Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן כולם ממהרים?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 2621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה לי שהתבלבלת, הם אלה שיצטרכו להזמין גרר ולבזבז ימי עבודה כי הרכב שלהם יושבת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 235
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היום בכביש 65 זכיתי לראות "מירוצי משאיות" - הרבה משאיות עקפו אחת את השניה. הנהגים כמובן לא שמרו מרחק מרכבים אחרים, נהג משאית פול טריילר שלא שומר מרחק ונוסע 100קמ"ש, אין לו שום סיכוי לבלום אם יהיה צריך, הוא יכנס ברכב שלפניו וירצח את כל היושבים בו.

אני חושב שנושא של שמירת מרחק בכלל נמצא במצב קטסטרופלי על כבישי הארץ, אנשים לא שומרים מרחק אפילו על כביש חלק אחרי הגשם. אין מודעות, אנשים מזלזלים בזה. אני חושב שהבעיה היא חינוך. בלימוד נהיגה לא מספיק מדגישים את הנושא הזה.

במקום שעמותות מסויימות יפמפמו סיסמאות ריקות בסגנון שהתאונות בגלל מהירות, עדיף שיפמפמו דברים אמיתיים שיכולים להציל חיים, אחת מהם הוא שמירת מרחק. למרבה הצער אין בכלל בארץ אכיפה לעבירה הזאת, זה מאוד נדיר שאני פוגש מישהו על הכביש ששומר מרחק סביר.

במקרה הטוב בכביש מהיר על 120קמ"ש אנשים שומרים מרחק של 0.3 שניה (מרחק של רכב אחד, כאשר צריך לשמור מרחק 2 שניות שזה מרחד של סמי טריילר + אוטובוס לכל הפחות).

באמצעות אי שמירת מרחק הרבה נהגים מנסים להפגין כוחניות כדי לאלץ נהגים אחרים לנסוע מהר יותר או לעוף להם מהדרך, גם בכביש עם נתיב אחד לכיוון עם הפרדה כאשר לנהג מלפנים שנוסע כחוק אין לאן לעוף חוץ מלואדי (על כביש 4 לכיוון דרום מחיפה בצד ימין יש רכב אדום שעף לואדי, הוא כבר נמצא שם כמה ימים, לפי מצב הרכב כניראה היה מזל ולא היו נפגעים).

עריכה אחרונה על ידי tzvipper
שגיאות כתיב

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק. אי שמירת רווח היא הגורם מספר אחת להתנגשויות, ובהפרש ניכר.

אבל! היצמדות של 0.5 שניה ואי שמירת רווח של שניה אחת - הם היינו הך, וזו הבעיה האמתית. לא צריך רק לגרום לאנשים לא להיצמד זה לזה, אלא ממש לשמור רווח גדול ובצורה מכוונת.

משאיות כמו שציינת צריכות לשמור עוד יותר רווח (בגלל כושר בלימה ירוד) ורכבים גם צריכים לשמור רווח גדול יותר מהן, בגלל מגבלות שדה ראיה. אבל בשטח - יוק.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אנחנו חוזרים לדיון "ההוא", אין כבישים אדומים, יש רק נהגים אדומים!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bagira, בסופו של דבר רוב אם לא כל התאונות נגרמות בגלל הנהגים או שוהים אחרים על הכביש שלא צריכים להיות אליו (הולכי רגל, קלנועיות, רוכבי אופניים ועוד). גם אם הכביש מספק פחות הגנה כי האנשים לא נוהגים לפי תנאי הדרך. למרות שבשנים האחרונות יש שיפור ניכר בתשתיות ויותר רכבים מודרניים שהם בטיחותיים יותר, כמות ההרוגים בתאונות דווקא עולה.

למשל בכביש 66 (נחשב כביש הדמים) היום בבוקר, מישהו חתך אותי והשתלב לפני לכביש תוך אי מתן זכות קדימה. אומנם אין שם רמזור, וזה כמובן מעלה את הסיכון, אבל התאונה הייתה נגרמת על ידי אותו נהג. תאונות כאלה לחלוטין ניתן למנוע, אם שומרים על החוק ולא מנסים בכוח להדחף.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,למרות שבשנים האחרונות יש שיפור ניכר בתשתיות ויותר רכבים מודרניים שהם בטיחותיים יותר, כמות ההרוגים בתאונות דווקא עולה..

יש המון בניה ואיכות הכבישים בהחלט עולה אבל זה שיפוץ כבישים קיימים וק"מ הכבישים בישראל לא משתנה בצורה כ"כ דרסטית.

