Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אדם ממוצע שמרוויח שכר מינימום קונה רכב חדש?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין למה לפתוח דיון נוסף באותו נושא

איזה תגובות ציפית לקבל שלא קיבלת בשרשור הראשון שפתחת לפני כמה חודשים?

כל המנעד היה שם, הכל חזר על עצמו פחות או יותר גם כאן. מה העניין?

משעמם לו. ולפי כמות האנשים שמגיבים לו (שוב), משעמם גם לכל השאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחלה תגובות, לגבי השכר מינימום, אין צורך להתפס למילה, גם אדם שמרוויח 7000-8000 בחודש וקונה רכב חדש זה די לא הגיוני. העניין הוא שאין פרופורציה בין מספר הרכבים החדשים לבין רמת ההכנסה הממוצעת של אנשים, ולכן רציתי להבין זאת, כל אדם שיחס לי קנאה וצרות עין, נא לא להשליך עליי את עצמכם, תודה.

פרופורציונלית 270,000 רכבים חדשים יחסית לרמת ההכנסה הממוצעת כשחצי אם לא יותר מהעם מרוויח שכר מינימום או מעט יותר, אז זאת די תעלומה.

ולאדם שכתב שאני בעד שהמדינה "תסבסד" רכבים לעניים, זה לא מדויק, אני לגמרי בעד 0 מיסים על רכבים זולים (נגיד קיה פיקנטו וכו ") ומיסים גבוהים על מכונית יקרות מ150k והלאה.

כנ"ל לגבי מחיר הביטוח הטסט וכו., למה שאדם עני ישלם בדיוק כמו אדם עשיר? זה מגוחך.

זה כמו שביטוח לאומי נותן אותה קצבה לאדם עשיר ואדם עני בלי קשר לרמת הכנסה שלו, אין כאן צדק או היגיון.

ועכשיו כל שנשאר לך הוא להביא את המקור המוסמך לפיו קבעת ש"אין פרופורציה...", ולא מראה עיניים או תחושת בטן, משהו קצת רציני יותר ואז אפשר יהיה להתחיל מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכר החציוני מוטה למטה בגלל אמהות ופנסיונרים במשרה חלקית, נערים עובדים וכדומה, כ30% מהמשתכרים במשק, משתכרים מתחת לשכר המינימום, זו אינדיקציה לכמות האנשים שלא באמת עובדים במשרה מלאה. עדכון לפי זה יביא לשכר חציוני של 9000 שהוא לא רע לחיים מחוץ לגוש דן. וכן חוץ מכמה בני 20 שגרים עם ההורים מתלהבים וקונים איביזה חדשה אחרי 3 חודשי עבודה לא באמת רואה את התופעה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה תגובות, לגבי השכר מינימום, אין צורך להתפס למילה, גם אדם שמרוויח 7000-8000 בחודש וקונה רכב חדש זה די לא הגיוני. העניין הוא שאין פרופורציה בין מספר הרכבים החדשים לבין רמת ההכנסה הממוצעת של אנשים, ולכן רציתי להבין זאת, כל אדם שיחס לי קנאה וצרות עין, נא לא להשליך עליי את עצמכם, תודה.

פרופורציונלית 270,000 רכבים חדשים יחסית לרמת ההכנסה הממוצעת כשחצי אם לא יותר מהעם מרוויח שכר מינימום או מעט יותר, אז זאת די תעלומה.

ולאדם שכתב שאני בעד שהמדינה "תסבסד" רכבים לעניים, זה לא מדויק, אני לגמרי בעד 0 מיסים על רכבים זולים (נגיד קיה פיקנטו וכו ") ומיסים גבוהים על מכונית יקרות מ150k והלאה.

כנ"ל לגבי מחיר הביטוח הטסט וכו., למה שאדם עני ישלם בדיוק כמו אדם עשיר? זה מגוחך.

זה כמו שביטוח לאומי נותן אותה קצבה לאדם עשיר ואדם עני בלי קשר לרמת הכנסה שלו, אין כאן צדק או היגיון.

מאיפה ההצהרה שחצי מהעם מרוויח מינימום? על סמך מה?

ולמה שאדם עני ישלם כמו אדם עשיר? כי כשמישהו מרוויח 5000-6000₪ בחודש הוא לא משלם כמעט כלום מהמשכורת שלו. לעומתו, בן אדם שמרוויח 18 אלף ש"ח נשאר עם 12 אלף ש"ח.

למה שהוא ישלם יותר לביטוח לאומי ומס הכנסה וגם ישלם יותר על רכב? לא מוגזם קצת?

אחריות של אותו אדם שלא מרוויח הרבה לא להיכנס להוצאות גדולות על רכב ש"גדול עליו". זאת לא בעיה של אף אחד, בטח לא של המדינה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סתירה בכתרת הודעה :)

אדם ממוצע לא מרוויח משכורת מינימום אלא משכורת ממוצעת...

