Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אדם ממוצע שמרוויח שכר מינימום קונה רכב חדש?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מאוד תלוי באיזה סיטואציה \ שלב אתה בחיים.

אם אתה רווק שגר אצל ההורים בן 20 וקצת.

גם 5000₪ נטו יספיקו בשביל להחזיק ספורטאז.

התשלום החודשי במימון שאפשר לעשות היום לא יעלה על 2000 ₪ בהגזמה.

אם מדובר על משפחה עם ילד שגרה בשכירות\ משכנתא. אין צורך יותר מ 15,000₪ נטו.

על כל ילד תוסיף עוד 3,000₪

אגב המלצתי לבני 20 וקצת , זה קודם לנסות לחסוך ולהגיע להון עצמי.

הרכב החלומי יכול להיות גם בגיל 30

אבל ההבדל שתהיו עם עוד 300,000 -400,000₪ בצד. במציאות של ישראל זה לא סכום גבוה, אבל בהחלט יפה.

בכל מקרה אני ממליץ לחברה הצעירים במקום להוציא 2000 -3000₪ על מימון לחודש.

שיעשו הו"ק לקופת גמל להשקעה על הסכום הנ"ל. זה כלי נהדר לחיכון. ( קרדיט לכחלון )

טוב זה כבר קשור לאוף טופיק שאין לי גישה אליו ( לא מבין למה ?)

פוסט חשוב, ואם תעבור קצת על ההיסטוריה שלי תראה שכתבתי את זה בפורום מאות פעמים. אולי הפרטים בגישה שלי טיפה שונים, אבל העקרון זהה. הבעיה היא הצעירים שמתלהבים מרשיון הנהיגה החדש ומחסכון של 10,000 ש"ח ורצים לחפש "רכב ראשון", או אלה שהשתחררו מהצבא ורצים לשכור דירה בצנטרום של הפיילה, וכולם בלי מחשבה כלשהי על העתיד הקצת יותר רחוק.

לגבי גישה לעוף - פנה לאחד המנהלים בהודעה פרטית, ואם ההיסטוריה שלך בפורום מתאימה ישמחו לצרף אותך.

יפה, עם הערה אחת: החינוך שמקבלים מההורים ומהסביבה משפיע על החלטות כלכליות, אז אם עושים טעויות כמו מה שהכותב מתאיר יש לחינוך חלק בכך. וגם החישוב שלו של תשואה שנתית של 6% על ההון שנחסך אופטימית מאד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אפשר לקחת את הכתבה בקישור עוד יותר רחוק - לחשב, כמה ניתן לחסוך עד שנמות, אם נאכל רק לחם לבן ונשתה מים מהברז ( אני גם לא רואה בארץ 8-10% רווח על חסכונות בשנה ).

מותר ליהנות מהחיים, רק צריך לעשות את זה עם ראש.

מי שמרוויח 17000 נטו ומשלם כ-1800₪ מימון רכב חדש (כמו הדוגמה בקישור , 11% מההכנסות), זה לא אסון .

אבל מי שמשלם כ30% מהכנסה , זאת כבר הפקרות בהתנהלות הכלכלית והתאבדות .

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לחשוב על העתיד, ולא רק הרחוק. נכון שהבחור הזה מדגיש את החסכון הפנסיוני (מה שהוא קורא במינוח האמריקאי 401k), אבל זה נכון גם לטווחים יותר קצרים. למשל - חסכון לדיור וא ללימודים או להקמת עסק או למיליון מטרות לגיטימיות בטווח של שנים בודדות. וכמובן שהסכום האבסולוטי שניתן להוציא לצורך מסויים נגזר מסך ההכנסה הפנויה. בדוגמא שלך אותו אדם שמרוויח 17,000 ש"ח בחודש נמצא במצב שונה לגמרי אם הוא רווק או חלק מזוג צעיר שגר ביחידת הדיור של אחד מהוריהם, או אם הוא מטופל בשלושה ילדים ומשלם תמורת חינוכם והדיור שלהם.

או, במילים אחרות, תחשיב ההוצאות צריך לכלול לא רק את החודש או הרבעון הקרובים, אלא גם טווחים רחוקים יותר, החל במספר שנים ועד הפנסיה והביטוח הסיעודי, וכמובן את ההכנסה הפנויה אחרי הוצאות קבועות וצפויות.

יש להוצאות הרכב עוד צד: רכב המשמש לייצור הכנסות באופן ישיר (ככלי עבודה) או עקיף (מאפר עבודה במקום עם שכר יותר גבוה).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי באיזה סיטואציה \ שלב אתה בחיים.

אם אתה רווק שגר אצל ההורים בן 20 וקצת.

גם 5000₪ נטו יספיקו בשביל להחזיק ספורטאז.

התשלום החודשי במימון שאפשר לעשות היום לא יעלה על 2000 ₪ בהגזמה.

