Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, יובל .מ. כתב:

אבל אלה ישראלים שיודעים שזה לא קורה

איך אתה יודע?

יש להם חשיפה לכל המדיה בעולם, כולל טיקטוק טוויטר וכל השיט הזה, הם בוחרים להאמין למה שנראה להם.

הקשבתי לא מזמן לאיזה space של תומכי פלסטין בטוויטר בדרך מהעבודה, להפתעתי היו שם כמה ישראלים שדיברו בדיוק ככה. זאת המציאות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4630

• SlowRide

4441

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

לפני 57 דקות, יובל .מ. כתב:

זה מעייף כי אתה מבין מה רשמתי ויודע למה התכוונתי וסתם מנסה להוציא פה איזה אמירה כדי שתגיד "הנה יובל רוצה להרוג אותם סתם כי הוא בנגביר" או משהו, אז עזוב, תמשיך הלאה.

רשמת שאתה לא מאמין שיש חפים מפשע בעזה, שאתה בעד להרוג כמה שיותר מפלצות ואת המשפחות שלהן עד שיחזרו החטופים. לא הבעתי דיעה של ממש על הגישה שלך. רק הצבעתי על הפער בין הרצון שלך לראות מה שהוא בפועל רצח עם, בעיקר כשאתה מתייחס לזה שבצד השני לשיטתך אין חפים מפשע, לבין הכעס שלך שמישהו מייחס לישראל כוונה כזו. ונראה לי שגם הבנתי שהפער הזה נובע אצלך כי אתה חושב ש״רצח עם״ לא מוגדר ע״י מטרה וכוונה אלא שיטת ביצוע. למה אתה מתכוון מעבר לזה אני לא יודע.

אם אני טועה ולא קורא אותך נכון ואתה לא בעד רצח של עזתים ללא אבחנה - נהדר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

רשמת שאתה לא מאמין שיש חפים מפשע בעזה, שאתה בעד להרוג כמה שיותר מפלצות ואת המשפחות שלהן עד שיחזרו החטופים. לא הבעתי דיעה של ממש על הגישה שלך. רק הצבעתי על הפער בין הרצון שלך לראות מה שהוא בפועל רצח עם, בעיקר כשאתה מתייחס לזה שבצד השני לשיטתך אין חפים מפשע, לבין הכעס שלך שמישהו מייחס לישראל כוונה כזו. ונראה לי שגם הבנתי שהפער הזה נובע אצלך כי אתה חושב ש״רצח עם״ לא מוגדר ע״י מטרה וכוונה אלא שיטת ביצוע. למה אתה מתכוון מעבר לזה אני לא יודע.

אם אני טועה ולא קורא אותך נכון ואתה לא בעד רצח של עזתים ללא אבחנה - נהדר.

בעד חיסול של כל מחבל שנושא נשק, אם משפחתו/חבריו נמצאים באיזור שימותו גם אם צריך כדי להרוג אותו. מכאן - כמה שיותר הרוגים בעת פעילות צבאית יותר טוב.

מספיק טוב לך? או שאתה רוצה שוב להתפלפל כמו חרדי בישיבה?

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יובל .מ. כתב:

בעד חיסול של כל מחבל שנושא נשק, אם משפחתו/חבריו נמצאים באיזור שימותו גם אם צריך כדי להרוג אותו. מכאן - כמה שיותר הרוגים בעת פעילות צבאית יותר טוב

מה היית חושב על מי שמאמין ב"חיסול כל חייל צה"ל ומשפחתו/חבריו - כמה שיותר הרוגים יותר טוב". 

בתור מי שדוגל בסימטריה / חוסר צביעות, לכאורה, שאל את עצמך: למה ולמי הדעות האלו סימטריות? 🤷

לא זורקים אבנים בבית זכוכית, ולא מתבכיינים שמאשימים ברצח עם כשזו משאלת ליבך. כפי שנאמר כאן, עפ"י הפלסטינים כל אדם בישראל הוא 'מחבל' כי כל אחד מאיתנו שירת או ישרת בצה"ל. זה לא גורם להם להשמע יותר טוב, באוזניי. אני חושב שהם מחפשים תירוצים דמיקולו בשביל להצדיק את זה שהם פסיכופתים. מה אתה חושב? 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, oryo כתב:

מה היית חושב על מי שמאמין ב"חיסול כל חייל צה"ל ומשפחתו/חבריו - כמה שיותר הרוגים יותר טוב". 