יכול להיות שהכוונה היא לאדם הממוצע מתוך קבוצת האנשים שמרוויחים מינימום, לא מתוך כלל האוכלוסיה :wink:

גם לי לא מובנת הפואנטה של הדיון הזה... מן הסתם מי שקונה רכב עושה זאת כי יש לו כסף לשלם למי שמכר לו את הרכב (וזה לא משנה אם הוא שם את הכל במזומן על השולחן או מימון עם הלוואת בלון) וכי הוא מעדיף לקנות את הרכב על פני לשים את הכסף הזה במקום אחר. זה נכון לכל אדם באשר הוא, בכל רמת הכנסה.

אגב, הסיבה שרואים יותר ויותר רכבים חדשים היא לא בגלל שהעשירונים התחתונים גילו פתאום שאפשר לקנות רכב חדש במקום לחם וקוטג' אלא בגלל שהעשירונים העליונים גדלו כמותית. יותר אנשים במדינה => יותר אנשים בכל עשירון => יותר אנשים בעשירונים 9-10 => יותר מכוניות חדשות על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה ההצהרה שחצי מהעם מרוויח מינימום?.

יתרה מכך, מאיפה ההצהרה שחצי המעובדים מרוויחים פחות מהשכר החציוני? :shock:

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר אף אחד שמרוויח שכר מינימום וקונה רכב חדש, גם אם מדובר בשני בני זוג שמרוויחים שכר מינימום.

אני מדבר על אנשים שמנהלים משק בית נפרד. בן אדם צעיר שגר אצל ההורים לא נחשב לצורך העיניין.

אני כן מכיר אנשים שמרווחים שכר ממוצע וגם קצת מעל ולא יכולים להרשות לעצמם רכב חדש.

עוד דבר, כל רכב עובר במהלך תקופת השימוש שלו כ 5 ידיים, זאת אומרת יש בערך פי 5 אנשים שקונים מכוניות משומשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמל"ק:

מעבר לכל מה שנאמר בעניין המשכורות - יש את עניין המימון;

הריביות להלוואה לקניית רכב חדש טובות יותר מריביות להלוואה לקניית רכב יד-2.

לא יודע אם זה בחסות המדינה או בחסות הבנקים בלבד, אבל כן - יש מגמה לעודד את האנשים לקנות חדש (לפחות מצד נותני המימון).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גובה הריבית הוא נגזרת של הסיכון. אני מהמר שככל שההכנסה נמוכה יותר הריבית גבוהה יותר, וכמות לוקחי ההלוואה שבכלל יודעים מה הריבית שהם משלמים יורדת.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החציון מוגדר להיות ערך החוצה את הקבוצה, עם מספר שווה של ערכים מעליו ומתחתיו (ציטוט מוויקיפדיה).

כלומר נתון של שכר חציוני של 7600 משמעותו שמחצית מהאוכלוסיה מרוויחה מעל זה ומחצית שניה מתחת לזה , כמובן אתה יכול להתווכח שהנתון עצמו שגוי , אבל זה משמעות הערך בהגדרתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דווקא כן נכון כמה שאני זוכר. חצי מהעובדים בארץ אכן מרוויחים מתחת לשכר החציוני או ממש את השכר החציוני עצמו. השאלה כמה מהם מרוויחים קרוב לשכר החציוני וכמה מרוויחים פחות ממנו? (מבחינתי נגיד 7000₪ ומטה)

אבל ממוצע לא עובד כמו חציון, על הממוצע משפיעים הרבה אנשים שמרוויחים סכומים גדולים מאוד או קטנים מאוד (במקרה שלנו הסכומים הגדולים ישפיעו יותר), דוגמה שנותנים בדרך כלל בהרצאה ראשונה של קורס בסטטיסטיקה.

כיוון שאין לנו את כל הנתונים אי אפשר לדעת מה נכון לגביי הממוצע וכמה אנשים רחוקים ממנו.

גם אי אפשר לדעת מה כוונת המשורר לשכר שקצת יותר גבוה ממינימום. כמה זה קצת? 500₪? 1000₪? 2000₪?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה להוכיח לך דברים , כי אתה קורא ולא מתעמק..

בהתחלה אתה סתם זורק דברים לא קשורים, ואז כותב לא צריך להתפס למילה ...

ואז שוב מסבירים לך שבמדינה של 8 מיליון תושבים .. אם יש 270 אלף רכבים חדשים שעולים לכביש כל שנה,

אז המשמעות היא שלא כולם קונים רכבים חדשים ..

אלא רק אלו שיש להם כסף והם כנראה שליש מהאוכלוסייה (שמרווחים כנראה מעל 20 אלף).

מוסיפים לך עוד 2 נתונים ...

1) רכב מחליף 5 ידיים בחייו - כלומר רק 20% מתוך משתמשי הרכב קונים חדש ו80% קונים משומש.

2) יש מעל 2 מיליון רכבים על הכביש במצב נסיעה, גילם מעל 7 שנים וערכם פחות מ 30 אלף .

