Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת מיידרינג ל-3 וואי

שימו לב! השרשור הזה בן 1454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי כרגע קומפוננט קדמי מורל הייבריד עם Audison AV1 וסט קוואקסיאלי היי אנרגי מאחורה.

אני שם לב שכאשר הסט הקדמי פועל הסאונד נשמע פחות טוב, הבמה פחות ניכרת, הסאונד יותר צוווחני ובכללי אני פחות אוהב את הסאונד(למרות שיש כיווני זמנים מצויינים).

החלטתי לעבוד ל-3 way ולנטרל את הרמקולים האחוריים, כרגע יש לי שתי אופציות על השולחן:

1. Morel CDM880 - באופן טבעי אני מתחבר אל הסאונד של מוראל + הוא עשוי כמו טוויטר ממשי(יתפקד תוך בתוך פודים, לא צריכים נפח עבודה), קצת לא מבין את המחיר המוגזם של 1,800 שראיתי באינטרנט אבל בסדר.

2. Audison AV3 - לא שמעתי אותם אבל אני אוהב את הטווטרים שלהם ומאמין שהם ישתלבו יפה עם המייד התואם, מצד שני מפחד שהמייד צריך נפח עבודה ואני מתכנן להשתמש בפודים.

יתכן שנפח עבודה זה קצת לא אידיאלי.

הטעם בסאונד שלי הוא כזה מכל מה שיצא לי לעבור ברכב שלי(שיתן לכם קצת כיוון לאיפה הטעם שלי נוטה) :

1. מוראל הייבריד

2. אודיסון ווקה

3. הרץ היי אנרגי

4. HAT Clarus - סט שאני לא סובל ממש מתעב את הסאונד שלהם

מה דעתם? הצעות לציוד אחר יתקבלו בברכה.

יש הבדל בין מיד שעשוי מ-משי(דמוי טוויטר) לבין מיד שבנוי כמו רמקול רגיל?

הידע שלי קצת לוקה בחסר בקטע הזה של 3 וואי בניות פודים וכו׳ ככה שאשמח לעזרתם.

תודה רבה :)

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב כנראה שאלה כבדה מדי לפורום אשאל בdiymobileaudio

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מתחבר לסאונד של מוראל,

אבל לא אל המידריינג' Morel CDM880.

בפעמים הבודדות ששמעתי אותו הוא נשמע צורם ולא טבעי.

סוג של דרייבר שמתאים כנראה למערכות אודיו ביתיות,

כהיי-מידריינג' שמתפקד בתור השלמה לוופר וטויטרים דומיננטים.

את ה-2. Audison AV3 לא שמעתי,

אבל בגלל ניסיוני הטוב עם אלמנטים של אודיסון, נראה שהם האופציה המועדפת.

לגבי ה- HAT Clarus,

שותף לדעתך, זה סט לא מאוזן.

המיד באס מתפקד ברמה סבירה אבל הטויטר ממש לא מפורט.

• רעיון טוב! 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה BEEKER,

כן כנראה אלך על האודיסון וזהו הדבר היחיד שמבאס אותי זה שאני נפרד מהרמקולים האחרונים ובכך מפחית את העוצמה האפקטיבית של המערכת על חשבון האיכות.

גם מבחינת אסתטיקה עדיף לי ששתי האלמנטים שבולטים מעל הדשסורד יהיו מאותו סוג, גם מבחינת מחיר וגם יש לי אמון מלא באודיסון(שהם חלק מהרץ בתכלס).

יש לי כרגע HDP4 ו-HDP5(שתקנתי לא מזמן) אני שוקל להחליף אותם ב-helix p six ולהוסיף BitOne ואז יש לי אפשרות ל9 ערוצי הגבה(6 ל-3 וואי, 2 לאחוריים, ואחד לסאב שאני שוקל לשדרג)

בנתיים נראה לי אני אוסיף את האודיסון av3 ולא יקפוץ יותר מדי מעל הפופיק , הסאונד כבר עכשיו מטורף.

