Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן כולם ממהרים?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 2621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פתאום פרויקט "שומרי הדרך" של המשטרה נראה כל כך הגיוני.

למי שלא שמע מדובר באזרחים עם מצלמות דרך ששולחים סרטוני תיעוד של עבירות תנועה למשטרה, והמשטרה מטפלת בהתאם.

כן, במדינה מתוקנת זה לא אמור להיות ככה והמשטרה צריכה להיות המתעסקת הבלעדית, עם זאת כנראה שבממשלה הנוכחית משטרת התנועה לא תעבור תהפוכות גדולות... וזה הכי טוב שאנחנו יכולים להשיג כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 235
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שומרי דרך הוא רעיון גרוע מכל זווית שהוא נבחן.

תסביר בבקשה מה טוב בו ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרו לימני ותנו לעקוף, תפסיקו להטיף על זגזוג כשמי שגורם לבעיה זה הנרדמים באמצעי ובשמאלי.

יש פתגם ברוסית, שאומר (אני לא רוצה לפגוע באף אחד, אל תקחו את זה אישית זה לא מכוון לאף אחד ספציפית) : "עדיף טיפש פאסיבי מאשר טיפש אקטיבי"

המשמעות היא שהפוטנציאל לגרום נזק יותר גדול ממישהו שעושה משהו לא בצורה חכמה, מאשר מישהו שלא חכם אבל לא עושה כלום.

מי ש"נרדם" בשמאלי הוא הפאסיבי. הוא לא אמור להיות שם, זה נכון, הוא מעצבן אנשים, גם נכון. אבל הפוטנציאל שלו לגרום לנזק ישיר כתוצאה מהמעשה שלו אפסי.

מי שמזגזג, הוא האקטיבי, כלומר בגלל המעשים שלו באופן ישיר יש לו פוטנציאל לגרום לנזק. לא רק פוטנציאל בגלל הסיכוי לגרום לתאונה (ובמקרה כזה האטה הרבה יותר קשה של כל התנועה עד כדי פקק כבד), הוא באמת גורם נזק על ידי כך שמעט את כל התנועה (כפי שהראה סרט תעודה ההוא שהזכרתי).

לא מצדיק את ה"נרדמים" בשמאלי (זה תפקיד של המשטרה לבצע אכיפה ולוודא שכולם שומרים על החוק), אך במידה רבה הרבה יותר לא מצדיק את המזגזגים. כי עם עצבים אפשר להתמודד בקלות ופשוט לא להתעצבן. אבל אם נהגים אחרים עצבניים שמתחילים לעקוף בצורה מסוכנת (חותכים) ולבצע מהלכים לא שקולים להתמודד הרבה יותר קשה והתוצאות תמיד יותר גרועות (אותם נהגים זה בדרך לא רק בעיית הזיגזגים, אלא סט שלם של בעיות קשות אחרות כמו אי שמירת מרחק כרונית, אי מתן זכות קדימה, גניבת רמזורים, אי מתןו זכות קדימה להולכי רגל וכד').

עבירה אחת היא לא הצדקה לבצע עבירה אחרת.

אז איפה הצדק? באמצע. יש "נרדם" בשמאלי? לא יכולים לסבול אותו? תספרו עד 10 והעצבים עוברים.

ואז לעקוף בזהירות רבה, תוך שמירת מרחק, בלי לנסות לחנך. אבל בתאכל'ס, קחו את הנתיב המהיר יותר וסעו בזהירות.

אם יש עומס תנועה ואין נתיב שזורם מהר יותר, הזיגזוגים לא עוזרים, רק להפך (אם כבר, קרוב לודאי שהנתיב המהיר יהיה דווקא הימני, חוץ מפקקים במקומות איפה יש מחלפים).

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין פאסיבי ואקטיבי בנהיגה. כולם אחראים כל הזמן למיקומם על הכביש וגם על ההצצה מדי פעם במראה על מנת לראות שאין פקק מאחוריהם.

2. אתה לא מצדיק את הנרדמים בשמאלי כי לא ניתן להצדיק אותם. מה זה "אל תתעצבן"? מאיפה הבאת את זה ? אתה לא מתעצבן מכלום ?

עריכה אחרונה על ידי amir74

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מתעצבן מכלום ?

אני למדתי לא להתעצבן בכביש. זה הופך את הנהיגה לחויה הרבה יותר נעימה, ללא סטרס ועייפות (להתעצבן בכביש זה מאוד מעייף). בלי זה לא הייתי יכול לשרוד בנסיעות ארוכות שאני עושה מידי יום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצוין שפיתחת לעצמך שיטה להתמודד בכביש אבל אתה לא יכול להחיל אותה על כלל הנהגים ואתה בטח לא יכול לקבוע להם ממה להתעצבן וממה לא להתעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מנחיל שום דבר על אף אחד. אני רק מראה שאפשר גם אחרת.

