Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

יכול להיות שלפני 15 שנה היה יותר נח להפקיד בבנק כאלה סכומים. היום על עשירית מזה יתשאלו אותך כאילו זה כסף שקיבלת על חיסול.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שנה בוודאות היו עושים את זה.

גם לפני 5-6 שנים בוודאות היו עושים.

גם היום עושים (אבל פחות משמעותית כי האכיפה התהדקה).

וכמו שאמרתי לפני 3-4 עמודים, כשקונים דירה יש הרבה הוצאות אחר כך, ריהוט, שיפוץ, מזגן ועוד ועוד. את כל זה אפשר לעשות במזומן.

זה מגיע למאות אלפי שקלים לפעמים. את השאר אתה זורק לקבלן והרי לך הלבנה.

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה מדמיין. או יותר נכון אתה מצייר מציאות דמיונית שמתאימה לאג'נדה שלך, שקניית דירות הוא אחלה אמצעי להלבנת הון. הוא לא.
דרך אגב, איך בדיוק הקבלן יסביר לרוכשים אחרים ששמעון קנה את הדירה ב300K-400K פחות מהם?

הגיעו לפה לא מעט תושבי חוץ עם כסף והייתה תקופה שאף אחד לא שאל שאלות, זה כן, אבל זה לא מה שאתה אומר... 

מי שרוצה להלבין הון עושה את זה בדרכים אחרות, קצת יותר מתוחכמות.
לא מזמן שמעתי על חבר של חבר שזימנו אותו לחקירה במס הכנסה. הסיבה: הוא הוציא חשבוניות על מליונים תחת העסק שלו.
מה שמעניין בסיפור הזה הוא שהוא לא הוציא אף חשבונית מהחשבוניות המדוברות, מישהו פשוט זייף את החשבוניות שלו...
ככה מלבינים כסף. 

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, farkash7 כתב:

מה שמעניין בסיפור הזה הוא שהוא לא הוציא אף חשבונית מהחשבוניות המדוברות, מישהו פשוט זייף את החשבוניות שלו...
ככה מלבינים כסף. 

חשבוניות פשוט מאוד לזייף.  אבל לפתוח חשבון בנק ישראלי לחברה שכביכול ניפקה את החשבוניות בעזרת מסמכי התאגדות מזוייפים ועוד להפקיד לשם ערימות של מזומנים - זו כבר אומנות. 

כנראה שהם השתמשו בחשבוניות בשביל להראות עסקאות פיקטיביות בין החברה של החבר לבין חברות בשליטתם ואז פשוט ביקשו החזרי מע"מ מהמדינה דרך החברות הנשלטות בידם.

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרה לנושא הדיור, מטריד מאוד שמכרזי הקרקעות נכשלים בכמויות לאחרונה. אין יזמים קטנים שלא רובצת להם אבן בדמות קרקעות יקרות על הצוואר ורוצים לכסח את הגדולים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקופה של אי וודאות כמעט כולם לוקחים צעד אחורה.

גם הנחה מראש של ירידת מחיר של 10% בשנה, נוחה יותר מאי וודאות. 

עוד דבר מעניין קורה עכשיו בגלל עליות הריבית, טריא נמצאת בקשיים.

למי שלא יודע זו חברה למימון חוץ בנקאי מהגדולות בארץ, רוב קבוצות הרכישה בארץ עובדות איתה, ויש המון יזמים קטנים שרכשו בשנים האחרונות מגרשים עם הון עצמי נמוך משמעותית ממה שמאשר הבנק, והם הסתמכו ועבדו עם טריא.

טריא לוקחת כסף ממשקיעים עם הבטחה לתשואה של 5.5% שנתי, ומלווה אותם לקבוצות הרכישה וליזמים בריבית סביב 7% ומעלה.

עד לפני חצי שנה זה עבד נפלא, עכשיו אנשים יכולים לקבל את התשואה הזו בבנק, והם הפסיקו להפקיד כסף, חלק מהמשקיעים משכו את הכסף כדי לקבל את אותה התשואה בפחות סיכון, יש עשרות קבוצות רכישה שתקועים עכשיו כי טריא מתקשה להמשיך להזרים כסף, נראה לאן זה יתפתח.

בנוסף, אני לא מוצא מקור אבל יש דיבורים על ירידה של 50% בהתחלות הבנייה ברבעון הזה...

