Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

בהמשך לדברים, כל יום שומעים על קיצוץ כזה או אחר של ממשל טראפ ברחבי העולם, ושוב מיתחזקת אצלי הדעה שאכן משהו שונה בבית הלבן, כאילו יש סימנים שהפעם אין פוליטיקאי אמיתי בשילטון אלא יותר בכיוון של איש עסקים, רואים זאת בעיקר בקיצוצים הללו כי הפוליטיקאים הקודמים היו מקדמים את האינטרסים שלהם ושל הממשל בעיקר ביזכות "צ'ק פתוח" של הדוד סם, מפזרים כסף בכל העולם ובעזרתו מצייגם את ההישגים שלהם, כעת יש איש עסקים בשילטון והוא ממש לא אוהב את זה כי מרגיש שארה"ב לא מקבלת מספיק בתמורה לכל הכספים הללו ומתחיל לקצץ.

אנשי עסקים לא מוכנים לעשות עיסקאות שבהן הם יוצאים פראיירים, כעת ממשל טראמפ מעוניין לשפר את העיסקאות שהקודמים בתפקיד עשו ולא מיתבייש להפעיל לחצים, לעצבן בעלי ברית וכו', כאילו ניגמר עידן ה"צק פתוח" שהדוד סם היה מפזר בכל העולם.

כעת המחיר שהאמריקאים דורשים בתמורה לתמיכה שלהם עלה, כולם ישלמו יותר לא משנה אם בעלי ברית/יריבים/אוייבים.

ואין לי ממש מספיק ידע/ניסיון בשביל לנתח אם זה טוב או רע, רק מי שנימצא בפרטים יודע לאן פנינו מועדות.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מתיימר להגיד מה יהיה, טוב או לא וכו'.

אבל, מדיניות חוץ זה לא רק כסף, ארצות הברית רוצה להשפיע, חלק מהעניין בלהשפיע זה כסף אבל לא רק.

מרוב המקומות שהם יצאו יכנס מישהו אחר, המישהו האחר כרגע זה סין/רוסיה/טורקיה/מדינות המפרץ/אירן.

אירופה עדיין בטראומה מהקולוניליזם שלהם.

ובצדק, הזוועות שהם עשו דע"ש צדיקים לעומתם.

לדעתי גם לגבי האיש עסקים הדגול שהוא, את ההון המשמעותי הראשון הוא לא עשה בעצמו, אף אחד לא יודע באמת כמה הוא שווה כי הוא לא הצהיר.

יש לו גם הרבה בעיות משפטיות שלא קשורות לנשיאות.

http://time.com/5262879/donald-trump-ty-cobb-white-house-robert-mueller-special-counsel/

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי לאמר אם הוא איש עסקים טוב או לא, אלא רק שהוא איש עסקים הרבה ליפני שהוא פוליטיקאי ולכן הוא מתנהג כמו אחד כזה.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי עם טראמפ שאני לא מאמין שיש לו את היכולת להבין מה ארה"ב מקבלת או לא מקבלת בתמורה לכל הכספים הללו. כמו כן אני משוכנע שאין לו את הידע, ניסיון ובאופן כללי יכולת להבין נושאים רגישים כגון הסכמי סחר ובריתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו ידע בכל מה שצריך לדעת. הוא לא מפגר כמו שמנסים לצייר אותו, אחרת לא היה מגיע לאן שהגיע.

ומה שלא יודע, יש מספיק אנשים חזקים מאחוריו שיגידו לו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים הם עסוקים בפרסום מאמרים אנונימיים שיורדים עליו, וחלקם גם עזבו :)

אני לא חושב שצריך להתייחס כעובדה לזה שהוא חכם או מוכשר. האמת היא שאנחנו לא יודעים. ואני לא חושב שאפשר כל הזמן להגיד "תראה לאן הוא הגיע". יכולה להיות גם אפשרות אחרת, שאולי נראית לא סביר לחלקנו, והיא שגם אדם מטומטם להחריד יכול להיות כריזמטי מספיק. אפילו כדי להיות נשיא.

אבל אם נשים בצד את הפרסונה שלו - הוא עושה צעדים שהם לכאורה לטובת ישראל. למה לכאורה? כי אף אחד לא יכול לדעת איזו המשכיות תהייה לכל מה שהוא עושה, או למה הם יובילו באמת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו ידע בכל מה שצריך לדעת. הוא לא מפגר כמו שמנסים לצייר אותו, אחרת לא היה מגיע לאן שהגיע.

ומה שלא יודע, יש מספיק אנשים חזקים מאחוריו שיגידו לו.

לפי מקורות רבים טראמפ לא מקשיב להם והם לא מכבדים אותו.

רוב הצוות המקורי של טראמפ התפטר או פוטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים הם עסוקים בפרסום מאמרים אנונימיים שיורדים עליו, וחלקם גם עזבו :)

זה היופי במאמרים אנונימיים. אפשר לטעון שאלה האנשים של טראמפ, בפועל 50/50 שזה הם או העורך של העיתון או מי מטעמו. ואף אחד לא יכול לדעת.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היופי במאמרים אנונימיים. אפשר לטעון שאלה האנשים של טראמפ, בפועל 50/50 שזה הם או העורך של העיתון או מי מטעמו. ואף אחד לא יכול לדעת.

