Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים עם קיה ריו 1.2 ידנית

LEGACY 1.8
שימו לב! השרשור הזה בן 3578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך שהזמן טס! הריו שלי בת שנתיים והגיע הזמן לכתוב משהו מועיל..

אין לי הרבה מה לחדש מהסיכום הקודם, מכיוון שלא היו דברים חריגים בשנה החולפת. ובכל זאת אעשה את זה קצר. גם אין צורך לרדת לפרטים היות והרכב כבר מוכר לציבור.

עיצוב :

בעיניי, הרכב יפה. גם בצבע לבן. מכל זווית נראית טוב והגיל לא עושה את שלו למרות אלפי יחדיות שמסתובבות בכבישי הארץ.

איכות :

לאחר 30 א' ק"מ הריו מרגישה מהודקת ושקטה, ומצליחה להתמודד עם האספלט הישראלי המצולק והמשובח!

חלקי הפלסטיק החיצוניים נראים טוב ולא דהו כתוצאה מהשמש הישראלית, ופנים הרכב נראה כמו חדש - בלי קילופים/כתמים/ וחלקים רופפים. למעשה חוץ מזמזום מזדמן מכיוון הקורה האחורית אין קרקושים מיותרים - בתודה למתקין חיישיני הרוורס כמובן.

ביצועים וצריכת דלק :

למרות נפח המנוע הצנום ומשקל הרכב הכבד יחסית, הריו מספקת את הסחורה. המנוע חלק ופעולתו רהוטה ומספק ביצועים סבירים. מתחת ל 2000 סל"ד אין מה לחפש, ואם רוצים לעקוף חייבים להוריד הילוך או שניים.

צריכת הדלק השתפרה קלות לעומת העבר ונעה בין 16 - 17 ק"מ/ל, הרכב מצליח להיות חסכוני בדלק גם בנסיעות יום יומיות מכרמיאל לצפת, נכון שאני לא מנסה להתחרות בנהגי הליסינג מי מסיים את העלייה קודם - אך אני לא נשאר מאחור באף מצב..

התנהגות הכביש בטוחה מאוד - אחיזת הכביש מצויינת למרות הצמיגים הירוקים שהריו נועלת, אך ההגה שלה אילם ובעל תחושה מלאכותית מדי. אפס רגשות!

נוחות הנסיעה בסדר ולא יותר.. הרכב נוקשה, והתייבשות הצמיגים (שלא הצטיינו כחדשים) הטבעית לא עושה חסד. נראה אם החלפתם בעתיד תרכך את הנוקשות הזו. בנוסף, הם מרעישים מאוד. וזה מאוד מפריע..

במוסך:

עד היום (תודה לאל) הריו מפגינה אמינות מוחלטת. הרכב די בסיסי מבחינה מיכניתה לכן לא ציפיתי להפתעות.

שתי נק' לציון : היעדר מנורת חום מנוע, ומנורת לד אחת שנשרפה בחוגת המיזוג האמצעית.

נושא נורת חום המנוע ידועה, ובמוסך לא הצליחו לפתור את הסיפור. הבטיחו לחזור עם תשובות בשבוע הבא.

בנוסף, תוזמן מנורת לד למזגן חלף השרופה. כמובן שהכל באחריות.

עלויות:

הרכב די זול לתחזוקה. מעבר לצריכת הדלק הטובה, גם הביטוח נוח יחסית : 1900 ש"ח מקיף ו1350 חובה לכל נהג מעל 30 (בהיעדרת תביעות).

רישיון רכב : 1188 ש"ח.

עלות הטיפול : טיפול שנתיים / 30 אלף כולל החלפת שמן/מסנן שמן מנוע, החלפת שמן בלמים וזהו.. ביקשתי להחליף גם מסנן אוויר מנוע וטוב שכך - לאחר שנתיים יצא מסנן שחור ומלוכלך ולדעתי החלפתו דרושה!

לאחר פירוק ארבעת הגלגלים התברר שהרפידות האחוריות שחוקות : עלות סט אחורי מקורי.. 290 ש"ח לפני הנחה :x פשוט גניבה!

בסך הכל נפרדתי מאלף ש"ח ויצאתי לדרכי..

החוויה במוסך הייתה טובה מאוד : הרשו לי להישאר בקרבת הרכב בזמן הטיפול, וסבלו את החפירות שלי בשקט, כמו כן בדקו את כל מה שביקשתי ולבסוף שטפו את הרכב. מומלץ בחום!!

בסך הכל אני מרוצה מהרכב. חסכוני, מרווח יחסית, ומספק לי שקט תעשייתי. אי אפשר לבקש יותר מזה תמורת ההשקעה..

שאלות יתקבלו בברכה.

שבת שלום!

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כיף לקרוא, אם אתה זוכר לפני שרכשתי את שלי התייעצתי איתך המון, אני לא מצטער על הבחירה לרגע, רכב מצויין! אני עם הרכב מאפריל, וממש לפני כשבוע עברתי את ה10K קילומטרים הראשונים.

רק שאלה אחת, מה בקשר למנורת חום מנוע? איזו בעיה יש איתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השירות במוסכי קיה פשוט תענוג,המחיר קצת פחות.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום,צריכת דלק מעולה,ולא רחוקה מרכבי המיני.