אבל אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך . וממשיך לטעון ולשאול איך כולם קונים רכב חדש ?

אז יש לי תשובה פשוטה בשבילך:

אנשים כמוך שחושבים שכולם קונים רכבים חדשים, פשוט הולכים וקונים רכבים חדשים בלי שבאמת יש להם יכולת כלכלית

לממן את הרכב, למזלם העיתונים זולים או חינמיים .. ויש מלא פרסומות על רכבים חדשים החל מ 600 ש"ח בחודש.

והם נופלים בפח..

למזלנו הנתונים מראים שזאת תופעה שולית יחסית.. אם זאת הייתה תופעה המונית , אז היינו רואים 500 אלף מסירות של רכבים חדשים.

לגבי 2 ההערות האחרונות שלך.

עלות הביטוח לא נועדה לאזן את ההכנסות והמיסים של האזרחים - ביטוח עולה לפי הסיכון , מי שקונה רכב ללא מיגון,

מסתכן יותר ולכן הביטוח שלו (חובה) יקר יותר, מי שקונה רכב חדיש יותר, מוגן יותר ובטיחותי יותר משלם פחות.

ביטוח מקיף עולה לפי שווי הרכב והסיכויים שיגנבו אותו.

נהג צעיר שאומנם אין לו כסף, אבל לפי הסטיסטיקה יעשה יותר תאונות מאשר מנהל בנק בן 50 , ישלם פי 5 על ביטוח החובה

לעומת מנהל הבנק.

קצבת ביטוח לאומי - נועדה להבטיח רמת חיים בסיסית לכל מי שהגיע לפנסייה - ואדם הוא אדם ולכן כל אחד מקבל בדיוק את אותה קצבה . עשיר ועני..

למרות שהעשיר שילם כל חייו כמעט 7000 ש"ח לחודש לביטוח לאומי ואילו העני שילם כלום או 300 ש"ח לחודש בלבד.

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומעבר למה שנאמר כאן, הרבה רכבים חדשים הם רכבי ליסינג או השכרה.

חברות ההשכרה והליסינג מחדשות את הציים שלהן ומוסיפות רכבים במידת הצורך (למשל אם הצטרף לקוח חדש שעובד עם החברה).

מעבר לכך, יש לי תחושה שהרבה יותר מכוניות חדשות עולות לכביש גם בעקבות המחירים הנמוכים שיש היום (ביחס למה שהיה לפני עשור וקצת למשל, אני ממש לא חושב שהרכבים כאן זולים בארץ). פעם לא היה אפשר לרכוש רכב חדש בפחות מ-90-100 אלף ש"ח, אני זוכר שהייתה תקופה שפיאט פנדה עלתה 90 אלף ש"ח (או משהו בסגנון הזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פחות קשור לתשלומים החודשיים ולמימונים למיניהם

זה תלוי סיטואציה.

אתה לא יכול לקבוע על מישהו שעובד תמורת שכר מינימום כל החיים שלו הוא בן אדם עני.

כמו שאתה לא יכול לקבוע על מישהו שעובד בעבודה מסודרת שמרוויח כמה עשרות אלפי שקלים, שהוא בן אדם עמיד

2 סיבות עיקריות לקניית רכבים חדשים, או אתה יודע מה אפילו לא, גם לקנות רכב יד שניה ב50-80 אלף שקל זה הרבה כסף

הם:

1. בן אדם גר עם ההורים, גם אם הוא צעיר בן 24 ועל אחת כמה וכמה גבר/אישה בגיל ה30+. כל חודש הם בעצם חוסכים 3-4K לפחות על עלות שכירות+תשלומים, לאחר זמן מה נחסך להם כסף שמספיק אפילו לשני מכוניות חדשות

2. נופל על בן אדם ירושה, בין אם זה סכום כסף, או דירה שמשמשת אותם להכנסה צדדית, אפילו שני דירות. נתקלתי בדי הרבה אנשים כאלו, כל התימהונים שאתה רואה, או כל ה"סאחים" הרווקים שאתה שומע עליהם בגיל 30 מטיילים בעולם רוב הזמן ומחליפים רכב כל 3 שנים, זה בדיוק זה.

יש כל מיני סיטואציות בחיים.

צעיר שמחליט להשכיר דירה אחרי הצבא, יקח לו הרבה זמן להשתקם ולצבור סכום כסף שמספיק אפילו לחצי רכב

משפחה עם משכורת חודשית של 30K, אך עם 4 ילדים ומשכנתא

בחור עם עבודה מסודרת שצריך להפריש כל חודש סכום כסף מסויים על מנת לעזור לאמו החולה

בקיצור יש הרבה סיטואציות, לקבוע אם לבן אדם יש כסף או אין כסף לרכב על סמך מקום העבודה והמשכורת החודשית, היא די שטחית.

עריכה אחרונה על ידי רון18
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...