Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה מהיום - מי לדעתכם אשם?

שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רק הערה קטנה, תיקים כאלו לא מגיעים בכלל לבתי משפט לתעבורה אלא לבתי משפט שלום, לימים מרוכזים של תביעות פח-פח. או של אדם נגד ח.ביטוח או ח.ביטוח נ ח.ביטוח או בתיקים נדירים של אדם נ אדם(בדר"כ מגיע בכובע של תביעות קטנות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכן אתה יודע, אולי התכוון רק להשוות מהירות עם הרכב במסלול שמאל ולא לבצע עקיפה.

אתה מניח הנחות ומסיק מסקנות.

מי שמשווה מהירות נשאר באותו מצב יחסית לרכב האחר. מי שמצמצם את המרחק ועובר - נוסע יותר מהר. פיזיקה של כתה ח'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמשווה מהירות נשאר באותו מצב יחסית לרכב האחר. מי שמצמצם את המרחק ועובר - נוסע יותר מהר. פיזיקה של כתה ח'.

אם הרכב בנתיב השמאלי מאט, זה אכן יראה בסרטון כאילו אני מאיץ. אני נוסע בנתיב שלי במהירות קבועה (וחוקית, יש לציין).

אני לא שולט ברכב השני ולא יכול להשוות את המהירות שלי לשלו בכל פעם שהיא מחליטה להאט.

50 מטר לפני הכניסה לנתיב פניה ימינה (להיכן שהתכוונתי לפנות) הגברת מחליטה שהיא חותכת לנתיב שלי, בלי לאותת (לאותת ברגע הפניה ממש לא מספיק) ובלי לנסות להשתלב בעדינות אלא פשוט להכנס לנתיב.

אז מה בעצם קורה פה?

מצד אחד: אני נוסע בנתיב ימין במהירות חוקית ומתכוון לפנות ימינה בעוד 50 מטר.

מהצד השני: הרכב השני שמאט (בגלל שהרכב מלפניו מתחיל להאט) ונכנס בי.

האם הייתי עוקף אותה לבסוף במקרה הנ"ל? סביר להניח שלא. הייתי פונה ימינה בעוד 50 מטר והיא הייתה ממשיכה ישר (או שמאלה).

האם הייתי עוקף אותה במידה והייתי ממשיך לנסוע ישר? אולי. ניתן לראות בבירור שיש פקק בנתיב שלה (כמה אוטובוסים עומדים) כדי לפנות שמאלה.

בכל מקרה. הסרטון הועבר לסוכן הביטוח שלי.

ביום רביעי מגיע שמאי להעריך את הנזק לרכב ולאחר מכן אתבע את חברת הביטוח שלה על הנזקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב בנתיב השמאלי מאט, זה אכן יראה בסרטון כאילו אני מאיץ. אני נוסע בנתיב שלי במהירות קבועה (וחוקית, יש לציין).

אני לא שולט ברכב השני ולא יכול להשוות את המהירות שלי לשלו בכל פעם שהיא מחליטה להאט.

50 מטר לפני הכניסה לנתיב פניה ימינה (להיכן שהתכוונתי לפנות) הגברת מחליטה שהיא חותכת לנתיב שלי, בלי לאותת (לאותת ברגע הפניה ממש לא מספיק) ובלי לנסות להשתלב בעדינות אלא פשוט להכנס לנתיב.

אז מה בעצם קורה פה?

האם הייתי עוקף אותה לבסוף במקרה הנ"ל? סביר להניח שלא. הייתי פונה ימינה בעוד 50 מטר והיא הייתה ממשיכה ישר (או שמאלה).

האם הייתי עוקף אותה במידה והייתי ממשיך לנסוע ישר? אולי. ניתן לראות בבירור שיש פקק בנתיב שלה (כמה אוטובוסים עומדים) כדי לפנות שמאלה.

בכל מקרה. הסרטון הועבר לסוכן הביטוח שלי.

ביום רביעי מגיע שמאי להעריך את הנזק לרכב ולאחר מכן אתבע את חברת הביטוח שלה על הנזקים.

זה אכן טיעון שרלוונטי מהשטח.

לטעון שאתה היית בימין במהירות דומה לשלה, והיא נאלצה להאט בשל רכבים שעמדו בנתיב שלה (רואים בסרטון) כשלך כבר לא היתה אפשרות להאט בהתאם אליה.

בכל מקרה, במשפט נזיקין הכל יכול לקרות (נתקלתי בנהג שנמצא חייב כאשר רכב נכנס בו מאחור). אני לצדך גם אם החוק פחות. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השופט שלך, וגם השופט במקרה הזה (אם יגיע לבית משפט) אינם שופטי תעבורה, וכבר נתקלתי בפסיקות נזיקין שמנוגדול חלוטין לחוקי התעבורה, כך שלצערי הפרשנות שלהם אומנם קובעת באותם מקרים, אבל לעיתים אין לה קשר לתקנות התעבורה. כך שאין לי קושי להגיד שהשופט במקרה שלך טעה.

הוא אמנם לא שופט תעבורה אלא שופט שלום, אבל תזכרי ששופטי מחוזי ועליון שלפעמים דנים בענייני תעבורה - גם הם אינם שופטי תעבורה בהגדרה, ולא רק זה אלא שפסיקת מחוזי מנחות שופטי שלום / תעבורה, ופסיקות עליון מחייבות אותם.

תאמיני לי שאם לצד השני במקרה שלי היה קייס הוא לא היה מהסס לערער, פשוט אין קייס - והמקרה שלי היה יותר "בעייתי" מבחינתי מאשר המקרה של פות"ש מבחינתו.