אם מדובר על משפחה עם ילד שגרה בשכירות\ משכנתא. אין צורך יותר מ 15,000₪ נטו.

על כל ילד תוסיף עוד 3,000₪

אגב המלצתי לבני 20 וקצת , זה קודם לנסות לחסוך ולהגיע להון עצמי.

הרכב החלומי יכול להיות גם בגיל 30

אבל ההבדל שתהיו עם עוד 300,000 -400,000₪ בצד. במציאות של ישראל זה לא סכום גבוה, אבל בהחלט יפה.

בכל מקרה אני ממליץ לחברה הצעירים במקום להוציא 2000 -3000₪ על מימון לחודש.

שיעשו הו"ק לקופת גמל להשקעה על הסכום הנ"ל. זה כלי נהדר לחיכון. ( קרדיט לכחלון )

טוב זה כבר קשור לאוף טופיק שאין לי גישה אליו ( לא מבין למה ?)

זה לא סכום גבוה, אבל זה סכום התחלתי למשכנתא לדירת 3-4 חדרים במקום סביר בארץ.

וכן, מישהו בגיל 20 ומשהו יכול לחסוך סכום כזה אם הוא לא לומד אולי (או שאחרי הלימודים הוא ירוויח מאוד יפה), זה לא הכי ריאלי לדעתי לכל צעיר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, הדור שלך לא מתחתן בגיל 22 אלא יותר קרוב ל-32. לכן, בהתנהלות נכונה, הוא יכול לחסוך סכום התחלתי סביר. זה לא קל, אבל אפשרי. כמובן שיש עניין של סדרי עדיפות, ואני מכיר לא מעט צעירים שכל מה שמעניין אותם הוא המגורים במרכז תל אביב גם אם הם מתפרנסים כמלצרים, וזה לא בדיוק מרשם לעתיד כלכלי טוב. ויש מי שמשקיע בלימודים ובמקביל גם עובד בחצי משרה, ובסיום הלימודים מתחיל להתפרנס בצורה סבירה, ועתידו יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוייק

גודל משכורת ומשרה לא אומרת כלום לגבי קניית רכב, ובכלל לגבי כמה עמוק הכיס של אותו בן אדם

נכון מאוד ולכן כל הדיון הזה חסר תוחלת לחלוטין והשאלה "כמה צריך להרוויח כדי לקנות רכב" היא מטופשת בדיוק כמו השאלה "איזה צבע הוא הכי יפה?".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל,העתיד של כולם בסדר גמור.לא צריך לגזור את עתידו של מישהו שלקח מימון על רכב ויסיים אותו בגיל 27.

יש לבן אדם עוד 40 שנות עבודה לפניו והוא ייכנס ויצא מתקופת קשות יותר ופחות לפחות כמה פעמים במהלך חיי.

אני בגיל 21 הלכתי ללמוד,חבר טוב נסע לעבוד ולבזבז באילת.

יש סיכוי כלשהו שבגיל 28 המצב שלי יהיו יותר טוב משלו,בגיל 48 כנראה אני אהיה בלי משכנתא ולו יישארו עוד שנתיים,לא באמת הבדל.

ולנושא לגבי רכב,מי שאין לו משפחה יכול בקלות לשלם הלוואה של 1500 שקל משכר של 6,000 בחודש.

מי שיש לו משלם 750 לתקופה ארוכה יותר.

באופן אישי לא מצאתי שום יתרון בלקנות רכב חדש-רכב משומש בן 3 יעשה עבודה מעולה בטווח שבין 3-10 ויעלה הרבה פחות בירידת ערך ובעלות אחזקה דיי דומה.

קניה של רכב חדש היא החלטה רגשית ולא כלכלית אלא אם כן יש לך עסק ואתה מגלגל הוצאות (לא יודע איך זה עובד).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, הדור שלך לא מתחתן בגיל 22 אלא יותר קרוב ל-32. לכן, בהתנהלות נכונה, הוא יכול לחסוך סכום התחלתי סביר. זה לא קל, אבל אפשרי. כמובן שיש עניין של סדרי עדיפות, ואני מכיר לא מעט צעירים שכל מה שמעניין אותם הוא המגורים במרכז תל אביב גם אם הם מתפרנסים כמלצרים, וזה לא בדיוק מרשם לעתיד כלכלי טוב. ויש מי שמשקיע בלימודים ובמקביל גם עובד בחצי משרה, ובסיום הלימודים מתחיל להתפרנס בצורה סבירה, ועתידו יותר טוב.

