Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

לפחות הוא יעיל - בעקרון גוף ותושבת המראה כבר נמצאים אבל הכיסוי של המראה במשלוחה מחול - ביקשתי לגשת פעם אחת למוסך. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו תוצרת הבולמים - KYB? 

ב-GTi המקוריים הם של KYB, וממה שאני שומע לא החומר הכי איכותי שיש.

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך מני - יש אפשרות לבילשטיין ויש אפשרות לKYB - מה שאני הזמנתי הם בילשטיינים ואני יכול לבדוק אח"כ מה ירד מהרכב כי את הבולם התקין - יוסי מסר לי לשמירה. 

החלפת הבולמים - רושם ראשוני

קטע כביש משובש על רחוב המסגר היה מספיק בכדי להבין מהר מאוד שמשהו שונה - לטובה. 

הרכב נוסע עכשיו יותר טוב מן הסתם - הפער לא גדול במיוחד אפרופו אבל בהחלט הספיגה של כל החלק האחורי פתאום מורגשת יותר - הרכב קצת יותר רך כאשר החלק האחורי שלו עובר מעל מהמורה או באמפר מכל סוג. 

דלק 

לפני שבוע גם תדלקתי - אחרי מיכל מלא של 98 צריכת הדלק היתה 8.6 עכשיו חזרתי ל95 לראות מה ההבדלים. 

לא רק שהחלפת הטרמוסטט לא שיפרה את צריכת הדלק, נכון לעכשיו היא אפילו קצת פחות טובה 😳

צרכתי מאז כמעט חצי מיכל והגמגום הקל בהתנעות קרות חזר! לגבי סחיבה פחות מורגש, נראה לי יותר פסיכולוגי התחושה שהרכב מגיב יותר עצל ביציאות אבל עדיין חושב שהיה פער זניח אבל מורגש על אוקטן גבוה יותר - לגבי ההתנעה הקרה, לא פסיכולוגי בכלל - יש הבדל. 

לאמר שזה בהכרח שווה את זה - אולי בתקופת החורף כשממש קר אעדיף שיהיה דלק איכותי יותר - כרגע זה כל כך זניח שבאמת אולי חבל על הכסף. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע יש הבדל - כמובן אני מתדלק בד"כ באותן התחנות פלוס מינוס - אנסה בתדלוק הבא תחנה אחרת. 

אפרופו כשהחליפו את הבולמים הם הורידו קצת את גלגל הספייר וראיתי שמשום מה הוא תפוס עם קופסא כלשהיא ולא הבנתי מה המטרה שלה. 

באמת - המהנדסים הצרפתיים כנראה אוהבים לראות את המכונאים שלהם סובלים, בוכים, משתגעים! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלוהים ירחם.

תשמע אם אתה פעם קם בבוקר ויש לך פנצ'ר, תקרא לי, אצלי הג'ק נגיש, ויש לי מפתח גלגלים חשמלי, אני גם אקח אותך לפנצ'ריה.

הכל בשביל לא להוציא את הרזרבה

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפטנט של חתיכות לוחית רישוי + ברגים קודחים הוא אחד מהנפוצים במגזר. אסתטי זה לא, אבל יש דווקא באותה חתיכת פח דקה שילוב נדיר של עוצמה וגמישות...

3800₪ למראה? באמת? גם בהזמנה מחו"ל? תשמע, פסיכי זאת לא מילה.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לדייק - אם אני אזמין מראה חדשה דנדנשה מחו"ל שזה כל הקומפלקס כולל המנועים והזכוכית והכיסוי והתושבות והאיתות - יעלה לי בערך 1300 שקלים. 

דרך החברה הם רצו 2800 על התושבות+מנועים+איתות ועוד 1000 על הכיסוי גוף מראה - מתוך זה הכיסוי הביטוחי הוא 2500 שקלים - זה יוצא שאני צריך להוסיף להם 1300 שקלים והם לוקחים את הזכוכית מהמראה הנוכחית ומעבירים אותה לגוף החדש אחרי שהם עשו לו צביעה בהתאמה ואז מתקינים ברכב. 

עולה לי כמו להביא מראה מחו"ל אני לא צריך לצבוע בעצמי וגם לא להתקין בעצמי - זה כבר פחות או יותר שאלה של נוחות והעדפה - המחיר - פיזדץ! 

קרה - התגברתי ומקווה שלא יקרה שוב 

בכלל הרכב הזה מאוד נדיר ויש דברים שממש לא לקחתי בחשבון כמו למשל העובדה שהוא מלמעה כולו זכוכית - כל דבר הכי קטן יכול להפוך את הרכב הזה לאבדן הלכה למעשה כי המחירון של הרכב כל כך נמוך שזה לא יהיה שווה לאף חב' ביטוח. 