כמו כן אני אבקש מהחנות להשמיע לי אותם לפני שאני קונה, לא מאמין שיש להם סטנד למידיים אבל נמצא לזה כבר פתרון.

אם למישהו יש עוד ניסיון עם אחד מהאלמנטים ויכול לתת חוות דעת אני אשמח לשמוע עוד בכל זאת, תודה :)

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נחמד אם ישמיעו לך את המידים לפני שאתה קונה,

אבל התוצאה ברכב תהיה שונה בגלל מיקום, זוויות והחזרים.

בנוסף צריך לתת לרמקול לעבוד קצת ולעשות לו break in

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, ששמעתי את ה-Clarus לפני שהוא חובר למערכת עפתי ממנו, ככה שזה תמיד סוג של הימור.

נקווה לטוב סה״כ סומך על אודיסון, אחרי ההתקנה אעלה חוות דעת.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל עניין של כוונים. 

אצלי בסובארו יש שילוב של מוראל הייבריד אוביישן (וופרים) + מוראל CDM880 + טוויטרים של HAT L1 הישנים - הראשונים שהם הוציאו בהתנגדות 8 אוהם. 

הCDM צריך להחתך הכי נמוך ב600 הרץ ובמתלול מאוד מאוד תלול - 24 דיבי צפונה. 

אז נכון הוא סוג של היי-מידריינג' באיזשהו מקום כי הוא לא באמת מנגן את אזור הכניסה למיד הנמוך שהוא 300-400 הרץ בצורה טובה אבל הוא גם ממש לא צריך - זה תחום שבמילא כל מידבאס או וופר ינגנו טוב! וזה תחום תדר שהוא עדיין אי-כיווני. 

הCDM הוא בעל אופי סאונד חם, מתוק אם תרצו לקרוא לזה והוא יצרום רק אם תתנו לו לעבור את אזור ה5-6K הרץ - אם בחיתוך כזה הוא צורם - רוב הסיכויים הוא שאתם נותנים לו יותר מידי כוח או לפחות כוונתם גיין או הנחתות לא נכונים בעבורו לעומת שאר הסט - מנסיון, יצא לי להתקל בזה כבר אצל מספר חברי פורום, הטעות של הפצצת CDM. 

זה רכיב נהדר אבל כשלא יודעים לעבוד איתו אפשר להרוס אותו ממש בקלות למרות שבפועל מדובר באלמנט מפלצתי. 

אם אתה רוצה חלופה אחרת לCDM אז תנסה את הCCWR254 של מוראל - מיד רחב פס בקוטר 2.5 אינטש ואפשר להזמין לו פודים מוכנים מראש כולל גרילים באזור ה550 שקלים מואלרי גרמניה valsound באיביי בקיצור. 

האמת היא שהם שוכבים אצלי על המדף ביחד עם הפודים מחכים לרגע שאני ארצה סוף סוף לטעום אותם (לא למכירה בכדי שלא יובן לא נכון). 

יש היום לסקאן ספיק מידריינג'ים 3.5 אינטש בסדרת הסילבר שלהם לרכב - הייתי פוזל לכוון שלהם ושוקל אותם מאוד ברצינות. 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או אדי לך חיכיתי, 

כבר שקלתי לשלוח לך הודעה פרטית עם לינק לאשכול :)

לגבי ה-CDM880 לצערי לא מצאתי מישהו שמוכר את האלמנט הזה מעבר למה שמפורסם באינטרנט בפחות מ-1,800 לכן הוא ירד מהפרק.

ה-CCWR254 כבר לא נמכר על ידי Valsound לצערי , אכן מדובר האלמנט מגניב רצח ועצם זה שהוא יותר קטן(2.5 אינץ) זה יתרון מבחינתי.

בנוסף מביקורות באינטרנט אני מבין שזה אלמנט עם אופי סאונד מוראל קלאסי, ככה שהסיכויים שאוהב אותו הם גבוהים.

החיסכון היחיד בו הוא הרגישות הנמוכה, דבר שלא אמור להפריע בגלל שיש לי 120 rms להציע לכל אלמנט.

