבואן, אחרי הנחה. אלו מחירי היבואן ל"טיפול גדול" ברכב הזה. אגב, טיפול ראשון היה זול (650 ש"ח) אז בינתיים בממוצע העלויות לא רעות בכלל לרכב ספורט שנעשה בו שימוש ככזה. כמובן שאפשר. אני מעדיף את הטיפול במוסך על פני להתעסק בעצמי עם השמן (באופן בכללי אני לא DIY בנוגע לטיפול ברכב) אז אני כבר מקדים את כל הטיפול מה שגם טוב לשקט הנפשי שלי.
 22. כל הכבוד על הגשמת החלום למרות הקשיים שבטח עברו בראש בנוגע לבעלות על פורשה בארץ הקודש. מאחל לך שתסע בדרכים כיפיות. כאחד שגם חוטא לפעמים במחשבות על רכבים של פורשה, אני מצטרף לבקשות שהועלו בשרשור לשמוע חוויות יומיומיות ועלויות שוטפות. הרכב נראה פשוט מצוין אחרי הדיטיילינג. גם לי זה נשמע מפחיד, מצד שני הסיכוי להזדקק לביטוח מקיף פוחת משמעותית ברכב לא גניב בעליל ושלא משמש כדיילי ואני מניח שזה היה בשיקולים של פות"ש.
 23. כן, ואני עדיין מגלה דקויות של הרכב ומשפר טכניקה. גם אני מרגיש שהזמן עבר מהר. מה ש @Morningstar כתב ובנוסף אני מקדים טיפולים מה שמשמר את איכות שמן המנוע. בשורה תחתונה זה רכב שיוצר לנהיגה ספורטיבית ואני רק עושה איתו את מה שהוא נולד עבורו. יש בעלי ברזים שמגיעים למסלול בתדירות הרבה יותר גבוהה ממני ולא חווים בעיות כלל.
 24. עדכון יומולדת: הברז בת שנה בדיוק ונסעה 23000 ק"מ. סיכום קולע של התקופה, באדיבות עובר אורח שדיבר איתי היום ברחוב: "רכב משגע, בטח כיף לך בכל נסיעה, הוא נראה קרבי אבל לא של ערסים (הערה: כנראה במיוחד כשהנהג בעל חזות אשכנזית למדי ולובש פולו לבנה), ובטח אמין כמו סובארו!". מדוייק 😎 מבחינת ההתפתחות שלי כנהג, בזמן שחלף מהעדכון הקודם ולא מעט בזכות ריבוי ימי מסלול אני מרגיש שהפנמתי כמה קונספטים חשובים שקריאה עליהם לבדה לא הספיקה כדי לגרום להם לחלחל, כי למידה דרך הישבן היא כלי חזק ביותר. למשל עד כמה שב"רכב מומנטום" חשוב לקחת קו חלק ולייצר יציאה מהירה גם אם באמצע הפניה המהירות איטית יותר מקו חלופי שאפשר היה לקחת, או שמקסימום כוח צד לא בהכרח יביא לזמן המהיר ביותר. ה BRZ, עם השלדה שמעבירה היטב את מידת האחיזה בכל פינה וההיגוי המדוייק אידיאלית כדי ללמוד את הדברים האלו, והשגת זמנים טובים יותר במסלולים השונים כיפית ומתגמלת. הוצאות: ביטוח: 5700 ש"ח, ירד קצת. אני ממשיך לבטח בביטוח ישיר שהציעו את ההצעה הטובה ביותר ומרוצה מהאינטרקציה הקצרה והתכליתית עם הנציגים שלהם. לא נדרשתי לבדוק אותם במקרה אמת, ומקווה שזה ישאר כך. טיפול שני (שעל פי תכנית הטיפולים אמור להתבצע בק"מ ה 30000) בוצע ממש לאחרונה וכלל החלפת שמן מנוע, שמן גיר, נוזל בלמים, פילטר שמן ופילטר אוויר בעלות של 1600 ש"ח. בנוסף הוחלפו רפידות בלמים קדמיות ובוצעה חריטה לצלחות הקדמיות בעלות של 1000 ש"ח. אני ממשיך לטפל במוסך לי בכפר סבא וממליץ גם לבעלי ברזים אחרים. כמו כן, בוצע כיוון פרונט בעלות של 300 ש"ח לאחר שמכה כתוצאה מחריץ נטול אספלט עמוק ומפתיע בכביש גרמה להגה לא ממורכז בנסיעה ישרה. תודתי תמסר לעיריית ראשון לציון בדמות החשבונית שתוגש לה בקרוב. הצמיגים הם עדיין ה Primacy שהגיעו עם הרכב מהמפעל שלא מראים סימני וויתור - הם ידועים באורך חיים הזוי. התכנון הוא לשדרג ל PS4 כשיגיע זמנם, בינתיים הצמיגים נוכחיים מהווים פלטפורמה טובה וסלחנית לנהיגה על המגבלות.
 25. itaimoto

  לאן נעלמה סיוון?

  אולי, אבל לא תמיד. סיפור שקרה באמת: המיקום: צומת מרכזי בזלצבורג, אוסטריה הרכב: סדרה 4 קבריולט מצב הגג: פתוח ווליום שמע: גבוה שעה: סוף היום סיטואציה: עומד בפקק מחליט להיעזר בווייז לראשונה בטיול הזה. מפעיל ומזין את כתובת המלון. ואז, בעברית ובטון צורם מאוד כמו שרק סיוון יודעת: "בעוד - 200 - מטרים. פנה ימינה!!!!" *כל* הנהגים והולכי הרגל ברדיוס של 50 מטרים מסתכלים עלי. אני: סוגר את הגג
×
×
 • תוכן חדש...