אתה מטפל במוסך פטין בעכו?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השירות במוסכי קיה פשוט תענוג,המחיר קצת פחות.

אני (כמעט) יכול להבטיח לך נטישה המונית של המוסכים האלה בגמר האחריות ,וזה כבר התחיל אצל נהגי המוניות .

עוד כחמישה חודשים מסתיימת האחריות של רכבי (קיה ריו 2012 - מונית ) ואני מתכוון לנטוש את המוסך.

זה נכון שניתן לבצע טיפול בכל מוסך מורשה ,אבל העדפתי להימנע מ"עימותים" עתידיים במקרה של בעיה.

לא יתכן שעל טיפול קטן יגבו 600 ש"ח ! וזה תעריף אחרי הנחה מיוחדת .

לא יתכן שבחשבונית יגבו 1.1 ש"ע עבור טיפול של מקסימום רבע שעה .

מחירי החלפים בשמיים ולא מצדיקים את המחיר.

"קיט" 15000 בחשבונית - 395 ש"ח לפני מע"מ .

מה זה "קיט" ?! שמן מנוע פז 5w/30 ופילטר שמן ופילטר דלק.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לקרוא, אם אתה זוכר לפני שרכשתי את שלי התייעצתי איתך המון, אני לא מצטער על הבחירה לרגע, רכב מצויין! אני עם הרכב מאפריל, וממש לפני כשבוע עברתי את ה10K קילומטרים הראשונים.

רק שאלה אחת, מה בקשר למנורת חום מנוע? איזו בעיה יש איתה?

בדגמי 2012 המנורה הנ"ל לא נדלקת עם שאר מנורות הביקורת כשפותחים סוויטש. חיפוש ברשת העלה בעיה דומה גם בחו"ל..

איש הדיאגנוסטיקה ניסה לשכנע אותי שהמנורה נדלקת רק כשהמנוע מתחמם. אני לא קניתי את זה!

יחזרו אלי בשבוע הבא אחרי בדיקה מול מח' השירות של היבואן.

תודה על הסיכום,צריכת דלק מעולה,ולא רחוקה מרכבי המיני.

אתה מטפל במוסך פטין בעכו?

לא, את שני הטיפולים עשיתי במוסך קיה חיפה - אילן נחימוב. השירות מצויין, אדיב, וסובלני.

לגבי המחירים - אני משער שהדבר דומה אצל רוב היצרנים - ולא חסרים דיווחים בפורום .. היה איזה בחור שיצא עם חשבונית בסך 2000 ש"ח עבור טיפול לפיג'ו 107..

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אצלי היא נדלקת (2013) אבל מחר אוודא את זה, עכשיו ערערת לי את הביטחון פתאום כי אני לא זוכר :wink:

אין לך מה לחשוש.. למזלי בזמן הטיפול נכנס רכב דומה משנת ייצור 2013 ובו נדלקה המנורה הארורה..

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק חשבתי שלא עדכנתי, אז זהו שגם אצלי היא נדלקת, כנראה זו בעיה רק ב2012, ולדעתי זה ממש לא בסדר וצריכים לפתור לכם את הבעיה בכל מחיר, לא הגיוני שזה יהיה ככה בגלל הבדל של שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה ששמעתי על עניין הנורה, זה באמת בעייה רק ב2012. וזה מכעיס אותי. אבל אין מה לעשות, היצרן לא מוכן לתקן באחריות. ביתניים אני פשוט נאלץ לסמוך על הנורה הזאת. :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה ששמעתי על עניין הנורה, זה באמת בעייה רק ב2012. וזה מכעיס אותי. אבל אין מה לעשות, היצרן לא מוכן לתקן באחריות. ביתניים אני פשוט נאלץ לסמוך על הנורה הזאת. :-(

תריץ חיפוש בגוגל.. תמצא עשרות תגובות בנושא באשר מדינות העולם.. כנראה זה היה פאק בייצור, וככל שיותר ויותר אנשים יתלוננו החברה תזמין את הרכבים לריקול.

בכל מקרה, אני לא הולך לוותר להם. ומבטיח לעדכן.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני התקשרתי אל היבואן. הבחור הנחמד בטלפון אמר לי שהם לא שמעו מעולם על הדבר הזה, אפילו במוסך המרכזי. אמר שאין שום ריקול, ואמר שהוא ייצור קשר עם הייצרן העולמי ויבדוק. אם צריך, יש כמה שרשורים פה (כגון זה) ועוד כמה מחו"ל. התקלה הזאת ממש סדרתית, וזה לא בסדר שאין מענה.

בינתיים אני פשוט בודק נוזל קירור כמעט לפני כל נסיעה ומדיי פעם מתחבר עם הOBDII שלי ובודק טמפרטורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהיבואן: אין ריקול, והייצרן לא החליט כנכון לעשות תיקון. כרגע אין מענה. הבחור הנחד המליץ ליצור קשר ישירות עם קיה העולמית.

יש לי הרגשה שתתפתח מזה תביעה יצוגית... זה תקלה ממש רצינית. אני לא רוצה יום אחרי האחריות לגלות שהנורה שרופה, ואז לגלות שנשרף לי המנוע בנסיעה כי הנורה לא נדלקה. לכולם ברור שאם זה יקרה אז לגמרי נדפקתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...