סקאןספיק אני לא אשים כי המערכת שלי גם ככה מיקס של רכיבים וחברות, סוג של פרינקשטיין.

ככה שאני מנסה לצמצמם את זה כמה שאפשר.

אני כרגע מתלבט בין המורל הקטן לבין האודיסון.

מה שאני לא אעשה זה תמיד הימור מבחינת בחירת אלמנט, אני חושב שכל מה שהוצע כאן הוא אופציה טובה ובגלל שאני עובד ON-Axis שום בחירה לא תהיה גרועה.

אני כרגע עדיין מתלבט וה״פרוייקט״ בהמתנה עד שיעבור זעם(משהו אמר קורונה?), הרעיון המקורי היה לבצע את הכל עכשיו עקב הזמן הפנוי שיש לי אבל אין לי אפשרות להשיג את הציוד הנדרש כרגע.

אעדכן בהמשך מה בחרתי אם זה מעניין מישהו.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עובד און אקסיס כדאי לשקול את הקון-טויטר מהשירשור המקביל

עם פוד מתאים:

http://www.dls.se/files/1276/2/RC50.pdf

לפי העקומה שלו הוא אמור להגיב היטב כהיי מידריינג'.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקס של רכיבים לא כל כך משנה אם יש לך יכולת טובה לכוון אותם - זה יותר משנה כשאתה הולך לכוון עולם הPURE PASSIVE שם באמת ניתן לאמר ש

WHAT YOU PAY IS WHAT YOU GET 

תבין - אתה בסופו של דבר בן אדם - אתה מכשיר שמיעה והאזנה. 

אתה מגיב לצליל בטווח תדרים מסויים - מה שנקרא ספקטרום. 

ואתה מגיב לטווח התדרים הזה בצורות מסויימות שונות ומשונות ככל שהאיזון שלו משתנה - אבל יש דברים שהם ברורים וידועים בתוך תחום התדרים הזה איך לאזן אותם כך שאוזן אנושית תוכל להפיק מהם הנאה ובתוך זה אתה יכול לקבוע גם כן אם אתה רוצה להנות מגוון צליל "חם" או "קר" או "רך" או "פאנטשי" וכך הלאה. 

אם אתה עכשיו אומר לי - אני רוצה לקנות רמקולים, לחבר אותם למגבר חזק - לעשות כמעט כלום ואפס כוונים עם זה ולהנות - 

אני מייד אומר לך תוציא ים של כסף על רכיבי היי-אנד וים של כסף על התקנה רהוטה! - כוונים בסיסיים ואתה תהנה -באמת שאתה תהנה. 

למה? כי היצרן השקיע שם את כל הידע שלו והניסיון שלו - להביא לך תוצאה מעלפת כבר ברמקול עצמו, בקרוס הפסיבי, ביחידת הראש וכך הלאה. 

אבל הסיפור כאן הוא שונה - אתה הולך על התקנה של מערכת אקטיבית עם גמישות כיוונים גדולה מאוד וסה"כ רכיבים טובים, באמת רכיבים טובים! 

אתה יכול לערבב בין שלל סוגי רכיבים ופשוט לכוון אותם כך שיתאימו אחד לשני - יש לך יד כמעט חופשיה אם אני זוכר נכון את הציודים. 

לגבי הנצילות של הCCWR ממש אין לך מה לפחד מזה כי סה"כ מדובר באלמנט 2.5 אינטש ומדובר באלמנט שמנגן את תחום התדרים הכי קריטי והכי רגיש לאזניים של בני אדם - אתה ממש לא צריך כאן הרבה הספק בכדי לגרום לעצמך כאב על אפס עיוות שמיע וזה עוד על אלמנט שנמצא פחות ממטר מהאוזן השמאלית שלך. 120 וואט זה המון. 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נסעתי עם הסובארו לעבודה - הטרק הבא התנגן לי מהמאגר שלי:

לאמר שהתרגשתי יהיה להמעיט בערך החוויה - הCDM כמו רוב הרמקולים של מוראל אבל הCDM בפרט הוא רמקול שפשוט מדבר אל הרגש.

