Jump to content

ittaig

 • הודעות

  18
 • כאן מאז:

הנקודות של ittaig

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

2

מוניטין

 1. יש במשפחתי סוזוקי קרוסאובר שנת 2014 ואני נוהג עליה מידי פעם, לא הרגשתי בליטה כזו בגב. אני בגובה 1.70 בערך כך שלכאורה הייתי אמור להרגיש את אותה בליטה.
 2. אני עומד לקנות רכיב כזה בזכות הודעתך מעלה, האם הוא מתחבר בעצמו לרכב או שאני צריך לרכוש בנוסף עוד קורא OBD או רכיב אחר? בנוסף בלינק ששלחת יש כמה מכשירים אפשריים, אם יש לך המלצה ספציפית על אחד מהם שאתה משתמש בו אשמח מאוד לשמוע. תודה מראש
 3. עבודות התחזוקה שביצעת לבד מעוררות קנאה. תוכל להוסיף פרטים ואולי קישור לגבי ההולוגרמה על השמשה? פעם ראשונה שאני שומע על זה.
 4. נסה לבדוק במכוני גירים. במשפחתי תיקנו גיר אוטומטי בשליש מחיר ממה שרצו במוסך מורשה וגם קיבלנו אחריות לשלושה או שישה חודשים אינני זוכר בדיוק. במקרה שלנו דובר על גיר של שברולט קרוז, אבל הרכב עובד נוסע תקין מאז כבר למעלה משנתיים. אני בכוונה לא רושם כאן את שם מכון הגירים כדי לא להיחשד כפרסומת, אבל פנינו אליו לפי המלצה בפורום, תעשה חיפוש בטח יש כמה כאלה שזכו להמלצות.
 5. תודה רבה. תוכל לחלוק עמנו כמה עלה השירות? יש במשפחתי פיג'ו 307 שתשמח לשירות דומה.
 6. חפש הודעה שלי מהחודש האחרון המתארת את הניסיון החיובי שלי עם פיג'ו 207. אם לתמצת מאוד את העניין אז ברשותי פיג'ו 207 משנת 2010 עם 116,000 ק"מ שנרכשה לפני חמש וחצי שנים עם כ-60,000 ק"מ. מבחינת אמינות הרי שהיו לי תקלות בודדות ביותר ולא יקרות בכל התקופה, רק פעם אחת הגעתי עם גרר למוסך ולמיטב זכרוני אף תקלה לא עלתה יותר מ-1000 ש"ח והיו בערך תקלה פעם בשנתיים-שלוש.
 7. אני מטפל בצרפתיה אחרת (פיג'ו) במוסך שאפט והייתה גם סיטרואן במשפחה שטופלה שם. קראתי המלצות על המוסך כאן באתר והתחלתי לטפל שם ובעקבות הטיפול שקיבלתי הוספתי המלצה משלי בפורום המלצות על בעלי מקצוע. בכל מקרה בשנים הראשונות כשהרכב באחריות יש תמיד התלבטות אם לטפל במורשה יבואן, או במורשה משרד התחבורה, שהוא זול יותר אבל יקשה עליך לקבל אחריות של רצון טוב מהיבואן במידה ותזדקק לה בסוף תקופת האחריות.
 8. לשאלה השניה שלך - אני בחרתי באבן מעט יותר גדולה ומעט פחות נקיה. אלה במילא פגמים שלא רואים בעין, ואילו את האבן הגדולה יותר היא תראה כל יום. אל תהיה מוטרד מעניין קוטר הטבעת שאינך יודע אותו, חנות טובה תתאים לך אותה אח"כ בחינם (או רק בעלות החומר שיתווסף אם יהיה פער משמעותי במידות, והחומר כאן הוא זול ביחס לכלל הטבעת). אני כבר לא זוכר מספיק את עניין התעודות השונות (רכשתי טבעת כזו לפני 7 שנים), אבל נשמע לי שאתה צריך חנות שאתה מאמין לה שתדריך אותך בהגינות. אם תרצה, כתוב לי בפרטי ואתן לך את שם החנות בתל אביב ששירתה אותי ושירתי את אבי בתכשיטים אחרים במשך שנים אחרות.