מצד שני כמות הרכבים על הכביש לא מפסיקה לשבור שיאים כך שהכביש הרבה יותר צפוף ובאופן טבעי יותר תאונות ויותר הרוגים.

אם אתה שואל אותי, אחת הסיבות העקריות לעליה במספר ההרוגים היא העלמותה הכמעט מוחלטת מהכבישים של משטרת התנועה.

נשגב מבינתי למי יש את האינטרס הזה להעלים אותם אבל זאת המציאות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין. וגם, אפילו כאשר יש משטרת תנועה על הכבישים, הם בעיקר אוכפים מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בשבועות האחרונים ראיתי לא מעט משטרת תנועה בכביש 1. נראה לי שזה קרה אחרי שפתחו את המנהרות, לא יודע אם שני הדברים קשורים. לפני זה בהחלט לא ראיתי המון זמן משטרת תנועה על הכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי סרט תעודה קצר שמדבר על בעיות תנועה, פקקים וכד'.

מסתבר שכאשר כל הרכבים נעים באותה מהירות, זה מהר יותר מאשר כאשר יש מזגזגים בכביש שלמעשה מאטים את כל התנועה.

אז לכל חובבי הזיגזגים - תנסו להתגבר על היצר ותמנעו ממעבר נתיבים שלא לצורך - זה מאט אתכם ואת שאר משתמשי הדרך. :)

שם גם התייחסו להבדלים בין נהגים ונהגות מבחינה פסיכולוגית, יכולת למנוע תאונה והתנהגות בזמן סטרס. לא כל כך קשור לדיון, אבל שם מדברים על כך שלגבר יש יותר סיכוי למנוע תאונה מאשר לאשה. כמו כן לגבר יש יצר של תחרותיות, לכן גברים לעתים קרובות נוהגים בצורה יותר אגרסיבית וממהרים, לאומת הנשים בצורה רגועה יותר. למרות שאני אישית גם ראיתי מקרי יוצאי דופן, למשל נהגת אוטובוס שבעיר תל אביב נסעה במהירות גבוהה מאוד ובצורה מאוד אגרסיבית, או נהג מונית שנהג בצורה סופר רגועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי סרט תעודה קצר שמדבר על בעיות תנועה, פקקים וכד'.[...]שם גם התייחסו להבדלים בין נהגים ונהגות מבחינה פסיכולוגית, יכולת למנוע תאונה והתנהגות בזמן סטרס. לא כל כך קשור לדיון, אבל שם מדברים על כך שלגבר יש יותר סיכוי למנוע תאונה מאשר לאשה.

מובאות למאמר מדעי or it didn't happen.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהנה:

אם במקרה אתה יודע רוסית - הרווחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע לקרוא. בקושי. רב.

בכל אופן, כתבתי ״מאמר״ בכוונה. הדרך היחידה שלנו לנהל בעניינים כאלו דיון שאינו תלוי באוויר היא לא להסתמך על YNet ולא על חומר משודר.

רוצה מחקרים אמפירימציסטיים עם ממצאים ודיון. כל דבר אחר שווה לכפרות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בשרשור הזה.

תמיד אנחנו מדברים על התנחלות בשמאל וזה. התופעה הזו של עומסים שנוצרים סתם - לכאורה ללא סיבה - מביאה אתה מזגזגים, שהם בעיניי יותר סימפטום מאשר המחלה.

קבלו סרטון עם שני חלקים, 45 שניות ראשונות, הן נסיעה שגרתית בכביש החוף במהירות, לכאורה, שנראית כמו 100 קמ"ש [מחוג על 105, בערך, כך אומר מי שצילם את הסרטון, שזה לא אני].

20 השניות הנותרות הן אותה התנהלות נונשלנטית של נהגים חולמניים, רק כשיש קצת יותר מכוניות, ואז אתם רואים איך נוצרים עומסים מכלום. בשני המקרים, אחרי חצי דקה של נסיעה הכביש היה פתוח לחלוטין. כאילו שלפני דקה לא היו עשרות מכוניות שסותמות, משום מה, את הנתיבים האמצעי והשמאלי.

סתם כי נזכרתי בשרשור הזה:

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו, הסרטון שהעלית משעשע/ עצוב/ מכעיס בו זמנית. הנהג נוסע בנתיב הימני ואין שום רכב שמעכב אותו, פשוט מגוחך מה שקורה במדינה הזו.

חזרו לימני ותנו לעקוף, תפסיקו להטיף על זגזוג כשמי שגורם לבעיה זה הנרדמים באמצעי ובשמאלי.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...