אפשר לאמר עליו הרבה דברים לחיוב, לשלילה - לרגש זה מה שהאלמנט הזה יודע לעשות הכי טוב. 

כלי מיתר, כלי נשיפה - הוא מעביר אותם בצורה כל כך ייחודית ומפילת לסתות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי שלום אני מבין מה שאתה אומר אבל האלמנטים היקרים יותר הם היחידים שיכולים לספוג מספיק(ויש לי לתת עוצמת הגברה לתת) לכן אני מתמקד בהם.

האלמנטים הזולים יותר 20RMS, האודיסון ווקה 50RMS (נתון לא מפורסם אבל רשום 100W ככה שזה הגיוני).

אני אומר את זה כי כרגע הוופרים שלי מקבלים את המקסימום - 110/120 RMS ועדיין חסר לי קצת עוצמה.

בנוסף הרגישות יותר גבוהה 93DB ככה שאני מקבל תמורה נוספת על המחיר היקר.

בנוסף בדקתי כבר אצל 5 מתקינים+ לאף אחד אין את המוראל CDM880 כאילו שמוראל הפסיקו לייצר אותם.

המוראל הקטנים ירדו מהפרק כנראה כי גם אותם אני לא מצליח להשיג בארץ, בכללי יש הרגשה כזאת כאילו מוראל נטשו את השוק מהקומי ולא שמים עלינו יותר.

אני גר בעיר המפעל של מוראל ואני זוכר שפעם היית יכול לבוא אליהם לתקן רמקולים לקנות רמקולים וכו', היום רק אם אתה סוכן, ממש מבאס.

בנוסף בדקתי את האופציות של מיידים מ2.5 -3.5 אינץ בפארט אקפרס(סתם מחפש תירוץ לעשות הזמנה מהם ולקנות את ה-VIFA XT-25), אין שם אחד עם יכולים ספיגה של מעל 30RMS

לגבי ה-DLS ש-BEEKER הציע, האמת שרמקול מגניב ועוד בא עם סוד של פוד.

הבעיה שלי איתו היא אסתטית, שלא משהו שחשוב לי מאוד בגלל שהם יהיו בפודים צמודים לקורה, לא מוסתרים מאחורי הדבורד/דלת.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, lanosforce כתב:

היום נסעתי עם הסובארו לעבודה - הטרק הבא התנגן לי מהמאגר שלי:

אמר שהתרגשתי יהיה להמעיט בערך החוויה - הCDM כמו רוב הרמקולים של מוראל אבל הCDM בפרט הוא רמקול שפשוט מדבר אל הרגש.

אפשר לאמר עליו הרבה דברים לחיוב, לשלילה - לרגש זה מה שהאלמנט הזה יודע לעשות הכי טוב. 

כלי מיתר, כלי נשיפה - הוא מעביר אותם בצורה כל כך ייחודית ומפילת לסתות. 

אדי, מה זה רמקול מרגש?

או שהרמקול נאמן למקור, או שלא,

ולדעתי הרמקול הזה בעייתי מאוד מכיוון שהוא יודע לנגן רצועה מאוד צרה של תדרים,

וגם את זה הוא עושה בצורה צורמת.

אני מסכים עמך שמדובר ברמקול ייחודי מבחינת המבנה שלו.

רמקול טוב? ממש לא.

היה אלמנט זהה לחברת MACROM (מאירלנד) לפני הרבה שנים,

גם הוא היה רמקול "מרגש" כל עוד היה בקופסה.

ברכב הוא היה צורם ובעייתי.

מניסיון אישי, כואב ויקר.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה רמקול "נאמן למקור" - אתה פותח כאן תיבת פנדורה נוראית 

למה? כי אף אחד - לא יודע באמת איך המקור באמת נשמע ברגע בו הוקלט - זה אחד. 

ושתיים - המקור עצמו ישמע שונה בכל חדר שונה ויוקלט שונה ע"י כל מכשיר הקלטה וטכנאי הקלטה. 