כל אחד שיחליט לעצמו לבד אם הוא רוצה לנהוג בנחת ובנועם או להיות כל הזמן בסטרס ולנהוג כמו מטורף. כי זה עינין של החלטה נטו.

כל אחד מוזמן להציע את הדרך שלו כיצד להתמודד עם המצב הלא פשוט על הכבישים ומי שרוצה יכול לאמץ או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטריף אותי אנשים שנוהגים בשמאלי כן, גם אם זה על 120 , אני רוצה לנסוע שם 200. תעופו כבר
אותי מטריף אנשים כמוך שמהבהבים לי קילומטר בשמאלי על כביש 6 כשאני בעצמי על 130, למה???
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה על 130, או 150, או 220 - אבל לא בעקיפה - זוז ימינה. יתכן שיש מהיר ממך הרוצה לעקוף אותך. הנתיב השמאלי נועד למטרה אחת בלבד - עקיפה. ואם יש 3 נתיבים או יותר בכל כיוון - כל אחד מהם נועד לעקיפת הרכבים שמימינו. ובסיום העקיפה צריך לשוב לנתיב בימני ביותר הפנוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומרי דרך הוא רעיון גרוע מכל זווית שהוא נבחן.

תסביר בבקשה מה טוב בו ?

נתחיל ברשותך במספר עובדות:

1. משטרת התנועה הולכת ומצטמקת במקום ללכת ולגדול.

2. נכון להיום העבירות הנתפסות הן חלקיות בלבד (לא רק בכמות, אלא גם בסוג).

3. לא נראה שהמצב ילך וישתפר.

4. לרוב היכן שיש משטרות הנהגים מתנהגים "יפה" ואיך שהשוטרים נעלמים אז חוזרים להיות עבריינים. כלומר כן יש פחד מסוים.

כעת מה ניתן לעשות:

1. להגיד שהממשלה חרא וזה התפקיד של המשטרה - זה נכון אבל איך זה עוזר לנו.

2. לקחת חלק אקטיבי-

נצא מנקודת הנחה של סעיף 4 מקודם (שאיפה שיש שוטר יש הרתעה):

נכון להיום אנשים מרשים לעצמם להעיף מבט במראות ובמידה ואין שוטר אז לבצע עבירות חמורות ומסוכנות.

אם אותם אנשים יתחילו להבין לאט לאט שהם מקבלים עונשים גם כשאין משטרה - אז הם יחשבו פעמיים לפני שהם עושים את העבירה.

אין מה לעשות, אנחנו חיים בישראל ושמירה על החוק רק כי זה חוק לא עובד פה, רק פחד.

אני מאמין שחלק גדול ממתנגדי הרעיון הם אלה שיש להם מה להפסיד... כלומר אלה שמבצעים עבירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה על 130, או 150, או 220 - אבל לא בעקיפה - זוז ימינה. יתכן שיש מהיר ממך הרוצה לעקוף אותך. הנתיב השמאלי נועד למטרה אחת בלבד - עקיפה. ואם יש 3 נתיבים או יותר בכל כיוון - כל אחד מהם נועד לעקיפת הרכבים שמימינו. ובסיום העקיפה צריך לשוב לנתיב בימני ביותר הפנוי.
לא חושב שזה רלוונטי כשהמהירות המקסימלית המותרת בכביש זה לא עולה על 130 קמש. בכל מקרה התכוונתי לסיטואציה שאני בעת עקיפה בעצמי ומישהו מגיע מאחורי ומהבהב בפניקה כאילו שהיה רכב חירום. זה לא שאני נוסע על 90 ומעכב את התנועה, בכל מקרה אני נוסע על המקסימום מבחינת הכביש, אז למה להוסיף את האור גבוה הארור הזה שלא תורם שום דבר?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מטריף אנשים כמוך שמהבהבים לי קילומטר בשמאלי על כביש 6 כשאני בעצמי על 130, למה???

כי אתה נוהג באופן לא חוקי ולא תרבותי.

הנתיב השמאלי נועד לעקיפה. בין אם אתה על 130 או על 220, אחרי שסיימת עקיפה, עליך לנסוע בנתיב הכי ימני שבו ניתן.

הנתיב השמאלי הוא לא נתיב מהיר. הוא נתיב לעקיפה בלבד, בכל מהירות שהיא.

בגלל זה אם אתה עוקף מישהו, הממהרים מאחוריך אמורים לחכות בסבלנות עד שתסיים ותזוז ימינה.

אם אתה עוקף מישהו ונשאר בשמאלי, אתה עובר על החוק ומתנהג באופן לא תרבותי.