מזל שיש עשרות מקורות לא אנונימיים לחלוטין שהתבטאו נגד טראמפ. עשרות בכירים שהתפטרו בגלל טראמפ. אלפי טוויטים מתועדים היטב של טראמפ שנותנים לנו הזדמנות להציץ למוחו הקודח ולקבל מושג לגבי אופיו.

אבל יש תור אנונימי ב-NYT אז 50/50 שזו המצאה של העורך וכולנו מדמיינים, פייק ניוז, הילארי לכלא, לילה טוב.

לפעמים מציאות כל כך קשה שאנשים מנסים לשכנע את עצמם שמה שהם רואים לא באמת מתרחש.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לא מעט מאמרים אנונימיים. יש גם לא מעט אנשים שהתפטרו ולא מעט אנשים שיוצאים נגד. זה המשחק. בינתיים עושה רושם שהממשל שלו עושה יותר טוב מרע, ואני כלל לא בטוח שאותם אנשי ממסד שהתפטרו כי המשחק פתאום משוחק אחרת לגמרי זה דבר רע. את כל זה נדע בעוד כמה שנים, ברטרוספקטיבה על התקופה.

כולנו מדמיינים, פייק ניוז, הילארי לכלא, לילה טוב.

זה, למשל, רדוקציה די עלובה שנועדה לפגוע בי, ובכל אחד שחושב אחרת. אופייני. כשאין מה להגיד לגופו של עניין, עוברים לגופו של אדם.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פחות עלוב מהטענה שלך שבגלל שמדובר במאמר אנונימי 50% שמדובר בהמצאה של העיתון.

אנו שומעים על חוסר תפקוד בבית הלבן קרוב לשנתיים אז למה לעיתון יחסית מוכר ומכובד להמציא מאמר?! זה לא שהם גילו למישהו את אמריקה...

ומה לגבי ספרו של בוב וודוורד שמאשש את המאמר האנונימי שפורסם ב-NYT? אני ספרתי 9 טוויטים של טראמפ בגנות הספר רק בימים האחרונים. מישהו נלחץ...

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש לך סימוכין מוכחים למאמר אנונימי?

באופן כללי זה הנשיא שיש כנגדו התגייסות הכי גדולה שהייתה כלפי מישהו במעמדו, מאז ומעולם. כנראה שהוא עושה משהו נכון אם זה המצד.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שהוא עושה משהו ממש לא טוב, הציבור האמריקאי מזועזע שאדם כזה יושב בחדר הסגלגל, התנגדות לטראמפ חוצה מפלגות, מתחילים לדבר על שימוש בתיקון ה-25 לחוקה שמאפשר להדיח נשיא לא כשיר וכל יום שעובר הטבעת סביב צווארו של טראמפ מתהדקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי זה הנשיא שיש כנגדו התגייסות הכי גדולה שהייתה כלפי מישהו במעמדו, מאז ומעולם. כנראה שהוא עושה משהו נכון אם זה המצד.

אתה מוכן להסביר את המעבר הלוגי הזה?

כי אתה טוען "התגייסות גדולה נגד" -> "נשיא טוב".

ולי נראה שדוקא יותר סביר שיתקיים "נשיא גרוע" -> "התגייסות גדולה נגד" ו-"נשיא טוב" -> "התגייסות פחות גדולה נגד", אז לא לגמרי ברור איך הגעת לזה.

אני חושב שקצת מוקדם להגיד אם טראמפ הוא נשיא טוב; אין ספק שהוא שונה, והסגנון שלו הוא הרבה פחות דיפלומטי ומתוכנן, והרבה יותר אינסטקנטיבי ולעומתי. יקח לתוצאות קצת (הרבה) זמן לצוף כדי שבאמת אפשר יהיה לשפוט.

נניח: קיצוץ תקציבים לפלסטינאים, טוב או רע? תלוי אם זה יגמר בכניעה פלסטינאית לתכתיבים האמריקאים ואיזשהו שקט לכמה שנים (טוב, לדעתי), או במבצע צבאי גדול עם מאות הרוגים וכיבוש עזה מחדש (רע לדעתי).

קיצוץ מס חברות בארה"ב, טוב או רע? די תלוי בכמה זה יגדיל את התל"ג האמריקאי לעומת כמה יעלה הגרעון (בצורה מאוד מופשטת).

שיחות ישירות עם קים ג'ונג און, טוב או רע? תלוי עם זה יגמר בפתיחה של צ. קוריאה לעולם ואולי אפילו איחוד הקוריאות (טוב, לדעתי), או בחזרה אחורה של צ. קוריאה והמשך פיתוח גרעיני ובליסטי תוך כדי הקלה בסנקציות, ואולי מאוחר יותר עימות, אולי אפילו צבאי (רע, לדעתי).

בכל הנושאים האלו (והרבה אחרים) אי אפשר באמת לשפוט היום, כי אין עדיין תוצאות. אני באופן אישי חושב שבמערכות כל כך מורכבות, שליפות מהמותן ולקיחת סיכונים הם לא הדרך הנכונה, אבל ברור לגמרי שלא כולים רואים את זה באותה צורה, ולא כולם אפילו יסכימו על מה זה "טוב" ומה זה "רע".

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...