בתור מי שדוגל בסימטריה / חוסר צביעות, לכאורה, שאל את עצמך: למה ולמי הדעות האלו סימטריות? 🤷

לא זורקים אבנים בבית זכוכית, ולא מתבכיינים שמאשימים ברצח עם כשזו משאלת ליבך. כפי שנאמר כאן, עפ"י הפלסטינים כל אדם בישראל הוא 'מחבל' כי כל אחד מאיתנו שירת או ישרת בצה"ל. זה לא גורם להם להשמע יותר טוב, באוזניי. אני חושב שהם מחפשים תירוצים דמיקולו בשביל להצדיק את זה שהם פסיכופתים. מה אתה חושב? 

ביום שחיילי צה"ל יבצעו פשעי מלחמה, המחשבה הזאת תהיה לגיטימית לגמרי.. עד אז זה נסיונות לחפש הומניות במקום לא רלוונטי.

לצורך העניין, מחר בבוקר מצרים פותחת מלחמה מול ישראל. כל עוד מצרים מתנהלת כמדינה נורמלית, כלומר לא מחביאה רקטות מתחת למיטות ילדים, אין לגיטימציה לפגוע באזרחים ללא צורך, ויהיה מקום לשקול תקיפה של 2-3 חיילים אם זה אומר שיפגעו אזרחים.

גם אם החיילים שלה הם אויבים, הם לא מחבלים שמתחבאים באוכלוסייה אזרחית, וצריך להכות אותם בשדה הקרב. אפשר לפגוע בתשתיות אזרחיות, אבל לא לחפש להוריד בית חולים סתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, יובל .מ. כתב:

ביום שחיילי צה"ל יבצעו פשעי מלחמה, המחשבה הזאת תהיה לגיטימית לגמרי

תחשוב על כמות הזעם שאני ואתה וכולנו חשים על זה שהם רצחו למעלה מאלף אזרחים, אנסו נשים, וחטפו ילדים. 

עכשיו קח בחשבון שאנחנו לא אנסנו ולא חטפנו כמובן, ובוא נניח שכולם יודעים את זה (מספרים להם אחרת והם עם די מטומטם, רמת ביביסטים שכזו אבל זה שלהם ולא מעניין) - אבל אנחנו הרגנו סדר גודל - יענו פי עשר - יותר. לא הפעם, הפעם זה כבר שיאים חדשים בהתאם לשיאים שלהם, בעבר. כמה פעמים. 

כמה זעם זה אמור לגנרט, אם בכלל? 

עולה השאלה - האם אתה כועס רק כי הם היו ברבריים, או אולי רק כי התכוונו ולא יצא להם אופסי - או קודם ולפני הכל בגלל עצם המעשה עצמו? הרג מאות חפים מפשע, בהנחה שכולנו מסכימים שחבריהם ובני משפחותיהם של חיילי צה"ל הם אכן חפים מפשע?

זכור לי היטב איך מצאו שני ילדים עם כתובת על הקיר סטייל "כוח נוסרא לא הורג ילדים", חדר ליד ההורים שנרצחו בביתם. אותו חמאסניק האמין שלהרוג חיילים/לשעבר זה בסדר אבל להרוג ילדים זה לא מוסרי, מה אתה אומר, נשמעים לך כמו חבר'ה מוסריים? לי נשמע כמו דרך להמציא גבולות גזרה דמיקולו בשביל לרחוץ את ידיך מגואלות הדם. 

מי שחושב מהראש ולא מהזין אמור להבין שהרג אזרחים בעזה זו לא מטרה, זה לא רצוי, אבל הכי גרוע? זה לא אסטרטגי.