אם אתה עוקף שיירה ארוכה של רכבים, כשאתה קצת יותר מהיר מהם, אתה נוהג כחוק, אבל לא באופן תרבותי.

אתה לא הנהג היחיד בישראל שלא מודע לחוקים הללו ולא מודע ל"למה מהבהבים לי באורות גבוהים". זה בסדר. נצל את פלטפורמת הפורום כדי ללמוד.

אתה לא אמור להכתיב מהירות לנהגים אחרים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכוון להכתיב לאף אחד איך לנסוע, אמנם התכוונתי לסיטואציה כשאני בעקיפה, אבל גם אם לא הייתי בעקיפה לצורך העניין מה זה משנה? זאת המהירות המותרת בכביש ואני מנצל אותה עד תום, אני לא מתכוון לחנך אף נהג? אבל אם כבר התמהמהתי קצת על הנתיב, ראוי להיות סובלני ולא להבהב כאילו אין מחר. זה בהמשך למה שנכתב בשרשור על חוסר הסבלנות הזה שכולם סובלים ממנו בכבישי ישראל. קצת סבלנות הייתה משנה פה את כל התרבות בכבישים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי.

אם אתה לא בעקיפה, למה שתהיה בשמאלי?

קורה שמתמהמהים, ובשביל זה מהבהבים לך, כדי להזכיר לך שתפסיק להתמהמה. אתה הרי לא מתמהמה במודע.

אם מהבהבים לך "כמו משוגע", ואני מניח שאתה מתכוון ללא הרף, אז זה גם לא בסדר וכדאי שהם ינהגו ביותר סובלנות, כמו שכדאי שאתה תנהג ביותר סובלנות ולא תתמהמה בנתיב השמאלי כשאין לך סיבה להיות שם. (למען הסר ספק=סיבה זה עקיפה ולא מהירות אבסולוטית כזו או אחרת).

אבל רוב הנהגים, לא מהבהבים כמו משוגעים, אלא הבהוב-שתיים.

זו כל הפואנטה בנהיגה. צריך לבקש סבלנות וסובלנות וצריך גם לדעת להעניק אותן. זה הדדי.

כשאני עוקף בשמאלי, אני מאיץ, אם צריך מעבר למהירות החוקית, כדי לעקוף כמה שיותר בזריזות - ואז חוזר ימינה. ככה נהגתי באופן הכי בטיחותי והכי תרבותי. WIN WIN.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל ברשותך במספר עובדות:

1. משטרת התנועה הולכת ומצטמקת במקום ללכת ולגדול.

2. נכון להיום העבירות הנתפסות הן חלקיות בלבד (לא רק בכמות, אלא גם בסוג).

3. לא נראה שהמצב ילך וישתפר.

4. לרוב היכן שיש משטרות הנהגים מתנהגים "יפה" ואיך שהשוטרים נעלמים אז חוזרים להיות עבריינים. כלומר כן יש פחד מסוים.

כעת מה ניתן לעשות:

1. להגיד שהממשלה חרא וזה התפקיד של המשטרה - זה נכון אבל איך זה עוזר לנו.

2. לקחת חלק אקטיבי-

נצא מנקודת הנחה של סעיף 4 מקודם (שאיפה שיש שוטר יש הרתעה):

נכון להיום אנשים מרשים לעצמם להעיף מבט במראות ובמידה ואין שוטר אז לבצע עבירות חמורות ומסוכנות.

אם אותם אנשים יתחילו להבין לאט לאט שהם מקבלים עונשים גם כשאין משטרה - אז הם יחשבו פעמיים לפני שהם עושים את העבירה.

אין מה לעשות, אנחנו חיים בישראל ושמירה על החוק רק כי זה חוק לא עובד פה, רק פחד.

אני מאמין שחלק גדול ממתנגדי הרעיון הם אלה שיש להם מה להפסיד... כלומר אלה שמבצעים עבירות.

פרסת טיעון אחד לשלוש נקודות (1.2.3). מה שאתה טוען זה שבגלל לראש הממשלה שלך לא חשוב מספיק שתהיה משטרה איכותית אז האזרחים שגם ככה נקרעים פה יכולים לתרום עוד למדינה.

4. לרוב נכון, היכן שיש שוטרים הנהגים נוהגים לפי החוק. המסקנה מזה צריכה להיות "בוא נביא אזרחים שימלאו את תפקיד המשטרה" ?, לא, היא צריכה להיות בואו נוסיף שוטרים.

האזרח לא צריך להיות אקטיבי בשירות החוק.

פחד גם לא עובד. אתה יכול להחמיר ענישה וזה ממש לא מונע עבירות ותאונות.

את מה שאתה מאמין תשאיר בינך לבין אלוקים, בו נשמור את הדיון לעובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...