אין לי זמן לחפש כעת, אבל בפסיקות של בית משפט לתעבורה שנתקלתי בעבר (ערעורים על דו״חות) הפרשנות היתה שונה, ותואמת את כוונת המחוקק שרצה למנוע מצב בעייתי בשל שדה ראיה מופחת ולאפשר לנהג להניח שאם הוא לא עקף אף אחד אז אין רכב מימינו.

במילים אחרות - סמכו עליי, אין לי שום ביסוס למה שאני טוענת.

כוונת המחוקק באה לידי ביטוי בתקנה 35 - התנועה בימין הדרך, ומי שלא שמרה על התקנה זו הנהגת השנייה.

אומר יותר מזה - התקנות לא מאפשרות לנהג להניח שום דבר בעת מעבר נתיב, ולכן יש את תקנה 40 על סעיפיה שמטילה את האחריות על סטיה מנתיב על הסוטה, ואוסרת (שוב) תנועה בנתיב שאינו הימני ביותר לאותו סוג רכב.

ואם זה לא מספיק אז התקנות רואות במי שנוהג בנתיב שאינו הימני ביותר - כרכב עוקף ומטילה עליו אחריות נוספת לפי סעיף 47 א'.

אין הנחות בתקנות.

אם הוא רוצה להשוות מהירות שיעשה זאת לפני שהוא נמצא לצד הרכב השני.

ובאיזה תקנה זה כתוב?

ומה זה אומר "לפני שהוא נמצא לצד הרכב השני"? שהפגוש הקדמי של פות"ש נמצא מאחור ובצד לפגוש האחורי של הרכב השני? האם זה ימנע תאונה? ברור שלא.

בנסיון להוכיח את מה שלא ניתן להוכיח את כבר הגעת למצב שאת ממציאה פירושים ומתעלמת מתקנות.

אז מה בעצם קורה פה?

מרגע לרגע זה הופך להיות יותר ויותר דומה למקרה שלי בסרטון שהעליתי.

וזה משעשע אותי שאנשים פה פשוט הניחו כל מיני הנחות וכוונות נסתרות וברחו ממה שרואים בסרטון.

אני לצדך גם אם החוק פחות. בהצלחה.

זה לא חוק, זה תקנות, וגם הן לצידו, את פשוט מתעלמת ממה שנוח לך להתעלם בנסיון לבסס את הטענה השגויה שלך.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מההחלה.

לאור הערות פות"ש התבוננתי בסרטון שנית ואכן הרכב לפני הנהגת החל לבלום ולא מן הנמנע שהנהגת סוטה לנתיב של פות"ש כדי לעקוף אותו , או אולי בכוונתה היה להשתלב למסלול היציאה ימינה. לא קוראי מחשבות אנחנו כמובן.

שוב הובטח לנו סרטון ארוך יותר, טרם בוצע על ידי פות"ש , ייתכן שהתחלת הסאגה שהנהגת עוקפת את פות"ש.

לאור האמור לעיל כפות המאזניים נוטות על הטלת אשם כבד יותר על הנהגת.

ועכשיו לגבי הפלפול המשפטי

להבנתי נסיון עקיפה זה התחלת התמרון סטיה לנתיב העקיפה , עקיפה זו הפעולה שמתחילה מרגע שהפגוש הקדמי שלך עובר את הפגוש האחורי של הרכב הנעקף וסיומה כאשר הפגוש האחורי שלך עובר את הפגוש הקדמי של הרכב הנעקף ואז בינגו

עברת אותו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - ההנחה שזה פגוש קדמי של עוקף לפני פגוש אחורי של נעקף, חייבת להיות מבוססת על חוק, תקנה או פס"ד (נסתפק אפילו בפס"ד מנחה של ביהמ"ש המחוזי).

ובמצב תקין חסר לך גם החלק הסופי שהוא חזרה לנתיב הימני

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקיפה בעברית זה לעבור על פני מישהו לכן זה מתחיל ומסתיים.

לפני זה אתה סוטה מנתיב כדי להתחיל את העקיפה וכמובן שמסיים בחזרה לנתיב או אם אתה נמצא בנתיב סמוך ממשיך בדרכך אל השקיעה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן - אבל איך קבעת את ההתחלה והסיום?

אמנם כבר גלשנו לחלוטין מהנושא כי במקרה הנ"ל אין עקיפה בכלל, אבל אין הגדרה קשיחה לעקיפה כשמראש שני הרכבים בנתיבים שונים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגוי

אני בנתיב ימין אתה בנתיב שמאלי שנינו נוסעים ישר

אם אני אעבור אותך ביצעתי עקיפה אסורה.

אלא אם.... באים כל הסייגים בקשר לעקיפה מימין

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון... הבעיה היא לא במשפט שלך, אלא בחוסר הגדרה ל"אעבור אותן".

פגוש קדמי מול פגוש קדמי? אחורי מול אחורי? אולי קדמי מול אחורי או אחורי מול קדמי?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא את שלוש השורות האחרונות בהודעה 52

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לאלה שמתחילות במילה "להבנתי"?

לקיצור תהליכים עוד לא נתקלתי בעובדה שמתחילה במילה "להבנתי" או מילים נרדפות

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, ההערה שלך לגבי סטיה מהנתיב עודפת, כיון שהסטיה מהנתיב אינה מחוייבת. ראה ציטוט של התקנות על ידי בהודעה 38.

אבל, כפי שנאמר - אין בתקנות הגדרה של "עקיפה" כנראה שזה מאפשר לשופטים יותר גמישות מנערת גומי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...