Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

אכן זה תיאור נכון להתנהגות שאני חווה - נראה שזה נורמלי ממה שאתם מתארים. 

עם 98 זה נראה לי יותר טוב בהרבה עד לרמה שלא ממש הרגשתי בכך - מצד שני, הימים עכשיו מאוד חמים ובחלק מהבקרים לא הנעתי מוקדם בבוקר אלא אחרי שהרכב היה בשמש שעה-תיים. 

תקופת הקורונה משבשת את לוחות הזמנים. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לדייק - אם אני אזמין מראה חדשה דנדנשה מחו"ל שזה כל הקומפלקס כולל המנועים והזכוכית והכיסוי והתושבות והאיתות - יעלה לי בערך 1300 שקלים. 

דרך החברה הם רצו 2800 על התושבות+מנועים+איתות ועוד 1000 על הכיסוי גוף מראה - מתוך זה הכיסוי הביטוחי הוא 2500 שקלים - זה יוצא שאני צריך להוסיף להם 1300 שקלים והם לוקחים את הזכוכית מהמראה הנוכחית ומעבירים אותה לגוף החדש אחרי שהם עשו לו צביעה בהתאמה ואז מתקינים ברכב. 

עולה לי כמו להביא מראה מחו"ל אני לא צריך לצבוע בעצמי וגם לא להתקין בעצמי - זה כבר פחות או יותר שאלה של נוחות והעדפה - המחיר - פיזדץ! 

קרה - התגברתי ומקווה שלא יקרה שוב 

בכלל הרכב הזה מאוד נדיר ויש דברים שממש לא לקחתי בחשבון כמו למשל העובדה שהוא מלמעה כולו זכוכית - כל דבר הכי קטן יכול להפוך את הרכב הזה לאבדן הלכה למעשה כי המחירון של הרכב כל כך נמוך שזה לא יהיה שווה לאף חב' ביטוח. 

במהלך שבוע הבא אתן סקירה של חצי שנה בעלות על הרכב. 
אולי שווה לך לעשות ציפוי נגד שמש לגג,? זה כמו ציפוי לחלונות רק שהחומר קצת עבה יותר. נדמה לי ללומר יש משהו כזה. זה כביכול נגד אבנים וכאלה.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שהגג כבר מטופל לחסימת UV דרך היצרן - לא מזיק להוסיף אבל - יכול להיות רעיון לא רע אבל מה שאני מתכוון לעשות בסוף החורף הקרוב זה להצל את החניות עם פרגולות. למה לטפל ברכב אחד כשאפשר להשביח דירה? 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין על מה ההתרגשות מקצת רעד בהנעה קרה. הרגל של שנים להניע את האוטו, להדליק מזגן ולחזור אליו אחרי 5-10 דקות כשהוא נעים ובטוח שכבר אין רעידות. אני מבין שזה קצת יותר מורכב בחניה משותפת בעיר אבל לא נראה לי קריטי במקומות סבירים. גם למי שיש הנעה ללא מפתח אז יותר טוב, ולמי שיש הנעה מרחוק אז הכי טוב...(;-

• מעניין 1

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינה כמו שלנו אין טעם להניע את הרכב ולתת לו לעמוד 5-10 דקות, זה בזבוז דלק משוועה.
מתניעים ומתחילים בנסיעה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במדינה לא כמו שלנו, ממתינים כ-10-15 שניות, מכניסים לראשון (או ל-Drive) ונוסעים רגוע עד שהמנוע מגיע לטמפרטורת העבודה שלו.

• אהבתי 2

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבילי קשה מאוד להיכנס לאוטו, תוך 2 דקות לטפטף למוות מהחום ואחר כך לתת למזגן לגרום לי להצטנן (וכן, אני מטפטף תוך 2 דקות).

אכן עוד קצת דלק אבל לשבת באוטו נעים זה שווה את זה וגם כבר אין רעידות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מטפטף תוך חצי דקה - זה לא קשור.

להניע את האוטו 5-10 דקות לפני הזמן זה בזבוז (ואני האחרון שיגיד לך *לא* לבזבז דלק\כסף על מזגן).

אם יצאתי מהבית והאוטו חונה בחוץ בשמש - אני מניע את הרכב, חוגר את הילדה במושב האחורי ויוצא לדרך תוך דקה. מתחילים בנסיעה וכבר האוטו מרגיש נעים. בבית הוא בחניון תת קרקעי כל הזמן כך שאני פשוט מניע אחרי שכולם חגורים ופשוט נוסע...
חוזר ומדגיש - חובה להשתמש בכיסוי לשמשה הקדמית...