במהלך שבוע הבא אתן סקירה של חצי שנה בעלות על הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי. טוב, זה ברור, נושא הצביעה ישר מוציא את העניין מהפרק. הריצות מפה לשם יעלו יותר.

בנוגע לגג - גם אצלי זה פנורמי בגודל עצום, אבל מהרגע שאיזה שהוא רכב שלא קוראים לו טויוטה היילקס מתהפך על הגב, אני לא חושב שזה משנה בכלל ממה עשוי הגג - בכל מקרה הקורות הראשיות יימעכו וביי ביי לאוטו.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, yd b-4 כתב:

גמגום בהנעות קרות יכול להיות תסמין להתארכות רצועת טיימינג או כשל חלקי במותחן שלה תבדוק שלא תצטער מאוחר יותר......

זו בדיוק הסיבה שהרכב הוכנס לגבע לביצוע החלפת טרמוסטט - בכדי שיעבור בדיקה קפדנית ומקיפה גם בהתנעה קרה. 

הליקוי היחיד שנמצא מעבר היה בולם ימני אחורי וזה הרי הוחלף אתמול. 

מה גם שבתדלוק 98 הגמגום הזה הופסק לחלוטין אז אין כאן קשר לשרשרת שהרי אם זו היתה הבעיה - דלק לא היה פותר כאן כלום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצליחו לשחזר את ההנעות הקרות עם הגימגום במוסך? אם לא הבדיקה לא יעילה במיוחד אצלי  בגרנד פיקאסו הרכב רועד בהנעות קרות יום כן יום לא גם גבע וגם מוסך מתמחה אחר לא מצאו דרך לפתור את הבעיה בלי שזה יקרה במוסך. שיהיה לי זמן אני ישאיר אותו שם שבוע מבחינתי כרגע אין לי זמן.

מיותר לציין בדיקות מחשב נרחבות לא מציגות שום בעיה.

לסקרנות אני אתדלק 98 מעניין אם יהיה שינוי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מנועי הזרקה ישירה שהתנעת הבוקר שלהם לא ממש "עגולה" או "חלקה" ולא תמיד מדובר בתקלה.
זה לרוב נעלם תוך 10-20 שניות כי מערכת ההזרקה עושה את זה באופן יזום (גם הסל"ד מעט יותר גבוה מהרגיל בזמן הזה, וברגע שזה "נגמר" הסלד מייד חוזר להיות נמוך והמנוע עובד "עגול").

איציק

• מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, איציק נ. כתב:

יש מנועי הזרקה ישירה שהתנעת הבוקר שלהם לא ממש "עגולה" או "חלקה" ולא תמיד מדובר בתקלה.
זה לרוב נעלם תוך 10-20 שניות כי מערכת ההזרקה עושה את זה באופן יזום (גם הסל"ד מעט יותר גבוה מהרגיל בזמן הזה, וברגע שזה "נגמר" הסלד מייד חוזר להיות נמוך והמנוע עובד "עגול").

איציק

איציק גם אצלך הרכב מניע לא עגול? אצלי רק אחרי התנעה קרה אבל הוא ממש רועד לאיזה 10 שניות עם טורים לא יציבים לאחר מכן הכל חולף כאילו לא היה.

הצליחו לשחזר את ההנעות הקרות עם הגימגום במוסך? אם לא הבדיקה לא יעילה במיוחד אצלי  בגרנד פיקאסו הרכב רועד בהנעות קרות יום כן יום לא גם גבע וגם מוסך מתמחה אחר לא מצאו דרך לפתור את הבעיה בלי שזה יקרה במוסך. שיהיה לי זמן אני ישאיר אותו שם שבוע מבחינתי כרגע אין לי זמן.

מיותר לציין בדיקות מחשב נרחבות לא מציגות שום בעיה.

לסקרנות אני אתדלק 98 מעניין אם יהיה שינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הוא לא מניע כמו "אטמוספרי ישן של פעם" או אפילו לא כמו דיזל (מסילה משותפת).
יש בהתחלה עבודה מעט לא חלקה, רק בשניות הראשונות. אם לא תיגע בכלום, תוך פרק זמן קצר של שניות בודדות עד 10-20 שניות, הוא בין רגע ירד לטורים רגילים ויעבוד חלק ויפה. במידה ותניע ותתחיל בנסיעה מייד (מספיק שתעבור ל D ותיגע בדוושת הגז - בלי להעלות טורים, רק לשחרר את הבלם יד החשמלי) הוא יעבור למצב עבודה חלק באותו הרגע.

התופעה הזו מוכרת לי עוד מהיום הראשון שנתקלתי במנועים האלו (כאטמוספריים) בחודש מאי 2007 (אלו המנועים שהגיעו עם ה 207 דאז, כמודל 2008).

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...