אז מה זה נאמן למקור? זה פיקציה וזה למען האמת מוכח מדעית. 

אבל - בוא נדבר קצת על "רגש" או יותר נכון על האמיגדלה - מוקד ההנאה של המוח האנושי. 

בוא נדבר קצת על איך אזניים ומוח אנושי שומעים ועד כמה זה "רחוק" משמיעה לינארית של מיקרופונים ומכשירי הקלטה וגם ה"מקור". 

המקור היחיד שיהיה לי ברכב הוא כנראה של ציפור 😗

אז כן - הCDM הוא רמקול שבמובנים הטכניים שלו הוא לא "טוב" - בטח שלא כמו המתחרים שלו מאותו הTIER ובטח שלא כאשר מדברים על מתחרים בTIER מעל 

אין לו היענות תדר או היענות כוח שמבצעת כמו חלק מהמתחרים שלו ועוד ועוד ועוד. 

אבל מה כן יש לו? 

יש לו גוון צליל מדהים 

יש לו יכולת לספק הנאה אדירה כאשר אתה מאזין דרכו למוזיקה מבלי שתצטרך - לכוון אותו יתר על המידה, סה"כ לחתוך אותו נכון ולאזן אותו נכון מבחינת עוצמה אל שאר הסט. 

אתה לא צריך לספק לו נפח אפילו 

וכשאתה מפעיל את המערכת - אם צוויון הצליל שאתה אוהב הוא באזור החם, רגוע - הוא פשוט ממיס אותך. 

אני לא יודע באיזה רכבים שמעת CDM אתה מוזמן לשמוע אותו אצלי ברגע שנצא מהימים הכל כך לא נעימים האלה - אני אשמח לשמוע חוות דעת שלך לאחר שמיעה במערכת שכוונה כך שהאלמנט הזה איננו צורם, נעים לאוזן. 

וזו הבעיה הכי גדולה עם חוות דעת לא רק כאן בפורום אלא בכל העולם - עד שאתה שומע את הדבר הזה כמו שצריך - אתה כנראה תשמע אותו עשרות פעמים לא כמו שצריך בגלל טעויות של התקנה וכוונים. 

וחבל - כי תכלס, אפשר לגרום כמעט לכל מערכת מכל בליל של רכיבים להשמע ממש טוב - אם רק תתקין ותכוון אותם כמו שצריך. 

ועוד משהו - אני לא בא ואומר כאן תקנה CDM - לא ממש לא. 

כל אלמנט שתבחר לדעתי אתה תצליח - אם תתקין אותו נכון ותכוון אותו נכון. 

והנתוני ספיגה של הרמקולים - אתה יכול לשים רמקול שנועד לספוג 20-50 וואט RMS גם על ערוץ הגברה של 400 וואט RMS כל עוד תחתוך אותו בתחום תדר שהוא מסוגל לנגן היטב, אל תפחד מזה, בדיוק להפך - זה מצב נהדר להיות בו. 

דווקא נתון הנצילות הוא זה שיכול לשמש כחרב פיפיות כי מצד אחד אתה יכול לנצל יותר את האלמנט על ערוץ הגברה חלש וזה מאוד חשוב כאשר אתה רץ על מגברים חלשים או תשתית חשמל חלשה - אבל זה גם יכול להיות פתח להכנסת רעשים שמיעים למערכת. 

יש לך רכיבים טובים - תתקין התקנה רהוטה ותשקיע את כל זמנך ברכיבים - אל תמהר לשפוט את הרכיבים - תשפוט את הכוונים הרבה הרבה לפני כן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אווו הדיון הזה מתחיל למתחמם...

lanosforce VS BEEKER

לא חשבתי שהיום הזה אי פעם יגיע 

אדי תוך כדי כך מה שכתבת העלת פה נקודה ששאלתי עוד בהתחלה, האם יש העדפה לרמקול דמוי טוויטר עם כיפת משי בהתקנה בפודים?(כי אין נפח עבודה לאלמנט) 

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...