Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אדם ממוצע שמרוויח שכר מינימום קונה רכב חדש?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת מספרים :

כל שנה נמכרים/נמסרים בארץ כ-270 אלף רכבים חדשים.

בממוצע מי שקונה רכב חדש מחזיק בו 3 שנים.

ולכן יש בערך 810 אלף אנשים בארץ שקונים/נוסעים על רכבים חדשים, זה כולל גם את רכבי הליסינג כמובן.

810 אלף אנשים זה בערך 10 אחוז מהאוכלוסיה, מתוך האנשים העובדים זה בערך 30% ...

נכון .. אולי יש פה ושם אנשים שמרווחים מינימום .. סטודנטים/חיילים/מובטלים שקונים רכב חדש

אבל כנראה הם מקושרים לאבא/אמא/בעל/אישה שנמצאים בעשירונים העליונים..

כמובן שאם יותר אנשים מהעשירונים התחתונים היו קונים רכבים חדשים .. אז היו מוסרים הרבה יותר מ 270 אלף רכבים בשנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כותרת השרשור מדברת על אדם ממוצע, לא על אדם חציוני. לא מוכרחים לדחוף אג'נדה סוציאליסטית בכל מקום.

בשיעור ראשון של סטטיסטיקה לומדים שמשכורת בודקים לפי שכר חציוני ולא ממוצע.. מה הקשר לאג'נדות השד יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בודקים משכורת, בודקים הכנסות ואז כל התמונה נראית אחרת. זאת בנוסף לעובדים שמעל 50% מכלי הרכב החדשים הנמכרים כאן נמכרים לחברות ליסינג ולא לאנשים פרטיים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אתה שמה שאתה טוען לא ממש הגיוני...
אני פשוט זורם עם השטויות מטעמי שעשוע.

קשה להתייחס לטענה שבראש השרשור ברצינות, במיוחד אחרי שקראת את האג'נדות של הבחור בשרשורים קודמים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב בעיה אחרת היא בצד ההפוך - אנשים שנכנסים לי לחנות אחרי שהחנו את הגרנד צרוקי\אקס טרייל\לאנד קרוזר החדשה על המדרכה ומתחננים להנחה של 20 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו תשלומים נוחים ומשחק פסיכולוגי עם הכסף

בחישוב שלי זה אפילו לא מסתדר כלכלית

אם 1500 כל חודש רק רכב, עוד כ 800 ביטוח ועוד 1000 דלק זה כ 3K רק רכב.

בלי הוצאות על ילדים, רווקים לדוגמא מה לא משלמים חשבונות? דירה וכל המסביב? לא אוכלים ולא שותים? בגדים?

לאנשים יש הרבה יותר כסף ממה שהם מציגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות:

1. אם מדובר בזוג אז אלו שתי משכורות ולא אחת...

2. השכר הממוצע והחציוני גבוהים בפועל מאלו המדווחים על ידי הלמ"ס (באזור 10-20% יותר), ולמעשה השכר החציוני מוטה כלפי מטה יותר מהשכר הממוצע בשל עבודה בשחור, עובדים זמניים/חלקיים או עובדים שעובדים בכמה משרות (כל משרה מחושבת בנפרד ולא מבצעים איחוד של שתי המשרות). מציע לקרוא את המאמר הבא:

https://treasureteen.com/2016/10/11/...5%D7%A0%D7%99/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

רווק או זוג יכולים לקחת שברולט ספארק חדשה בליסינג פרטי.

זה עולה 1500₪ בחודש כולל הכל חוץ מדלק. אם נוסעים 1000 קילומטרים בחודש, זה עוד 500₪ דלק.

2000₪ בחודש ואתה נוסע ברכב חדש ( שהוא לא שלך ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, זה משהו שתמיד תהיתי לגביו... אני רואה המון אנשים סביבי שקונים רכבים חדשים על ימין ועל שמאל, רובם מרוויחים שכר מינימום, לא ברור לי איך אדם שמרוויח שכר מינימום יכול לקנות אוטו חדש 90-130k....הייתי מצפה שיקנו רכב שעולה 20-30 k וזה עוד במקרה הטוב.

למה זה מעניין אותך? מה אכפת לך איך הם קונים? אתה חושב שהם מצאו סוף סוף את הדרך להפוך מתכת פשוטה לזהב (או קש לזהב, אם אתה מתעקש)? שהם גילו איזה טריק אחר?

אין פה שום קסם. כל מי שקונה חדש משלם על זה. לפעמים הוא מבין איך הוא משלם כבר בקניה, ולפעמים הוא מבין רק במכירה. אבל הוא משלם.