 9. מזה חמש שנים יש בבעלותי פיג'ו 207 משנת 2010 עם כ-107,000 ק"מ, לפניה הייתה פיג'ו 206 שהחזקתי 7 שנים והגיעה אצלי ל-200,000 ק"מ ולגיל 14 שלה (נרכשה בגיל 7 עם 140,000 ק"מ). ה-207 מפגינה אמינות טובה יחסית. במררבית השנים לא היו תקלות כלל לכל היותר התגלתה תקלה אחת בשנה שעלתה כמה מאות שקלים (למשל נגד מהירויות של המזגן שהחלפתי השנה ב-פחות מ-500 ש"ח). מתוך התקלות למיטב זכרוני הייתה רק תקלה אחת שהצריכה גרירה ובשאר המקרים פשוט הגעתי למוסך בנסיעה כדי שיחליפו חלק. היתרונות - מקבלים רכב אמין יחסית, במחיר זול ומאוד שימושי (בגאז' לא קטן, קרי 310 ליטר, ואפשרות לבגאז' עצום להובלת חפצים בהשכבת המושבים האחוריים). הרכב שימש אותנו גם בתקופה שנזקקנו לעגלה גדולה לילדה והיא נכנסה בבגאז'. חסרונות - צריכת דלק לא מעולה (9-10 ק"מ לליטר במתווה עירוני, קרי מהירות ממוצעת של 17-21 קמ"ש לפי מחשב הרכב), היא לא מאוד שקטה בעיקר במהירות של 110 קמ"ש ומעלה, בגלל היעדר ההילוך החמישי. הייתי מאוד מאוד מרוצה מה-206 שקדמה לה ולכן רכשתי גם את ה-207. אגב, למיטב ידיעתי התקלה הנפוצה בגיר של ה-207 המכונה AL4 היא החלפת שסתומים שעולה פחות מ-2000 ש"ח וממילא באזור שנת 2008 או 2009 החליפו את השסתומים בדגם הזה לשסתומים משופרים, כך שאני לא מופתע שהגיר לא עושה בעיות. אני אגב נוהג הרבה בגיר הזה, שיכול לפעמים לעצבן עקב העלאת הילוך מוקדמת, במצב טיפטרוניק, כלומר מעין ידני ללא קלאצ', וכך הרכב גם די זריז. הרכב משמש אותנו בפועל כרכב משפחתי למרות שהוא נחשב סופר מיני, אולם הוא לא סופר מיני קטנה (אורכו כ-4.05) ויש בו מרווח סביר לרגליים גם מקדימה וגם מאחור.
 10. מציע לך לקנות סוכך שמש מפירוק. קניתי בעבר לפיג'ו 205 ועלה כ-200 ש"ח, אבל זה היה לפני שנים רבות. למיטב זכרוני תוכל למצוא כאלה גם ב-ebay/dealextreme אבל יש לשי םלב לצד של הסוכך - נוסע או נהג.
 11. שלום, רכשתי מצלמת אקסטרים מדגם Mi 4K של חברת שיואמי וחשבתי שאולי היא תוכל לשמש גם כמצלמת דש בורד. האם למישהו יש ניסיון בכך (עדיף עם הדגם הספציפי הזה)? אני מבין שיש פונקציות שאולי יחסרו לה כמו תחילת צילום אוטומטית עם התנעת הרכב, אבל אשמח לשמוע מנסיונכם. תודה, איתי
 12. מצטרף להמלצות על ספי ויניב. לאור ההמלצות כאן פניתי בשבוע שעבר לספי ויניב עם גיר תקול בשברולט קרוז 2009. אישרתי להם תשלום שינוע בין 3,500 ש"ח (לתיקון המוח בגיר) ל-6,500 ש"ח לתיקון שסתום בגיר עצמו, מה שעלול לקחת 4 ימי עבודה. בתוך יום עבודה אחד בלבד ספי התקשר אליי, עדכן אותי שזה נגמר בתור תקלה במוח של הגיר בלבד, כלומר על הצד הנמוך של סקאלת המחירים. ספי הסביר והדגים לי כשבאתי את מהות התקלה, באופן אדיב ונחמד. האוטו נוסע מצוין מאז, וקיבלתי גם אחריות לכמה חודשים (נדמה לי ששישה).
 13. אגב, בינתיים קיבלתי הצעה לפולו 80 כ"ס שנת 2008, נפח 1400 עם פחות מ-100K, מחר אסע לבדוק אותה, ואתמקד בנקודות שהעלית.
×
×
 • תוכן חדש...