• אהבתי 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שהגג כבר מטופל לחסימת UV דרך היצרן - לא מזיק להוסיף אבל - יכול להיות רעיון לא רע אבל מה שאני מתכוון לעשות בסוף החורף הקרוב זה להצל את החניות עם פרגולות. למה לטפל ברכב אחד כשאפשר להשביח דירה? 
לה הבנת אותי נכון. כוונה שלי שהציפוי יהווה סוג של הגנה אם יפול איזה עצם על הגג. אכן הגג כבר מגיע עם הגנה מ uv.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• אהבתי 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, איציק נ. כתב:

אני מטפטף תוך חצי דקה - זה לא קשור.

להניע את האוטו 5-10 דקות לפני הזמן זה בזבוז (ואני האחרון שיגיד לך *לא* לבזבז דלק\כסף על מזגן).

אם יצאתי מהבית והאוטו חונה בחוץ בשמש - אני מניע את הרכב, חוגר את הילדה במושב האחורי ויוצא לדרך תוך דקה. מתחילים בנסיעה וכבר האוטו מרגיש נעים. בבית הוא בחניון תת קרקעי כל הזמן כך שאני פשוט מניע אחרי שכולם חגורים ופשוט נוסע...
חוזר ומדגיש - חובה להשתמש בכיסוי לשמשה הקדמית...

חניון תת קרקעי למיטב ידיעתי לא כל כך חם, כמובן בתקווה שאין שם מנועי מיזוג שפולטים חום כמו שהיה לי בעבודה הקודמת.

אצלי בבית הוא בפרגולה שמקבל קצת שמש בשעות מסוימות של היום אך ללא קשר; להתרחץ ולהיות פרש לקראת נסיעה, לצאת מבית ממוזג רק בשביל לנסוע באוטו ועד היציאה מהישוב להיות רטוב שוב רק ללא מקלחת - לא להיט. 

כשחונים במקום לא מקורה תמיד יש כיסוי שמשה וכיסויים לחלונות הקדמיים, זה עוזר אבל עדיין. 

הנוהל אצלי- ניגש לאוטו ומניע (מיזוג נשאר דלוק כשכיביתי), כיסויים עדיין על השמשות, מעמיס את הפרעוש במושב הבטיחות, את הטיולון לתא המטען, מוודא שהקטנים חגורים ועד שחזרתי למושב הנהג כבר כולי מזיע. בדיוק מה שקרה בשבת הקודמת. אין מנוס. אבא של אשתי היה עובד איתי בחוץ 38 מעלות עם 80%  לחות, עומד על סולם ומרתך; אני רק מחזיק לו קונטרה וכבר ספוג זיעה מכף רגל ועד ראש והוא אפילו לא לח ! כנראה בגלגול הקודם הוא היה הוא  פראני...(;-

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד היום לא זכיתי לקטע הזה של רכב עם התנעה מרחוק - אני חושב שגם בDS אין - זה רק KEYLESS ENTRY אולי אני טועה אבל לא בדקתי. 

אצלי - אני רואה את שני הרכבים ממרפסת הבית - אם אני יכול להתניע את הרכב ביום חם מהמרפסת - זה נהדר מבחינתי כי אתמול באמת - ירדתי למטה לרכב, פתחתי דלת תא מטען וחלונות ונתתי לרכב להתקרר (אי אפשר לגעת בהגה או בידיות וזה עם משקפיים על השמשה) ורק אז התקשרתי לאשה שתרד עם הילדים. 

יש לנו פינת התארגנות בבניין שיש בה צל. 

אבל אני חושב שיש לי רק קילס אנטרי ולא רימוט סטארט - מסתדרים. 

אני מתכוון אחרי החורף הקרוב באמת להתקין פרגולות הצללה על החניות וזה משמעותית יפחית את החום ברכבים מה גם שעבור הDS יש לי כיסוי חיצוני - צריך לעשות לו עוד התאמה קטנה בשביל שיהיה אפשר להדק אותו מבלי שילחץ על המראות - סה"כ הכיסוי החיצוני עובד נהדר בדחיית חום מהרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם הגזים הרעילים הנפלטים ממפלט הרכב
כתוצאה מפעולת הנעת המנוע
ומזהמים את הסביבה שבא נמצא  הרכב המונע.