קח עצה בחינם: במקום להתרכז באיך אנשים אחרים קונים, תתרכז באיך אתה יכול לקנות. ויותר עדיף, תתרכז בלמה ואם זה בכלל שווה לך את המאמץ. צרות עין וקנאה אף פעם לא היו תכונות מוערכות במיוחד.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת רצינות חברים. יש הרבה הסברים לאיך מצב כזה הגיוני.

כמה דוגמאות:

1. זכו בלוטו.

2. הימרו נכון ברולטה בטיול לרומניה.

3. קיבלו ירושה.

4. מבריחים סמים.

5. עובדים בשחור.

6. אבא קנה לי.

7. המאהבת קנתה לי.

8. קנו מניות גז לפני הבום.

9. קנו מיאטה לפני 10 שנים ומכרו אותה ברווח נאה.

10. עזבו את ההייטק לתחום ההוראה וקנו את הרכב לפני.

11. אגרו מלא תקליטים שאנשים זרקו, במיוחד ישראלים ועכשיו נהנים מהפירות.

יש עוד הרבה, אבל נעצור כאן.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי הוצאות על ילדים, רווקים לדוגמא מה לא משלמים חשבונות? דירה וכל המסביב? לא אוכלים ולא שותים? בגדים?

בתור מי שנמצא לא רחוק משכבת הגיל הזאת (אני בן 27 כמעט), יש לא מעט אנשים בגיל שלי (או קטנים ממני בשנתיים - 3 שנים) שעדיין גרים אצל ההורים.

כשאתה חי עם ההורים, 6000₪ נראים כמו הרבה כסף, לא משלמים חשבונות, לא משלמים על שכר דירה, רוב הזמן אוכלים בבית.

בפועל? 6000₪ יספיקו אולי לרמת חיים מאוד נמוכה אם תהיה עצמאי ולא תגור אצל ההורים.

אגב, המחיר שאתה מציע לביטוח קצת מופרז, למי שעובר את גיל 21-22 (ובוודאי למי שבן 24 ומעלה) מדובר על 9600₪ בשנה.

תכלס אפשר לסכם את הרכב ב-2500₪ בחודש עם נסועה סבירה וביטוח לנהג שאינו חדש (ובוודאי שאינו צעיר).

כמובן שאם חיים לבד, הסכום שנשאר לא מספיק להרבה. גם אם חיים עם ההורים לא מצליחים לחסוך הרבה כשמוציאים סכום כזה על הרכב עם משכורת מינימום או מעט יותר מזה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה תגובות, לגבי השכר מינימום, אין צורך להתפס למילה, גם אדם שמרוויח 7000-8000 בחודש וקונה רכב חדש זה די לא הגיוני. העניין הוא שאין פרופורציה בין מספר הרכבים החדשים לבין רמת ההכנסה הממוצעת של אנשים, ולכן רציתי להבין זאת, כל אדם שיחס לי קנאה וצרות עין, נא לא להשליך עליי את עצמכם, תודה.

פרופורציונלית 270,000 רכבים חדשים יחסית לרמת ההכנסה הממוצעת כשחצי אם לא יותר מהעם מרוויח שכר מינימום או מעט יותר, אז זאת די תעלומה.

ולאדם שכתב שאני בעד שהמדינה "תסבסד" רכבים לעניים, זה לא מדויק, אני לגמרי בעד 0 מיסים על רכבים זולים (נגיד קיה פיקנטו וכו ") ומיסים גבוהים על מכונית יקרות מ150k והלאה.

כנ"ל לגבי מחיר הביטוח הטסט וכו., למה שאדם עני ישלם בדיוק כמו אדם עשיר? זה מגוחך.

זה כמו שביטוח לאומי נותן אותה קצבה לאדם עשיר ואדם עני בלי קשר לרמת הכנסה שלו, אין כאן צדק או היגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסך, לקח הלוואה, שבר תוכנית חיסכון.

ליסינג מימוני/ ליסינג תפעולי.

חסרות דרכים להשיג מימון לרכב?

לדוג' אדם עבד 1-3 שנים וחסך כ60 אש"ח.

סכום לא הכי נמוך אבל גם לא בשמיים.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לפתוח דיון נוסף באותו נושא

איזה תגובות ציפית לקבל שלא קיבלת בשרשור הראשון שפתחת לפני כמה חודשים?

כל המנעד היה שם, הכל חזר על עצמו פחות או יותר גם כאן. מה העניין?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5478098,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...