Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

כדי שישראלים יוכלו להגיד תראו את טראמפ איזה גבר - גבר הוא מכניס לסינים המרושעים. (למרות שאף אחד מאיתנו לעולם לא עבד במפעל, לא יעבוד במפעל, לא רוצה לעבוד במפעל ואנחנו הנהנים העיקרים של מוצרי צריכה סינים זולים שהציפו את המערב ב-20 השנים האחרונות וגרמו לזינוק חד ברמת החיים של כולנו)

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי האחרים בודקים מה עשה רוני לפני השינה, אכל טוב, עשה גרעפס וזה? [emoji12]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

עלי כמובן = על הציבור. אבל מצחיק מצדך.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שישראלים יוכלו להגיד תראו את טראמפ איזה גבר - גבר הוא מכניס לסינים המרושעים. (למרות שאף אחד מאיתנו לעולם לא עבד במפעל, לא יעבוד במפעל, לא רוצה לעבוד במפעל ואנחנו הנהנים העיקרים של מוצרי צריכה סינים זולים שהציפו את המערב ב-20 השנים האחרונות וגרמו לזינוק חד ברמת החיים של כולנו)
אתה נותן לישראלים יותר מדי קרדיט.

Sent from my OnePlus 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מומחי ספין אתם :-P

"שכחתם" בנוחות שלאורך כל השנה וחצי הראשונות של הנשיאות הוא היה הנשיא הכי פחות פופולארי בהיסטוריה של ארה"ב (לפחות מאז שהתחילו לבדוק).

חוצמזה שזה נורא מגניב לשים תמונה שבה מנהיג העולם החופשי מראה אצבע שלישית למצלמה. נותן לי הרגשה חמימה בפנים לגבי מה שהוא בוודאי חושב עלי.

מעדיף את זה ממנהיג שתומך באחים המוסלמים.

בכל מקרה בוא נגיד את האמת? מתנגדי טראמפ לא בחנו את טראמפ על פי יכולותיו כנשיא - אלא על פי אישיותו בלבד. גם אם טראמפ יעשה הכל נכון, השמאל האמריקאי המטורלל יתנגד לו. אתה גם שוכח איך כמעט כל המדיה התגייסה נגדו בצורה הכי ברוטאלית אי פעם אולי בתולדות הבחירות בארה"ב. מה שיפה לראות זה את אותם הדברים שקורים פה, קורים בארה"ב ואירופה. איך האליטה הפרוגרסיבית (ואני בכוונה אומר פרוגרסיבית ולא ליברלית, כי ליברליזם זה מהם והלאה) ששולטת בתקשורת, מנותקת מהציבוריות.

לכן אף אחד לא שכח שטראמפ לא היה פופולארי - פשוט הציבור שהוא לא מטורלל, לאט לאט מבין שהשד והלעג לא כאלו גדולים ומתברר שהוא נשיא סביר שיש לו גם הצלחות והמרכז יכול להזדהות איתו. אגב, אם יש משהו שכן יורד בהדרגה פה וגם שם, זו מידת האמינות של הציבור בתקשורת - וזה מספיק כדי להבין את הלך הרוח ומדוע טראמפ נבחר מלכתחילה ומדוע מפלגות ימין מתחזקות אפילו באירופה הסוציאל-דמוקרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיפה לראות זה את אותם הדברים שקורים פה, קורים בארה"ב ואירופה. איך האליטה הפרוגרסיבית (ואני בכוונה אומר פרוגרסיבית ולא ליברלית, כי ליברליזם זה מהם והלאה) ששולטת בתקשורת, מנותקת מהציבוריות.

לא ממש. אם תקרא בלוגים של "שמאלנים מטורללים", תגלה שרובם חושבים שהתקשורת בארץ ימנית. נציג התקשורת הבולט ביותר שנכנס לפוליטיקה כאן, ידוע כמי שאוהב לפנטז יחד עם אישתו על מה הכי ישראלי בעיניהם, וזה מסתכם - איך לא? - בהוצאת ספר תורן לקראת מחזור הגיוס לצהל על איזה מיוחד זה להיות אמא לחייל ישראלי. נציג תקשורת אחרת חשוד בכך שהיה מוכן למכור את העיתון שלו לנתניהו, שלישי בכך שגם עשה זאת ורביעי העמיד לרשותו של נתניהו עיתון פרטי לכמה שנים.