הגזים הנ"ל נכנסים גם לתוך הרכב מדלת תא מטען הפתוחה ("הטיולון לתא המטען").
ודלתות וחלונות הרכב ("מעמיס את הפרעוש במושב הבטיחות").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, בסורנטו ככל הנראה היית צודק במשהו כי באמת היה 2.2 דיזל בהמתי ומריח בהתאם. לפיז'ו 1.5 דיזל תקן יורו-אחו-שלוקי, שלוגם אוריאה יותר ממה שאני שותה מים כשחם לי,  יש פליטת מזהמים שככל הנראה נמוכה יותר ממה שאני פולט אחרי חמין...(:-

אני בהחלט חושב שלזהם פחות זה חשוב, אבל בוא לא נמות בעד ארצנו, לפחות לא כרגע וממש לא מהסיבות שציינת

עריכה אחרונה על ידי ST12345
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה לא פרעוש - זה פשפש! 

פותח לרגע את הדלתות בשביל לאוורר מהרכב את כל אדי החום שכלואים בו וגם כל רעלן אפשרי שעלול להפלט מפלסטיקה ואז סוגר את החלונות בשניה שהמזגן מתחיל לקרר - זה קורה מאוד מהר. 

בכל מקרה חוות דעת וסיכום בעלות של חצי שנה על הקרוקומבוש

וובכן לאחר שישה חודשים עם הרכב מה שיש לי לאמר זה שבגדול אני אוהב את הרכב. 

הניטרו לא היתה מספיק נדירה אז הייתי פשוט חייב לקנות אקזמפלר שיש ממנו חתיכות באמת בודדות בארץ וזה נקם בי בדמות מראה שבורה שגם אחרי הביטוח עלתה לי 1300 לתיקון. 

אבל כל השאר זה חלקי מנוע שנמצאים בהרבה רכבים אחרים של הקונצרן - לא בעיה גדולה להשיגם במחירים טובים, יש דברים שאעשה בה בעצמי ויש דברים שאעשה במוסכים בכפר ויש דברים שגבע יפה להם. 

צריכת דלק - על פניו הממוצע המסתמן הוא 1:9.5 וכפי שזה נראה ממיכל נוסף שיתודלק היום בערב לאחר החלפת טרמוסטט - אין שינוי ניכר כלשהוא. 

הדברים הטובים - 

עיצוב - וואו, הרכב הזה הוא ליגה אחת כמעט מעל כל מה שזז כאן על הכביש - בייחוד בכל מה שקשור לעיצוב פנים, קשה לנצח את זה! באמת שצריך רכב ברמה של לנדרובר, מזראטי, פורשה וכך הלאה בשביל לקבל סלון ומושבים יותר מפנקים - בשביל מה ששילמתי זה פשוט רדיקילס! 

אבזור - הילדים פשוט מתים על הגג הפנורמי, אשתי ואני לא מפסיקים להתלהב מזה שיש תא חפצים מקורר בינינו ואפשר לשים שם שתי עוגות בתבנית איטלקית (בדקנו!) או ערמה של פחיות והן נשארות קרות למשך נסיעה ארוכה. זה שאורות ומגבים מופעלים ומנוהלים ע"י הרכב מבלי התערבות וההדס-אפ דיספליי - באמת תענוג. לילדים יש פתחי מזגן אישיים. 

תחזוקה - נכון לעכשיו הדבר היחיד שהיה ממש לא נעים זה המראה - כל השאר תחזוקה נורמטיבית ורגילה ובכלל במחירים של רכב עממי ובשום צורה לא משהו שמעיד על יוקרה. 

התנהגות - הבולמים שלה יהיו מה שחלק מהאנשים כאן יתארו כ"מלוטשים היטב" אבל הכוונה היא שהם מכויילים לתת פשרה נהדרת בין ניהוג ספורטיבי לבין נוחות. 

כן, מרגישים כל דבר דרך הצמיגים וזה משודר להגה ולמרכב ולמושב אבל זה לא מעניש ובכללי הרכב מאוד נוח למרות הכל. 

כאשר נוסעים על אספלט חלק ונקי שזה אומר בעצם כל כביש כמעט מחוץ לעיר - זה פשוט תענוג, הרכב שקט, המנוע לעולם לא מתאמץ גם לא בשיפועים תלולים. 

היא לוקחת פניות וסיבובים נהדר, אני לא יודע כמה צריך בכדי להביא אותה לקצה וגם ממש לא מתכוון לגלות אבל נראה לי שאני מאוד רחוק משם גם כשאני מרשה לעצמי קצת להנות מזה. 

לחיות איתה ביום יום זה פשוט להגיע לעבודה רענן. בכל פעם שאני פותח את הדלת אני מתלהב מחדש ומחייך מול המראה שמקבל את פניי וזה פשוט סלון שנראה כמו סטאר טרופר ממלחמת הכוכבים. 

אני ממש מקווה שמעבר להחלפת המראה שתקראה איפשהו בשבועיים הקרובים - זה יהיה להכנס איתה לשגרה ארוכה ושקטה של טיפולים תקופתיים. 

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...