ישראל היא בליפ קטן במפה, לא מעצמה בינ"ל, שבחסות הימין ימין מלא מלא מלא מתנהלת כמו עוד חמולה מזרח תיכונית. השפל במעמד הכלכלי והבינלאומי הוא חסר תקדים, אבל העם לא קולט את הבלוף ענק שמאכילים אותו - מלחמה בלי יעד ברור, סכסוך בלי אופק מדיני, המתנה של המנהיג שיבוא מישהו וינהיג את ישראל במקומו ע"מ שיוכל להתלונן ולא חלילה לקחת אחריות. 

המלחמה הכי צודקת והכי מתבקשת הפכה לסתם עוד מקרה בו ישראל נראית מזעזע, לא כי העולם אנטישמי אלא כי היא באמת מחזיקה בתזה מזעזעת: הרג חסר פונקציה ותכנית, בעיקר בשביל לעזור לבייס להרגיש טוב. שלושים עיניים תחת עין, הופה הראינו להם, ניצחון מוחלט. 

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה פשוט לא נשמע טוב לומר שאתה מעדיף שימותו כמה שיותר וזה משחק לידיים של אלג'זירה שמהדהדים את השקרים האלה ופוגעים בלגיטימציה שלנו להגן על עצמנו.

עדיף להתמקד בנתונים שמראים שהיחס בין הרוגים מחבלים ללא מעורבים הוא מהטוב ביותר שניתן להגיע בהשוואה למלחמות אחרות מהסוג הזה. זה מראה שאין שום כוונה לחסל כמה שיותר פלסטינים אלא להתמקד במחבלים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

בעד חיסול של כל מחבל שנושא נשק, אם משפחתו/חבריו נמצאים באיזור שימותו גם אם צריך כדי להרוג אותו. מכאן - כמה שיותר הרוגים בעת פעילות צבאית יותר טוב.

מספיק טוב לך? או שאתה רוצה שוב להתפלפל כמו חרדי בישיבה?

אני לא מתפלפל בכלל. לא יודע ממה אתה מתעצבן. אתה מציג תפיסת עולם די קיצונית. כשאני מעמת אותך עם מה שזה אומר, אתה נסוג ומבין את הבעיה. וזה נהדר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, SlowRide כתב:

זה פשוט לא נשמע טוב לומר שאתה מעדיף שימותו כמה שיותר וזה משחק לידיים של אלג'זירה שמהדהדים את השקרים האלה ופוגעים בלגיטימציה שלנו להגן על עצמנו.

ביום שאני אתראיין לאל ג'זירה ואשודר בלייב אני אמצא את המילים המתאימות לאירוע.

בשיחה פה עם יבגני ואור אין לי את הצורך לעדן כי שוב, לפי דעתי הם יודעים למה הכוונה (רמז: לא שתיית דם של ילדים פלשתינאים. זה בטח גם ככה לא טעים).

עריכה:

רשמתי לפני 2 עמודים:

"מאחל רק רע לכל מי שמחרטט את הציבור בישראל, "

נמאס מבלבולי שכל והסברים מיותרים או חרטוטים איפה שלא צריך.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא ל"לא תחרטטו אותנו יותר":

מרצה במכללה קרא לארה"ב לעצור העברת נשק לישראל, סטודנטים דורשים שיפוטר (ynet.co.il)
"המכללה האקדמית ספיר מסרה: "אנו מגנים בכל תוקף התבטאויות נגד חיילי צה"ל ומתייחסים במלוא הרצינות לפגיעה שחוו הסטודנטים. חשוב לנו להבהיר מעל לכל ספק: העצומה והחתומים בה אינם מייצגים את ספיר בשום אופן. רבים מהסטודנטים ומחברי הסגל בספיר הם ניצולי השבת הרצחנית, מפונים מבתיהם, ומשרתים במילואים ובכוחות הביטחון, ואנו מחזקים את ידם. לצד הערך הבסיסי של חופש אקדמי וחופש הביטוי, שאותו מקדשת המכללה מיום היווסדה, הובהר למרצה באופן חד משמעי שלא להשתמש בשמה של המכללה בהקשרים אישיים ו/או פוליטיים, והוא לא מייצג אותה בהקשרים אלו"."

בלה בלה בלה.

מגנים, לא מייצג, מחזקים את ידם, שמענו את כל השטויות האלה כבר. התשובה הפשוטה הייתה צריכה להיות "המרצה מפוטר ושיילך לעבוד במלצרות", אבל במקום זה רשמו תגובה ארוכה על כמה הם תומכים ומחר המרצה תומך חמאס יעביר עוד הרצאה. 