כלומר התפיסה של תקשורת כימין או שמאל היא גם פונקציה של העמדה הפוליטית של כל אחד. ולפעמים זה גם סתם עניין של כסף.

חוץ מזה, במדינת ישראל הליכוד מחזיק ברבע מהמושבים בכנסת. רבע. זו לא "הציבוריות". זה רבע מהמצביעים. זה הכל. ויותר מזה, הדבר היחיד שאפשר להסיק מזה שרבע מהאנשים הצביעו לליכוד הוא שרבע מהאנשים הצביעו לליכוד.

וזה מספיק כדי להבין את הלך הרוח ומדוע טראמפ נבחר מלכתחילה ומדוע מפלגות ימין מתחזקות אפילו באירופה הסוציאל-דמוקרטית.

לא זה לא. הדוגמא הכי טריוויאלית לכך היא שסקרים מראים שאירופאים תמיד חושבים שיש בסביבתם הרבה יותר מהגרים ממה שיש בפועל. והועלתה כבר מספר פעמים טענה שאני ואחרים שמענו מאמריקאים, שהם פשוט לא רצו להצביע להילארי.

עמדות ימניות לא הופכות לנפוצות יותר רק כי "התקשורת" או "אליטות" (מי הם בדיוק בנו של פרופ' להיסטוריה ואחיו של מפקד סיירת מטכל זל, או מיליארדר אמריקאי?).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה בוא נגיד את האמת? מתנגדי טראמפ לא בחנו את טראמפ על פי יכולותיו כנשיא - אלא על פי אישיותו בלבד. גם אם טראמפ יעשה הכל נכון, השמאל האמריקאי המטורלל יתנגד לו.

זו לא האמת. כשאני טוען דברים כנגד טראמפ אני מתייחס לדברים קונקרטיים ולא לאישיות שלו.

אם הוא עושה משהו נכון - לא תהיה לי בעיה להודות בזה (ועשיתי זאת בעבר).

אתה גם שוכח איך כמעט כל המדיה התגייסה נגדו בצורה הכי ברוטאלית אי פעם אולי בתולדות הבחירות בארה"ב. מה שיפה לראות זה את אותם הדברים שקורים פה, קורים בארה"ב ואירופה. איך האליטה הפרוגרסיבית (ואני בכוונה אומר פרוגרסיבית ולא ליברלית, כי ליברליזם זה מהם והלאה) ששולטת בתקשורת, מנותקת מהציבוריות.

זה גם לא נכון. אכן, חלקים מהמדיה התגייסו כנגדו, אבל חלקים אחרים קיבלו אותו בזרועות פתוחות. לצערי, מדובר בעיקר במטורללים (אם להשתמש במילים שלך) שחיים על תיאוריות קונספירציה כמו אלכס ג'ונס (שטראמפ עצמו עודד וקידם), או פוקס ניוז, שקלטו שטראמפ אוהב אותם אז הם עושים הכל כדי לשמח אותו לטובת הרייטינג.

לכן אף אחד לא שכח שטראמפ לא היה פופולארי - פשוט הציבור שהוא לא מטורלל, לאט לאט מבין שהשד והלעג לא כאלו גדולים ומתברר שהוא נשיא סביר שיש לו גם הצלחות והמרכז יכול להזדהות איתו.

זהו, שכבר אין ממש מרכז. הרפובליקנים הולכים ימינה והדמוקרטים שמאלה - כמו בארץ.

הרפובליקנים תומכים בו באופן כמעט מוחלט - קרוב ל-90% רוב הזמן, והדמוקרטים מתנגדים לו באופן כמעט מוחלט - יותר מ-90% רוב הזמן. אולי ה"עצמאיים" טיפה יותר תומכים בו באחוזים, אבל הם חלק קטן מאוד מהאוכלוסיה.