תתפלא, לא מעט אנשים בני גילי כבר נשואים, חלקם עם ילדים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלפרין - כנראה שאתה צעיר (לפי הניק אתה בן 23), ולא מבין מה המשמעות של רבית דרבית. מכל מקום, יתכן שבגיל 28 דווקא מצבו יהיה יותר טוב משלך (אם הוא טרח לחסוך ולא לשרוף כל שקל שהוא מרוויח), אבל בגיל 48 הלימודים שבהם השקעת 4 שנים יתנו את אותותיהם, ואתה תגור בדירה מרווחת בשכונה איכותית והוא בדירה קטנה באיזה סלאם. כמובן תלוי בעוד מיליון גורמים - החל בבת הזוג שתבחרו ומתי, מתי וכמה ילדים תביאו לעולם, היכן תגורו והיכן תעבדו - אבל דווקא בטווח הארוך, סטטיסטית, אתה תהיה במצב יותר טוב.

דור , כנראה שאנחנו מסתובבים בחוגים שונים. יש לי בנים סביב הגיל שלך או טיפה יותר מבוגרים, כעת הם משלמים הרבה קנסות חתונה (לחברים בגיל 27-30). נישואין בגיל צעיר קיימים ואפילו נפוצים בחוגים מסויימים, אבל אחוז הגברים היהודים הרווקים בקבוצת הגיל שלך (25-29) הוא 62% ואחוז הנשים הרווקות 46%. אם תוריד מזה את החרדים המספר הרבה יותר גדול. אני ממליץ לקרוא גם את ה-PDF שמקושר בסוף אותה הודעה לעיתונות, הוא מאלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא יצא לטיול של שנה בדרום אמריקה, ובניגוד לאילת ההכנסות שלו שם הן אפס וההוצאות גבוהות. אני מדבר על מי שעצר את התפתחותו הכלכלית בגיל צעיר. אני יכול להביא עוד מיליון תסריטים, אבל הכוונה שלי היא למחשבה על טווח ארוך. בכלל - למה מישהו בגיל 21 או 23 "חייב" להחזיק רכב על כל ההוצאות הכרוכות בכך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלפרין - כנראה שאתה צעיר (לפי הניק אתה בן 23), ולא מבין מה המשמעות של רבית דרבית. מכל מקום, יתכן שבגיל 28 דווקא מצבו יהיה יותר טוב משלך (אם הוא טרח לחסוך ולא לשרוף כל שקל שהוא מרוויח), אבל בגיל 48 הלימודים שבהם השקעת 4 שנים יתנו את אותותיהם, ואתה תגור בדירה מרווחת בשכונה איכותית והוא בדירה קטנה באיזה סלאם. כמובן תלוי בעוד מיליון גורמים - החל בבת הזוג שתבחרו ומתי, מתי וכמה ילדים תביאו לעולם, היכן תגורו והיכן תעבדו - אבל דווקא בטווח הארוך, סטטיסטית, אתה תהיה במצב יותר טוב.

דור , כנראה שאנחנו מסתובבים בחוגים שונים. יש לי בנים סביב הגיל שלך או טיפה יותר מבוגרים, כעת הם משלמים הרבה קנסות חתונה (לחברים בגיל 27-30). נישואין בגיל צעיר קיימים ואפילו נפוצים בחוגים מסויימים, אבל אחוז הגברים היהודים הרווקים בקבוצת הגיל שלך (25-29) הוא 62% ואחוז הנשים הרווקות 46%. אם תוריד מזה את החרדים המספר הרבה יותר גדול. אני ממליץ לקרוא גם את ה-PDF שמקושר בסוף אותה הודעה לעיתונות, הוא מאלף.

אני מדבר נטו על האנשים שלמדתי איתם בתיכון, ביסודי ובאוניברסיטה, שכבת גיל מעליי או מתחתיי לרוב.

לא מעט מהם התחתנו בסביבות גיל 22-24, חלק מתחתנים עכשיו (25-27), וכמובן שלא מעט עוד לא נשואים, אבל יש גם לא מעט שכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולשלם 6000 ש"ח בחודש שכירות זה לא בעיה?

אם תיקח X כסף על שכירות ו-X כסף על משכנתא, בשכירות אתה תוכל לגור בבית טוב יותר.

בגלל מחירי הדיור הגבוהים, שכירות קונה לך בית טוב יותר (שהוא לא שלך) ורכישה קונה בית פחות טוב (שהוא שלך)

מה עדיף?

כמו כל דבר, זה תלוי....מה ההון העצמי שלך, מה המקדמה שאתה יכול לשים ומה רמת ההכנסה שלך.

אבל קח כל בית, תראה כמה השכירות עליו וכמה נדרש כדי לרכוש אותו ותראה שמשכנתא אינה קונה לך את אותו הבית באותו כסף. (שוב בהנחה שאין לך הון עצמי דימיוני מההורים/זכיה בלוטו וכו)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותוסיף על כך את עלויות תחזוקת הבית שבבעלותך (בלי או עם שותפות הבנק), בעוד שתחזוקת הדירה כלולה במחיר השכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...