לא עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, יובל .מ. כתב:

המרצה תומך חמאס

יובל בחיאת, אל תהיה ילד / חמום מח, יש פער גדול מאוד בין ״תפסיקו לממן את ממשלת ישראל התוקפת ללא תכנית״ ואפילו ״ישראל מבצעת רצח עם״ ובין ״תומך חמאס״. תשאיר את הראיה הבינארית לביביסטים. אני אישית לא חושב שישראל מבצעת רצח עם - לא כי אני פרו ישראל אלא כי זה לא עונה לשום הגדרה של רצח עם ואני לא מטומטם. עם זאת, בוא נגיד שלגבי השאלה ״האם כספי המסים שלי צריכים להמשיך לממן את ממשלת ישראל ופעולותיה בעת הנוכחית״ התשובה שלי היתה ״אני נמנע״, וזה בעיקר כי יש לי emotional equity לישראל.

נו מה, עכשיו גם אני מהנוח׳בה?

אני מבין לגמרי אמריקאים שמתנגדים להמשך המימון מסיבות רציונליות, כגון ״ישראל תוקפת בעזה ללא שום תכנית / אופק״. ממש כמו שאני לא אממן לילדה שלי לימודים בקולג׳ אם היא תגיד לי שהיא רוצה ללמוד ליצנות דשא, או ללכת לאונ׳ שרירותית אך ורק כי חברים שלה שם - אני אוהב אותה מאוד, אבל אני לא אתמוך ברעיונות מטומטמים, לא רק כי אני לא מוכן שאת הכסף שאני הרווחתי ישרפו על שטויות - אלא גם כי אני אוהב אותה ורוצה בשלומה, ומבין שלעשות לה enabling יפגע בה בטווח הארוך.

אז אם רוצים את הכסף של אבא, מציגים לאבא תכנית עסקית. אם אין תכנית עסקית אפשר לעבוד, לחסוך כסף, ולעשות מה שרוצים. אם היא אומרת לי ״לא רוצה לשתף אני ילדה גדולה״ או ״מי אתה שתגיד לי איך לבזבז את הכסף שלך״ אז זו לא תהיה שיחה נעימה, בעיקר עבורה 😅

image.thumb.png.fbd2845a5d314e852452f42ff9b209fe.png

ואולי זה המקום לומר לכל אלו שחושבים שישראל היא איזושהי מעצמה בזכות עצמה ותו לא, כאשר ארה״ב היא ״בעלת ברית בוגדנית״ בזמן שהיא ליטרלי מעבירה מליארדי דולרים ומגינה עליה בזירה הבינ״ל למרות התנהלות חסרת כל רסן ומשוללת כל הגיון - grow the fuck up. ישראל היא ילד וארה״ב היא אמא מאמצת, לחרבן לאמא בסלון ולירוק לה בפנים עלול לגרום בסוף שיחזירו אותך לבית היתומים, או לפינה באלנבי.

(הערת צד: מוטיב חוזר במנטליות הישראלית זה לבלבל בין נימוס וחולשה, בעיקר בעבודה מול אמריקאים. כשזה קורה בעולם העסקי - ניחא, החברה תחטוף על זה, אבל כשזה קורה בעולם הפוליטי-בטחוני, אלו אתם - תושבי ישראל - שמשלמים את המחיר. האהבה לישראל בארה״ב חזקה, אבל הסבלנות פוקעת ככל שממשיכים לירוק להם בפנים פעם אחר פעם, אחר פעם. #מורשתביבי)

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 6
  • רעיון גרוע 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, oryo כתב:

יובל בחיאת, אל תהיה ילד / חמום מח, יש פער גדול מאוד בין ״תפסיקו לממן את ממשלת ישראל התוקפת ללא תכנית״ ואפילו ״ישראל מבצעת רצח עם״ ובין ״תומך חמאס״.

המלחמה היא נגד חמאס והג'יהאד האיסלמי, המרצה נמצא במקום שהותקף על ידם. ישראל לא מבצעת רצח עם בעזה.