נתונים מסקר גאלופ

אגב, אם יש משהו שכן יורד בהדרגה פה וגם שם, זו מידת האמינות של הציבור בתקשורת - וזה מספיק כדי להבין את הלך הרוח ומדוע טראמפ נבחר מלכתחילה ומדוע מפלגות ימין מתחזקות אפילו באירופה הסוציאל-דמוקרטית.

אולי, אבל זה עצוב מאוד. ועצוב במיוחד שלא מעט אנשים חושבים שזה דבר טוב שהציבור לא מאמין לתקשורת. אי אפשר להפריז בחשיבותה של התקשורת לשיפור מצבו של הציבור ובמיוחד בשמירה על הדמוקרטיה וזכויות האדם והאזרח. גם היא לא מושלמת (וכמובן שהיא אפילו לא קרובה), לצאת נגדה למלחמה (שזה מה שטראמפ עושה - ומצהיר על כך בגלוי) זה אחד הצעדים הראשונים והמהותיים ביותר בהרס הדמוקרטיה ובפגיעה בציבור.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדיף את זה ממנהיג שתומך באחים המוסלמים.

תרחיש: בבחירות הקרובות, נפתלי בנט נהיה ראש ממשלה. מה אתה מצפה מנשיא ארצות הברית? לנתק עם ישראל יחסים?

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובזמן שאנחנו מברברים, ובזמן שהטורקי הטיפש והאייתוללות רועדים במאורותיהם, טראמפ ממשיך לתת עבודה:

(אפילו CNN כבר לא יודעים מה לעשות)

FB_IMG_1533748440313.jpegrotter_1533747705887.jpeg

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי שאתה מדבר על טראמפ שנותן עבודה ונותן שתי תמונות לא קשורות בעליל.

הראשונה - ניצחונות בפריימריז ברובם (כלומר לא בין דמוקרטים לרפובליקנים) - כך שאני לא מבין את הקטע, ובטח שלא איך זה נקרא שטראמפ "נותן עבודה".

השנייה - סטטיסטיקה מעוותת לחלוטין שמשווה נתונים חלקיים שנבחרו בפינצטה ומתעלמת לחלוטין ממצב המדינה בזמן הספציפי (אובמה ירש את המשבר של 2007-2008 ).

בקיצר - לא הרשמת.

אגב, בינתיים, במקביל טראמפ ממשיך לשקר לך, כרגע בקצב של יותר מ-7 שקרים ביום, כולל יום אחד לפני כחודש שבו שיקר 79 פעמים.

הוא תוקף בלי הפסקה את החקירה של מולר, שאם תרצה אסביר לך כמה זה מסוכן ולא פטריוטי.

הוא גם ממשיך במלחמה שלו נגד העיתונות, שזה מתחבר ל"אפילו CNN" שלך. הוא גורם נזקים אדירים לעיתונות החופשית, ולאנשים באמת שלא אכפת.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא גם ממשיך במלחמה שלו נגד העיתונות, שזה מתחבר ל"אפילו CNN" שלך. הוא גורם נזקים אדירים לעיתונות החופשית, ולאנשים באמת שלא אכפת.

בלי קשר לטראמפ, לאנשים לא ממש אכפת מעיתונות חופשית, דמוקרטיה וזכויות הפרט. וגם אלה שטוענים שאכפת להם, או שלא לגמרי מבינים על מה הם מדברים, או שאכפת להם רק כשזה "קול" ו"נכון", ולא הרבה מעבר.

כל העניין הזה של הדמוקרטיה הוא הרבה יותר שביר ממה שהוא נראה כרגע, והוא יכול ללכת בדיוק כמו שהוא בא. תראה מה קורה בטורקיה, אין סיבה שהמודל הטורקי לא יגלוש למדינות אחרות, אולי אפילו לפה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה מה קורה בטורקיה.

נו, מה קורה בתורכיה?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לשאול אם אתה יודע?