וככל הנראה הירידה תימשך עד שהשוק יתייצב, מה זה יעשה למחירים בעוד 5 שנים? ה’ ישמור.

עריכה אחרונה על ידי - XM -
  • אהבתי 2

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם החמישית בשרשור הזה-

אם יש כרגע ירידה בהתחלות בניה, זהו סימפטום למשהו שקרה לפני שנה, שנה וחצי-אפילו שנתיים.

התחלת בניה נספרת עם קבלת צו תחילת עבודות (טופס 2).

כלומר, זה בניין שבר את הגהינום של הוצאת היתר בניה. 

את הקטסטרופה שנובעת  מאי-הודאות שאנחנו מרגישים בימים אלו בענף, אתם תספרו בהתחלות הבניה החל מעוד שנה בערך.

אני מניח  שהשרשור הזה יהיה עדיין פעיל.

נתראה אז.

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@natco'  האם אתה יודע לומר  מה היחס של הוצאות המימון של קבלן תמ"א ( תוספת חיזוק או פינוי בינוי) לעומת קבלן ששילם על קרקע ? אני מניח שבתמ"א הוצאות המימון משמעותית יותר קטנות, אבל זו רק השערה שלי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, tzahico כתב:

חשבוניות פשוט מאוד לזייף.  אבל לפתוח חשבון בנק ישראלי לחברה שכביכול ניפקה את החשבוניות בעזרת מסמכי התאגדות מזוייפים ועוד להפקיד לשם ערימות של מזומנים - זו כבר אומנות. 

כנראה שהם השתמשו בחשבוניות בשביל להראות עסקאות פיקטיביות בין החברה של החבר לבין חברות בשליטתם ואז פשוט ביקשו החזרי מע"מ מהמדינה דרך החברות הנשלטות בידם.

יכול להיות, אני לא מבין גדול בהלבנות כספים.
בכל מקרה כנראה שמי שכן מתעסק בזה לא עושה את זה עבור סכום פעוט של 300K, ולא מחפש קבלנים עבריינים שיהיו מוכנים לקבל כסף מתחת לשולחן.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, farkash7 כתב:

נראה לי שאתה מדמיין. או יותר נכון אתה מצייר מציאות דמיונית שמתאימה לאג'נדה שלך, שקניית דירות הוא אחלה אמצעי להלבנת הון. הוא לא.
דרך אגב, איך בדיוק הקבלן יסביר לרוכשים אחרים ששמעון קנה את הדירה ב300K-400K פחות מהם?

הגיעו לפה לא מעט תושבי חוץ עם כסף והייתה תקופה שאף אחד לא שאל שאלות, זה כן, אבל זה לא מה שאתה אומר... 

מי שרוצה להלבין הון עושה את זה בדרכים אחרות, קצת יותר מתוחכמות.
לא מזמן שמעתי על חבר של חבר שזימנו אותו לחקירה במס הכנסה. הסיבה: הוא הוציא חשבוניות על מליונים תחת העסק שלו.
ככה מלבינים כסף. 

אני כתבתי בהתחלה, שלפני 15 שנה קנו פה בתים עם מזוודות של כסף, זה בדיוק מה שאני אומר.

גם לפני 5 שנים עשו את זה.

היום עושים פחות כי רשויות המס הבינו.

אגב מי שחושב שרשות המיסים כזאת מתוחכמת, ספוילר: היא לא. הם עושים בעיקר מה שקל ולא מה שטוב.

רוצה לומר - נטפלים לקטנים ומעט מאוד לגדולים החזקים שמוקפים בעורכי דין ורואי חשבון ממולחים.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנשים לא קונים היום דירות כדי להלבין כסף ומה עשו לפני 15 שנה לא רלוונטי. זה מה שמנסים להגיד לך.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מצליח להבין מאיפה יש כל כך הרבה כסף לאנשים (שחור או לבן) שגם עכשיו מחירי הדירות ממשיכים לעלות?

אם לפני 5-7 שנים אנשים היו נחנקים כדי לקחת משכנתא.

איך היום. עם האינפלציה והריביות ומחירי הרכבים והכל עדיין אנשים מצליחים לקנות דירות במחירים גבוהים יותר מבעבר 

נשגב מבינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מקרה שזוג צעיר  בא להוריהם בטענה מרומזת וארוזה יפה שדירה על שמם היא לכאורה תנאי להישארותם בארץ. הכסף הגיע בדליים והזוג בתהליכים למצוא דירה. 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...