Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

טוב אז לאחר קבלת מכתב אהבה מלובינסקי שבו נאמר לי שהם ממש אבל ממש רוצים לתת לי במתנה שתי כריות. 

פתאום הבנתי שמדובר על כריות האוויר של הקרוקומבוש ושזו קריאת שירות חוזרת מה נקרא ריקול. 

מפה לשם חבר אחר שגם חובק צוחפתיות אומר שקיבל את המכתב הזה גם והוא מתבאס כי בכדי להסיר את הכרית אוויר מההגה צריך לקדוח שני חורים מצידי ההגה בחלקו האחורי - הולך לרכב, ממשש את הכיסוי האחורי של ההגה וואלה יש שם שני עיגולים שקועים בפלסטיק ו... מבאס נו. 

אתמול, לקחתי לי יום חופש מהעבודה והגעתי לב.ג מוסכים בדרום תל אביב - שעתיים, יצאתי משם עם כריות אוויר חדשות ובלי חורים בחופה האחורית של ההגה - מרד אלור! 

ראיתי שהם מוציאים חלפים חדשים מקרטון וראיתי שהם התקינו אותם לרכב. 

החלפת שמן פילטר שמן בעוד 2500 קילומטרים או מרץ - הראשון מביניהם. כבר הצטיידתי לי ב5 ליטר רהינול 5W30 ופילטר שמן מקורי. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז לאחר קבלת מכתב אהבה מלובינסקי שבו נאמר לי שהם ממש אבל ממש רוצים לתת לי במתנה שתי כריות. 

פתאום הבנתי שמדובר על כריות האוויר של הקרוקומבוש ושזו קריאת שירות חוזרת מה נקרא ריקול. 

מפה לשם חבר אחר שגם חובק צוחפתיות אומר שקיבל את המכתב הזה גם והוא מתבאס כי בכדי להסיר את הכרית אוויר מההגה צריך לקדוח שני חורים מצידי ההגה בחלקו האחורי - הולך לרכב, ממשש את הכיסוי האחורי של ההגה וואלה יש שם שני עיגולים שקועים בפלסטיק ו... מבאס נו. 

אתמול, לקחתי לי יום חופש מהעבודה והגעתי לב.ג מוסכים בדרום תל אביב - שעתיים, יצאתי משם עם כריות אוויר חדשות ובלי חורים בחופה האחורית של ההגה - מרד אלור! 

ראיתי שהם מוציאים חלפים חדשים מקרטון וראיתי שהם התקינו אותם לרכב. 

החלפת שמן פילטר שמן בעוד 2500 קילומטרים או מרץ - הראשון מביניהם. כבר הצטיידתי לי ב5 ליטר רהינול 5W30 ופילטר שמן מקורי. 

אתה יודע אם גם ב DS3 צריך לקדוח בהגה?

לגבי השמן, ממליץ לוודא שהוא עומד בתקן הנכון של פיג'ו. ממה שהבנתי, המנוע הזה רגיש במיוחד לסוג השמן שנכנס בו.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, save כתב:

לא מכיר שמן רהינול שתואם לתקן 2297 אבל בהצלחה. מחיר של שמן טוטאל כמו זהב.

נכון, אין Rehinol בתקן הזה.

אפשר לשים 2312 - ההיצע מצויין. לא יקרה שום דבר שלא קרה עד עכשיו.

באוטוסטור בחולון נמכר "קסטרול" 0W30 בתקן 2312 אריזה בפח 5 ליטר במחיר מצויין של 159 ש"ח (והם מחזיקים גם סננים מקוריים ל PSA במחירים מעולים). מעל 399 שח הם גם עושים משלוח חינם...

איציק

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זוכר לגמרי את העלויות אבל זה היה 150 לרהינול ועוד איזה 60-70 בערך לפילטר שמן. 

אני יכול להחליף זו לא בעיה - יש להם שמנים של קסטרול גם - הם תכלס הציעו לי 0W30 - אתם אומרים 2312 או 2297 - אבדוק את זה בהזדמנות - יש לי מספיק זמן עד אז. 

אני אבדוק - לאחד השמנים שלהם יש תקן PSA B71 2290 או 232 אבל זה אמור להיות תואם אם אני מבין נכון. אבדוק שוב - סה"כ זו חנות חלפים שאני סומך עליהם - הם הציעו לי 0W30 "מקורי" אבל זה נראה לי פשוט נמוך מידי בארץ כל כך חמה לשים 0W וגם במוסכים - גם בגבע וגם אצל מוסך נסים אמרו לי שהם משתמשים ב5W30 סינטטי של WOLF.  יותר נכון אצל גבע הוא אמר לי שהם משתמשים ב5W30 סינטטי מלא וראיתי מיכלי שמן של וולף - כשהמוסך שעשה לי יישור קו בכפר הראה לי מראש שהוא שם לי שמן של וולף. 