אם היה יוצא להפגין ואומר "די להפצצות אוויריות", ניחא. אם היה מתראיין לתקשורת דרך איזה ארגון ו"דורש" להימנע מפגיעה באזרחים, נזרום.

אבל לחתום על מסמך שטוען בצורה הכי ברורה שיש שישראל מבצעת רצח עם, זה משהו אחר לגמרי, ופעולה נגד מדינת ישראל (כמו עופר כסיף, אחד לאחד).

עכשיו, אחרי שהסכמנו שישראל לא מבצעת רצח עם, אפשר להניח שבקריאה לעצירת הנשק ועצירת המלחמה מטרתו היא ככל הנראה שמירה על המאזן הנוכחי - חטופים ישראלים בעזה שיפעילו עלינו לחץ להתקפל עוד, סינוואר חי, דף חי. אלא אם יש לו איזה מטרה נסתרת שאשמח לדעת עליה.

לפני 19 דקות, oryo כתב:

אני מבין לגמרי אמריקאים שמתנגדים להמשך המימון מסיבות רציונליות, כגון ״ישראל תוקפת בעזה ללא שום תכנית / אופק״.

זכותם. הם אמריקאים, לא ישראלים. כשיהיו מרצים במכללה ישראלית אני אבוא אליהם בטענות.
כנ"ל ההולנדים שעובדים עם דוד, הספרדים עם פיקה (אם אני זוכר נכון) או חיפאים עם ספריאל.

לפני 20 דקות, oryo כתב:

image.thumb.png.fbd2845a5d314e852452f42ff9b209fe.png

ואולי זה המקום לומר לכל אלו שחושבים שישראל היא איזושהי מעצמה בזכות עצמה ותו לא, כאשר ארה״ב היא ״בעלת ברית בוגדנית״ בזמן שהיא ליטרלי מעבירה מליארדי דולרים ומגינה עליה בזירה הבינ״ל למרות התנהלות חסרת כל רסן ומשוללת כל הגיון - grow the fuck up. ישראל היא ילד וארה״ב היא אמא מאמצת, לחרבן לאמא בסלון ולירוק לה בפנים עלול לגרום בסוף שיחזירו אותך לבית היתומים, או לפינה באלנבי.

מסכים לגבי הקטע עם ביבי, ועדיין חושב שארצות הברית טעתה בענק עם ההחלטה באו"ם וסיכנה את ביטחון ישראל.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, oryo כתב:

יובל בחיאת, אל תהיה ילד / חמום מח, יש פער גדול מאוד בין ״תפסיקו לממן את ממשלת ישראל התוקפת ללא תכנית״ ואפילו ״ישראל מבצעת רצח עם״ ובין ״תומך חמאס״.

ומה ציפית? שר לביטחון לאומי בראיון ל"ניו יורק טיימס":

נכון לעכשיו ביידן מעדיף את הקו של רשידה טליב וסינואר על הקו של בנימין נתניהו ובן גביר

ולבן אדם הזה לפי הסקרים יש היום 10 מנדטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יובל .מ. כתב:

מסכים לגבי הקטע עם ביבי, ועדיין חושב שארצות הברית טעתה בענק עם ההחלטה באו"ם וסיכנה את ביטחון ישראל.

האם טענת שביבי טועה בענק כשהוא גורר את האופוזיציה שלו להצביע נגד הארכת הוראות השעה ביו"ש?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, David32 כתב:

האם טענת שביבי טועה בענק כשהוא גורר את האופוזיציה שלו להצביע נגד הארכת הוראות השעה ביו"ש?

לא. עדיין לא טוען את זה באופן מוחלט.

העניין עם הוראת השעה היה אירוע פנימי שלנו, זה היה ברור שאם הממשלה לא מעבירה היא נופלת.

וכמו שאמרתי אז - אם יש מעל 60 חברי כנסת שמכהנים בממשלה שאינם מסוגלים להצביע בעד הארכת הוראות השעה, משהו דפוק בממשלה.

כמו היום - אם הממשלה רוצה להעביר חוק גיוס, ואין לה רוב לזה, כנראה שהממשלה דפוקה, ותיפול בקרוב בעזרת השם/אללה/ג'ה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...