להבנתי הצנועה (שנובעת מהתקשורת) יש שם שליט שנבחר בבחירות לכאורה דמוקרטיות (עם טענות על זיופים) שסוגר כלי תקשורת שלא נראים לו, ממנה שופטים, עוצר עשרות אלפי אנשים ומשנה את החוק כדי לקבל עוד ועוד סמכויות (מעבר למשטר נשיאותי רק לאחרונה).

מעבר לזה, יש המון חשדות נגדו על שוחד שבאופן מפתיע מעולם לא מבשילות אפילו לחקירה אמיתית, בוודאי שלא למשפט, ומהצד השני הוא בנה לעצמו ארמון חדש ומרשים מאוד לאחרונה.

תוסיף לזה את מינוי של החתן שלו לשר האוצר (או משהו מקביל, לא זוכר בדיוק את הטייטל) ואת ההימנעות של נגיד הבנק הטורקי להעלות ריבית למרות ההחלשות המאוד מרשימה של הלירה (מעניין למה), ותגיד לי אתה שלא מדבר במשטר ריכוזי שבעיקר מקיים רק את עיקרון "הכרעת הרוב" הדמוקרטי, וגם זה תוך רמיסה של המתנגדים הרבה לפני הבחירות.

מוויקיפדיה:

Political scientists no longer consider Turkey as a fully fledged democracy, citing the lack of free and fair elections, purges and jailing of opponents, curtailed press freedom, and Erdoğan's efforts to broadening his executive powers and minimize his executive accountability.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוג המשטר בתורכיה/טורקיה משתנה אחת לכמה עשורים, עם או בלי ארדואן.

מתי לאחרונה השתנה/התהפך סוג המשטר בארה״ב?

אם כבר, מה שקרה בארה״ב זה הגידול האיטי והמתמשך בכוחו של הממשל הפדרלי,

וזאת תופעה יותר מורכבת שחוצה את היריבות הדמוקרטית/רפובליקנית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לטראמפ,

...

אין סיבה שהמודל הטורקי לא יגלוש למדינות אחרות, אולי אפילו לפה.

לא ניסיתי להשליך על טראמפ. גם לא להיכנס לדיון פרטני על תורכיה. רק להגיד שאין צורך להזדעזע כל פעם מחדש מאנשים שעיתונות חופשית / זכויות הפרט / דמוקרטיה לא נמצאים בראש מעייניהם, ויעדיפו דת / מסורת / מנהיג חזק שיראה לרעים מה זה. זו תופעה די אוניברסלית לדעתי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לשאול אם אתה יודע?

להבנתי הצנועה (שנובעת מהתקשורת) יש שם שליט שנבחר בבחירות לכאורה דמוקרטיות.

טענות לזיופים יש גם בישראל, בארצות הברית וכך הלאה. אני לא חושב שיש טענה רצינית שהבחירות בתורכיה אינן אמיתיות כלל (כפי שהן ברוב המדינות הערביות, למשל).

אני חושב שההסתכלות על ארדואן בתור שליט אסלאמיסטי (הוא לא) מובילה את התקשורת בישראל ובמערב לנאץ אותו מעט יותר ממה שמגיע לו, ואולי גם לתת לו קרדיט על דברים שלא בהכרח מגיעים לו (למשל, הכתרתו ל"סולטאן" בפי התקשורת הישראלית).

אם במדינת ישראל היה משהו דומה לכמאליזם - גם פה היה נבחר שליט מהצד הדתי של המפה הפוליטית, וגם הוא היה עושה רפורמות דומות לאלו שארדואן עשה, וזה היה בסדר גמור.

בעצם עזוב, אם רק היו מנסים להחיל פה משהו כמו הכמאליזם, כבר לא היתה מדינה, כי היתה פורצת מלחמת אזרחים בין חילונים ודתיים.

אגב, הרבה מן המרכיבים הלא דמוקרטיים בשלטון התורכי מקורם בכמאל אתאתורכ ולא בארדואן: למשל, האיסור לדבר בגנותו של אתאתורכ. זה לא דמוקרטי במיוחד, נכון?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...