תודה!

לפני שעתיים, nadavd4 כתב:

אתה יודע אם גם ב DS3 צריך לקדוח בהגה?

לגבי השמן, ממליץ לוודא שהוא עומד בתקן הנכון של פיג'ו. ממה שהבנתי, המנוע הזה רגיש במיוחד לסוג השמן שנכנס בו.

תשלח את הידיים לחלק האחורי - מהצדדים של ההגה - אם אתה מצליח למשש שם מעין שקע בצורת עיגול בכל צד - אז יתכן וכן. אצלי הם הוציאו מבלי לקדוח.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, lanosforce כתב:

תשלח את הידיים לחלק האחורי - מהצדדים של ההגה - אם אתה מצליח למשש שם מעין שקע בצורת עיגול בכל צד - אז יתכן וכן. אצלי הם הוציאו מבלי לקדוח.

אנסה בהזדמנות הראשונה, תודה!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז באמת אני אחזור לחנות חלפים להחליף את השמן ל0 או 5 הראשון מבינם. 

הרהינול שהם נתנו לי עומד בתקנים של רכבים גרמניים - VW בנציות ובימריות - אני עדיין לא שם 😀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.11.2020 בשעה 16:35, lanosforce כתב:

אכן היה חור, אפילו היה נראה טיפה חובבני באופן מחשיד. בדקתי עם חבר שעוד לא עשה את הריקול והחור היה גם אצלו, כך שיש סיכוי טוב שזה מגיע ככה מהמפעל.
כנראה שכשאתה קונה אוטו צרפתי, אתה מופתע גם כשחשבת שאתה יודע הכל. מרד!
אבל, אין שום סיכוי שהייתי מגלה את החור הזה אם לא הייתי מחפש שם.

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן הוחלף לקסטרול מגנאטק בתקן PSA B71 2290  5W30

הרהינול עלה לי אצלם 100 שקלים כולל מע"מ - הוספתי להם עוד 75 שקלים על המגנטק. 

ממתין עוד 2.5 אלף קילומטרים או לקראת מרץ. 

היה להם טוטאל 0W30 שזה מקורי של DS מתברר אבל רק 4 ליטר - לא רציתי לקנות 8 - אולי זה היה דווקא רעיון חכם לקנות 8 ליטר ובהחלפות הבאות כל פעם להשתמש בחצי ליטר מהמיכל שנשאר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב, עבר קצת זמן... הרכב אצלי כבר שמונה וחצי חודשים 

לבינתיים - שלשום לקחתי לי יום "מנוחה" (נסעתי לסדר מסמכים לקראת רישום לטבו של הדירה) וקרעתי לעצמי ת@#$ על בידוד אקוסטי של שתי הדלתות הקידמיות שהסתיים ב99 אחוזי הצלחה - יש בכל דלת מהדק ניילון אחד למטה במרכז הדיפון שמסרב להתפס - זניח. 

בוקר למחרת נסענו אשתי ואני לבחור לנו שטיח חדש לדירה, בערב אבא שלי בא לביקור, באנו לאסוף את הילדה מבית של חברה, מניע את הDS והופס מקבל 

התראה - תמלא שמן בבקשה - נו, צורפתיה וחוסר אמינות אומרים זה כמו פלאפל בלי טחינה. 

לוקחים את הסובארו מביאים את הילדה. 

הולך להסתפר תספורת קורונה ב19:15 בערב - חוזר ולוקח מהמחסן את הקסטרול מגנטק שקניתי _למזלי! וממלא את הליטר החסר. 

אין שום סימן לנזילות - שום כלום. 

גם הרכב היה לא מזמן אצל גבע שבדקו את הגחון ולא מצאו שום ריג'קט 

8 וחצי חודשים - 8 אלך קילומטר - ליטר שמן התאדה - לאמר את האמת, לא נדלקת לי כרגע נורה אדומה אבל אני שומר מעכשיו ליטר שמן ברכב ועוקב. 

אפרופו מהמדיד שמן - היה נראה שחסר לי שמן בזמן האחרון אבל משום מה כשאני מכניס אותו חזרה - יש טיפת שמן על הסימון העליון אז לא הייתי בטוח אם כן או לא - אתמול היתה התראה ואז הבנתי וואלה זה באמת "לא". 

מדיד מוזר - לא משהו חלק אלא סוג של קפיץ השחלות שקשה מאוד לראות עליו על שמן נקי - כמה יש באמת, אתמול הבנתי את השיטה והיא פשוט להעביר את האצבע על המדיד עד שממש מרגישים שמן... 

השבת הזו אקפוץ לקנות בקבוק ליטר שמן ועוד 5 ליטר שיהיו לי כבר במחסון להחלפה הקרובה - מאוד קרובה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...